Největší tankové bitvy (TV seriál)

• Kanada

Derek Rogers

Richard Pell

Mick Grogan
  • Crocuta

Vše podstatné výstižně shrnuli mí oblíbení uživatelé flanker.27 a gudaulin, takže jen dodám, že kanadský historický dokumentární seriál pomalu ale jistě začíná být synonymem pro povrchní, zmatenou a horkou jehlou šitou snůšku těchže několikrát se opakujících informací a celkem povedených animací. Nejvíc mne pobavil hitlerovský veterán ("Pobaltí 1944") nadšeně vzpomínající jak byli němečtí tankisté oproti Rusům mnohem rychlejší, přesnější a vůbec daleko lepší. Mělo to holt jen jednu drobnou vadu na kráse - projeli nejen tuhle bitvu, ale i celou válku :-D.(5.3.2013)

• Dont

Tragické animace, naprosto scestné a nelogické střihy a především neustálé opakování stejných pasáží, mající za cíl jejich zdůraznění a zřejmě i likvidaci každého soudného diváka, který je schopen tyto momenty identifikovat sám a dokáže si zapamatovat a přebrat v hlavě důležité informace i napoprvé. Přitom je to škoda, protože jednotlivé díly se věnují známým tankovým bitvám a k dispozici je řada výpovědí veteránů těchto bojů. Ti mohli při dobrém vedení seriál obohatit o mnoho cenných informací.(31.8.2013)

Solidní dokument, postavený prakticky pouze na počítačových animacích podobně jako LETEČTÍ STÍHAČI. A jelikož je to americký dokument připravený na tučnou a masitou reklamu každých pět minut, je plný předělů a nezbytného mentorování předchozího děje. Samozřejmě to diváka prudí, stejně tak opakované animace (působí to pak lacině). V tom naprosto souhlasím s Gogo76. Animace jsou celkem na slušné úrovni, hlavně tanky. Horší už je prostředí. K zemi či trávě bych ještě výhrady neměl, ale domy a některé výbuchy mohly být povedenější. Každopádně pro všechny milovníky obrněných pásových oblud nutnost vidět. * * *(5.2.2013)

Dost nepovedené animace kazí celkový dojem z tohto dokumentu, který by byl docela zajímavý, ale jeho formát je natolik rušivý, že veškerá informativní část jde poněkud do kopru. Je to velká škoda, že to bylo pojato tímto způsobem.(13.3.2012)

• gogos

Zajímavý námět mohl z dokumentu vytvořit podstatně lepší sérii. Chtělo to jen více snahy a finančních prostředků. To se nejvíce projevuje na počítačových animacích, které jsou skutečně velmi nekvalitní. Navíc se v průběhu jednotlivých dílů často opakují, stejně jako slovní komentáře. Nemohu si pomoci, ale tahle dokumentární série patří mezi skutečně ty nejhorší, co naše televize nabízí...(28.12.2015)