Mrtví a neklidní

(festivalový název)

Warm Bodies

Komedie / Horor / Romantický

USA / Kanada, 2013, 97 min

Na začátku filmu by mělo být upozornění, že při filmu divák nesmí používat mozek. Jinak vítejte ve světě, kde emo virus zamořil celý svět a zachrání ho jen antidepresiva Julka. Pěkná parodie, která mi občas přišla, že to myslí vážně (škoda). Ve více lidech, rozjaření, si to užijete. Sami v ponurém pokoji asi ne. Během filmu dochází k častým představám, že hlavnímu hrdinovi něco uhnije. Slabší 3*.(20.7.2013)

Napodiv veľmi originálne a zábavné.. Nepovedal by som, že im to zožeriem 70%(1.2.2014)

Tak tohle je bomba! Po dlouhé době jsem viděl hodně kvalitní hororovou komedii z očí "zombie" a náramně jsem se pobavil. Scéna kdy zombie-romantik "R" učí Julii správnému zombie pochodování mě úplně rozsekala smíchy. Krásné dialogy, krásná atmosféra, krásná zombie-romantika, zkrátka krásná hororová komedie.(21.6.2013)

Zhlédnuto v kině. Warm Bodies je film, na který jsem se poměrně těšil a říkal jsem si, že to vypadá na super oddychovou komedii s Teresou Palmer v hlavní roli a taky podle traileru to vypadalo na film, u kterého se fakt zasměju. Ani ve snu by mě ale nenapadlo, že se u filmu nezasměju tak, jak jsem čekal, ale že mi to bude jedno, protože mě upřímně bude zajímat, co bude dál. Vynikající hlášky a opravdu povedená variace na Romea a Julii (došlo mi to až při balkónové scéně), kteří mají trošku více starostí, než jejich předlohy (to víte, zombie apokalypsa není žádná sranda. Nebo jo?) Navíc Nicholas Hoult a Teresa Palmer mezi sebou mají tu chemii. Zkrátka a dobře, na film jsem šel jen jako na oddychovku, dostalo se mi mnohem, mnohem víc a já nemám důvod filmu srážet ani jedno procento. Už se těším, až si tuhle netradiční romantiku dám znovu. 100 %.(4.3.2013)

Taková zombie romantika. Ale docela zajímavý pohled z druhé strany barikády. 3-4*, 13.4.2014,pc(14.4.2014)

• - Nicholas Hoult se nechal slyšet, že inspirací pro jeho roli mu byl Střihoruký Edward ze stejnojmenného filmu Tima Burtona. Hledal postavu, která by v divácích vzbuzovala lítost a soucit. (mahler)

• - Postava Nory bola pôvodne napísaná pre herečku s hnedou kožou a polovičnú Etiópčanku, ale namiesto toho sa režisér rozhodol pre kaukazskú Analeigh Tipton. (Inspector)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy od Isaaca Mariona, který příběh popsal jako "zombie Romeo a Julie". (Fevas)