"Ale to žádný kamarádi, žádná hospoda ho do neštěstí nepřivedli.. Von byl doma asi nešťastnej !!" - "Tak co na to řikáš ??" - "No, něco na tom asi bude.." ;)(6.7.2014)

Další skvělá komedie od Krále komiků. Burianovo objednávání panáků nemá chybu, prostě "Liguééééééére" :-)........(1.1.2008)

Poměry Rakouska-Uherska byly za první republiky terčem vtípků snad všech našich známých komiků. Pokud se tohoto tématu chopil Martin Frič se svou typicky šílenou zápletkou, král hlášek a xichtů Vlasta Burian a další skvělí herci (Pištěk, Marvan, Plachta, Šlemrová, Nollová, . . .), musela vzniknout kultovní komedie. Příběh má velmi rychlý spád. Jenom tíha slov "císařpán je vůl" je podtržena jakýmsi zastavením času. Chytře je v tomto snímku využita také hudba, která přímo zapadá do děje. Možná by ale neuškodil bohatší repertoár melodií.(6.11.2005)

Další mnou oblíbená česká komedie. Vlasta Burian opět exceluje. Film zobrazuje nenucený humor, který mám hodně rád. Hodnocení: 80%(16.8.2008)

Přestože Burian hláškuje o stošest a řítí se z jedné slavné scény do druhé, po pekelném nástupu a geniální komplikaci s úmrtím náhradníkova náhradníka se to poněkud zadrhne a už se to do původních obrátek neroztočí. Je to sice klasika, a je to i po osmdesáti letech zábava, ale pozdější kousky, které spolu Frič s Burianem natočili, mám mnohem raději, ať už jsou to Katakomby nebo třeba Baron Prášil.(3.10.2011)