poster

Největší tankové bitvy (TV seriál)

 • Kanada

  Greatest Tank Battles

Dokumentární / Válečný / Historický

Kanada, 2010, 20x45 min

Režie:

Mick Grogan

Kamera:

Derek Rogers

Hudba:

Richard Pell

Producenti:

Mick Grogan
(další profese)
 • Tryskomyš
  ***

  Tyto dokumenty jsou vždycky zajímavé a poučné. I když mně například zrovna tato tematika moc nezajímá. Pěkný komentář Pavla Rímského a spol.(13.6.2016)

 • UncleG
  *

  Dokážu si představit dokument, který rekonstruuje průběh skutečných bitev a s využitím možností 3D animace to dělá věcně, vkusně a přehledně. Dokážu si představit dokument, který umí mixovat výpovědi jednotlivých vojáků s autentickými záběry, počítačovou animaci a dostupné informační zdroje tak zručně, že si člověk připadá skoro jakoby se bitvy zúčastnil. Dokážu si taky představit dokument, který podává informace v souvislé a logické sekvenci a jehož tvůrci chápou význam slov "postup", "příčina" a "následek". Největší tankové bitvy ale takovým dokumentem rozhodně nejsou. Bohužel.(14.2.2012)

 • Dont
  **

  Tragické animace, naprosto scestné a nelogické střihy a především neustálé opakování stejných pasáží, mající za cíl jejich zdůraznění a zřejmě i likvidaci každého soudného diváka, který je schopen tyto momenty identifikovat sám a dokáže si zapamatovat a přebrat v hlavě důležité informace i napoprvé. Přitom je to škoda, protože jednotlivé díly se věnují známým tankovým bitvám a k dispozici je řada výpovědí veteránů těchto bojů. Ti mohli při dobrém vedení seriál obohatit o mnoho cenných informací.(31.8.2013)

 • Belbo
  **

  Jeden z těch pěkně vypadajících dokumentů s minimem informací, maximem opakovávaných záběrů a převážně jednostraně preferovanými pamětník. Schválně si spočítejte prostor, který mají veteráni spojenci a dědci od wehrmachtu. Výjimkou je díl věnovaný Ludwigu Bauerovi (zde doporučuji přečíst si jeho paměti v němčině).(21.2.2013)

 • Crocuta
  **

  Vše podstatné výstižně shrnuli mí oblíbení uživatelé flanker.27 a gudaulin, takže jen dodám, že kanadský historický dokumentární seriál pomalu ale jistě začíná být synonymem pro povrchní, zmatenou a horkou jehlou šitou snůšku těchže několikrát se opakujících informací a celkem povedených animací. Nejvíc mne pobavil hitlerovský veterán ("Pobaltí 1944") nadšeně vzpomínající jak byli němečtí tankisté oproti Rusům mnohem rychlejší, přesnější a vůbec daleko lepší. Mělo to holt jen jednu drobnou vadu na kráse - projeli nejen tuhle bitvu, ale i celou válku :-D.(5.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace