Mortdecai: Grandiózní případ

Charlie Mortdecai

Akční / Komedie

Velká Británie / USA, 2015, 107 min

• Baronne

Když už nic, ale FAKT NIC ... ÚPLNÝ HOVNO .. Tak aspoň úžasnej Bettany s Paltrow..(25.5.2015)

Mortdecai je úplně stejný jako jeho knižní předloha: neuraz, nenadchne. A stejně vnímám i herecké obsazení, prostředí (trapné přelétávání z jednoho místa do druhého s podivnými záběry hlavních měst) a zápletku samotnou. Mortdecai mě nebavil tolik, jako mě bavil Mortdecaiův sluha Jock a všechny ty jeho nadržené sexy kočičky, které se kolem něj motaly. Johnyho (ach, pardon, Mortdecaiovy) vtípky mi připadaly stejné jako v jiných Johnyho filmech. On už je zkrátka parodie sebe samého.(12.5.2015)

Nevím, co by mohlo lépe vystihovat tento film než již trošku ohrané tvrzení - Johnny Depp se pitvoří přesně tak, jak to milují jeho fanoušci a nenávidí kritici a odpůci. Je to tak, od dob Jacka Sparowa Johnny přehrává stále to samé dokola, ovšem přiznám se..jsem fanda a stále mě to vesměs baví. A jelikož takových ztřeštěných komedií není mnoho, nakonec jsem, hlavně kvůli super obsazení odhodlal těsně až ke čtyřech hvězdičkám. PS : Open your balls! (ať už to znamená cokoliv) PPS : Ačkoliv Paula Bettanyho nemám rád nijak extra, zde to byl můj nejoblíbenější charakter a jeho neochvějně odhodlaný komorník Jocke mě bavil až do konce a díky němu tedy nakonec uděluji 70%(12.6.2015)

• GodComplex

Proboha co to je??? Neco tak absolutne priserneho uz jsem dlouho nevidel. Komedie, ktera neni ani vzdalene vtipna. Naprosto tragicky Johnny Depp v hlavni roli, ktery je neuveritelne trapny a otravny k nevydrzeni, jde to s nim z kopce. Proc tohle vlastne nekdo natacel? Proc v tom hrajou vsichni ti herci? Copak uz podle scenare neni jednoznacne, ze tohle nema smysl? Dokoukat to bylo utrpeni. Po dlouhe dobe cistokrevny odpad. 0/10(11.5.2015)

Jsem obchodník s uměním, vynikající šermíř. Jde mi vcelku všechno. Jsem milován a respektován všemi, kteří mě znají. Ale vždy jsem měl pocit, že mi něco chybí, víte. Poslední kousek skládačky. Potřeboval jsem něco troufalého, rázného. Umělecké dílo seslané z nebes. Jsem lord Charlie Mortdecai, a tenhle fantastický zázrak, je můj knírek.(24.6.2015)