poster

Mrtví a neklidní

 • Česko

  Warm Bodies

  (festivalový název)
 • USA

  Warm Bodies

Komedie / Horor / Romantický

USA / Kanada, 2013, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shakers
  ****

  Mňa to bavilo, prekvapilo a hlavne vôbec nenudilo. Warm Bodies je v podstate teenegerský zombícky horor o láske, ktorý kvalitou ani náhodou nešiel okolo Twilightu alebo Vampire Diares. Neviem prečo to porovnávam, ale určite to je podstatné :-) . Čo sa týka príbehu, tak ten nie je zas tak moc zaujímavý, to je predovšetkým hlavné duo. Nicholas Hoult (ako zombí) a Teresa Palmer (ako krásna dievčina do ktorej sa nie len zamilujete, ale ktorá vás aj preberie k životu) sa stretnú za drsných postapokalyptycko-zombíckých podmienok a pod šikovným režisérskym ale aj scenáristickým dohľadom, sa nie len tak trochu zamilujú, ale sa aj pokúsia prežiť. Jonathan Levine hlavné postavy nechá tak trochu na neutrále a mi len sleduje čo sa bude diať bez toho aby sme rozmýšľali nad tým, že to príbeh v polke filmu v podstate ani nemá. To ale nevadí, pretože všetky tie klasické osamelé scény medzi hlavnými postavami sú tak cool, nápadité a vygradované soundtrackom, že je vám u predele celý príbeh. Jonathan Levine priniesol romantiku, ktorá je milá, zaujímavá, zábavná a tak trochu aj originálna. 85% - 4*(2.7.2013)

 • Niktorius
  ***

  No, bohužel se ukázalo, že ty opravdu vtipné momenty vystačily tak akorát na trailer a třeba v akční scénách působí Levine docela bezradně (a solidně mu ujíždějí zvukové efekty). Mám takový pocit, že kdyby laťku podle níž je film posuzován nenastavil zrovna debilní Twilight, mnoho bychom o Warm Bodies neslyšeli. Oceňuji ovšem, že na rozdíl od příběhů "zaláskovaných" upírů se mermomocí nesnaží zalíbit emo teenagerkám a místo toho nabízí trochu humoru a jednoduchý sociální komentář - být film natočený v Evropě, čtu ho jako příspěvek k současným debatám o sociálně vyloučených muslimských komunitách (zombie), které se mohou s citlivějším přístupem integrovat do majoritní společnosti (s níž sdílejí základní hodnoty), a poté zasadit rozhodující ránu extremistům z vlastních řad (kostlivci).(27.5.2013)

 • Zíza
  ***

  Na začátku filmu by mělo být upozornění, že při filmu divák nesmí používat mozek. Jinak vítejte ve světě, kde emo virus zamořil celý svět a zachrání ho jen antidepresiva Julka. Pěkná parodie, která mi občas přišla, že to myslí vážně (škoda). Ve více lidech, rozjaření, si to užijete. Sami v ponurém pokoji asi ne. Během filmu dochází k častým představám, že hlavnímu hrdinovi něco uhnije. Slabší 3*.(20.7.2013)

 • Xmilden
  **

  Jedná se o příběh Romeo a Julie odehrávající se v twillight módu. Takže nečekejte jedinou násilnější scénu. O naše zamilované hrdiny netřeba mít strach. Že vše skončí na konci velkým happyendem celého světa je nad slunce jasné. Pro mě je takhle omletý příběh trošku sračka.(12.6.2013)

 • sheen
  ***

  Překvapivě dobrý teenage horor s prvky komedie, nebo spíše komedie s prvky teenage hororu? Ale sakramentsky zábavný a originální to se musí nechat, kam se hrabou upíři.(23.5.2013)

 • - Postava Nory bola pôvodne napísaná pre herečku s hnedou kožou a polovičnú Etiópčanku, ale namiesto toho sa režisér rozhodol pre kaukazskú Analeigh Tipton. (Inspector)

 • - Když Jully (Teresa Palmer) jí ovocný kompot z konzervy, má šmouhu na levé čelisti. Při dalším záběru má však skvrna jiný tvar. (Geriel)

 • - Film sa natáčal na letisku Montreal-Mirabal International Airport. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace