Učitel Tomáš Majer si zavolá ve škole tři chlapce do tělocvičny, kde jim oznámí, že se je chystá mučit a vytahuje z tašky různé mačety a tyče. Poté všechny nějak napadne. Jednoho střelí, další zmlátí. Poté se probudí ve své posteli. Byl to sen. Z televize se dozvídáme, že Tomáš Majer je skutečně podezřelý z vraždy tří studentů. Sledujeme Majera, který vzpomíná na své působení ve škole. Děti zde byly sprosté a bez jakékoliv autority k učitelům. Novináři sledují paní Majerovou a chtějí jí položit nějaké otázky. Ona zajde do domu, kde naopak čekají sousedé a stěžují si, co vyfasovali za sousedy. Ve škole se okleštěnému učitelskému sboru představuje nový ředitel Halbich. Majer opět vzpomíná na to, jak byl ve škole. Jeden z rodičů romského chlapce si k němu přišel stěžovat, že mu prý mlátí syna. On tedy řekne, že ho mlátit nebude a že mu bude psát poznámky, které pak pošle na město a to rodině sebere přídavky. Otce to samozřejmě zneklidní a náhle otočí a pustí se do svého syna. Do školy přijde inspekce, která řediteli oznamuje, že ministerstvo bude chtít školy tohoto typu zrušit. Tomáš Majer opět vzpomíná. V rádiu hlásí, že na zvláštní škole byla zavražděna jedna učitelka a to pravděpodobně samotnými žáky. Také vzpomíná, jak při vaření děti nasypaly do polévky marihuanu a tu pak snědla i jedna učitelka. Jistý pan Dostál chce, aby se Majer co nejrychleji našel. Posílá jednoho svého muže na radnici, ale tam se dozvídá, že se Dostála už nikdo nebojí a že už nemá takový vliv. Do školy přichází novinářka, která chce psát o zdejších vraždách. Baví se s jednou zdejší učitelkou a říká, že nemůže uvěřit tomu, že by učitel zabil tři žáky, stal se ředitelem a poté na škole ještě rok učil.  Ministerstvo vnitra řeší, zda v případu nedošlo k velkému pochybení policie. Do školy nastupuje nový zaměstnanec, zjišťujeme, že je to muž, který pracuje pro Dostála. Do ředitelny vtrhnou rozzuření rodiče, kteří nejsou rádi, že jejich děti chodí do školy, kde se zabíjejí děti. Kapitán Ševčík jde do nemocnice za mužem, který tady leží ve špatném stavu a chce se zeptat na Majera. Bývalý školník však nechce s policií o ničem mluvit. Ve škole skupinka romských dětí napadne a šikanuje chlapce. Majer si v novinách přečte, že zemřel jeho dědeček. Vzpomíná, jak mu babička říkala, že by se měl policii vzdát. Když je nevinný, tak ho soud osvobodí, ale děda naopak namítal, že v této republice ne. Policie chystá zásahovou jednotku, jelikož si myslí, že Majer navštíví pohřem svého dědy. On se na hřbitově skutečně ukáže a policie si ho všimne. Jemu se však podaří nastoupit do auta a ujet.  Zásahovka ho dojede, zablokují mu cestu a zatknou ho. Zpráva okamžitě proletí všemi médii. Šéf chce po jednom ze svých právníků, Václavu Mádrovi, aby se ujal případu. Jde o velmi mediálně sledovanou událost. Mádr s tím souhlasí a případu se chopí. Do školy nastupuje nová učitelka a okamžitě zjišťuje, jací jsou zdejší žáci. Vulgární a bez jakékoliv autority. Jeden z žáků na ní má sexuální narážky. Manžel jí po práci vyzvedává u školy a mladík má opět nevhodné řeči. Manžel se k němu vydává ale on ho udeří a povalí na zem. Majera ve vězení navštěvuje předseda jedné nacionalistické strany a vyjadřuje mu plnou podporu. Věnuje mu knihu s názvem Pravda o cikánech. Majer knihu vezme a udeří ho s ní. Nastává den procesu. Před soudní budovou jsou velké protesty romů. U procesů vypovídá velké množství svědků. Školník, který byl až do této chvíle v nemocnici také předstupuje. Vypovídá, že všechny ty děti měly zemřít. Nikdo z nich prý netuší co dokážou. Starostce poté vyhrožují muži od Dostála, který je nyní v domově důchodců. Má si prý uvědomit, díky komu je starostka. Starostka vzpomíná na to, jak jí šikanovala skupinka mladých romek, když ona sama byla malá. Poté je také jako svědek u soudu a i ona je na straně Majera… (TV Prima)

