Princess Tojotomi

• Japonsko プリンセス トヨトミ (více)
všechny plakáty

Tři obávaní inspektoři státního kontrolního úřadu přijíždí na pravidelnou inspekci do Ósaky. Tam mají zjistit, zda jsou peníze ve státních institucích využívány správně a nedochází k nesrovnalostem. Kontroly probíhají bez problému, dokud nedorazí do úřadu O.J.O, jehož posláním je chránit ósacké památky. Úřad už od začátku vzbudí podezření ve vedoucím inspektorovi Matsudairovi, proto nařizuje obzvláště pečlivé zkoumání jeho financí. Zatím však netuší, že má před sebou více než 400 let staré tajemství ósackých obyvatel, jež čeká na odhalení. (Raztubyl)

sniper18

Je to mierne nadpriemerný dobrodružný krimi film. Má celkom dobrý príbeh o trojici úradníkov z kontrolného úradu, ktorí prichádzajú do Osaky, aby tu urobili kontrolu štátnych dotácií pre rôzne inštitúcie, v čom sú veľmi dôkladní, až ich cesty privedú k malej organizácii venujúcej sa ochrane historického dedičstva. Na prvý pohľad vyzerá všetko ideálne, ale čoskoro si predsa len uvedomujú, že nie je všetko úplne v poriadku a tak začnú pátrať po pravde. A zisťujú, že miestni strážia nečakané tajomstvo. Spracovanie je ale iba úplne priemerné, ešte prvá tretina pôsobí dosť ideálne, sadla mi trojica vyšetrovateľov, má to také veľmi príjemné čaro, dokáže to zabaviť a navyše cítiť, že niečo nie je v poriadku a tak som bol zvedavý, čo z toho bude. Ale následne, keď sa už začne riešenie samotnej záhady, tak to paradoxne začne upadať. Film si síce stále zachová kvalitné prevedenie, ale táto záhada mi prišla nielen dosť absurdná, ale aj pre film úplne nevhodná a nezaujímavá. Nie je v tom cítiť žiadnu dôležitosť, postavám prakticky nejde ani o život a tak ma tento hlavný dej vlastne vôbec nezaujímal a bolo mi úplne jedno, ako to s touto záhadou dopadne. Ale zase dopozerať sa to dá, z úvodnej fázy si film zachová dosť kladov a ešte aj tá línia so šikanovaným chlapcom, ktorá sa mi spočiatku javila zbytočná, alebo aj scény z reštaurácie mi nakoniec prišli zaujímavejšie a zábavnejšie, než hlavný príbeh. Takže aj po stránke žánrov je to skôr sklamanie, jedine humor funguje ideálne, nie je ho tu zbytočne moc, ale je taký príjemný a občas som sa aj zasmial, krimi línia je nezaujímavá, mohlo to byť dobrodružné, keby sa to neodohrávalo až tak moc v mestskom prostredí a thriller alebo dráma, ktoré by som tu očakával sú úplne zanedbateľné. Herecké obsadenie je na tom veľmi dobre, výborná trojica kontrolórov, hlavne charizmatický Shinichi Tsutsumi a moja obľúbená Haruka Ayase, ktorá tu síce je len kvôli humoru, ale vo všetkých svojich scénach ma bavila, aj keď vlastne vo väčšine z nich len niečo konzumuje a ešte pár zaujímavých vedľajších postáv. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, vidno, že sa jedná o ambiciózny film a tak to pôsobí dostatočne veľkolepo, má to kvalitnú vizuálnu stránku a sadlo mi to aj atmosférou. A pochváliť musím aj hudbu, tá sa mi miestami dosť páčila. Princess Toyotomi je teda poriadne zvlášťny film, po väčšine stránok mi to sadlo, herci, vizuál, hudba, to všetko dopadlo veľmi dobre, ale nanešťastie ten hlavný dej je až moc nezaujímavý a tak je to nakoniec len lepší priemer. Škoda, toto malo naviac. 56% ()

Lacike

Tak toto je film s jednou z najdivnejsich zapletiek aky som doteraz videl. Fakt nechapem, co ta ustredna linia mala znamenat a hlavne, co na nej malo byt zaujimave. Co je dost velka skoda, lebo to je zrezirovane dobre a takisto ustredne trio inspektorov je zaujimave. Samozrejme u mna kraluje Haruka Ayase, ktora je roztomila ako vzdy. Este prva polovica filmu je dost pútavá pretoze ma zaujimalo ake tajomstvo inspektori odhalia, ale od chvile ked zistime o co ide, tak film stratil moju pozornost a dopozeral som ho s velkym zaprením. 4/10. ()

Raztubyl

Hodně zvláštní film, označení Šifra mistra Leonarda v Japonsku tu sedí skoro dokonale. Obě díla jsou totiž velmi zábavné, založené na alternativní historii a především si nelámou hlavu s jakoukoliv logikou. Díky tomu teď vím že v Osace nejsou žádní turisti, mladí chapci a všichni chlapi nad 30 let už přišli o otce. Taky je po tomhle jasné, že Haruka už nikdy nebude hrát nic jiného než zábavně roztržité kawaii bytosti, kterým jde jen o to se pořádně najíst (Ne že by to vadilo, tohle jí jde totiž nejlíp :D ). I přes to ale jde o zábavný mysteriozní film s několika epickými scénami, u kterého se nesmí příliš přemýšlet a který dokáže spolehlivě navnadit k navštívení nějaké Osacké restaurace! ()