Ked divák prekúsne, že je to čiernobiele, tak v prípade, že ma rád nefekálne komédie si príde na svoje ...asi najlepší film od Vlasta Buriana, čo som videl.(3.6.2012)

• ConanVJ

Pro mě absolutně nevtipný film i když je to údajně komedie. 0%(25.12.2016)

Ale Toníků, prosím tě, nestřílej.(16.4.2016)

Spolu s Přednostou stanice zatím nejlepší film s Vlastou Burianem a nejlepší film pro pamětníky. Od začátku do konce je Fričův snímek prošpikován vtipnými scénami (má nejoblíbenější je samozřejmě v hostinci, jako každého z nás). Skvělého Buriana doplňuje Jaroslav Marvan s jeho postavou pana Kačaby a Růžena Šlemrová v roli Antonínovy manželky taktéž hraje velmi dobře. Scény s Kukačkou už mi tak luxusní nepřišly, ale stále jsou srandovní. Scénář poměrně kvalitní a funguje (také jste tam vypozorovali malou aluzi na Švejka?) a parádní atmosféře dopomáhá hudba Járy Beneše. Takže teď už stačí na dnešní české režiséry zakřičet "Liguéééére!", aby nám servírovali takovéto nádherné snímky a ne ty patvary, jež nazývají komediemi.(1.6.2014)

Mému srdci nejbližší Burian, kabaretní taškařice bez vnějškových pobočných milostných linií či mravokárností.(3.1.2011)

• - Film vyšel na DVD společně s Hrdinou jedné noci (1935). (NinadeL)

• - Natáčanie filmu prebiehalo okrem iného aj na Kapucínskej ulice 2, v pražskej časti Hradčany. (dyfur)

• - Film bol inšpirovaný hrou E. A. Longena "Už mě vezou". (Raccoon.city)