Dokudráma - príbeh o dolapení nacistického zločinca. (oficiální text distributora)

fajnes

Odvysielané v Kine na Dvojke. STV pokračuje v nastolenom trende výbornej dramaturgie od septembra. Ako som sa dozvedel, nie všetci nacistickí zločinci skončili v Norimbergskom procese. Veľmi dobre natočená dokudráma s dobovou atmosférou doplnená o výpovede rodinných príslušníkov zainteresovaných. Výkon Herberta Knaupa - Eichmanna v hlavnej úlohe je nepochybne najlepší, opäť mi raz pripomenul, aký nechutný je nacionalistický extrémizmus. Nemci znova bodujú v spracovaní ich histórie bez príkras. ()

Martin741

Tak akoze nemecka kinematografia je dost biedna /az na tvorbu Herzoga a Hanekeho ......./, ale tento dokument je po dlhom case opat pozeratellny a zaobera sa nacistickymi zlocincami z cias II. svetovej vojny. 74 % ()

gogo76

Nemci posledné roky pristupujú k svojej minulosti naozaj zodpovedne a bez príkras. V tomto filme si pochvalu zaslúži hlavne nezvyčajný prístup a žánrové zaradenie, ktoré kolíše tesne na hrane filmu a dokumentu. Úplne skvele vyšlo obsadenie hlavného hrdinu - H. Knaupa, ktorý rozdáva nielen herecké výkony, ale navyše v jeho prítomnosti budete cítiť niečo skazené. Film prináša podrobnejší pohľad na jeho úkryt v Argentíne a jeho opatrnosť v kontakte s ľuďmi, ktorá mu nakoniec aj tak nepomohla. Celistvejší pohľad na Eichmanna priniesol i nedávny film Adolf Eichmann s výborným T. Krretschmannom. Ideálne by bolo pozrieť si tieto dva filmy tesne po sebe. Celkovo neskrývam spokojnosť a jediný problém som videl v tom, že Eichmannov syn vyzerá ako Žid a Židovka Silvia ako čistá árijská Nemka...80%. ()

nascendi

Tak sa mi zdá, že zatiaľ čo v Česku a Slovensku sa nedávna história transformuje do filmových mýtov blízkych ideológii a schopnosti vnímania aktuálnych vládcov, Nemci so svojou históriou zaobchádzajú poctivejšie. Videl som už nejaké dokumentárne filmy a čítal niekoľko článkov o pátraní a únose Adolfa Eichmanna z Argentíny. Tento film bol pre mňa zaujímavý najmä tým, že mi priblížil vzťah Eichmanna k svoje "práci", ktorú sa neúspešne snažil prezentovať ako úradnícku činnosť bez emočného obsahu. ku kladom filmu patrí obsadenie hlavnej postavy, k záporom radím malú prehľadnosť množstva postáv, ktoré sa vo filme vyskytujú. Ale je to možno spôsobené neskorou nočnou hodinou počas ktorej som film sledoval. ()