Vy ignoranti a filmová neznabozi, tohle není jen ledajaká pohádka, tato pohádka je přesně obrazem dnešní společnosti. V této pohádce je tak krásně vylíčena dnešní doba, že se až divím, že neskončila někde na dně v tresoru:-) Pěkné a milé překvapení, a po delší době jedna z nej televizních pohádek.(31.5.2012)

KDYŽ PŘED ZLEM JEDNOU UTEČEŠ, BUDEŠ UŽ UTÍKAT POŘÁD....... /// Bylo nebylo, v království daňově nepřizpůsobivých lidí, jeden loupežník dceru měl a král zas syna. Jak už to tak chodí, jedině láska by mohla zastavit vládu odborníků (sami si ji zvolili, patří jim to...) a zbavit tu zlodějskou sebranku imunity!... Taková to je pohádka s písničkama, ve který se dá (s trochou nadhledu) mrknout na tu naši demokratickou republiku. Za málo peněz (jde to i bez draka) se sympatickým obsazením, kapkou vtipu a normálníma dialogama. Kult z toho nebude, ale třeba tudy vede cesta ke vzkříšení český pohádky! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, kdy vláda šahá do vládních rezerv. 2.) Zjistím co mám dělat, když mě normální práce neuživí. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(6.1.2012)

Hezká česká pohádka a dlouho jsem lepší neviděl. Pěkná podívaná o Vánocích, kdy uvedla česká televize tuto výpravnou pohádku doprovázenou celkem příjemnými písničkami. Čeho se nedočkali platit místní obyvatelé daň. ( Hodnocení: 8/10 )(21.4.2012)

Skvělé pohádkové vyobrazení situace v politice dnešní doby. Gratuluji tvůrcům za nejlepší pohádku posledních 3 let!!!(29.12.2012)

• salahadin

Bál jsem se, že Tomáš Klus poklusem bez vkusu zamíří i do dalších sfér šoubyznysu, aby na nás vyvalil své hbité prsty proklatě nízko, protestsongy a kdo-ví-co-ještě. Bál jsem se zbytečně. Toť z mého pohledu jeden z mála kladů. Ale bohužel jsem těžce nepobral přítomnost Lábuse s Vladykou snažící se o jakousi humornou dvojku zavádějící daň z hlíny. Já - vyznávaje pojetí humoru M. Horníčka (humor je o moudrosti, ne dělání ze sebe debila) - musím konstatovat, že oba pánové se trefili do současného trendu pohádek, které více než na silný a jednoduchý příběh sázejí na dementní postavy a karikatury. Pitvoření mi nikdy vtipné nepřišlo a přehrávání už vůbec ne. Ať se vrátí Třetí princ s Janem a jeho podivuhodným přítelem!!! Ačkoli v případě daní se pohádka trefila bambitkou do černého.(30.12.2013)