Vzkvétání (neoficiální název)

USA, 2011, 132 min

Foster Gamble

Gary Malkin

Foster Gamble

Ne příliš originální, ale docela povedený konspirační dokument o poměrech na té naší Zemi. Dokument je dost dobře srovnatelný například s druhým Zeitgeistem, který poráží díky poutavému začátku s T(h)orem a taky díky smířlivější vizi budoucnosti. Jádro problému je pořád stejné - peněžní multiplikátor, FED, zde se taky hodně útočí na Rockefellera s Morganem. Film je zbytečně dlouhý, ale v rámci žánru a tématiky to na slabší 4* je. 75%(2.4.2014)

• dr.horrible

Prečo som to vydržal dokonca? Mám takú zásadu, nikdy nehodnotím niečo, čo som nevidel celé. A ja som tam ten odpad proste chcel dať.. Strašné niečo. Manipulácia s faktami, vytrhávanie z kontextu, demagógia a tupé lži, a do toho zábery na podvíživených afrických černoškov, ľudí trpiacich, zakaždým keď šlo o "realitu"; a ľudí smejúcich sa a šťastných, vždy keď sa rozoberali alternatívne zdroje a zaručený život v blahobyte zadarmo pre všetkých. Mimo iného sa dozviete, napríklad že za všetkým sú špirály a všetko, VŠETKO, každý tvar, kresba, bytosť a hovno na tomto svete, sa dá otočiť, pretočiť, alebo úplne zmeniť, a zakaždým vám z toho vyjde zas tá istá špirála! Celý tento pseudodokument je postavený na možnosti lepších zajtrajškov, na princípe "možno to bude fungovať a ja tomu verím", neustále si protirečí, a jedna z hlavných myšlienok pozostáva z faktov, že za a) všetko je ovládané, každý pokus o zmenu je vždy zažehnaný, nikto to nemôže zmeniť; b) nevieme o tom; c) možme to zmeniť, pretože veľká časť sveta o tom už vie a nikto ju pritom nezastaví. Imbecilný, trápny, konšpiračný grc. Úbohosť, nehodná ani opovrhovania. Odpad. Materiál pre Crofťáka(2.8.2014)

Miluju konspirační teorie. Vymažou ze světa, nebo aspoň z jeho vidění, tu nudnou plochost a vrazí do něj nekonečné dimenze pochybností. Je jedno o čem, nejlépe přeci o všem. V jednu chvíli jsem se přistihl při myšlence, že nevěřím ani tomu, že Hitler byl ten zlý, vždyť dějiny píší vítězové a Hitler dostal dost po mordě. Možná byl stvůra, možná nebyl. Ale ať je to jak chce, ta možnost pochybovat je nádherná. Vytratit se z placení složenek na chvíli do myšlenek o ovládání světa nadnárodními korporacemi, do páté dimenze, do šestého kolene Bushovic famílie spřízněné nejen s anglickou královnou, Obamou a dánskou královskou rodinou, ale i třeba s někým dalším, neviditelným. Do toho přilétnou mimozemšťani vyrobit nějaký ten pěkný kruh do obilí a mně je dobře. Vždyť fantasie zvítězila nad tupým opakováním chyb. Pochybujme a bude nám pochybováno.(7.5.2012)

Jistě zajímavé, ale tím že mono-tématické a navíc dlouhé, tak uspávající...(24.11.2014)

Veľmi, ale veľmi pochybný a kontroverzný dokument, ktorý spája mnoho známych kontroverzných tém so súvislosťami, ktoré považuje za tie pravé a dôležité. S mnohými, najmä okolo tých mimozemšťanov mám veľmi veľké pochybnosti, nehovoriac že som kresťan. Tvrdiť, že tie veci sú overené a pravdivé, tak o mnohom by som pochyboval, pretože viac vecí je podľa mňa výsledkom chaosu a systému, kde môžu mať vplyv určití ľudia, ale žeby šlo o nejaké svetové historické megaspiknutie, no o tom pochybujem. Viete myslím, že energia by sa dala vyrábať rôzne, tak ako mal Tesla to určite, nedávno totiž jeden nemecký študent vyvinul zariadenie na získavanie energie pomocou elektromagnetizmu zo vzduchu z okolia, takže nekritizoval by som to zbytočne a neodsudzoval v globále, ale spôsob, akým vyrobili tento chaos, ktorý mal pôsobiť ako veľká vec, ma zarazila. Mali sa radšej pokúsiť o detailnejšie a presnejšie rozobranie vecí, ktoré sú ešte nedôveryhodné, potom ak by bolo všetko jasné, by sa mohli pustiť do niečoho takéhoto, inak je to divné, lebo samo to používa niektoré nepresvedčivé prvky.(9.3.2013)

• - Po stránce vizuálních efektů se na dokumentu podílelo Liquidbuddha studios - Vizionářské efekty pro vědomou evoluci. Animační a vizualizační studio soustředující se na převádění vědeckých, esoterických a duchovních konceptů do přesvědčivých, vysokých kvalit pro film, web nebo vysílání. (Happyyz)