verbal odpad!

Magnuskův Opus Porcus jde konečně do prdele. Tedy doufejme. Než se mi zase bude mít potřebu nějaký, klasickým vzděláním postižený, latiník zatahat za šulínka v poště, podotýkám, že jsem si vědom nesprávného skloňování, ale zato se mi to príma rýmuje! Takže zdvořile žádám, abyste nechali obě ruce na peřině, hnědopichové! Ale popořadě! Jednička mi přišla jako zjevení, protože konečně měl někdo koule bez příkras ukázat distribuci kofol v celé její mahagonové kráse! Pak ale jako by Olmer přišel se svou Troškou do mlýna, naduté prasátko ještě víc zpychlo a začalo vyrábět Vandasovsko-Sládkovská, tendenční amatérská porna pro skinheady, která budou nepochybně zakrátko ozdobou nedělní přílohy Blesku. A to je docela škoda, protože když jednička prošla pod nikdy nespícím radarem všech těch Kocábů, Džamil, Uhlů, a ostatní "altruistické" pakáže, co jen číhá ve svých árijských čtvrtích, aby se mohla zviditelnit hrdinným bojem za lidská práva, a neskončila pod záštitou (slovní základ zachcat) Samkové kňučením ve Strassburgu, dalo se s trochou yntelechtu pokračovat kulantním mementem, které by konečně alespoň trochu zburcovalo mlčící většinu. Viz. dokonalá scéna, jak smutný učitel přivádí to svinstvo ze zrušené zvláštní školy do třídy plné kultivovaných, blonďatých holčiček! Velmi fašistické, hned bych se pod to podepsal! Ovšem se zbytkem jdi na koncert Orlíku nebo do hajzlu, Tomáši, a já, jakož i většina soudných diváků, doufáme, že se tvého vepřového bohatýra nebude týkat nejbližší amnestie a už o tobě víckrát neuslyšíme! ()

Isherwood odpad!

Myšlenkové podhoubí, prolezlé tou nejpokleslejší populistickou metastázou, která zabíjí myšlenkové potenciály českého diváka ještě zhoubněji, než Troškovy komedie, dostává spolu s absolutně anti-cool filmařinou téměř až bizarní nádech, kde se prvoplánově lační po vulgárních hláškách a explicitním vyjádření se ke všemu, co se kolem nás děje; herecké hvězdy druhé zase kladou otázku, ve které kapse se na tohle najdou prachy. ()

Malarkey

Viděl jsem jedničku a byl jsem z toho v šoku, pak se z něj pár let vzpamatovával a pak jsem v televizi viděl trojku. No a myslím, že to stačilo. Obrázek jsem si udělal. Magnusek je magor, natočil to jak Novácká produkce Gympl, teda hrozně. Každopádně musím říct, že v těch šesti hodinách kompletní trilogie Bastardů je myšlenka, u které určitě stojí za to zapřemýšlet. Nedokážu objektivně říct, jestli Magnusek mluví až tak moc ze svých vlastních zkušeností nebo brutálně přehání. Teta na zvláštní škole pracuje a takhle extrémní to tam určitě není. Rasistický to je úplně šíleně, ale nemůžu říct, že bych s něcím nesouhlasil. Ono je těžký soudit jinak, když žijete v Mladé Boleslavi a cigány vidíte na každým kroku a tejden co tejden slyšíte, kde se servali, co kde ukradli nebo komu co provedli. Podle mě s Bastardy zašel až do úplnýho extrému, tím pádem ale nechápu to, že mu tam ti cigáni vůbec hráli a že na konci u titulek hráli cigánský písničky. To celý to rasistický počínání celou trilogií vlastně úplně otáčí. No…viděl jsem to, udělal jsem si názor a už to znovu vidět nemusím. ()

RedAK odpad!

Pomineme-li vysoce sračkoidní scénář, který evidentně psaly retardované děti během svačinové přestávky a kterým bych nevytřel prdel ani Hitlerovi, pomineme-li fakt, že i Ferova jedenáctiletá sestra předvádí během orgasmu kvalitnější herecké výkony než tato banda stupidních ignorantů a pomineme-li monstrózní nenasytný břich páně Magnuska, který zabírá půl obýváku, zbyde nám bezprecedentní zkurvená velesračka, pro kterou je i odpad! svatým požehnáním. ()

woody odpad!

Nejnáckovější film v dějinách české kinematografie. Magnusek není jen neumětel a diletant, ale definitivně zmrd (terminus technicus, nic vulgárního), protože tohle co předvádí se jinak než zmrdstvím nazvat nedá. ()

JFL odpad!

Z bílého rytíře se stal bílý alibista aneb exploatační trilogie Tomáše Magnuska dospěla do svého nekonzistentně mesianistického konce. Podrobněji v recenzi pro A2 ()

Asia_Power

Tomáš MacHnusek mě kdysi dávno velmi zaujal filmem Bastardi, kterej byl na svou dobu peckoidní anální sonda do hlubin študákovi duše. Jenže Tom se nechal úspěchem až moc ovlivnit a začal si naivně myslet, že když k tomu svýmu poselství přidá další díly tak si všichni minimálně z metru sedneme na prdel. No a tak milé dětičky tu máme už třetí bastardy a všechno je tady na hovno možná ještě víc než školství ve filmu. Kromě čmoudů co mluvěj slušnějc než já, ale na šéské poměry asi vulgárně, se můžeme těšit na sexuální narážky a věčný chytání se za kokota a pohyby jak by zpíval Beník Kristus - Nahoru, dolů tak tady Dopředu, dozadu. MacHnusek připomínající už víc hrocha než lidskou bytost je na útěku velmi nenápadnej však 200 kg dacana potkáváme všichni denně navíc v důchodcovský rádiovce a se slepeckejma brejlema. Rovnou si mohl vzít do ruky obří dildo a před policajtama si ho strkat do prdele. Alespoň by to byla novinka a rozhodně brutální scéna co by budila hrůzu. Závěrečnej soudní proces připomíná soudkyni Barbaru a Brožová tomu svým srdceryvným proslovem nasadila korunu. Díky doživotí pro Toma už asi buddhožel nevznikne čtyřka a já nebudu mít na co nadávat, ale kdo ví? Kájínka taky pustili a jak ho vítali...Takže za 23 let sem hoď Tome Bastardy 4. ()

xxmartinxx odpad!

Naprostá morální imploze ve filmu, který rozhodně není rasistický, ale vyvolává sympatie vůči chlápkovi, který mučil a zabil tři děti. Ano, ty děti byly absurdně zlé, ale nezapomínejme, že Magnusek je stvořil, aby byly tak zlé, aby je mohl zabít. Je potřeba si uvědomit, že on stvořil tuto situaci, která není realistická ani proporcionálně nereprezentuje skutečný problém, její podoba je tedy čistě na jeho vůli. Přes všechny vrstvy zdůvodnění, omluv a výmluv trvá základní premisa jedničky, jíž je opovrhování dětmi, které nejsou dost slušné a vychované a neprojevují respekt lidem, kteří věří, že si ho automaticky zaslouží. Magnuskova neschopnost pracovat s hyperbolou vede k tomu, že čeká, že budeme odsouzení jeho postavy na doživotí za přiznanou trojnásobnou a značně sadistickou vraždu považovat (přinejmenším) za nejednoznačný výsledek, o jehož spravedlnosti budeme pochybovat, což je naprosto obludná úvaha, když o ní přemýšlíte jen pár vteřin. Magnuskova potřeba praštit do obličeje explicitního nácka, aby sám sebe přesvědčil o tom, že jeho úmysly jsou čisté, jsou asi nejkouzelnější ukázkou patologické absence sebereflexe zaznamenanou na plátně. ()

igi B. odpad!

