poster

Enderova hra

 • USA

  Ender's Game

 • Slovensko

  Enderova hra

Sci-Fi / Akční

USA, 2013, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 3DD!3
  *****

  Natočili to správně. Dalo se to udělat ještě o chloupek lépe - bezútěšněji, ale i tak je to svěží vánek mezi vědeckofantastickými filmy poslední doby. Zachovat ducha Cardovi knihy se podařilo, sice za cenu krácení a drobného zrychlování, ale vše slouží příběhu. Hood je očividně fanda a dává si záležet. Vizuálně je Enderova hra vyšperkovaná jako áčkový blockbuster, děj je ale hlubší než bývá zvykem a hodně průměrných lidiček bude z kina odcházet s pocitem, že je někdo podfoukl. Nepochopí geniální konec, nebo jim nebude po chuti. Bitvy správně gradují, nenudí a z "maturity" se dají ždímat emoce po litrech. Herecké obsazení je parádní, hlavně to dětské a Asa Butterfield svou postavu dokáže bez problémů prodat. Možná jen místo Forda to chtělo většího fanatika. A Jablonsky zase jednou servíruje parádní téma. Jsem zvědavý jestli natočí zbytek.(6.11.2013)

 • StarsFan
  ****

  Čekala jsem přímočarý, na emoce hrající film o záchraně Země, dostala jsem promyšlené, propracované, inteligentní dílo, které mezi všemi vojenskými simulacemi nenápadně naťukává takové myšlenky jako je Kantův kategorický imperativ (máme právo využívat jiné jen jako prostředky k dosažení cíle?), pre-emptive strike (můžeme zaútočit jako první jen proto, že nechceme čekat, až nepřítel napadne nás?) i teorie mezinárodních vztahů (Harrison Ford jako jasný realista Morgenthauova typu). A americký velkofilm, na kterém by se dalo ilustrovat hned několik politických a morálních konceptů? To se moc cǎsto nevidí.(31.10.2013)

 • J*A*S*M
  ****

  I jako nečtenář knižní předlohy cítím, že filmaři museli hodně škrtat, krátit a využívat různých dějových zkratek, protože naťuknutých (a zároveň nedoťuknutých) motivů a myšlenek je v těch 115 minutách opravdu plno. Pozitivní však je, že to, co zbylo, dává docela dobře smysl a zároveň je schůdné si smysluplně domýšlet věci, které se asi do filmové stopáže nevešly. Gavin Hood (od kterého jsem po nesnesitelném Wolverinovi věru moc nečekal) zkrátka mile překvapil a přinesl jedno z nejplnokrevnějších sci-fi letošního roku. Svou odtažitostí a uživatelskou nepřívětivostí si Enderova hra asi nezíská zástupy fanoušků z řad obyčejných diváků, ale ti, kteří před dalším veselým blockbusterem, v němž statečný mladý hrdina zachrání planetu před mimozemskou invazí, upřednostní radši něco mezi Hvězdnou pěchotou a Pánem much, by si neměli nechat návštěvu kina ujít. Vítaná náhrada za zprasené Elysium.(2.11.2013)

 • Skejpr
  ****

  Překvapivě víceplánové, skvěle zahrané, technicky úchvatné, škoda mírné uspěchanosti, díky které film občas působí nepříjemně povrchně.(14.4.2014)

 • Kaka
  ***

  Chytré a inteligentní scifi. Tématicky dost originální a poměrně temné. Občas mi to připomínalo svou ponurostí a odtažitostí některé neakční pasáže z Minority report. Divácky však krajně nepřívětivé. Někteří budou snímek obdivovat, většina ostatních ho uvidí jednou a dost se souhlasným pokyvem hlavy. Není to líbive scifi, je to sonda do hlavy zabijáka. Psychologie výborná, akce spíše ikonická.(2.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace