poster

Největší tankové bitvy (TV seriál)

 • Kanada

  Greatest Tank Battles

Dokumentární / Válečný / Historický

Kanada, 2010, 20x45 min

Režie:

Mick Grogan

Kamera:

Derek Rogers

Hudba:

Richard Pell

Producenti:

Mick Grogan
(další profese)
 • Skip
  ***

  Dost nepovedené animace kazí celkový dojem z tohto dokumentu, který by byl docela zajímavý, ale jeho formát je natolik rušivý, že veškerá informativní část jde poněkud do kopru. Je to velká škoda, že to bylo pojato tímto způsobem.(13.3.2012)

 • Snorlax
  *

  Nyní to vím už úplně jistě, Kanaďané jsou filmově negramotní. Neumí dobře natočit ani toto domácí video s počítačovými efekty přejatými ze Super Maria.(10.2.2013)

 • Žralok
  ****

  Pěkně zpracovaný dokument o největších tankových bitvách v historii. Obsahuje počítačovou rekonstrukci střetu a vyprávění veteránů.(30.9.2012)

 • mr.filo
  **

  Poslední záchvěvy v zaznamenávání pamětníků, než nám odejdou....(29.2.2012)

 • gudaulin
  **

  Velice hezká ukázka dokumentárního cyklu prvotně určeného pro trh amerických komerčních televizních stanic. Tomu odpovídá celý formát, tzn. typické zaměření na emoce a příběhy jednotlivých vojáků, nikoliv na co největší objem informací. Protože se u podobných seriálů počítá s mnohonásobným vkládáním reklamy, po několika minutách dojde k pauze, kdy se opakují stejné záběry a stejné věty komentáře. Mínusy dílka přesně popsal ve svém komentáři můj oblíbený uživatel flanker.27. Pokud jste fanouškem historie nebo dokonce té vojenské historie, nemá pro vás podobný pořad praktický význam, ale např. pro děti školního věku je to dobrá volba, kdy dostanou základní sumu informací kdo, kdy a s jakým výsledkem. Nadto mohou obdivovat krásné animované tančíky, exploze a ničení ve velkém, stejně jako procítěné věty veteránů typu Bylo to peklo, Napětím jsem ani nedýchal apod. Osobně mi na podobných projektech vadí ledabylý komentář, kdy jedna věta, která něco tvrdí, je za minutu negována jinou, která tvrdí opak - viz u Prochorovky: "Vrcholila bitva a německé jednotky zřetelně cítily, že v ní vyhrávají." O dvě věty dál bez jakéhokoliv vysvětlení obratu komentář pokračuje: "Šeřilo se nad polem plném zničené německé techniky. Zkáza německé armády byla dovršena." Celkový dojem: 40 %.(19.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace