Zvonilka a Velké hry (TV film)

Pixie Hollow Games

Cililing a Veľké hry

Rodinný / Animovaný / Krátkometrážní

USA, 2011, 30 min

Človek by povedal, že rozprávky pre tie najmenšie deti sú len klišé a zabavia sa na tom len škôlkari. Ale bolo to určite zaujímavé dobrodružstvo plné humoru a dôvtipu, ktorý tam nastrojili tvorcovia rozprávky. (skákajúce žaby, slizová šmýkačka, vílí prach .... ). Čo je ale ojedinelé v tejto časti "Zvonilky" je to, že tentokrát nebola hlavnou postavou, ale vedlajšou. 3,5 dávam pretože rozprávka bola dosť krátka a z tohto pohľadu sa to ani nedá objektívne ohodnotiť, 20 minút je naozaj málo, takže tie body patria skôr humoru, grafike a dobrodružstvu pri hrách.(24.2.2013)

Film je sice o něco kratší než jsme u Zvonilky zvyklí, ale proč točit celovečerňák o tisíckrát omletém tématu?(16.1.2015)

Již čtvrtá krásná pohádka o víle Zvonilce je tentokrát pouze krátkým filmem. Navíc je v něm Zvonilka jen vedlejší postava, která se filmem jen párkrát mihne. Tento díl je věnovaný vílím sportovním hrám, ve kterých soupeří dvojice z vílích společenství. Hlavními postavami jsou zde víly Chloe a Rosetta ze společenství zahradnic. Zahradnice nikdy nepostoupili z prvního kola a tak ani teď nikdo nečeká, že by tomu bylo jinak..... Tvůrcům se podařilo i do tak krátkého filmu dostat cit a emoce, jako by to byl velký film. Opět je zde krásná vizuální stránka a příjemná hudba. Filmek pohladí duši a to určitě nejen malým divákům. Určitě je škoda, že tvůrci neudělali filmek stejně dlouhý jako předešlé díly, protože by se z něj dalo dostat mnohem víc. Závodům a hlavně vztahům mezi soutěžícími by to hodně prospělo. I přesto dávám této krátké pohádce 90%:).(20.11.2012)

Kdyby byl na stejný námět vytvořen celovečerní film, bylo by to lepší. Je to škoda a určitě je tohle téma, z kterého by se dalo hodně čerpat. Ale i tak jsem se bavila. Roztomilé nestupidní a veselé.(4.11.2012)

Pojďme, domluvme se, že Zvonilka je kouzelná víla, že její příběhy jsou roztomilé a její přátelé rozkošně fantastičtí. Podívejme se na tu maličkou jako na třpytivou hvězdičku, jejíž úsměv vyloudí úsměv i na vaší tváří. Zažeňme předsudky a chmury a zahoďme předpojatost. Vše, co se od malé pohádkově fantastické fantasy dá očekávat tam je. Nač hanit příběh, kterýžto nikomu nemůže ublížit na duši ani na oči.(19.1.2013)