Do třetice tedy všeho nasrat! . . . Magnusek vycítil u blboidního stáda nějakou tu škváru, kterou je národní šosák ochoten i přes "krizi" dát za lístek do kina na kvazikontroverzní srágoru (žel filmem toho jména a významu tuto matérii opět nazvat nelze!) a vycintat si do koly a popcornu své mindráky a tak znovu vyváří dvakrát vyvařený a už notně zasmrádlý hnus a hnis současné tušašské pisskultůry. Že mu v tom hrají >hvězdy< ze Stolice jako Brožová, Töpfer či Krampol je mi vcelku jasné, ale že se do téhle žumpy ponoří i pravdoláskaři typu Tříska nebo Lanďák, to mi teda poser prsa zase jednou za čudlárnu. R.Hr., D.Bat., M.Br. či J.Č. a jim podobných je mi už jen líto. To je šílené, kam se prokálel "český film" skoro čtvrt století po >sametu< a čeho je ta naša čudlácká, na eráru tvrdě parazitující kasta za šekel ochotna se zúčastnit... %-(.. . . . Každopádně je trojka nejodpornější díl z trilogie, celek pak hnědě páchne jako hotový OP(R)US MAG(H)NUS jednoho >filmařského< magora a zakomplexovaného ubožáka, jehož pohnutky jeden pochopí snad jen z bezpředmětného nadužívání slůvek jako "vyhulit", "šukat" a neustálých narážek na chlapecké anály. Jojo, zážitek jako bohnus na dvd je "rozhovor" (sic!) s rejžiserem - ufňukaný monolog(!) d.m.s.n. duševně nemocného člověka, jemuž příroda holt nenandala a život už ty zbytky jenom vzal... Nasrat! - - - P.S. K matérii více http://www.csfd.cz/film/276210-bastardi/ a http://www.csfd.cz/film/292999-bastardi-2/ - a užívejte s lavorem na kulích... - - - P.P.S. Tak jsem si jen tak z plezíru s odstupem prosvištěl i něco hodnocení a komentářů ke všem částem trilogie a jsem trošku v kulturním šoku - kdo všechno ze zdejších "přátel filmového umení" je ochoten těmto formou(!) - budiž že obsah by mohl být s tolerancí chráněn "autorskou licencí" - bezprecedentním zhovadilostem dát víc jak jednu hvězdu - zvláště pak v kontextu vnímání na obdobná témata třebas i více kontroverzních děl světové kinematografie... To jste se lidičky už úplně pomátli? . . . Ta produkční píárová hodnocení a komentáře samozřejmě neberu na zřetel, nakonec jsou kdesi na chvostu i vcelku identifikovatelé. No - nenadělá igitátor nic! Dobře vám tak... °-[ - - - - - (Poprvé a naposledy protrpěno ryze ze studijních důvodů za kalné listoprdové noci v lehkém rauši na dvd /to si teda MagicBox pěkně nemagicky nadělal do škatulky, disky skončily už po půlroce distribuce jako ležáky ve výprodejích za 49,00Kč!/ v originálním formátu obrazu, hodnocení 3625., komentář zde jako třistadvacátýsedmý - 20.11.2013) ()

Djoker odpad!

