Phantom

Thriller

USA, 2013, 98 min

Poctivý thriller, ktorého zápletka si zaslúžila kvalitnejší scenár a zručnejšieho režiséra. Atmosféra ponorkových filmov je jednou z najtypickejších vo filmovom priemysle a tu som ju (až na pár scén) vôbec necítil. Potenciál filmu podkopávajú niektoré absurdnosti (spoiler): technik ponorky je klaustrofobik (?!), epilepsia kapitána ponorky (?!) a pár prešľapov v oblasti uniforiem. Všetko zachraňovali kvalitní herci a rýchly spád filmu. 55%.(27.11.2014)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $1,034,589Tržby Celosvetovo $1,168,000▐ obsadenie určite lákavé ale prevedenie filmu skôr patrí do nevýrazných béčkových vôd, už tu boli ďaleko lepšie filmy o ponorkách /40%/(27.7.2013)

• Radiq

Další z filmů o ponorkách, kterej teda ale ničím nevyniká, spíš zaniká. Studená válka a její příběhy ponořené pod hladinu s atomovým prdem v nitru jsou už tak trochu vyčerpané, přečerpané a nemají čím překvapit, protože jediné, co můžou, tak kopírovat něco, co už jsme v podobnym tónu viděli.(6.3.2016)

Takový nic moc říkající, ale přesto nenudící zážitek. Herecké obsazení bylo celkem slušné, a tak to nevypadalo jako úplné béčko. Ale jo, byl to vskutku zajímavý thriller na úrovni béčkové americké tvorby. Zarazilo mne už to, že tam hráli Rusáci jak polena. Na film o Ruských potápnících se tam tedy moc indícií k ruské národnosti nevyskytovalo, tedy až na jména. Tleskám tvůrců, že alespoň dali jména vojáků věrohodně, originální Markov, Kozlov atd... Jinak si myslím, že děj mohl být více dramatičtější, mohl to více gradovat než "suše" směřovat k závěru, kde pak vlastně nevíte oč tam běží. 40%, hlavně za obsazení.(28.12.2013)

Připlouvá třetí světová! Ed Harris velí jako kapitán jaderné sovětské ponorce a vydává se na přísně tajnou misi. Film je podle skutečných událostí, což z něj bohužel nedělá, bůh ví co. Ducháček si tu zahrál agenta KGB a role mu docela padne. Herci hrají parádně, ale i přesto první půlka se trošku vleče. Snímek je prakticky v jednom prostředí a je až příliš tmavý. První půlka filmu se snaží detailně navodit atmosféru, a to se jí opravdu daří. Druhá půlka je více dramatická a svižná. Phantom ovšem nejde příliš do hloubky, i když se místy opravdu snaží. Chválím parádní herce - Duchovny a Harris. Pěknou atmosféru, finální hudbu, ale na druhou stranu film nenabídl hlubší myšlenku, propracovaný konec či epický závěr, jak by se slušelo u filmu o hrdinech. (60 procent)(17.7.2013)