První zdejší odpad nafasovala Stará bambitka ve 20:12 čili cca 10minut po tom co začala. To je fakt neskutečný, co je tady za kretény. Po tom, co jsem si vyjasnil jak to tady je s tím nizkým hodnocením, můžu s klidným svědomým říct, že se jednalo o nejlepší pohádku letošních vánoch (2011). Jen tajně doufám, že se na ní nedíval Kalousek, protože ta daň ze vzduchu by našeho nekorunovaného krále arogance mohla inspirovat, vůbec bych se nedivil. Vlastně postavy Mirka Vladyky a Lábuše, jako kdyby si jen na chvíli odskočily z pražského magistrátu na natáčení, ale je to pohádka a ja sem nechci tahat ty sračky co nám tady způsobila uzká skupinka prospěchařů sdružující se v mafinaských uskupeních, oficálně se nazávající politický strany. Chci zdůraznit, že princip pohádek ten boj za pravdu a lásku zde byl beze zbytku naplněn, a jako bonus byl přidán i humor. Jenom bych si hrozně přál aby v dnešních pohádkách byla nějaká křehká a krásná princezna nebo kandidátka na princeznu, kterou musí chlap ochraňovat před vším. Já vím, že doba je jinde a holky zvládaj všechno sami, ale mě prostě tohle hrozně chybí. Jednou se třeba objeví nějakej drak a chlap řekne holce, hele, vyrob si meč a jdi mu utnout ty jeho palice, ať se zachraníš, já se zatím kouknu na fotbal.(3.1.2012)

Herdek, tohle je opravdu žhavý adept na trezorový film. Daň z komína historicky vzato není žádná novina, ač tedy koukám, že mnoho uživatelů při některých hodinách dějepisu chrnělo. Jo a taky daň z oken svého času existovala, přinejmenším v Anglii. U nás potom existovalo posudné (daň ze sudu, nápověda, mnoho domů mělo uděleno privilegium vařit pivo), taky se platila daň z hospodářských zvířat ve městech (slepici v setnici měl kde kdo, ostatně poplatek za psy je přímý potomek). Dost daňového exkurzu. Politická satira jak víno v pohádkovém hávu. Neschopný, či k vládě neochotný panovnický pár, následník ňouma vychovávaný naštěstí spíš rozumným kuchařem než nerozumnými rodiči a dva skuteční vládci, co si pořídili tématicky truhlu na to, co si nakradli, aby jim někdo neukradl to, co už ukradli sami. Chci věřit tomu, že jsme tuhle pohádku letos viděli poprvé a naposledy, protože za rok už nebude aktuální. To by, kudla, byl vánoční dárek.(26.12.2011)

A víte co? Já dám 4*. Není to sice nejblyštivější drahokam mezi českými pohádkami, ale když si vzpomenu na všechny ty odfláknuté, neoriginální, nevtipné a mizerně obsazené pohádky s nulovou atmosférou, které se za posledních 10 let natočily, chce se mi při dokoukání "Tajemství staré bambitky" zvolat HURÁ. "A víš, co mi řekl? Řekl mi, že mě miluje." - "A co ty na to?" - "Sem ho... nezastřelila."XD(11.7.2014)

Příjemná pohádka, na televizní poměry určitě. Kamila Janovičová i Tomáš Klus jsou sympaťáci, Miroslav Vladyka s Jiřím Lábusem si proradné rádce očividně užili a Ondřej Vetchý je loupežník jako ze žurnálu (nějakého loupežnického). Škoda těch planých satirických pokusů, příšerných postav krále a královny a množství vtipů, které tak úplně nevyšly.(29.12.2014)

• borsalino

Takhle - připadlo mi, že jde o pohádku pro dospělé, kteří ocenění narážky na dnešní dobu a politickou situaci. Ale pro děti to právě z tohoto důvodu moc není a četné dotazy, co je úřad, vláda... Stále častěji mi v pohádkách chybí klasický motiv statečného prince a tato pohádka to pěkně potvrzuje. Chápu, že se doba změnla, ženské vedou firmy, jsou v politických stranách a kdesi cosi. Ale aby princ byl vykreslen jako trouba, který chodí do kuchyně olizovat vařečku s povidly, zatímco se jeho království hroutí, pro to moc pochopení nemám. Tomu odpovídá i ženský protipól - srdnatá ženská, která pro ránu nejde daleko. Za pár let bude princ čekat, až přijede do temné sluje princezna na koni, aby právě nabroušeným mečem usekla dvanáctihlavému drakovi hlavy a osvobodila jej z jeho spárů. Fakt to chceme dotáhnout až sem?(25.1.2015)

• - Anička (Kamila Janovičová) nejprve sekyrou porazí strom, aby zabránila jízdě královským rádcům s jejich vozem na peníze, ale v další scéně ona sama s tímto vozem pokračuje v jízdě cestou, která by měla být zahrazena stromem. (Izabela)

• - Ferenc (Miroslav Vladyka) říká, že na mošnovském panství se bude konat letecký den. V Mošnově u Ostravy je letiště, na kterém se opravdu pořádají letecké dny pod jménem Dny NATO a dny vzduných sil AČR. (Cheeker)

• - Castingy na role se konaly v místech, kde natáčení probíhalo, konkrétně v Jablonném v Podještědí, v Brandýse nad Labem i přímo v Přerově nad Labem. (LEGACY)