poster

Z for Zachariah

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015, 95 min

Režie:

Craig Zobel

Předloha:

Robert C. O'Brien (kniha)

Scénář:

Nissar Modi

Kamera:

Tim Orr

Producenti:

Tobey Maguire

Střih:

Jane Rizzo

Kostýmy:

Bob Buck
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  Pěkně vymyšlený, napsaný a zahraný postapokalyptický partnerský trojúhelník v malém, skromném, komorním nezávislém snímku kladoucím si otázky, jak se víra projevuje ve světě bez naděje. Konflikt vědy a víry zosobněný v postavách a ději, kniha a film, v níž je A jako Adam...protože jenom v ráji, kde jsme sami, neubližujeme...(9.9.2015)

 • Davies182
  ****

  A jako Adam. Protože dokud jsme sami, nemůžeme nikoho ranit. Zdá se, že lidé zůstanou sobeckými egoisty, i když skoro všechny jejich bližní zahubí globální katastrofa: to jsou mi panečku slušně optimistické vyhlídky! Láska a nenávist si nás spolehlivě najdou i na konci světa, na to vemte jed. K čemu je pak zbožnému člověku víra, pokud je extrémními okolnostmi donucen upřednostňovat a priori sebe samého?(13.9.2015)

 • dO_od
  ****

  // Klasický příběh o tom, jak holka pozná kluka, zachrání mu život a on jí za to zboří kostel. To se jí nelíbí a tak si najde jiného. Kluk začne žárlit a postaví jí vodní elektrárnu. Konec. Prostě film ze života... 7/10(15.9.2015)

 • Rakosnicek77
  ***

  Dejme tomu, že šlo o minimalistickou vztahovku. Postapokaliptického jsem na filmu tedy neshledal ani zbla i když se příběh v tomto období má odehrávat. Pominuli účinky radiace na okolní krajinu vlivem jaderného výbuchu, což v rámci celé země asi byo, tak takový stav byl v příběhu znám, pouze podle vyprávění trojlístků hrdinů. Pro mne to byla jen a pouze vztahovka, kde fungovala dokonale rovnice mladí vpřed a stáří leda ostrouhá :-) pokud s tím teda něco neudělá. Já jsem tedy kdovíjak vykulenej nebyl, celej film jsem věděl že to příjde a ono to prostě přišlo. Nic originálního ani překvapivého.(8.1.2016)

 • Fr
  ****

  „ MYSLÍM, ŽE BŮH MÁ PLÁN A VŠICHNI TŘI JSME JEHO SOUČÁSTÍ…“ /// Další nízkorozpočtový sci-fi, který dokazuje, že i s malým kašpárkem se dá předvýst velký divadlo. A to divadlo, myslím doslovně. Film se opírá o herecký výkony všech tří postav, ale táhne ho hlavně Chiwetel Ejiofor , jehož postava prochází vývojem a Ejiofor nenápadně vytváří obraz člověka s hlubší symbolikou, ke kterýmu cítíme střídavý emoce. Jedná se o dost volný zpracování knižní předlohy a z původní knihy pro mladistvý, vzniklo minimalistický drama pro dospělý obecenstvo. Příběh je vyprávěnej pomalu, možná až jednotvárně a dává si záležet na vystavění zvláštní atmosféry, emoce, nebo (zdrženlivýho) sexuálního napětí. Je protkanej myšlenkama a místo akce a strachu z příšer, testuje víru, lidskost a zdravý rozum. Připomíná, že k tomu, aby se lidstvo bálo, nepotřebuje příšery. Vystačí si samo. Což ale víme. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej post-apokalyptickej sci-fi román od Robert C. O'Brien, který byl vydáván posmrtně v roce 1974, číst nebudu. 2.) Když se řekne sci-fi, myslím spíš drama. 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(4.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace