Neni to uplne zla komedie, jak ale slysim Buriana a jeho liguereee, tak bych mu dal nejradeji par facek...(31.12.2009)

Poměry Rakouska-Uherska byly za první republiky terčem vtípků snad všech našich známých komiků. Pokud se tohoto tématu chopil Martin Frič se svou typicky šílenou zápletkou, král hlášek a xichtů Vlasta Burian a další skvělí herci (Pištěk, Marvan, Plachta, Šlemrová, Nollová, . . .), musela vzniknout kultovní komedie. Příběh má velmi rychlý spád. Jenom tíha slov "císařpán je vůl" je podtržena jakýmsi zastavením času. Chytře je v tomto snímku využita také hudba, která přímo zapadá do děje. Možná by ale neuškodil bohatší repertoár melodií.(6.11.2005)

Ked divák prekúsne, že je to čiernobiele, tak v prípade, že ma rád nefekálne komédie si príde na svoje ...asi najlepší film od Vlasta Buriana, čo som videl.(3.6.2012)

"A mně se chce něco říct". "Liguééére !". "Císař pán je vůl !". Co více dodávat ?(25.7.2002)

Vlasta Burian je holt hardcorář. Dajli mi tu medajli? Liguééééére(26.6.2005)

• - Film vyšel na DVD společně s Hrdinou jedné noci (1935). (NinadeL)

• - Ančí Pírková, která ve filmu hraje manželku Kukačky (Jindřich Plachta), byla ve skutečnosti bývalou milenkou Vlasty Buriana, se kterým měla dceru Emíli. (Redyx111)

• - Film bol inšpirovaný hrou E. A. Longena "Už mě vezou". (Raccoon.city)