Přízrak z lesa strachu (TV film)

• Česko

Přízrak

Bigfoot

Horor / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2012, 85 min

• MartinNDL

Tvoje máma je bigfoot.(15.5.2014)

• Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Uděláme z něj atrakci !! Jen potřebuju menší sumu peněz jako zálohu.." - "Zítra můžu převést ten zimní fond hasičů.. Jsou to dobrovolníci, nebude jim to chybět !!" ;) Těšil jsem se na jeden z nejnovějších asyláckých (s)hitů a musím říct, že neznat rok vzniku, považoval bych především dík těm nejodpudivějším a nejtrapnějším CGI trikům, které jsem kdy vůbec viděl, díky nimž tohle céčko z poloviny připomíná animaci z nějaké starší videohry, Přízrak z lesa strachu za přinejmenším o patnáct let starší kousek !! Bruce Davison, kdysi velmi dobrý herec se Zlatým glóbem na krbové římse, se rozhodl stát režisérem, asi hazardér s vlastní hrdostí, nebo co, a v této pozici po pár epizodách sitcomu Harry a Hendersonovi, de facto jakémusi klonu kultovního Alfa, k němuž se posléze ještě vrátím a v němž si zahrál jednu z hlavních rolí, taťku Hendersona, a jedné bezvýznamné televizce nepohrdnul vábením studia Asylum k natočení vlastního blábolu !! Zřejmě ho jeho milovaný a již zmiňovaný seriál Harry and Hendersons, v němž jedna americká rodinka vlastní dost netypického mazlíčka, totiž sněžného muže, inspiroval natolik, že si ten ústřední charakter vypůjčil do svého nového filmu, ačkoliv nutno přiznat, že ten sitcomový fešák Harry vypadá vedle tady té animované zrůdy jako George Clooney vedle Freddyho Kruegera, když navíc dost dobře nechápu, proč zde sněžného muže obdařili vizáží spíš King Konga !! To pak totiž všichni jednoduše vypadají před divákem jako naprostá banda retardů, která si plete pojmy, a tohle já prostě nikomu neodpustím, asylákům o to míň.. V podobných snímcích můžete vídat buď začínající herce, mezi nimiž se nezřídka objeví nějaký talent, který se pak na účast v takovém filmu snaží honem rychle zapomenout, nebo herce zlehka odkecané, kteří pak vzájemně soutěží o to, kdo se objeví ve větší žumpě, aby se na sklonku kariéry co nejokázaleji znemožnil, a nutno dodat, že Bigfoot nabízí pouze herce z té druhé skupinky vedle dřeváků úplných, což nejlépe dokazují dva za velkou louží dost televizně profláknuté ksichty, Danny Bonaduce a Barry Williams, kteří si zde zahráli dva bývalé kámoše z kapely, co spolu hráli po koncertech, no, doufám, že snad ti dva hráli líp na kytary, než se nadobro rozhádali, než jejich herečtí představitelé, a následně si vzájemně spali se svými matkami..;) Obvyklá scénáristická naivita a sračkovitost, to se zase jednou duo Brian Brinkman a Micho Rutare vycajchnovalo, která činí příběh, tady ho lze i příběhem kupodivu nazvat, ve své bizarní podobě tak směšným, že se syfácký divák prostě dokonale baví, zde poněkud pokulhává dík až neobvyklým zhovadilostem.. Ostatně už jste někdy slyšeli, že by šerifka z vidlákova velela speciální vojenské jednotce ?? ;) To mě poser !! ;) O co tu vlastně tak v kostce jde ?? V Deadwoodu s Mount Rushmore za zády, tak oni tu nakonec figurují prezidenti dokonce čtyři, když už se tu teda nevolá Obamovi, což lze označit za další společný rys asyláckých filmů, se má uskutečnit hudební festival, jehož návštěvníci končí dost bezhlavě, ono se tohle monstrum totiž omezuje buď na ukusování hlav nebo prosté zašlapování lidí, bohužel s naprostou absencí krve, když se je vydá ochutnat ten kolosálně průserový, co se týká CGI, Bigfoot alias King Kong, kterého následně bude chtít na jedné straně zachránit aktivista Simon Quint Barryho Williamse se svými, těžko říct, zda zletilými spoluaktivistkami, a na straně druhé půlka města ruku v ruce s vojáky a v čele s hlavním záporákem Harleyem Andersonem Dannyaho Bonaduceho jakýmkoliv způsobem uspat nadobro !! Nebudu prozrazovat, jak to celé dopadne, nicméně oba dva dostanou pomník !! ;) Přiznávám, že jsem se většinu stopáže královsky bavil, především stupiditou šerifky, kterou by líp než Sherilyn Fenn zvládla snad i její policejní čepice, a spoustou dialogů tak hloupých, až se málem pomočíte.. A tak mě opravdu mrzí jen ta i na Asylum odpudivá triková stránka, zhovadilý soundtrack Chrise Ridenhoura a fakt, že si teď díky tomuhle kousku půlka Ameriky nebude jistá rozdílem mezi Sněžným mužem a King Kongem, protože jinak se jedná o velmi podařený snímeček, samozřejmě v rámci subžánru, s překvapivě výbornou kamerou Alexandra Yellena, jako z toho jsem fakt jelen, a zasněženým pozadím jako bonusem navíc !! Tohle si totiž nesmíte nechat ujít i navzdory faktu, že objektivně se jedná o vůbec nejhorší film s motivem Bigfoota v historii lidstva, ostatně kdy se vám zase znovu poštěstí koukat jak Bigfoot hraje fotbal (s) Alicem Cooperem ?? ;)(15.5.2014)

Paráda! Bigfoot byl skvělý jak tam řádil a všechny pěkně zabíjel. Po celý film se pořád něco, dělo, obřího opa jsme si užili dostatek a neviděl jsem žádná hluchá místa. Jasných 5.(14.5.2014)

• Rodriguez

To bylo tak debilní, že tomu snad ani odpad nejde dát. Na to, že takovéhle "sračky" mám rád a celkem na nich ujíždím, tak tohle se vážně nedalo. Kdo viděl tak to uzná a pochopí. 0%(3.10.2016)

• cariada

To byla šílenost, dělat v zimě festival venku pro pár desítek lidí, a přitom nemít ani pořádný kapely sice se tam pár jmen našlo Cooper či Billy Idol (toho jsem ale ani nepostřehl) A do toho všeho přerostlý opičák něco ala King kong, který nejde zabít a pojídá lidi jako obři v Arabele. K tomu to bylo děsně umělý což bylo děsně do očí. Spíš jsem se musel smát, co že to za blbost.(24.9.2015)