• Dánsko

A Funny Man

Životopisný / Drama

Dánsko, 2011, 109 min

• lenuse

Osudy komiků nebývají právě veselé. Jen si myslím, že film o u nás naprosto neznámém dánském komikovi, jehož staré filmy jsou k dostání jen v dánštině, nemá naprosté většině českých diváků naprosto co říct. Dirch Passer není Andy Kaufman a jeho životní příběh nepřevedl na plátno Miloš Forman.(3.6.2013)

Vynikajúco zahrané, perfektne nakrútené, avšak životopisné filmy nie sú mojou šálkou kávy. Výnimkou by azda bol o Bukowskom, alebo Hunter S. Thompsonovi. Bez toho, aby zanechal akékoľvek emocie vo mne, mi tento film o najväčšom dánskom komikovi Dirch Passerovi, preletel pred očami. Nebavil som sa, ale ani nenudil. Zajtra si zrejme nespomeniem.(22.2.2012)

Za Nikolaje Lie Kaasiho a za Dirche. Rád bych viděl některý jeho film.(17.9.2012)

O herci Dirchu Passerovi jsem nikdy dřív neslyšela. Myslím, že ani jeho humor by mi příliš neseděl. To ovšem neznamená, že mě nemůže zasáhnout a nemohu ocenit film o tomto umělci. Je totiž vynikající a skvělý. A zajdu ještě dál a použiji klišé herecký koncert a mistrovské dílo. Tak.(28.12.2014)

Vnitřním démonům se nelze vysmívat do nekonečna. Lidský strach z osamělosti nakonec mnohé přivede do náruče smrti.(11.9.2013)