Horor

Jennifer Spence

Kostýmy:

Leah Butler
  • Avalon820

S PA je to jako na houpačce. Na jednu stranu to je žánrová a sériová fádnost, kterou její tvůrci zcela nekontrolovaně vedou k tomu, že ji nebude možné nějak solidně (a nedej bože racionálně) zakončit. Díl od dílu zachází rozuzlení do takových krajností, že dřív nebo později to páni scénaristé natolik zazdí, že ani sami nebudou vědět, jak se jim to podařilo. Na druhou stranu - co asi tak od čtvrtého pokračování čekat? Něco originálního? Když to takhle funguje a vydělává? To asi těžko. Ale závěr delší pěti minut by to pro příště rozhodně chtělo...(23.10.2012)

Jedna hvězda za fotbal na začátku, druhá hvězdička za hokejové zprávy uprostřed a třetí hvězdička za sympatickou Kathryn. Jinak opět bída, děj nulový jako vždy. Navíc jsem se těšil, že se děj dostane až do 18.listopadu, ten den mám totiž narozeniny. A ono nic, všichni mrtví 17.listopadu =D(19.2.2013)

• MáŠa

O co mě vlastně tenhle film obohatil? Nic nového to nepřineslo, moc jsem to ke konci nechápal, a nějaký závěr to vlastně taky nemělo. Snad jsem si jen zkusil v Googlu zadat "Kathryn Newton nude pics" a zjistil jsem, že to ani zde nanajde nic, co by mě zvládlo nějak kulturně obohatit ;)(16.12.2012)

• honajz

To pořád někomu přijde normální, že barák je prošpikovaný kamerami víc, jak v nějakém špionážním filmu, a kde není kamera v místnosti, tak běhá kdejaký pošuk s kamerou v ruce? Tohle mi už přijde tak nedomyšlené a tak svazující pro tento typ filmů, že to odvádí hodně pozornost od toho, co by možná tvůrci chtěli říct. Problém je, že všechny tyto filmy jedou ve stejném mustru - nějaká rodinka, sem tam divné věci, šok na závěr bez jakéhokoliv vysvětlení. Jestli se tahle série má pohnout dál, musí dodat nějaká vysvětlení, a hlavně se zbavit těch kamer. Může reflektovat třeba policejní vyšetřování, jak co bylo, ale už normální, statickou kamerou. Tady u tohoto filmu se nějak celou dobu neděje ani náznak nějakého logického chování postav, ani pokusy zjistit víc o podivném klukovi, prostě se objeví a je, no problemo. Chlápek stojí po půlnoci uprostřed pokoje s nožem, a manželka mu řekne, pojď spát, vůbec se nediví? Zmatek v postavách. Naprosto nudný a zbytečný ani ne film, ale skutečně home video, nebo spíše YouTube video. Včetně těch divných střihů...(2.2.2013)

• korbitch22

Těžko pochopitelné, že to točila stejná dvojice režisérů jako předchozí díl.O proti námrdové trojce tu máme neatmosferické peklo, jehož scénář lze považovat za příšernou snůžku nesmyslů.Liché díly série mají jiný koncept než sudé, zatímco v lichých jsou neustálé lekačky gradované epickým finále, u sudých je to změt šedi a nudy v nějakém rádoby příběhu, problém 4tého dílu o proti druhému ( který aspoň trošku fungoval ) je v tom, že se celou stopáž děje maximální hovno, ale maximální!Lekačky jsou asi 4 a všechny neuvěřitelně předvídatelné a neděsivé.Jako by se tvůrci zbláznili a řízli to vyschlostí twajlajtu a jako bonus to smíchali s "hrůzostrašností" seriálu čarodějky se Šejnou Dórtyjovou vole.Každý z předchozých dílů mě dokázal přikovat do křesla, třetímu se to dařilo dokonce celou stopáž, ale tady sem celou dobu prozíval i přesto, že jsem se nato dívál sám, večer a po tmě a když se za celý film leknete nejvíc toho, jak skočí kočka na stůl, tak je kurva do prdele něco špatně!Jediná mizivá pozitiva filmu jsou sympatická hlavní představitelka, její exkluzivně milfní maminka a natroublá mladší verze Setha Rogena.Finiš který přijde asi 10 minut před koncem....mě normálně poserte se odehrává z půlky za bíleho dne, tudíž pro dokreselní attmosféry je potřeba sada pastelek od bílé po černou a totální finiš je odbytý během 3 minut, kdy na vás poprvé chčije atmosféra jako prase a snad jedině ten zajímavý konec ze mě vytáhl ty 2*.Jako fanouška téhle série mě ovšem neskutečně děsí, že samotní filmaři se na nás, na fanoušky regulérně vysrali a dělaj si z nás prdel a my jim to stejně zase zaplatíme.Pevně doufám, že reřisérska dvojice dostane do dalšího dílu padáka, jelikož kálet na své nejvěrnější mi přijde opravdu ubohé a když si dovolí udělat z jednoho nejzajímavějších a nejděsivějších hororových konceptů posledních let 95 minut dlouhou reklamu na Pepsi, tak je něco kurva špatně!.Ještě neznám přesná čísla výdělečnosti tohodle nudného blábolu, ale jsem skálopevně přesvědčenej že 5tý díl nebude poslední, tahle fabrika na miliardy bude chtít překonat Saw a já jen doufám, že v pátem díle dostane zlo už trochu na prdel, moc mě nebaví se dokola dívat jak ta píča kosí jednu sympatickou rodinu za druhou a když mi k tomu tvůrci ani nenadělí řádnou dávku lekaček a nulovou atmosféru, tak ať jdou s pátým dílem do prdele a i jako fanoušek se předběžně odmítám podílet na jeho financování návštěvou kina i přesto, že návštěva lichých dílů se vždy vyplatila.Nechápu co si o sobě režisérská dvojice vůbec myslí a pan Peli by měl začít vážně uvažovat o tom, že si sám zafinancuje pořádnou dávkou financí 5tý díl, kterým se se ctí rozloučí, protože takovej další průser, jako je 4tej díl mu už neodpustí ani tak zajetí fans, jako já....obrovské zklamání! 30%.(24.1.2013)

• - Postava Robieho (Brady Allen) je pomenovaná podľa Robbieho Mannheima, chlapca, ktorý bol v roku 1959 posadnutý diablom a vďaka exorcizmu sa mu podarilo zachrániť život. (katherine.)

• - V scéne, kde Wyatt (Aiden Lovekamp) jazdí v dome na trojkolke, napodobňuje scénu z filmu Osvietenie (1980), kde sa chlapec Danny (Danny Lloyd) preháňa po opustenom hoteli na rovnakej trojkolke. (David_SVK)

• - Natáčelo se v Hedesonu v americké Nevadě. (rafix)