Jedlíci aneb Sto kilo lásky

(festivalový název)

Komedie

Česko, 2013, 108 min

• DarkDemon

Pozor, pozor na vědomost se dává, že pan Zoufalec opět útočí. Zjevně nejhorší herec, řežisér a scénárista v dějinách českého filmu se nás rozhodl oblažit dalším paskvilem. Po zvráceném, nechutném a nehorázně stupidním „cikánském triptichu“ protentokrát pokus o komedii na velmi obehrané téma „tlouštíci“. Nebudu tady psát to co už desítky kolegů přede mnou ono vážně nemá smysl rozebírat scénář, herecké výkony ani totální absenci humoru - spíš bych to nazval komorním dramatem, protože mi přišlo všechno (a všichni) k pláči. Opravdu nechápu proč se pan Magnusek neustále snaží prosadit ve filmové branži a terorizuje nás svojí „tvorbou“. Ovšem teď mi dochází, že nechápu ani sám sebe co jsem to za zvrhlíka když jsem ochotný dobrovolně podstoupit taková muka. Musím s tím něco udělat, příště už nesmím, opradu nesmím ... zase znovu ... fuj. Nikdy víc - nic kde se nějak angažuje Magnusek !! Kdyby alespoň finance nesehnal, ale když „product placement“ českému filmu vládne a Magnuskovi stačí pronajmout olezlý penzion ... :((5.9.2013)

• bourec

Tak zase vod Magnuska píčovina jaako prase.Vylágroval celej hereckej ansábl z Primy a Novy,takže herecky je to děs a hrůza.Děsný dialogy tomu taky moc nepřidaj,navíc vulgarity sou naprosto mimo mísu.Dějově děs,ale bohužel si myslim ,že z padesáti procent to chování,váha,inteligence,vkus je přesně ta naše malá zaprděná zemička.Něco jako natočenej Blesk magazín a Rytmus života.Smutný.A poprvé,ač taky nevážim šedesát kilo a mám docela nadváhu,se mi z herců v tomhle filmu dělalo šoufl.0%.(17.8.2013)

• civalII

Magnusku, Ty jsi hovado. Babovřesky jsou proti téhle sračce balzám na duši a lukrativní komedie. Hodnotím aniž bych film viděl celý (vím, to se nedělá), ale víc než 33 min jsem v sále nevydržel.(7.5.2013)

Normálně to asi bývá tak, že někdo (nějakej "filmař" nejspíš) dostane nápad, a tak na něj začne shánět prachy. Tady to bylo evidentně naopak - tady měl nejdřív někdo prachy na reklamu, tak k nim začal shánět filmaře. Konkrétně majitel nějakýho zdechlýho salonu krásy a jednoho hotelu. Pravděpodobně jde o tu samou osobu, a - já po tom nepátral - ale nic bych za to nedal, že to byl někdo z babišovy stáje (nebo babiš sám), protože do jedný z hlavních rolí prosadili toho zmrda stropnickýho, kterej potřeboval ten svůj kuní xicht před volbama trochu mediáně provařit (vzhledem k tomu, že nikdy v ničem pořádným nehrál a nikdo si ho jako herce s ničím nespojuje). Setkáváme se tu tedy se zajímavým novým trendem: product-placement už není "ve filmu", on je to film celý sám. No dobře, no. Taková je halt doba. Magnusek už se uklidnil a sám sobě nadělil roli dobrotivého méďy - tentokrát rezignoval absolutně na kritiku čehokoli a jen svým chlebodárcům poslušně zobe z ruky. Dodatečně nalepená chatrná kostrička děje je zamozřejmě k smíchu, ale ne tak, aby se člověk doopravdy zasmál. Takže celýmu filmu vévodí obskurní vykopávka Dáda (znáte ten trek od Supercroo... "jo, dádo, to je pro tebe! Terorizuješ nás už od osmdesátých či sedmdesátých či padesátých let, děvko! Terorizuješ už mýho fotra!" - můžou si tam přidat "..a budeš terorizovat i mýho vnuka"). Jako jestli jsem se párkrát zasmál, no možná jo. Určitě to není žádný skvost kinematografie. Ale 16% a 63. nejhorší film si to doopravdy nezaslouží. To mám zase pocit, že gényjové z čela žebříčku dali Magnuska do klatby za to, že se kdysi nebál říct trpkou pravdu těm hlupákům do očí. Je to zvláštní, ale pravdoláskaři ze všeho nejmíň rádi slyší pravdu. No a proti tomuhle vymítání Magnuska se snažím protestovat svýma pěti hvězdičkama. Čau, vi voly.(28.9.2014)

• javak810i

Co lze očekávat od filmu o partičce tlustoprdů, navíc režírovaným Tomášem Magnuskem? Nic. A i tak budete zklamaní. Zkrátka film je to stupidní, nezáživný, herecké výkony jsou (až na přehrávajícího Stropnického) hrůzostrašné a nic nedává smysl. Odpad odpadů.(9.9.2013)