Trojka Bastardů je pomyslným dnem celé série. Magnusek si v předchozím dílu znovu nechal otevřený konec, aby mohl ještě pokračovat, ale stejně nevymyslel vůbec nic. Jeho učitel se půlku filmu schovává kilometr za Náchodem, a aby lidi neusnuli ještě před soudní fraškou, tak alespoň ukázal další akční scénu, když zaparkoval vyřazené policejní vozy na jeden ze dvou kruhových objezdů, který tehdy ve městě byl. ()

choze

Trojka se po nudných maloměstských hrách na mafiány ze dvojky potěšitelně vrací zpátky k (masově) zlobícím a hláškujícím cikánům, kteří sice zlobí ještě víc než v jedničce, ale hlášek je méně a jevily se mi dost chtěné. Nalajnovaný příběh celé pozoruhodné exploatační trilogie se nicméně poměrně epicky a uspokojivě uzavírá. Technická stránka se opět pohybuje od snaživě efektních záběrů (jeřábové jízdy) po amatérsky strnulé (dojde i na sépiové retrospektivy) a tempo filmu je i na potřetí od začátku do konce mrtvolné, což je v mých očích hlavní problém. Ono by mi až tak nevadilo, že je to rasistické, blbé a spatlané, kdyby to aspoň trochu odsýpalo. Nebo kdyby to bylo celou dobu tak nechtěně komické jako úvodní scéna. Mimochodem geniální Obsah tady na CSFD. ()

Gilmour93

Heil Magnusek? Vždyť by ani neprošel futry Reichstagu.. K té amatérské, nemotorné slátanině mám jen jedno: účelu nelze dosáhnout kreténskými prostředky. K některým místním komentům bych podotkl, že ještě horší, než nácek, je pokrytecký liberál. U toho prvního alespoň člověk ví, na čem je.. A teď, pane Magnomastek, za ty „Oči černé jděte spát“ šup do pekla za Hermannem Göringem. Možná vás dají i do jednoho kotle, ale Lucifer jistě zná Archimédův zákon a bude chtít šetřit vodou.. ()

castor odpad!

Tak to už bylo kapku moc, ne? Xenofobní a populističtí Bastardi po třetí selhávají na mnoha frontách, od naivistického stylu Tomáše Magnuska až po obludně nevkusné názory. Jako bychom se vrátili k filmům z devadesátých let od Víta Olmera.. ()

D.Moore odpad!

Stejně dobré jako první a druhý díl. Tomáši Magnuskovi se podařilo stvořit nevídaně vyrovnanou trilogii. ()

kulyk odpad!

No nic, je to sračka, ještě k tomu částečně retrospektivní. Mangustek definitivně zvlčel, podepisuji komentář verbalův a zasílám mu tímto hudlana. Spíše mě zaujala jiná věc. Kdyby tak za mnou přišel nějaký puclík, řekněme třeba z Ésterajchu a nabídl mi osm kolíků v eurech, abych mu zahrál ve filmu, který bude velice uměleckou formou promlouvat o Češích jako o zlodějských, dementních a nevychovatelných zmrdech bez úcty k cizímu majetku či životu, obdržel by ode mne kolíků devět nazpět. Byly by dubové a nejméně třicet centimetrů dlouhé, s koncem značně zašpičatělým. Osmi bych poctil všechny jeho tělesné otvory, abych pak devátým penetroval sádelnatou hruď. Zvláštní je, že v Bastardech nebyl s obstaráním snědších (ne)herců evidentně problém..... asi mají Romové větší cit pro umění, než já. Jo, tím to bude. ()

troufalka

Nebudu rozebírat režii a scénář Tomáše Magnuska. Ale jeho figuru jsem mu nevěřila. On jako dobromyslný tlouštík ani náhodou nevypadal jako pomstychtivý vrah, který týral a mučil své oběti. (Pro dopitaka: Marek Brodský sedí první zleva u soudu. Mrkni do galerie.) ()

PinokKio odpad!

Nejdokonalejší soudní drama? Nejlepší film o odtučňovací kúře? Završení trilogie století? Koho musel pan učitel vopr*** (abych použil slangu filmu), že si v takovéhle slátanině zahrál Jan Tříska, Rudolf Hrušínský, Jan Čenský či Tomáš Töpfer? Stačí mít radikální nadváhu? Psát sračkoidní scénáře? Prosím, prozraďte mi to, chci je všechny angažovat na svou příští oslavu narozenin, kde mám pro ně ve své hře Mendělejev předem určené role chemických prvků a nechci za ně nijak moc utrácet : ) ()