poster

Zachraňte pana Bankse

 • USA

  Saving Mr. Banks

 • slovenský

  Zachráňte pána Banksa

Komedie / Drama / Životopisný / Historický / Rodinný / Hudební

USA / Velká Británie / Austrálie, 2013, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • StarsFan
  ****

  Málokterý film dokáže být zároveň vtipný a dojímavý, tomuto dílku Johna Lee Hancocka se to ale komedii a drama podařilo skloubit s takovou lehkostí, že poslední tři týdny cítím nutkání zajít na to do kina podruhé. Překvapení roku a povinnost pro ty, kteří mají rádi Mary Poppins.(1.12.2013)

 • erased
  ***

  V první řadě noční můra všech fanoušků Star Wars. V druhé řadě už v úvodní scéně utržené ucho džbánu jménem Zkrocení nabručené babky/dědka. Ale ve třetí naproti tomu příjemné překvapení z prolínajících se dvou linií, ze kterých kvalitou jako vítězná jednoznačně vychází ta z dětství paní P.L. Naštěstí zde toho Mickey Mouse není tolik, a i tu ohranou typickou situaci dvou hlavních postav hrají (ostatně jako téměř vždy) tak sympatičtí herci, aby tu mou oblíbenou filmovou linku, kde exceluje jak Colin Firth, tak i mladičká Annie Rose Buckley, nijak zvlášť nedokázali rušit.(13.3.2014)

 • MartinezZ
  ****

  Nechal jsem se unést a opít rohlíkem, přiznávám a je mi to jedno. Protože tady bylo naprosto jasné, jak to bude probíhat, všechno bylo předem propočítané a v podstatě nepřekvapivé, ale hezky. Není tu špatného nebo nezajímavého herce, necháte-li se unést příběhem, nezklame vás, teskné sekvence jsou také očekávané, ale Newmanovo "bublání" tomu pomáhá do plusu a vůbec, bylo to příjemné pokoukání. ~ Snad jen film mi mohl končit autorčiným vstupem na premiéru zavěšena v rámě Mickeymousovo. ~ Chlapci v Soči vytrpívali výhru nad slovenskými bratry 5:3, sál odcházel s panem Banksem do mlhavého oparu. ~~~ Prostě to byl chladný kalkul a jen odvedené řemeslo, ale fakt pěkně odvedené řemeslo. ~~~ 3,5* ~~~ You promised that you'd fix everything!(18.2.2014)

 • 6thSun
  **

  Emma Thompson vypadá jako učitelka dějepisu ze základky, u který jste se báli, aby se nepřiblížila víc než na dva metry, páč jinak hrozilo inhalování jejich ústních výparů, jež do dětské tváře nenávratně zařízly vrásky hrůzy a děsu. Její vzhled jakoby symbolizoval upjatost filmu, která se vyznačuje odporně pozitivním sentimentem. Prostě skrz naskrz falešná hra.(20.2.2014)

 • Radek99
  ***

  Mary Fucking Poppins. Ten film je sice studiová propaganda, ale řemeslo se mu upřít nedá. A Tom Hanks je skutečně báječný herec...(17.3.2014)

 • Ruth Wilson

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace