Krycí jméno Krtek

Krt

(festivalový název)

Polsko / Francie, 2010, 108 min

• Dexter1

Krt je film určený hlavne strednej generácií, ktorá si v danom období čo to odžila. Mladého človeka tento kúsok nezaujme tak, akoby si film zaslúžil, za čo vo veľkej miere vďačí svojmu pomalému tempu. Aj keď som bol z tohto filmu po projekcii sklamaný, cítim, že by Lewandowski v budúcnosti mohol natočiť snímok, ktorý nebude len dobre vyzerať a mať zaujímavý nápad, ale bude mať aj poctivé tempo.(17.9.2012)

Aneb když filmové postavy mluví jako skuteční lidé. Čeští scénáristé a režiséři by se měli učit, anebo jako ten krtek zahrabat. Více v mojí externí recenzi pro kult na konci února.(27.1.2013)

Bez flashbacků, bez nimrání se v minulosti a přesto se tu pracuje s pokrytectvím a dopady komunistického nátlaku a kolaborace nejlépe široko daleko. Nejen uvěřitelně, ale zároveň i zcela aktuálně. Těch několik málo nedostatků zakryje zasněžená atmosféra, pozvolné tempo a především pak postavy.(26.12.2011)

• Katullka

Mě to přišlo nad míru hloupé. Nepíši o ději, ten byl velmi dobrý, ale o provedení. // 38. LFŠ UH 2012(30.7.2012)

Co jsi v minulosti udělal, to si tě v budoucnosti najde. Pawel je toho příkladem. Politické drama, které zase tak dramatem není.(18.3.2013)