Kráľ komikov Vl.Burian – pre mňa iste .Jeden z klasických filmov – kto má rád Buriana nebude nikdy sklamaný.Otázka kto už toto nevidel opakovane ,že? Na malom priestore – gejzír humoru.Ako sa hovorí:i s malým gašparkom sa dá urobiť velke divadlo.A toto sa dá povedať skoro o každom filme Vl.Buriana-malý priestor (zrejme preto,že sa väčšinou ako i teraz - jednalo sa o prepis divadel.hry) ale Velky Vlasta Burian. Osobne mi je luto jeho povojnovy osud a že sa mu nedostalo väčšej satisfacie-(pomenovanie ulice,divadla,alebo nejaká socha – rád by som sám v rámci zbierky prispel) 5 hviezd - samozrejme moja zaujímavosť: Natáčanie filmu prebiehalo okrem iného aj na Kapucínskej ulice 2, v pražskej časti Hradčany. (dyfur)(29.3.2011)

Nedokážem odhadnúť koľkokrát som Antona Špelca videl a ani netuším, koľkokrát som použil niektorú z početných hlášok, ktoré odzneli v tomto slávnom filme. Dokážem si však spraviť prehľad mojich hodnotení filmov, v ktorých Vlasta Burian hral a zaradiť Antona Špelca medzi jeho nadpriemerne dobré filmy. Je mi to ľúto, ale ani moja obľuba Vlastu Buriana spojená s nostalgiou mi neumožňujú ani jeden z jeho filmov zaradiť k tým, ktoré považujem za vynikajúce a pridelil som im štyri hviezdičky.(18.10.2011)

Spolu s Přednostou stanice zatím nejlepší film s Vlastou Burianem a nejlepší film pro pamětníky. Od začátku do konce je Fričův snímek prošpikován vtipnými scénami (má nejoblíbenější je samozřejmě v hostinci, jako každého z nás). Skvělého Buriana doplňuje Jaroslav Marvan s jeho postavou pana Kačaby a Růžena Šlemrová v roli Antonínovy manželky taktéž hraje velmi dobře. Scény s Kukačkou už mi tak luxusní nepřišly, ale stále jsou srandovní. Scénář poměrně kvalitní a funguje (také jste tam vypozorovali malou aluzi na Švejka?) a parádní atmosféře dopomáhá hudba Járy Beneše. Takže teď už stačí na dnešní české režiséry zakřičet "Liguéééére!", aby nám servírovali takovéto nádherné snímky a ne ty patvary, jež nazývají komediemi.(1.6.2014)

Vlasta Burian, ostrostřelec. Co dodat, prvorepubliková komedie s mistrem žánru!(27.3.2005)

"A mně se chce něco říct, a já to řeknu..". Dokonalý Burian v další ze svých dokonalých a nestárnoucích veseloher(23.3.2005)