Jedlíci aneb Sto kilo lásky

(festivalový název)

Komedie

Česko, 2013, 108 min

• dopitak

Film, který by se měl dostat do filmařských učebnic do kapitoly, jak v žádném případě nenatočit film. Tomáš Magnusek je nestorem s hroší kůží, protože když Chára a spol. zapějí u ohýnku "červená se line záře", divák (tedy těch deset z tisíce, kteří až sem vydrží a neprohodí do té doby televizi oknem) se otřepou hnusem tak mohutně, až na obrazovce odpadnou kusy sádla velikosti Grónska. Ovšem málokdo dokáže po tolika průserech přemluvit tolik značek, aby do další produkce vložily kapitál, Tomáš Magnusek je nepochybně lobistou desetiletí a taktéž úspěšným manažerem._____Střih: Magnusek a Chára v kraťasech přichází ze šaten k bazénu, pokusí se rozběhnout a skočí do něj. Asi to má být k smíchu, protože scéna končí a už jsme jinde. Ne každému se podaří sehnat dohromady tak odpornou hereckou sestavu. Je mi líto Ilji Racka a přeji mu ještě dlouhý život, ve kterém stihne hodně dobrých filmů, protože kdyby měl po tomhle umřít... Na imdb začíná seznam herců Evou Aichmajerovou, i to hovoří za vše.(15.2.2014)

• bourec

Tak zase vod Magnuska píčovina jaako prase.Vylágroval celej hereckej ansábl z Primy a Novy,takže herecky je to děs a hrůza.Děsný dialogy tomu taky moc nepřidaj,navíc vulgarity sou naprosto mimo mísu.Dějově děs,ale bohužel si myslim ,že z padesáti procent to chování,váha,inteligence,vkus je přesně ta naše malá zaprděná zemička.Něco jako natočenej Blesk magazín a Rytmus života.Smutný.A poprvé,ač taky nevážim šedesát kilo a mám docela nadváhu,se mi z herců v tomhle filmu dělalo šoufl.0%.(17.8.2013)

• Anez

Otřesný zážitek ! Česká komedie má velmi "vysokou" úroveň.(3.5.2013)

• DarkDemon

Pozor, pozor na vědomost se dává, že pan Zoufalec opět útočí. Zjevně nejhorší herec, řežisér a scénárista v dějinách českého filmu se nás rozhodl oblažit dalším paskvilem. Po zvráceném, nechutném a nehorázně stupidním „cikánském triptichu“ protentokrát pokus o komedii na velmi obehrané téma „tlouštíci“. Nebudu tady psát to co už desítky kolegů přede mnou ono vážně nemá smysl rozebírat scénář, herecké výkony ani totální absenci humoru - spíš bych to nazval komorním dramatem, protože mi přišlo všechno (a všichni) k pláči. Opravdu nechápu proč se pan Magnusek neustále snaží prosadit ve filmové branži a terorizuje nás svojí „tvorbou“. Ovšem teď mi dochází, že nechápu ani sám sebe co jsem to za zvrhlíka když jsem ochotný dobrovolně podstoupit taková muka. Musím s tím něco udělat, příště už nesmím, opradu nesmím ... zase znovu ... fuj. Nikdy víc - nic kde se nějak angažuje Magnusek !! Kdyby alespoň finance nesehnal, ale když „product placement“ českému filmu vládne a Magnuskovi stačí pronajmout olezlý penzion ... :((5.9.2013)

• NinadeL

Svým způsobem mě těší, že Dáda ještě žije, ale to je asi tak všechno. #finaleplzen(3.5.2014)