• Jihoafrická republika

Adventures in Zambezia

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Jihoafrická republika, 2012, 79 min

• korbitch22

Nejvíc mě na tomhle filmu pobavil LIVINGVŘEDŮV komentář......''krásná grafika'', pro mentálně retardované to tak bez debat je.Laciný a tuctový animák, který nenabídl jedinou sympatickou postavičku či hlášku a příběhově nijak nemá šanci obohatit animovaný filmový svět.Tyhle laciné pokusy se nějak uplatnit ve světě plném Shreků a Draků prostě nemají sebemenší šanci, možná zajímavým námětem a vtipným scénářem, bohužel, Zambezia nemá ani jedno.15%.(27.12.2014)

• Tuax

Neznám příliš filmů z Jižní Afriky a k tomu ještě animované, ale mohlo to dopadnout určitě hůře. Očekával jsem od toho minimálně zábavnost jako byla u jiného ptačího animáku Rio jenže to se zde nekoná. Charaktery ptačích hrdinů jsou dosti nepříjemné, otravné, dialogy příšerné a podpořené hrozným dabingem. Tohle se moc nepovedlo. Animace taky žádná sláva ale byla snesitelná a zajímavá zase v tom, kolik práce si dali tvůrci s ptáky a jak odbyli vše v pozadí. U nás je se Čtyřlístkem, nebo kozou přesně opačný problém, ale kvalitativně podobný výsledek. I když u Zambezie mi jako problém přijde i to, že to nevypadá moc dětsky, nebo jako určeno pro děti. V kině bylo několik dětských skupinek a příliš je dění na plátně nebralo a taky ne vždy chápaly dění a tak se vybavovali, že tam rodičové měli co dělat aby je přiměly vydržet do konce... Zpracování jednoduchého příběhu tak bylo pro mě zklamáním, mohlo to být více emotivnější, dobrodružnější více cokoliv, ale tohle byla nuda spojená s hloupostí postav. Vždyť ani ten románek sokolů nikoho nějak nebral. V mnohém to vypadá, že do toho nacpali vše co se jim jinde líbilo a smíchali to v animovanou Zambezii. Říkal jsem si třeba to překvapí, ale nestalo se. Pozitivní je vyznění, které nabádá ke spolupráci v komunitě, brojí proti rasismu, či vyčlenění ze společnosti kvůli odlišnosti atd. Nejvíce se mi na tom celém líbily skladby a songy, které zněly africky a aspoň trochu dávaly nasát něco ze země původu. 3/10(29.4.2013)

Krásná grafika.(29.12.2012)

Pohádka hlavně o ptácích byla pěkná a dobře se na ní koukalo , ale člověk od toho očekává tak nějak víc . Tak hezká a dobře zpracovaná pohádka a tak málo zábavy . Poslední dobou se mi čím dál víc zdá , že u novějších pohádek tohoto tipu jde spíš o image toho , jak to bude vypadat , než o děj samotný a to je škoda .(4.5.2015)

• corona

V animákoch minimálne 100x požutý, strávený a opätovne použitý motív komplikovaného vzťahu usadlého otca a syna, túžiaceho po dobrodružstve. Jeden z filmov, u ktorých od začiatku viete ako dopadne a žiaľ aj tak dopadne.Nezachraňuje to ani slušná, farebná animácia, ani fakt že to pochádza z JAR, kde by som čakala možno viac nápadu a vtipu.(1.12.2013)

• - První film Samuela L. Jacksona s ratingem "G". (Cheeker)

• - Jedná se o jeden z prvních filmů pořízených v Africe, který byl natočen technologií stereo scopic 3D. (AngelusCZ)