Prázdninová oddychovka, ktorá podľa mňa stojí a padá na tom, či vám Geoff Stults padne do oka alebo nie. Pre mňa je to sympaťák, takže som sa bavila, ale o žiadnu sofistikovanú detektívku sa naozaj nejedná. Skôr to má bližšie k paródii, čo v dnešnej dobe super sofistikovaných vážnych seriálov nemusí byť na škodu, práve naopak, je to taký farebný, dobre vychladený a osviežujúci koktejl. Na záver malá rada - kto má rozpozerané a náhodou váha, či pozerať ďalej - určite áno. Series finale je úplne iná liga. Na konci ten sladký koktejl totiž trochu zhorkne. Palec hore, že tvorcovia mali odvahu vo finále jasnej pohodovky zabŕdnuť do smutnejších vôd. Škoda zrušenia. Rada by som vedela, ako by sa to ďalej vyvíjalo. Počúvam záverečný song (Eliza Gilkyson - Is It Like Today) a padá na mňa nostalgia. Bolo to pár pekných letných večerov s Walterom, štvrtá hviezda bez výčitiek.(22.6.2014)

Cerny sklapeci brejle, uzasnypatraci halucinacni vize, totalni neherectvi M. C. Duncana, sympatickej Walter i ta podivna suita kolem nej, zadna zbytecna hlava s racionalitou zapletky, plazovy kosile.,.. me to proste bavi :o)(20.4.2012)

• phoebess

Seriál u mě neměl dobrý rozjezd, a to už jenom tím, že jsem jen zírala, jak násilné to jeho "propojení" s Bones tehdy bylo, jenom aby se tomu mohlo říkat spin-off. I přesto jsem mu dala šanci. A další (po tom, co ve vysílacím čase nahradil Bones) a další (po tom, co odšoupl Bones z jejich vysílacího slotu na jiný). Ale... ack. Ne, tohle mě prostě nebavilo, uměle vytvořené charaktery, se kterými jsem se nedokázala sžít.(13.5.2012)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 5/10/// PLUS: Michael Clarke Duncan, cameo roličky několika oblíbených herců (Eric Roberts, Annette O´Toole), sympatická Maddie Hasson, některé zápletky, český dabing MÍNUS: měl jsem trochu problém si zvyknout na hlavní postavu a na styl vyprávění a zápletek, vše hodně náhodné, zjednodušené a těžko reálně vysvětlitelné, tam kde v jiných seriálech hlavní postavě věříte její intuici, všímavost a dedukci, tak tady jsem tomu nevěřil./// Shrnutí: Oddechový seriál, který sází na zvláštní humor a netradiční hlavní postavu a její vyšetřovací metody. Zároveň vychází z universa Sběratelů kostí a občas si propůjčuje její postavy. Rovněž byl zajímavý crossover, kde v jedné části Sběratelů hostovali právě postavy z tohoto seriálu a celé to působila jako další část Šestého smyslu. Závěr první řady byl o třídu lepší než zbylé části. Částečně děj uzavřel, ale nechal si pootevřená vrátka pro další sérii. O jejím vzniku ale spíš pochybuji, bez účasti perfektního M.C. Duncana to nebude ono./// Celkem 56%///(24.8.2014)

Ze všech třinácti dílů je ten poslední nejlepší a celý seriál jím měl vlastně začínat, protože potom by byla divácká sledovanost úplně někde jinde. Jednotlivé díly mají různě kolísající obsahovou kvalitu. S postavami se člověk za celou dobu moc neseznámí a nepřirostou mu k srdci, ale potenciál tam byl. Nejvíce zbytečné postavy byly Willa Monday a Timo Proud. Naopak více prostoru mohla dostat Isabel Zambada (Mercedes Masöhn). Ze seriálu Bones / Sběratelé kostí hostoval ve druhé epizodě Dr. Lance Sweets (John Francis Daley) a v šesté epizodě Dr. Jack Hodgins (T.J. Thyne).(10.2.2013)

• - Seriál se měl původně jmenovat The Locator, až později jej tvůrci přejmenovali na The Finder. (AngelusCZ)

• - Do hlavní ženské role byla původně obsazena Saffron Burrows. (faraonka)

• - Pilotní díl byl odvysílán v rámci seriálu Sběratelé kostí (od r. 2005), a to v 19. epizodě 6. série. Seriály jsou propojeny skrze postavu Seeleho Bootha (David Boreanaz), jenž je známým Waltera Shermana (Geoff Stults). (Zdroj: ČSFD.cz)