Pixely, Pixely, všade samé Pixely! Sľubný námet oživiť arkádové klasiky v hranom filme, no bohužiaľ silne nevyužitý a to je tá najväčšia slabina filmu. Všetky tie hry som síce v útlom detstve hral, ale v Pixeloch sa nedostavil nijaký pocit nostalgie, ani to nebola výrazná pocta starej generácii hier, ani nič iné (ale zase si tu zahrajú i Last of Us akoto Playstation exkluzivitu). Namiesto toho sú všetky osemdesiatkové odkazy využívané samoúčelne a viac menej sa z Pixels po chvíli stáva samoúčelný digitálny bordel, v ktorom postavičke z hier útočia na Zem, ale v princípe je jedno, či tam pobehuje Pac-Man, Donkey Kong alebo by ich nahradila nejaká iná CGI postava. Na druhej strane to nie je také neznesiteľné ako som po traileroch čakal a niekoľko podarených momentoch sa nájde. Našťastie ubudol aj typický Sandlerov trápny humor a Pixely namiesto toho, aby chceli byť streštenou komédiou sú skôr takou akčnou jazdou pre celú rodinu. Hýria farbami, neustále sa v nich niečo deje a celkom slušne šľapú po celú stopáž. Teda samozrejme v prípade, že sa divák oprostí od toho, že to celá nedáva zmysel, ani čo sa týka pravidiel hry, ani v zápletke, ale niečo podobné je vo filme s takouto uletenou zápletkou úplne zbytočné riešiť a snáď nikto nechce, aby počínanie tých oživených videoherných postavičiek fungovalo na nejakej logike. Vo výsledku tak neškodná oddychovka pre celú rodinu hravo znesiteľná na nedeľné popoludnie, pri ktorej najviac zamrzí, že zo sľubného námetu nedokázala vyťažiť nič viac ako zabudnuteľný film na jedno použitie a pri ktorej najviac zabavia záverečné titulky počas ktorých sa celý film prehrá v 4-bitovom móde :-) CELKOVO: 2,5* (5/10)(16.10.2015)

Příjemná, vtipná, akcí nabitá, americká jednohubka. Klasická kokotina, u který stačí vypnout mozek a užívat si té naivní, ale příjemné stupidity. Mne tyhle komedie sedí a baví.(7.1.2016)

• vteco

Ač nejsem odpůrce Adama Sandlera, tak jsem zde čekal více. Díky krátkometrážní filmu, který tento projekt nakopl jsem čekal mnohem větší rozmanitost a kreativitu. Samotný koncept oldschoolových her zůstává po většinu času nevyužit a nepůsobí ani tak zábavně či šíleně. Příběh je plochý, postavy spíše otravné a Petera Diklagea je zoufale málo. Pár světlých záblesků by se zde určitě našlo, ale na lepší hodnocení to bohužel nestačí. [40%](25.10.2015)

• ORIN

Ačkoli se nejedná o finanční propadák (tržby téměř 300 milionů dolarů při rozpočtu necelých 90), za propadák film jednoznačně považovat lze. Slibný námět překlopený do strašně tuctového, poměrně nudného a tím pádem zdlouhavého hybridu, který si Columbus mohl odpustit.(6.12.2015)

Po delší době zase jedna všestranně přístupná sandlerovka, která neaplikuje sprostý humor, je nápaditá a splácaná z poměrně chutného postkulturního těsta. Herci jsou ve svých často sebeparodických rolích skvělí (hlavně Kevin James mi náramně sedl) a příběh se nese v nesmírně pohodovém duchu, bez zbytečných trapností a s minimem nadbytečných vedlejších vložek. Škoda jen, že potenciál námětu zůstal krajně nevyužit a že vrcholné, vizuálně velmi přesvědčivé scény herních útoků postrádají na můj vkus větší kreativitu (jak by divák čekal od Chrise Columbuse) nebo vydatnější příval odkazového či čistě situačního humoru (jak by jeden očekával od Sandlera). Každopádně pěkné 3* s tím, že Pixely si určitě rád někdy zopakuji... 60%(13.11.2015)

• - Ve skutečnosti se nejedná o pixely. Jelikož jsou mimozemské objekty tvořeny z třírozměrných součástí, jde vlastně o takzvané voxely a nikoliv pixely. (Scelleton)

• - Nejvyšší skóre her ve filmu odpovídají skutečným nejvyšším skóre. Nejlepší výsledek Sama Brennera (Adam Sandler) ve hře "Pac-Man" je 3,333,360. Jedná se o nejvyšší možnou hodnotu ve hře, které jaký první dosáhl Billy Mitchell. Ludlow Lamonsoff (Josh Gad) dosáhl ve hře "Centipede" 16,389,548 bodů, což je o pouhý jeden bod více, než dokázal držitel světového rekordu Jim Schneider. Eddie Plant (Peter Dinklage) uhrál ve hře "Donkey Kong" 1,068,100 bodů. To je o 100 bodů více, než zvládl bývalý šampion Hank Chien. (Cheeker)

• - Původně byla v plánu scéna, při které by byla poškozena Velká čínská zeď. Nakonec byla vyškrtnuta v naději, že to zlepší šance filmu na čínském trhu. (FMJ)