• Jihoafrická republika

Adventures in Zambezia

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Jihoafrická republika, 2012, 79 min

• ABLABLABLA

Jeden z těch hodně slabších animovaných kousků. Většina animáků je určena i pro větší publikum, že si v tom najde nějaký humor. Tady to bych doporučovala tak od 8 let a výše nepřístupné, protože jedině takhle malým písklatům se to může líbit. Vše hrozně prvoplánované, naprosto stupidní a jednoduché dialogy a ty gesta, o příběhu ani nemluvě, ale animace ušla. Co se týče humoru, tak povětšinou byl charakteru jak pro debílky aneb hahaha vrazil žirafě zobák do prdele při nárazu a ta se tam pak svíjela. 1,5* P.S. Nevěděla jsem, jestli brečet nebo se smát, když ti dva padali dolů z útesu, teď ten zpomalený záběr na otce, jak se za nimi chce vrhnout, ale zabrání mu v tom jiný pták, ta patetická africká hudba... výbuch smíchu se slzami v očích.(10.1.2014)

Pohádka hlavně o ptácích byla pěkná a dobře se na ní koukalo , ale člověk od toho očekává tak nějak víc . Tak hezká a dobře zpracovaná pohádka a tak málo zábavy . Poslední dobou se mi čím dál víc zdá , že u novějších pohádek tohoto tipu jde spíš o image toho , jak to bude vypadat , než o děj samotný a to je škoda .(4.5.2015)

CITÁT - Držte se ptáčata, před námi je silná turbulence...............Však mi do tý Zambezie doletíme.................... Příjemná hudba, krásná animace, dobrý zvuk a zajímavý příběh o lásce, přátelství a legraci. CITÁT - Tak jsme tady, vybalíme a hurá do baru................. Co dodat, Ačkoliv už jsem starší člověk bavil jsem se i u této pohádky. Tak se bavte také. CITÁT - Pusť mě, čápe jeden šílená................(15.3.2014)

Skvělý animák. Nijak náročný děj. Moc se mi líbila hudba a taky skvělý český dabing :)) Animace se mi ze začátku nelíbila, ale pak jsem ji prisel na chuť :)) jen to 3D bylo trochu zbytečné.(27.4.2013)

"Ten pocit, když vás jednoduchá, animovaná ptačí bitva zaujme více než hobití Bitva pěti armád! :-D"(15.12.2014)

• - Jedná se o jeden z prvních filmů pořízených v Africe, který byl natočen technologií stereo scopic 3D. (AngelusCZ)

• - První film Samuela L. Jacksona s ratingem "G". (Cheeker)