poster

Zachraňte pana Bankse

 • USA

  Saving Mr. Banks

 • slovenský

  Zachráňte pána Banksa

Komedie / Drama / Životopisný / Historický / Rodinný / Hudební

USA / Velká Británie / Austrálie, 2013, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jojinecko
  ***

  3,5*/5 ... Je to síce trochu šmrncnuté potrebou zaľúbiť sa masám alebo Akadémii, ale filmík je to veľmi príjemný aj napriek tomu, že som Mary Poppinsovou absolútne nedoknutý. Devízou sú jednoznačne herecké výkony ústredného dua, ale vlastne aj všetkých ostatných. Fajn film na chvíle pohody, "víkendovka" ako vyšitá...(28.1.2015)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Hudba(21.2.2014)

 • nunka
  ***

  Trochu jednosmerne zamerané, americké a waltdisneyovské s jednoduchou dejovou líniou. O Mary Poppins som nevedela nič a ani teraz nie som o nič múdrejšia a rozhladenejšia. Potešili herci, prelínanie spomienkových sekvencií a ústredného dejového príbehu, celý film príjemne ubieha, aj keď nič fatálne okrem relaxu neprináša.(29.1.2015)

 • novoten
  ***

  Tak velká sázka na jistotu, že v sobě nemá jediný překvapivý nebo zcela upřímný moment. Životopisů nerudných osob už tu zkrátka bylo tolik, že věčně kyselá Miss Travers spíš otravuje. Jak linka s adaptací, tak cesta do minulosti jedou podle strojené šablony, což je při dvou hodinách až vražedně únavné. Bezradnou třetí hvězdu zachraňuje dokonalý Hanks a fakt, že celá patálie je napsaná tak přívětivě a lidumilně, že vlastně nemá čím štvát. Snad právě jen onou nečekanou a smutně velkou obyčejností.(14.1.2014)

 • StarsFan
  ****

  Málokterý film dokáže být zároveň vtipný a dojímavý, tomuto dílku Johna Lee Hancocka se to ale komedii a drama podařilo skloubit s takovou lehkostí, že poslední tři týdny cítím nutkání zajít na to do kina podruhé. Překvapení roku a povinnost pro ty, kteří mají rádi Mary Poppins.(1.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace