poster

Punk v Africe

 • Jihoafrická republika

  Punk in Africa

 • slovenský

  Punk v Afrike

  (festivalový název)
 • český

  Punk in Africa

  (festivalový název)
 • slovenský

  Punk in Africa

  (festivalový název)

Dokumentární / Historický / Hudební

Jihoafrická republika / Česko / Zimbabwe / Mosambik, 2012, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bohemia_regent
  ***

  V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2011.(16.11.2014)

 • Cimr
  **

  Poněkud nudný dokument, jehož 80 minut se dá shrnout do jedné věty: I v Africe hrají punk. Jinak se nedozvíme nic moc zajímavého, po celu dobu slyšíme jen obecné fráze typu ,,Punk, víte, to je o svobodě! Člověk si připadá absolutně free, když rozmlátí piáno sekerou!". Profily kapel nejsou přehledné, různá jména tvůrci hází na přeskáčku, takže mi to připadalo asi tak zábavné jako sledovat dokument o vývoji mongolského hrubého domácího produktu. Pro lidi, co se tímto tématem zabývají určitě poklad, ale pro zbylých 99% populace otrava.(8.4.2012)

 • JohnnyB.
  ***

  Medailonek několika bývalých i soudobých punk, ska, reggae skupin v jižní Africe. Čekal jsem detailnější přiblížení tamějších problémů, života lidí, vlivu hudby atd. Nic takového jsem nedostal. Navíc se mi "zdá", že minimálně 2 z posledních představitelů hráli a upravovali své texty tak, aby vládnoucí garnituru nepobuřovali. Takže mi to přijde trochu v rozporu s "oficiálním textem distributora" potažmo mým očekáváním. Viděno v Atlantiku na festivalu Jeden svět. Přes hlavu z první řady jsem neviděl 2/3 titulků (což by až na rozhovory s holanďany tak nevadilo) a prastaré židličky byly hrozně nepohodlné ;-p(23.3.2012)

 • Ixbalanke
  ****

  Jeden svět, Brno. Velmi zajímavá a dobrá hudba hrající během celého dokumentu. Apartheid a politický vývoj v JAR a okolních státech na pozadí punk-rock-ska... scény. Film byl možná trošku moc dlouhý. Výpovědi bývalých a současných umělců byly však zajímavé, osobité. No na takovou pařbu jako tam bych hned zašla:)(25.3.2012)

 • Trauma
  ****

  Parádní hudba! A paráda to, že jsou k hudbě české titulky, protože texty jsou zvláště v punkové hudbě důležité. Málem bych za ni dala všech pět, ale když chci být aspoň trochu objektivní dávám čtyři protože hudba není u filmu vše. Nicméně skvělý hudební zážitek, který můžu všem příznivcům punku velmi doporučit.(22.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace