13. revír je na tuzemské poměry unikátním filmem. Nejen že je jednou z prvních detektivek natočených u nás (a asi určitě první poválečnou), ale nezvyklý je i jeho způsob natočení. Martin Frič miloval americké filmy noir, jejichž prvky do 13. revíru zakomponoval. Osamělý detektiv, těšící se nepřízně nadřízených, osudová kráska s pochmurnou a nejasnou minulostí, spousty drobných figurek, kontrastní černobílá kamera a další atributy tohoto žánru. Absence happyendu rovněž potěší. 13. revír je jediný pravý, nefalšovaný a regulérní český film noir. 85%.(13.5.2008)

Jaroslav Marvan mi vždycky seděl nejvíce v rolích policistů, respektive policejních úředníků (např. rada Vacátko), a v tomto velmi dobrém filmu to jen potvrzuje. Děj je pochopitelně přizpůsoben době, v níž film vznikal, takže mnohým z dnešní generace může připadat poněkud jednoduchý, ale o to profesionálnější jsou herecké výkony. A milý je i pohled na mladou Danu Medřickou, která (ať si kdo chce co chce říká) byla v mládí opravdu hezká.(17.7.2002)

• WANDRWALL

Medřická a kasař Kočka dobrý, Marvan zbytečně snaživý...(10.7.2011)

Mě také k Jaroslavu Marvanovi seděly nejvíce role policistů. V nich si ho také vybavuji. Inspektoru Čadkovi propůjčil svou velkou přirozenost a lidskost. Kdo zabil Kočku a proč musela zemřít Frony? Tak na tuto otázku vám odpoví film se skvělým Jaroslavem Marvanem.(29.5.2009)

Možná, že to není typický film noir, ale to přece vůbec nevadí. Jedná se o hodně solidní kriminálku se zajímavým a napínavým dějem a skvělou atmosférou. Líbil se mi i Marvan s Medřickou. Přeci jenom, ale zůstává u mě pár otazníků ohledně rozuzlení, no ale tak snad příště.(21.7.2010)