• Jihoafrická republika

• Jihoafrická republika

Adventures in Zambezia

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Jihoafrická republika, 2012, 83 min

Rozpočet $20miliónovTržby Celosvetovo $29,694,525▐ ničím zvláštna animácia, ktorá pripomenie akurát tak úrovňou Valianta ale aj to nie úplne, k tomu ani príbeh nijak zvlášť neboduje /20%/(10.11.2013)

• Tuax

Neznám příliš filmů z Jižní Afriky a k tomu ještě animované, ale mohlo to dopadnout určitě hůře. Očekával jsem od toho minimálně zábavnost jako byla u jiného ptačího animáku Rio jenže to se zde nekoná. Charaktery ptačích hrdinů jsou dosti nepříjemné, otravné, dialogy příšerné a podpořené hrozným dabingem. Tohle se moc nepovedlo. Animace taky žádná sláva ale byla snesitelná a zajímavá zase v tom, kolik práce si dali tvůrci s ptáky a jak odbyli vše v pozadí. U nás je se Čtyřlístkem, nebo kozou přesně opačný problém, ale kvalitativně podobný výsledek. I když u Zambezie mi jako problém přijde i to, že to nevypadá moc dětsky, nebo jako určeno pro děti. V kině bylo několik dětských skupinek a příliš je dění na plátně nebralo a taky ne vždy chápaly dění a tak se vybavovali, že tam rodičové měli co dělat aby je přiměly vydržet do konce... Zpracování jednoduchého příběhu tak bylo pro mě zklamáním, mohlo to být více emotivnější, dobrodružnější více cokoliv, ale tohle byla nuda spojená s hloupostí postav. Vždyť ani ten románek sokolů nikoho nějak nebral. V mnohém to vypadá, že do toho nacpali vše co se jim jinde líbilo a smíchali to v animovanou Zambezii. Říkal jsem si třeba to překvapí, ale nestalo se. Pozitivní je vyznění, které nabádá ke spolupráci v komunitě, brojí proti rasismu, či vyčlenění ze společnosti kvůli odlišnosti atd. Nejvíce se mi na tom celém líbily skladby a songy, které zněly africky a aspoň trochu dávaly nasát něco ze země původu. 3/10(29.4.2013)

Pohádka hlavně o ptácích byla pěkná a dobře se na ní koukalo , ale člověk od toho očekává tak nějak víc . Tak hezká a dobře zpracovaná pohádka a tak málo zábavy . Poslední dobou se mi čím dál víc zdá , že u novějších pohádek tohoto tipu jde spíš o image toho , jak to bude vypadat , než o děj samotný a to je škoda .(4.5.2015)

Bájná to země. Zaslíbená všem ptákům bez rozdílu. Ptačí město bylo moc hezky nápaditě vymyšleno. Být ptákem, tak chci žít právě tady. Tvůrci si dali záležet. To se mi líbilo. Byla jsem ohromená stejně jako sokol Kai, jehož očima vše sledujeme. Lítání z jeho pohledu bylo super. Vodní hladina vypadala téměř jako skutečná. Není to kdo ví jak originální příběh, ale byl roztomilý a příjemný. Je tu pár drsných momentů i dojemná scéna. Chvilkami mi tenhle film připomínal Madagaskar. Viděna dabovaná verze.(25.8.2016)

• corona

V animákoch minimálne 100x požutý, strávený a opätovne použitý motív komplikovaného vzťahu usadlého otca a syna, túžiaceho po dobrodružstve. Jeden z filmov, u ktorých od začiatku viete ako dopadne a žiaľ aj tak dopadne.Nezachraňuje to ani slušná, farebná animácia, ani fakt že to pochádza z JAR, kde by som čakala možno viac nápadu a vtipu.(1.12.2013)