poster

Phantom

Thriller

USA, 2013, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Thomassi
  ***

  Ponorkový thriller, který balancuje na pokraji třetí světové a klaustrofobického dramatu z ruské nukleární ponorky. Co mohu označit plusem, je herecké obsazení. Kapitán Ed Harris vypadá jako pravý mořský vlk, jeho první důstojník William Fichtner zase skvěle balancuje mezi oběma stranama a agent David Duchovny s jeho nekompromisním ksichtem si tvrdě stojí za svým. Příběh zpočátku navnadí, postupně ale upadá a končí nepochopitelným závěrem. Mít to tak opačný gradovací účinek, mělo by to hvězdu navíc. Tak se to utápí pouze v průměru žánru. Btw., ponorkové souboje mě celkem dokázaly napumpovat.(19.7.2013)

 • TedGeorge
  ****

  Tenhle film bude strašně jednoduchý nenávidět. Už samotná premisa o ztracené ruské jaderné ponorce nesoucí jaderné hlavice je hrozně cheesy. A bude hůř. Ano, opravdu se kdysi ztratila ruská jaderná ponorka nesoucí jaderné hlavice a opravdu to byl jeden z nejzávažnějších incidentů studené války. Ale to je asi tak vše, co je s jistotou o tomto incidentu známo. Film je samozřejmě umělecká licence, ale pokud se jeden z možných scénářů rozhodně nestal, tak je to ten, co nám nabízí tento film. Je to chvílemi neskutečná fantasmagorie, který se ale bohužel maskuje jako jedna z možností průběhu incidentu, a ne jako cheesy skoro sci-fi z kulis studené války. Tohle nečtěte, pokud se na film chcete podívat SPOILER SPOILER SPOILER Ve zkratce. David Duchovny je na ponorku "nenápadně" nasazen jako jeden z elitních agentů KGB. Na Ponorku donese tajné zařízení. Po vyplutí nařídí kapitánovi, aby se příbližil k tankeru. Ten se k němu přiblíží. Duchovnymu to nestačí, a tak prakticky donutí kapitána, aby do tankeru ponorkou naboural. Následně s ponorkou plují dál a narazí na americkou ponorku. Ta je už už delokuje, když Duchovny dá příkaz ke spuštění toho tajného zařízení, Phantoma. Ten se díky naražení do tankeru reklaibroval na tankerovské vlny a začne vysílat vlny jako ten tanker. Americká ponorka se nechá přesvědčit, že před nimi pluje tanker a ne ruská ponorka. Duchovny je spokojen a rozhodne se rozpoutat třetí světovou... Stačí? :D KONEC SPOILERU KONEC SPOILERU KONEC SPOILERU Proč teda 7/10 a relativní spokojenost místo hateu? Protože je to ponorkovej film, kterej jako kdyby vypadl z devadesátejch let. Starej kapitán v důchodu je povolán na poslední plavbu rezavějící dieselové ponorky a bere s sebou svojí starou známou posádku. Na palubu se přisere Duchovny, kterýho tam nasadili s tajným úkolem přímo z KGB (Fakt! :D ). Dočkáte se klasickejch propriet ponorkovejch filmů. Uhýbání torpéd, potopení se pod maximální možnou hladinu, únikové manévry, hrátky se sonarem. A to obsazení.... Ed Harris je klasickej kapitán s vnitřními démony, které utápí v alkoholu. William Fichtner se pro tyhle role prakticky narodil. Sean Patrick Flannery neměl od mladýho Indiana Jonese pořádnou roli a tady je konečně vidět... Lance Henriksen no comment, uvidíte sami. Jenom ten Duchovny je naprostej castingovej fail. Toho agenta OSNAZU mu fakt věřit nebudete. Kolem a kolem je to cheesy výlet do devadesátek, kterýmu se můžete po dvaceti minutách vysmát, nebo si ho užít. Doporučuji to druhé. Další šanci už mít nebudete. S rozpočtem skoro 20 milionů dolarů to v Americe nevydělalo ani jeden a celosvětové uvedení v kinech bylo zrušeno. Na další ponorkovej film si tak počkáme dalších dobře deset let.(16.6.2013)

 • Radiq
  **

  Další z filmů o ponorkách, kterej teda ale ničím nevyniká, spíš zaniká. Studená válka a její příběhy ponořené pod hladinu s atomovým prdem v nitru jsou už tak trochu vyčerpané, přečerpané a nemají čím překvapit, protože jediné, co můžou, tak kopírovat něco, co už jsme v podobnym tónu viděli.(6.3.2016)

