"Já nechci pivo.. a nenuť mě do piva - liguééére!" :) Vlasta Burian to válí.. i ze záhrobí. :D(28.5.2011)

Burian byl génius, který mluvit a hrát anglicky, byl by světový. Toto je jedna za špiček jeho dokonalé komediálnosti(9.9.2014)

Spolupráce Martina Friče a Vlasty Buriana byla jednou z klíčových událostí v dějinách československé kinematografie. Frič, vybavený zkušenostmi a cennými radami svého přítele Lamače, se pojednou ocitl sám v pomyslném kolbišti a zkrocení temperamentního komika bylo velkou výzvou i pro začínajícího režiséra. Přestože se Burian pod Fričovým samostatným vedením nesnížil k samoúčelné produkci svých obvyklých výstupů před kamerou, je na Špelcovi znát určitá nejistota z oboustranného kontaktu. Naštěstí tam, kde scénář vybíhá k průměrnosti, nastupuje Burianova mimořádná osobnost, tvarující jemnými finesami nesnáze životem těžce zkoušeného výrobce hudebních nástrojů. Sekvence, v nichž je titulní hrdina nucen vydávat se za svého fiktivního bratra, vykazují nemalou dávku přesně odváženého situačního humoru, zdobeného v drobných záchvěvech Burianovými replikami, sypajíc se přitom jako esa z rukávu. V překvapující roli zde nacházíme Růženu Šlemrovou, která tentokrát tradiční propriety svých salonních dam vyměnila za méně obvyklou vařečku a stavovskou hrdost. Nevelkým, přesto unikátním, se zdá být mmj. výkon Jindřicha Plachty, který ve spojenectví s Marvanem a Pištěkem dosahuje zasloužené pozornosti. Všechno zlé je k něčemu dobré a Frič s Burianem nakonec společně zvítězili u diváků i kritiky, která s nadšením přihlížela rodícímu se fenoménu obou mužů. P. S. "Vy jste paní Špelcová? Vy jste měla muže? - Já dosud mám muže. - No to je omyl, z toho já vás vyvedu. Váš manžel umřel včera ve vězení. Já vím, ona je to rána, ale tímto vám oznamuju, že jste vdova a že se můžete vdát znova. Poroučím se!”(13.12.2008)

Určitě jeden z nejlepších filmů s Vlastou Burianem. Takhle krásně si panáka nikdo nikdy v žádném filmu neobjednával :)(18.4.2003)

Burian je klasik a tohle je klasika nejklasičtější. Prostě smršť v podání krále komiků!(26.3.2008)

• - Natáčanie filmu prebiehalo okrem iného aj na Kapucínskej ulice 2, v pražskej časti Hradčany. (dyfur)

• - Film vyšel na DVD společně s Hrdinou jedné noci (1935). (NinadeL)

• - Film bol inšpirovaný hrou E. A. Longena "Už mě vezou". (Raccoon.city)