Velmi kvalitní detektivka, nemáme moc takových.(12.5.2008)

Pokus navázat na americkou školu klasické detektivky v noir stylu. Vyznačuje se velmi dobrým obsazením ústřední dvojice s Danou Medřickou a Jaroslavem Marvanem i slušným scénářem, ale přece jen už poněkud zastaral a herci ve vedlejších rolích nejsou tak dobří. Celkový dojem: 60 %.(15.5.2009)

Je škoda, že poteší iba nešťastný záver, aký sa ani nedá zostaviť jednomyseľne ale podľa poctivej románovej predlohy. Chýba hlbšia uveriteľnosť a (to najmä!) motivácia postáv. Bez tej môžete len snívať, že sa diváci ponoria do atmosféry takejto kriminálky. A už nehovorím o stále sa opakujúcich tých istých slovách, čo pri konkurenčnom porovnaní nepôsobí moc diverzifikovane ale prvoplánovo.(1.5.2014)

České krimi a film-noir, v našich končinách dosti nevídané, ale přeci reálné a skvělé.(27.8.2008)

13. revír je na tuzemské poměry unikátním filmem. Nejen že je jednou z prvních detektivek natočených u nás (a asi určitě první poválečnou), ale nezvyklý je i jeho způsob natočení. Martin Frič miloval americké filmy noir, jejichž prvky do 13. revíru zakomponoval. Osamělý detektiv, těšící se nepřízně nadřízených, osudová kráska s pochmurnou a nejasnou minulostí, spousty drobných figurek, kontrastní černobílá kamera a další atributy tohoto žánru. Absence happyendu rovněž potěší. 13. revír je jediný pravý, nefalšovaný a regulérní český film noir. 85%.(13.5.2008)