Jedlíci aneb Sto kilo lásky

(festivalový název)

Komedie

Česko, 2013, 108 min

• -bad-mad-wolf-

Snesitelné zhruba stejně, jako dvoumetrákový spolusedící v tramvaji.(29.5.2014)

• dopitak

Film, který by se měl dostat do filmařských učebnic do kapitoly, jak v žádném případě nenatočit film. Tomáš Magnusek je nestorem s hroší kůží, protože když Chára a spol. zapějí u ohýnku "červená se line záře", divák (tedy těch deset z tisíce, kteří až sem vydrží a neprohodí do té doby televizi oknem) se otřepou hnusem tak mohutně, až na obrazovce odpadnou kusy sádla velikosti Grónska. Ovšem málokdo dokáže po tolika průserech přemluvit tolik značek, aby do další produkce vložily kapitál, Tomáš Magnusek je nepochybně lobistou desetiletí a taktéž úspěšným manažerem._____Střih: Magnusek a Chára v kraťasech přichází ze šaten k bazénu, pokusí se rozběhnout a skočí do něj. Asi to má být k smíchu, protože scéna končí a už jsme jinde. Ne každému se podaří sehnat dohromady tak odpornou hereckou sestavu. Je mi líto Ilji Racka a přeji mu ještě dlouhý život, ve kterém stihne hodně dobrých filmů, protože kdyby měl po tomhle umřít... Na imdb začíná seznam herců Evou Aichmajerovou, i to hovoří za vše.(15.2.2014)

• Beckett51

Kdyby se celej film nesl v hávu závěru, byl bych milosrdnější.(21.12.2013)

• Big Bear

Jaúúú Dáda mi konečně da da dala... Stejně jako je potřeba na vlastnění brokárny průkaz, stejně jako třeba mít na řízení auta papíry, meli by mít i filmaři nějaké povolení na točení filmů... Pak by snad nedocházelo k podobným zvěrstvům na divákovi. Smutný konec kariéry některých dříve opravdu hvězd (Patraska, Andrlice, Ilja Racek...). Smutné. Jdu se kouknout do lednice zda tam není nějaká paštička, kterou bych slupnul polévkovou lžící - to na spravení chuti. ODPAD(27.8.2013)

• troufalka

Skutečně nestačí jen touha natočit si svůj vlastní film. Někdo se to možná naučí za pochodu, ale pan Magnusek k nim bohužel nepatří. Bez scénáře a režijního vedení to opravdu nejde. Sice to má titulky, jsou v tom herci, ale film to není. Režisér neví, co má režírovat, herci neví, co mají hrát. Byla jsem v pokušení lípnout jednu hvězdičku Dádě za odvahu vylést před kameru, ale docela rychle mě to přešlo.(18.10.2016)

• - Cameo si ve filmu zahrál zpěvák Petr Janda. (Terva)

• - Natáčelo se V Praze, Dačicích a Rychnově nad Kněžnou. Hotel Studánka, v němž se děj odehrává, se nachází u Rychnova nad Kněžnou. (SimonSomin)

• - Za kameru se postavil tehdy teprve osmnáctiletý nadějný student tohoto odvětví, Matěj Brothánek. (Mauzicek)