Mrtví a neklidní

(festivalový název)

Warm Bodies

Komedie / Horor / Romantický

USA / Kanada, 2013, 97 min

To se takhle jednou potácím po airportu, neb mi poštěvák vhodil do business class leták ( co taky jiného na letišti), že bude v bezcelní zóně probíhat výprodej mozků za akční cenu. Posmrtný život, za který by mnohý český senior vrazil S kartu a průkaz ZTP do ohně, společně s artritickou končetinou, ba co dím, i s konečníkem. Prostě selanka. Ovšem jen do té doby, než se ta živější část populace (parchanti rozjívení) rozhodne, že se nám bude do všeho srát, namísto aby seděli na prdeli a opakovali si množilku a vybraná slova. Tím bezva příběh pomalu končí. Definitivní pohřbení luxusního nápadu a černé zábavy nastává v okamžiku, kdy se mrtvákovi skrzeva lásku rozsvítí chlopeň (ÍTÝ volat domů) a nastane systola, no k posrání. Pochopitelně lžu, brečel jsem jak ževla zleva a bylo to tak průjemné, že bych se samými city roztekl jak med a čaj si nemusím půl roku sladit. Nebýt tedy této diletantské změny směru Z4, z jinak tak dobře rozjetého výletu po apokalyptické dálnici na vedlejší, růžofoučkou, travnatou cestičku, kde poskakují máj litl pony, nemusel bych se zde přetvařovat a hrát si na cynického tvrďáka. Přes veškerou svou zženštilou empatii, jsem tvůrcům velmi vděčen, že vše skončilo alespoň před první souloží, ač by to jistě stálo za to, neboť mrtvý penis zombitche "R" by jistě předčasně neejakuloval. Zkrátka, pokud by vše nebylo napatlané přeslazenou, exhumovanou šlehačkou, mohlo to být mnohem lepší a ne tak morbidně romanťácký.(26.5.2013)

Tvl, i zombie si umí najít partnera? Co já dělám blbě? :D Každopádně tahle zombie story je tak ujetá, že si ji musí kde kdo zamilovat :o) Já se teď musím při vzpomínce na pár scén pořád usmívat :o)(25.5.2013)

Mnohi budu Warm Bodies porovnavat prave s Twilight, ale Twilight sa stal pre mnohych az tak nenavidenym teenie pokracovanim, ze si nemyslim, ze by tento film siel az tak uplne rovnakym smerom. Z mnohych filmov pozname zive zombie mrtvoly ako nelutostne tvory, ktore radi zeru ludske mäso, ale tuto sa mlady zombiek zalubi do dievcata Julie a namiesto toho, aby si na nej pochutnal, ju radsej zachrani a tymto to vsetko este len zacne. Nejako sa z neho zacne postupne stavat clovek. Lenze je tu aj chladnokrvny John Malkovich, ktory rad zombiekov zabija, takze romanticku zapletku a napinavy zvysok s nadychom komedie si viete asi domysliet. Netreba sa zamyslat nad tym, co tu je a nie je logicke, ale je to celkom originalny scenar a ako rozpravka to posobi celkom fajn. _________ Nicholas Hoult - (R) +++ Teresa Palmer - (Julie) +++ Analeigh Tipton - (Nora) +++ Rob Corddry - (M) +++ Dave Franco - (Perry) +++ John Malkovich - (Grigio) +++ Cory Hardrict - (Kevin) +++ (Videl v nemeckom kine 26.02.2013) +++(27.2.2013)

• - Postava Nory bola pôvodne napísaná pre herečku s hnedou kožou a polovičnú Etiópčanku, ale namiesto toho sa režisér rozhodol pre kaukazskú Analeigh Tipton. (Inspector)

• - Nicholas Hoult se nechal slyšet, že inspirací pro jeho roli mu byl Střihoruký Edward ze stejnojmenného filmu Tima Burtona. Hledal postavu, která by v divácích vzbuzovala lítost a soucit. (mahler)

• - Sám Nicholas Hoult si usmyslel, že jeho postava R nebudu mrkat. (Tomgellar)