 • Lucasion
  ***

  Připlouvá třetí světová! Ed Harris velí jako kapitán jaderné sovětské ponorce a vydává se na přísně tajnou misi. Film je podle skutečných událostí, což z něj bohužel nedělá, bůh ví co. Ducháček si tu zahrál agenta KGB a role mu docela padne. Herci hrají parádně, ale i přesto první půlka se trošku vleče. Snímek je prakticky v jednom prostředí a je až příliš tmavý. První půlka filmu se snaží detailně navodit atmosféru, a to se jí opravdu daří. Druhá půlka je více dramatická a svižná. Phantom ovšem nejde příliš do hloubky, i když se místy opravdu snaží. Chválím parádní herce - Duchovny a Harris. Pěknou atmosféru, finální hudbu, ale na druhou stranu film nenabídl hlubší myšlenku, propracovaný konec či epický závěr, jak by se slušelo u filmu o hrdinech. (60 procent)(17.7.2013)

 • kingik
  odpad!

  Vysunout sonar, rozdat posádce nezbytné rozkazy, eliminovat podvratné živly a vstříc frašce se sovětským kapitánem na palubě staré ponorky, která opětovně vplouvá do chladných vod za hrozby Studené války. Trailer jsem neviděl, ale asi dalo velkou práci ho sestříhat tak, aby nějakým způsobem nalákal diváky, kteří nakonec film ignorovali a dobře udělali. O nic totiž nepřišli. Nemusím být precizní znalec historie, abych okamžitě odhalil blábolivou pohádku v diletantském pojetí od stejně diletantského režiséra, který si někdy a někde přečetl o zde popisovaných událostech a pak se rozhodl se svým scénářem obohatit řady válečného žánru s herci sice nižší svítivosti, ale poměrně vysokých hereckých kvalit. V sáhodlouhých dialozích, které se tváří pekelně odborně se divák po chvilce bezradně utápí a na hladinu pro nadechnutí vyplouvá jen zřídka. V té chvíli si dotyčný divák opravdu užívá ponorky se vším všudy. Ocitá se na palubě studia o rozloze 5 x 5 metrů, v hrstce záběrů v zakalené a tmavé vodě se hodí prostřih na maketu ponorky, vystřelí se pár torpéd a navodí se jakože neřešitelný konflikt s hodnými a dobrými členy posádky až z toho kapitán chytne třepot a dozvídáme se, že má od srážky s jinou ponorkou epilepsii a trpí šíleným traumatem, který je nám asi dvakrát ukázán v otřesném flashbackovém provedení, abychom jako to trauma pocítili také my diváci. To už ani nebylo k smíchu, ale k pláči. O důmyslném maskovacím zařízení zvaném Phantom je zmínka pouze jednou a stejnou měrou se i použije! Duchovny jako záporák z řad KGB radikálů dělá každou chvíli bububu směrem ke kapitánovi. Johnathon Schaech s šíleným "bíbrem" pod nosem má představovat rusáka, ale při jeho exoticky snědém vzhledu je to vyloučeno. Casting byl vůbec "perfektní". Podmínkou zřejmě bylo jen to, že herec, který má očička blízko u sebe a nos jako bambulku bude rus. Ruština se odbourá plynou angličtinou s přízvukem a je to. Ve filmu se nic neděje, o mě se asi třikrát pokoušela dřímo, dřímo, dřímotěnka, přišla na mě dřímota. Ustál jsem to, ale film to byl kecačkový, absolutně s nezajímavým tématem a příšerně zrežírovaný a i od herců jsem čekal víc, ale to nešlo vydat ze sebe víc, litoval jsem je v jaké srajdě to hráli. Tenhle film se nedá doporučit ani příznivcům válečných teorií a historických fakt. Je to blud a dvd s touhle debilovinou hodíte po shlédnutí tutově do koše. No uznejte sami, co je to ostatně za film s ruskou tématikou, když se v něm neobjeví jméno Serjoža ani Voloda. Mé hodnocení: 0%(9.8.2013)

 • - Filmovanie snímky prebiehalo v americkom štáte Kalifornia. Konkrétne v mestách San Diego, vrátane tamojšieho Námorného tréningového centra, a tiež v mestách Long Beach a Sun Valley. (MikaelSVK)

 • - Demi (Ed Harris) nosí hodinky značky Ulysse Nardin Le Locle Suisse a Markov (Lance Henriksen) nosí hodinky Vostok Komandirskie. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace