Hana Hegerová - Pasiáns

všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
Česko, 2011, 146 min

Hana Hegerová

Skvělé černobílé klipy pánů Roháče, Svitáčka a dalších jsou doplněny obrazovými a zvukovými vzpomínkami na zpěvaččinu milovanou Paříž a půlhodinovým zpíváním a vyprávěním z doby těsně po okupaci Československa v roce 1968. Barevná sada záznamů představuje Hegerovou sedmdesátých a osmdesátých let, s množstvím zásadních písniček, především s texty Pavla Kopty a Michala Horáčka. Třicítku písniček doplňuje čtvrthodinový dokumentární pohled Fera Feniče na zpěvačku s darem pečlivě dokonalého výběru hudby a textů i jejich provedení se zkušeností herečky. Obrazovým i zvukovým záznamům z archivu se ve studiu ADK-Prague dostalo maximální péče. Booklet je definován fotografiemi a profilem z pera Jiřího Černého, se zkušeností publicisty a přátelským obdivem sumarizujícího životní i umělecké osudy Hany Hegerové, jedinečné zpěvačky a charismatické dámy, z jejího srpnového rozhodnutí v budoucnu již k nevidění na koncertních pódiích. (oficiální text distributora)

D.Moore

Pro fanoušky Hany Hegerové povinnost. Sice mi není příliš jasné, proč nejsou všechny písně uspořádány chronologicky, ale to je skvrnka celkem zanedbatelné velikosti. Líbí se mi nápad, použít tolik písní z vystoupení HH v Televarieté, protože zrovna ty patří k nejlepším z celého DVD. Například Rozvod, nesmírně procítěná věc sama o sobě, je v kombinaci s obrazem opravdu dramatický zážitek první třídy. A jsou tu i další klipy, které jsem viděl poprvé - třeba Dnes naposled (v jednoduchosti je síla, pánové Roháč se Svitáčkem věděli) nebo Můj dík (ú-žas-né). Feničův medailonek je, pravda, trochu o ničem, ale co už. Bereme-li tohle DVD jako poctu velké zpěvačce, nelze ani téhle čtvrthodince nakonec nic vytknout. ()