Abych parafrázoval Míru Bosáka: „Ono to půjde a né že né!“ Spousta uživatelů má evidentně pohádkami posledních dvou dekád poněkud zkudlený vkus a už těžko dokážou rozpoznat, když se objeví nějaká nepodbízivá a hlavně vtipná. Televizní kašírování lze odpustit a za úchvatný part ne zrovna 2x heterosexuálního vymahače daní Lábuse a tu alegorii na současnou daňovou politiku přihazuji jednu nekritickou hvězdu navrch. Je jen škoda, že naši na systému parazitující šibalové z vyšších kruhů taky neskončí v oranžových vestách, ale holt, mi v pohádce nežijeme.. A mimochodem, až se devadesátiletý a stále sexuálně aktivní Enšpígl rozhodne pro sepsání memoárů, nechť si vzpomene na titul Macharáčkova filmu a bude už vědět, jak je pojmenovat..(26.12.2011)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Výprava 10/10/// +krásné, vkusné, opravdu zábavné, dojemné, vtipné postavy, dialogy, hlášky, nádherný příběh, pohádka obsahuje vše a nic ji nechybí a to se obešla i bez draků, a bez kouzel, výborně zahrané, hodně dobře zpracované prostředí, výprava, nerušivý komparz, originální v mnoha směrech, především v tom jak se hlavní představitelé chovají, jak hrají, ta chemie mezi nimi se nevidí každý den, zpěv a písničky, sice moderní, ale alespoň srozumitelné -proč se tohle vydává za nenápadnou televizní pohádku?/// Přemýšlím kdy jsem za posledních 10 let viděl hezčí českou pohádku? Žádná mě nenapadá. Pátrám hlouběji a dostávám se k pohádkám že 70,60,50 let, které patří dnes mezi každoročně viděnou klasiku. Těm se asi Tajemství staré bambitky nepřiblíží (protože je nová), snad za pár let, když její kouzlo objeví více a více lidí. Přál bych jí to. Tohle je totiž první film, kterému dávám maximální hodnocení, ždáný jiný dosud takové nedostal./// Celkem 100%///(15.2.2012)

Já doufám, že se všichni šťastní smolaři koukali i na tohle. A také doufám, že viděli ten rozdíl. Netvrdím, že nám Ivo Macharáček navrátil slávu a věhlas českých pohádek, ale je přece krásné podívat se na příběh, aniž bych si u něj ťukal na čelo, marně vyhlížel reklamu nebo počítal knížky v regálu nad televizí. Klasická love story okořeněná satirou současné společnosti a protkaná hudbou, která se po dlouhé době dala poslouchat. A jako bonus Kamča, pro jejíž rezavé zlato i Kluse bych skolil.(30.12.2012)

• borsalino

Takhle - připadlo mi, že jde o pohádku pro dospělé, kteří ocenění narážky na dnešní dobu a politickou situaci. Ale pro děti to právě z tohoto důvodu moc není a četné dotazy, co je úřad, vláda... Stále častěji mi v pohádkách chybí klasický motiv statečného prince a tato pohádka to pěkně potvrzuje. Chápu, že se doba změnla, ženské vedou firmy, jsou v politických stranách a kdesi cosi. Ale aby princ byl vykreslen jako trouba, který chodí do kuchyně olizovat vařečku s povidly, zatímco se jeho království hroutí, pro to moc pochopení nemám. Tomu odpovídá i ženský protipól - srdnatá ženská, která pro ránu nejde daleko. Za pár let bude princ čekat, až přijede do temné sluje princezna na koni, aby právě nabroušeným mečem usekla dvanáctihlavému drakovi hlavy a osvobodila jej z jeho spárů. Fakt to chceme dotáhnout až sem?(25.1.2015)

• Adam Bernau

Aby bylo vidět, že jsem vlastenec, zkoušel jsem dát aspoň hvězdičku za příspěvek k národně-politické geografii "z Bruntálu až do Ementálu". Marně, hvězdička ne a ne držet. Vydřidušských ministrů, jak se mi zdá, je v současných pohádkách víc než za celou éru káesčé. No prosím, dobová angažovanost, proč ne. Ale Bambitka „barvy shnilého banánu“ je aktuální víc, než zamýšlí, jsouc výpotkem dnešního stavu masmédii a zábavním průmyslem určované kulturnosti české veřejnosti, která tak konečně nalezla svou artikulaci i v tomto žánru. Něco tak zoufalého, že jsem si s dosud nepoznanou sympatií vzpomněl na ideologii v pohádkách z 50. let – tam to aspoň uměli podat. Ba zastesklo se mi i po Troškově Z pekla štěstí, protože to byl aspoň pořádný opruz. Tohle je jen marná snaha, hra se zpěvy. Jednodílná pohádková telenovela, v níž jedno wtf překrývá druhé. O tom, že lze současné české poměry zobrazit i zajímavě, svědčí Čert ví proč. Podobné téma (zlý zlodějský správce) je i v miniatuře Císař a tambor, kterou Bambitka v lecčems připomíná, ale ač i ona je poněkud slabé kafe, přece jen stála za vidění a dlí vysoko nad touto. Bambitka je úplně nový level.(25.12.2012)