Kurýr (TV seriál)

• slovenský

Kuriér

Akční / Krimi

Kanada / Francie / USA / Německo, 2012, 24x45 min

Chris Vance, François Berléand, Delphine Chanéac, Andrea Osvárt, Andrew Martin-Smith, Eric Canuel, Rachel Skarsten, Joseph Kell, Julian Richings, Charly Hübner, Maria del Mar, Christopher Cordell, Lochlyn Munro, Uwe Ochsenknecht, Barry Flatman, Mike Dopud, Leela Savasta, Hannes Jaenicke, Christopher Jacot, Mark Ivanir, Chris Violette, Athena Karkanis, Jonathan Keltz, Chelsea Hobbs, Moon Dailly, Robert Maillet, David Atrakchi, Adam MacDonald, Jane McLean, Tattiawna Jones, Andrey Ivchenko, Daniel Fathers, Björn Thors, Elena Juatco, Alain Moussi, Katheryn Winnick, Eva Josefíková, Jade Chkif, Klára Issová, Andrew Bicknell, Alex Ozerov, Violante Placido, Lex Shrapnel, Farzana Dua Elahe, Kevin Jubinville, Ieva Lucs, Tom McKay, Kamel Laadaili, Marek Vašut, Miroslav Šimůnek, Kristína Svarinská, Andrew Hinkson, Michael Reventar, Sonia Laplante, Austin Macdonald, Demore Barnes, Josh Blacker, Brad Borbridge, Luc Florian, Silvia Šuvadová, Emily Coutts, Laura de Carteret, Jason Gosbee, Hocine Choutri, Christine Tizzard, Sarah Allen, Lisa Berry, Flannan Obé, Alisen Down, Stephan Dubeau, Lukas Penar, R.J. Parrish, William deVry, Eric Woolfe, James Binkley, Karl Collins, Richard Clarkin, Amrou Al-Kadhi
  • MoiJe

Do s01e02. Nepokračujem. Inak, brutal jak v akoby klasicky nemeckom seriály všetci francúzskym prízvukom šušlú anglicky. // Pilot: Des. Umelý úvodný dialóg. Naháňačka po rovnej úzkej ulici. Prestrihy na točenie volantom, mačku na okne a odlesky na dverách auta. ´Hláška´ o jednom z pravidiel. Frackovitá mladá žena. Prsia. Zadok. Neustále sa meniaci makeup tam a späť. Jedna z dvoch bitiek stojacich aspoň za zmienku. Prsia a ďalšia verzia makeupu. Dekódovanie programu a ďalších 5 úkonov pomocou ladného a pomalého zmačkutia dvoch kláves... a tak ďalej. Scenár, réžia, strih a ešte aj hudba iritujúce. Šancu e2 dám len kvôli Vancovi, ktorý sa mi inde páčil.(5.1.2013)

• AlfaNumerO

Viděno pár dílů a opravdu raději dostat koňskou žíní do xichtu(15.5.2015)

Predovšetkým sympatická adaptácia. Na televízny počin je znesiteľná aj horšie postrihaná akcia. Fajn obsadenie, hlášky, pekné autá. Spokojnosť...(31.1.2015)

Chris Vance není Jason Statham ale nijak mi nevadil. Jsem na něho zvyknutý z Prison Break, své role se podle mého zhostil dobře. Převzal od Stathama všechny ty grimasy a způsoby. Časově nevím, kde bych seriál zařadil, patrně nikde. Na druhou stranu z filmového Kurýra dost věci zůstalo (dům, pravidla, inspektor,...). Uvidím, jak to bude působit jako celek. Každopádně úvodní díl měl spád a skvělou kočku. Jsem zvědav na další díl. /// edit: Všechny díly byly založeny na stejném principu. Rozvíjející zápletka mimo hlavní děj byla minimální. Vyvrcholení průměrné (zase ho museli zničit). Občas dějové chyby nebo nedokonalé bojové scény a především TV JOJ to pěkně zmršila svým přehazováním jednotlivých dílů. Kvalitou je to asi někde na pomezí 2-3*, zábavou nějaké 3-4*. Zaokrouhleně nahoru, jen díky tomu, že jsem to bral jako středeční oddychovku a Kurýr patří mezo oblíbené.. Hodně subjektivních 70%.. (hodnocení za 1. - 2. sérii - konec)(2.1.2013)

• Politik

Wut? Parodie na Kurýra a Jamese Bonda. Hrůza! 20%(3.4.2015)