Z for Zachariah

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015, 95 min

Craig Zobel

Předloha:

Robert C. O'Brien (kniha)

Nissar Modi

Tim Orr

Tobey Maguire

Jane Rizzo

Scénografie:

Matthew Munn

Kostýmy:

Bob Buck

Rozpočet $-miliónovTržby USA $107,181Tržby Celosvetovo $107,181▐ komorný príbeh ale zvládnuté, aj keď je na škodu že to niečo málo čo by odzbrojilo nedá na vrch /60%/(7.9.2015)

Mám rád takéto malé, komorné postapo. A Margot Robbie? Margotka vie na moje počudovanie hrať. Prijemých 60%(31.8.2015)

Strašně zdvořilý a milý film s decentními konflikty. Na postkatastrofický snímek hodně netradiční průběh zápletky - krásná dívka v chatě na horách, kterou navštíví černý a pak bílý muž. Když jsem to začal vykládat známému, myslel že popisuju úvod pornografického filmu... kriste pane. :D Herecky hodně silné, fantastická Margot Robbie, jako dívka snů a oba pánové si také nic nedarují. Konec spíše pro zamyšlení, krásná reflexe naší doby. Konflikt vědy a víry.(14.9.2015)

• verbal

„Zet jako Zasraná nuda“ není nic jiného, než katastrofální postkatastrofický harlekýn, jehož autor navíc věděl o nukleárním spadu a vzhledu čerstvě ozářené krajiny zhruba tolik, co o kreativním psaní poutavých a smysluplných dialogů, tudíž bych asi to sci-fi v anotaci vyměnil za „kokotskou fantazii“ neboli, jak říkáme my, lingvisté, dick-fi. Sryler bych rozhodně ponechal, protože jsem byl celou dobu hrozně napnutý, jestli tu neskonale otravnou, rádoby psychologickou pičovinu vydržím až do konce. Tak nám jaderný armabeton tentokráte přežili vymetená, neposkvrněná kudlanka, nezdravě opálený Přemek Podlaha a SEKSY horník s posláním, přičemž hlavní hrdinka řeší existenciální dilema, jestli při přijímání pojmout ducha svatého ve tvaru čokoládového kabanosu či se spokojit s koktejlovým párečkem, jestli solit, nebo pepřit, no a chlapci se neohrabaně až debilně kočkují, kdo bude vzadu a kdo vepředu, a kdo se zakousne Margotce do kokosky. To ovšem až po hodině unylého kurzu postapokalyptického farmaření v podobě okopávání v geigru prskající brokolice, doprovázeném klerofilosofickými životními modry natolik hlubokými, že by je i Kierkegaard s hysterickým chechotem prohlásil za bandu pičoidních žvástů, a následovaném úmornými polemikami o tom, je-li teologicky přípustné rozebrat místní kostelíček na stavbu vodní elektrárny, aby to náhodou nenasralo soudruha Boha. Ke všemu tomu neštěstí to ještě skončí tak, že to neskončí, tudíž to hormonálně vyvážený divák vypíná s pocitem, jako by mu devadesát minut honila hloupá, škaredá, zpocená stokilová uklízečka, a když už se s tím jakž takž smířil, těsně před vyvrcholením se na to prostě vysrala a odešla.(5.9.2015)

Povedené drama, kdy lidstvo směřuje k vyhynutí. Děj se točí kolem tří postav, kdy se ukazuje, že největším problémem není samotný boj o budoucnost, ale lidský faktor a povaha člověka. Vztah dvojice naruší jiný jedinec a celá harmonie jde do kytek. Velmi dobře natočeno, zahráno, bohužel tam chybí úplné vyhrocení situací, nějaký moment, aby film dokázal dostat diváka maximálně do transu. Závěr zůstává otevřený a nejtemnější stránka člověka zůstává viset ve vzduchu a jen škoda, že to celkový dojem vyznívá tak na půl......6/10(16.10.2016)