poster

Zachraňte pana Bankse

 • anglický

  Saving Mr. Banks

 • slovenský

  Zachráňte pána Banksa

Komedie / Drama / Životopisný / Historický / Rodinný / Hudební

USA / Velká Británie / Austrálie, 2013, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tirion
  ***

  Postrádá nějaký hlubší moment, náznak zvratu, překvapení. Zejména linka z dětství Traversové je strojená, umělá a neupřímná. Naopak linka ze "současnosti" je alespoň komediální a herecky vybroušená. Až moc velká sázka na jistotu se tedy nevyplatila, protože tou jistotou film sám sebe udávil. Ale to je průvodní jev každého Hancockova filmu. Ten chlápek je prostě konzervativní až moc.(19.2.2014)

 • ScarPoul
  ****

  Taký ten milý, ľudský film. John Lee Hancock dokázal krásne vyvážiť dramatickú a komediálnu rovinu a zostať vo sfére ľudského príbehu a čarovnosti. Pravdou je, že dramatická línia bola pre mňa predsa len trocha uťahanou a narúšala dokonalú rovinu prepisovania knihy do filmovej podoby, kde dominovalo herecké duo Thompson a Hanks. Ale v konečnom dôsledku sa jednalo o príbeh, kedy sa jeden vyrovnáva s minulosťou. S možnosťami, aké prináša život a s prekážkami stojacimi za prekonanie. Saving Mr. Banks je pre mňa rovnakým pohladením akým bol pre mňa minuloročný Hitchcock. Nenájdete tu nič originálne, ale dobre sa na to pozerá. A finále je neskonale čarovné. Jeden z tých malých veľkých filmov.(14.1.2014)

 • eLeR
  ****

  Výborne oblečená Emma Thompson ma neskutočne bavila, skvelých 125 min.(1.3.2014)

 • Handle
  ***

  Sice nevím, jak moc film odpovídá skutečnosti, v každém případě se na to koukalo celkem pěkně, filmařsky to bylo dobré a Emma Thompson i Tom Hanks hráli skvěle. Na druhou stranu se ve filmu nestane nic, co stojí za zvýšenou pozornost a žádnou scénu si člověk za pár dní už nevybaví. Zkrátka, sice jsem se nenudil, ale ani nějak extra nebavil...(16.4.2014)

 • Foox
  ****

  Ať už se to drželo historie či ne, ať už už to vykresluje Disneyho sebevíc pozitivně, či plno dalšího, funguje to. Oba hlavní představitelé sedí dokonale, hlavně Emma Thompson, dokázala přerod z nesympatické Angličanky do... trošku sympatičtější velmi uvěřitelně. 70%(6.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace