Mrtví a neklidní

(festivalový název)

Warm Bodies

Komedie / Horor / Romantický

USA / Kanada, 2013, 97 min

Mňa to bavilo, prekvapilo a hlavne vôbec nenudilo. Warm Bodies je v podstate teenegerský zombícky horor o láske, ktorý kvalitou ani náhodou nešiel okolo Twilightu alebo Vampire Diares. Neviem prečo to porovnávam, ale určite to je podstatné :-) . Čo sa týka príbehu, tak ten nie je zas tak moc zaujímavý, to je predovšetkým hlavné duo. Nicholas Hoult (ako zombí) a Teresa Palmer (ako krásna dievčina do ktorej sa nie len zamilujete, ale ktorá vás aj preberie k životu) sa stretnú za drsných postapokalyptycko-zombíckých podmienok a pod šikovným režisérskym ale aj scenáristickým dohľadom, sa nie len tak trochu zamilujú, ale sa aj pokúsia prežiť. Jonathan Levine hlavné postavy nechá tak trochu na neutrále a mi len sleduje čo sa bude diať bez toho aby sme rozmýšľali nad tým, že to príbeh v polke filmu v podstate ani nemá. To ale nevadí, pretože všetky tie klasické osamelé scény medzi hlavnými postavami sú tak cool, nápadité a vygradované soundtrackom, že je vám u predele celý príbeh. Jonathan Levine priniesol romantiku, ktorá je milá, zaujímavá, zábavná a tak trochu aj originálna. 85% - 4*(2.7.2013)

No, bohužel se ukázalo, že ty opravdu vtipné momenty vystačily tak akorát na trailer a třeba v akční scénách působí Levine docela bezradně (a solidně mu ujíždějí zvukové efekty). Mám takový pocit, že kdyby laťku podle níž je film posuzován nenastavil zrovna debilní Twilight, mnoho bychom o Warm Bodies neslyšeli. Oceňuji ovšem, že na rozdíl od příběhů "zaláskovaných" upírů se mermomocí nesnaží zalíbit emo teenagerkám a místo toho nabízí trochu humoru a jednoduchý sociální komentář - být film natočený v Evropě, čtu ho jako příspěvek k současným debatám o sociálně vyloučených muslimských komunitách (zombie), které se mohou s citlivějším přístupem integrovat do majoritní společnosti (s níž sdílejí základní hodnoty), a poté zasadit rozhodující ránu extremistům z vlastních řad (kostlivci).(27.5.2013)

Na začátku filmu by mělo být upozornění, že při filmu divák nesmí používat mozek. Jinak vítejte ve světě, kde emo virus zamořil celý svět a zachrání ho jen antidepresiva Julka. Pěkná parodie, která mi občas přišla, že to myslí vážně (škoda). Ve více lidech, rozjaření, si to užijete. Sami v ponurém pokoji asi ne. Během filmu dochází k častým představám, že hlavnímu hrdinovi něco uhnije. Slabší 3*.(20.7.2013)

• Xmilden

Jedná se o příběh Romeo a Julie odehrávající se v twillight módu. Takže nečekejte jedinou násilnější scénu. O naše zamilované hrdiny netřeba mít strach. Že vše skončí na konci velkým happyendem celého světa je nad slunce jasné. Pro mě je takhle omletý příběh trošku sračka.(12.6.2013)

Překvapivě dobrý teenage horor s prvky komedie, nebo spíše komedie s prvky teenage hororu? Ale sakramentsky zábavný a originální to se musí nechat, kam se hrabou upíři.(23.5.2013)

• - Postava Nory bola pôvodne napísaná pre herečku s hnedou kožou a polovičnú Etiópčanku, ale namiesto toho sa režisér rozhodol pre kaukazskú Analeigh Tipton. (Inspector)

• - Když Jully (Teresa Palmer) jí ovocný kompot z konzervy, má šmouhu na levé čelisti. Při dalším záběru má však skvrna jiný tvar. (Geriel)

• - Film sa natáčal na letisku Montreal-Mirabal International Airport. (Greenpeacak)