Zachraňte pana Bankse

• slovenský

Zachráňte pána Banksa

Komedie / Drama / Životopisný / Historický / Rodinný / Hudební

USA / Velká Británie / Austrálie, 2013, 125 min

Jedno sympatické obsazení, dvě ikony říše pohádkových příběhů a dvě hodiny příjemné výpravy do světa klasického hollywoodu. Herecké výkony, atmosféra a hudba jsou na jedničku, nicméně scénář, který jde až příliš na jistotu výsledný dojem příliš kazí. Kdyby se o hravosti nemluvilo a nejednalo v průbehu filmu ale aplikovala se na film samotný, mohlo to být něco víc než jen další, i když solidní, biografická podívaná. [70%](2.3.2014)

• 6thSun

Emma Thompson vypadá jako učitelka dějepisu ze základky, u který jste se báli, aby se nepřiblížila víc než na dva metry, páč jinak hrozilo inhalování jejich ústních výparů, jež do dětské tváře nenávratně zařízly vrásky hrůzy a děsu. Její vzhled jakoby symbolizoval upjatost filmu, která se vyznačuje odporně pozitivním sentimentem. Prostě skrz naskrz falešná hra.(20.2.2014)

Moc pěkný příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách a bezchybné herecké výkony všech zůčastněných, to jsou největší trumfy tohoto snímku, který vás dokáže pobavit i dojmout. (ú)(19.2.2014)

Velmi příjemný příběh o autorce P.L.Travers ve skvělém aranžmá Emmy Thompson, která své slavné knížní dítko o Mary Poppins nechce jen tak dát z ruky a snaží se ze všech sil před světem pohyblivých obrázků uchránit svou minulost vklíněnou v knižní bestsellerové publikaci. Walt Disney se krásně na filmovém plátně rozpohyboval úžasným Tomem Hanksem, který má jako herec stále co říct a také řiká. Nechal jsem se ukolébat vůní anglického čaje, který mi naservíroval se špetkou mléka Mickey Mouse a já za jeho přítomnosti šálek s chutí vypil až do závěrečných titulků.(18.2.2014)

Musím říct, že Hanks se mi poslední dobou čím dál tím víc líbí a jak je starší zraje jak víno. Po pravdě za dob Foresta Gumpa mě to nikdy moc nebralo, ale naposledy exceloval v Kapitánu Philipsovi a tady doslova vydupal z popela tenhle jinak děsně tuctový ničím nepřekvapující nudný a pekelně užvaněný film. Hanks se překonává a kvůli němu to stojí za to vidět, ale maximálně tak jenom jednou. To úplně bohatě stačí a navíc film stejně hodně rychle vyšumí z hlavy. No myslím si, že CSFD projekci v tomto případě vynechám.50%(13.2.2014)

• Ruth Wilson