poster

Z for Zachariah

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015, 95 min

Režie:

Craig Zobel

Předloha:

Robert C. O'Brien (kniha)

Scénář:

Nissar Modi

Kamera:

Tim Orr

Producenti:

Tobey Maguire

Střih:

Jane Rizzo

Kostýmy:

Bob Buck
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KatushkaK
  ****

  Výborné minimalistické drama o třech hercích. Sci-fi jsem díky traileru opravdu nečekala, takže zklamaná nejsem. Ann se psem zvládá přežívat v postapokalyptickém světě docela dobře, ale v naprosté izolaci, jak se později dozvíme, pomalu ztrácí motivaci a naději. Naštěstí najde Johna, skoro šíleného a trpícího nemocí z ozáření. Příběh jednoduchý jako facka, předvídatelný taky, nicméně jsem stejně z obrazovky skoro nespustila oči. Pár dramatických momentů a otevřený konec (není to teda level Inception ale tuším, že se o tom sama se sebou budu hádat ještě dlouho...) z tohohle komorního filmu o konci světa dělají docela slušnou pecku. 70% PS: zmínila jsem skvělou hudbu?? protože SKVĚLÁ HUDBA.(29.8.2015)

 • Zeck
  ***

  Nostalgicky vzpomínám na trapné sračky z 80. a 90. let, ve kterých se autoři snažili postapokalyptickou atmosféru navodit ubohými triky, které alespoň evokovaly, že se stalo skutečně něco apokalyptického. Dnes si člověk pustí oceňovaný zombie seriál a pět řad sleduje jeden akr lesa, případně tento film o Zemi zasažené jaderným spadem, ve kterém je celou stopáž k vidění jen idylická krajinka hodná k trávení dovolené, které k dokonalosti chyběla už jen pasoucí se fialová kráva dojící lentilky přímo do huby stvořené k blowjobu patřící Margot, která v tomto filmu KoKo(t) vezme do huby jen jednou (a nebude to vidět). Slovní hříčky zaseknuté na prvním stupni základní školy byly to jediné čím jsem se při sledování zabavoval, protože tak odhadnutelný film kopírující veškeré scenáristické postupy o dvou klaccích a jedné díře, to se jen tak nevidí, zvláště bez jediné invence, která by ta klišé chtěla alespoň náznakem bourat. Po zhlédnutí posteru, který je pro každého člověka s IQ nad 80 spoiler jako prase, je tedy jasné, co bude následovat. A na to se čeká skromných 40 minut u sázení sóji a brambor, aby se dalších 40 nestalo vůbec nic a to nejzajímavější na konci pro jistotu ani nebylo "umělecky" divákovi nabídnuto, protože pokud už si dokázal domyslet celý film po prvních dvaceti minutách, kdy ještě ani nebyly představeny všechny postavy, ať si domyslí i ten úplný závěr, ušetří se prachy a práce. 55%(3.9.2015)

 • dO_od
  ****

  // Klasický příběh o tom, jak holka pozná kluka, zachrání mu život a on jí za to zboří kostel. To se jí nelíbí a tak si najde jiného. Kluk začne žárlit a postaví jí vodní elektrárnu. Konec. Prostě film ze života... 7/10(15.9.2015)

 • verbal
  *

  „Zet jako Zasraná nuda“ není nic jiného, než katastrofální postkatastrofický harlekýn, jehož autor navíc věděl o nukleárním spadu a vzhledu čerstvě ozářené krajiny zhruba tolik, co o kreativním psaní poutavých a smysluplných dialogů, tudíž bych asi to sci-fi v anotaci vyměnil za „kokotskou fantazii“ neboli, jak říkáme my, lingvisté, dick-fi. Sryler bych rozhodně ponechal, protože jsem byl celou dobu hrozně napnutý, jestli tu neskonale otravnou, rádoby psychologickou pičovinu vydržím až do konce. Tak nám jaderný armabeton tentokráte přežili vymetená, neposkvrněná kudlanka, nezdravě opálený Přemek Podlaha a SEKSY horník s posláním, přičemž hlavní hrdinka řeší existenciální dilema, jestli při přijímání pojmout ducha svatého ve tvaru čokoládového kabanosu či se spokojit s koktejlovým párečkem, jestli solit, nebo pepřit, no a chlapci se neohrabaně až debilně kočkují, kdo bude vzadu a kdo vepředu, a kdo se zakousne Margotce do kokosky. To ovšem až po hodině unylého kurzu postapokalyptického farmaření v podobě okopávání v geigru prskající brokolice, doprovázeném klerofilosofickými životními modry natolik hlubokými, že by je i Kierkegaard s hysterickým chechotem prohlásil za bandu pičoidních žvástů, a následovaném úmornými polemikami o tom, je-li teologicky přípustné rozebrat místní kostelíček na stavbu vodní elektrárny, aby to náhodou nenasralo soudruha Boha. Ke všemu tomu neštěstí to ještě skončí tak, že to neskončí, tudíž to hormonálně vyvážený divák vypíná s pocitem, jako by mu devadesát minut honila hloupá, škaredá, zpocená stokilová uklízečka, a když už se s tím jakž takž smířil, těsně před vyvrcholením se na to prostě vysrala a odešla.(5.9.2015)

 • sochoking
  **

  Vpohode by som dal o jednu hviezdičku navyše, ale to by ona nesmela byť ako na práškoch a jeho šepkanie mi trhať ušné bubienky! Až som z kože skoro vyskočil...(3.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace