Mortdecai: Grandiózní případ

Charlie Mortdecai

Akční / Komedie

Velká Británie / USA, 2015, 107 min

• RedAK

Když se tak zpětně ohlédnu po svých komentářích a v některých případech zanalyzuji jejich až nelidskou délku, napadá mě jediná otázka - čte ty moje hovna vůbec někdo až do konce? Nebo si tady můžu beztrestně plácat kdejaký píčoviny? To se sice asi jen tak nedozvím, ovšem na druhou stranu, proč bych si nemohl komentář proložit třeba receptem na gulášovou bábovku dle Ládi Hrušky? Vždyť je to nakonec stejně všem u prdele, co si tu jeden mentál osaměle blábolí, takže proč ne. Do středně velké misky vložíme dva kilogramy krájené cibule, jeden pytlík gumových medvídků, čtyři vajíčka, vše podlijeme kapkou nitrobenzenu a obsah misky pořádně promícháme záchodovou štětkou. Jak již můžete odtušit z mého hodnocení, nedopadlo to úplně podle mých představ. Trošku mne mrzí, že se můj oblíbený modrooký blondýn upsal takové nevýrazné slátanině bez ladu a skladu. Misku s řádně promíchanou směsí vložíme na parapet za okno a necháme 30 - 40 minut volně ležet, protože proč ne a mezitím se můžeme jít třeba podřezat. Ovšem není to problém jenom pana Ewana, to rozhodně ne, svůj dokonalý herecký um této nevydařené taškařici propůjčil například i Johnny Depp, což od takového velikána rozhodně zamrzí. Po čtyřiceti minutách necháme mírně podusit manželku a poté bábovku jemně dochutíme tabákem. Komediální vložka není ani zdaleka tak grandiózní, jak se nám snaží šibalsky naznačit samotný název filmu, ba naopak nefunguje prakticky v žádném ohledu a pokud už ze sebe vyloudíte nějaký menší úsměv, bude to v podstatě spíše z lítosti. Do misky následně nasereme a vršek ozdobíme pažitkou. Jednoduše řečeno, film mě výrazně zklamal, a to i navzdory excelentnímu hereckému obsazení, které zkrátka ne vždy musí znamenat kvalitu. K hotovému jídlu podáváme okenu, nebo jiný vychlazený nápoj.(8.2.2015)

Krimi-komedie sice se zvláště ujetým humorem, ale i tak hodně zábavným. K tomu naprosto skvělý Paul Bettany v roli sluhy a též super kamera! Depp po delší době hraje postavu se zajímavějším charakterem, i když je zněj přesto trošku cítit pirát Jack. Herecká sestava je opravdu grandiózní, bohužel většina nemá moc prostoru (Gwyneth snad stárne do krásy!). Režisér Koepp bývá často nedoceněn, ale mně znovu sedl!(19.5.2015)

Už z traileru jsem neočekvál, že to bude kdo ví jaká šupa a i přes mraky výtek, dám stejně 3*.Koepp není dobrý režisér, což už několikrát dokázal, ale je slušný scénárista, bohužel Mortdecai není podle jeho scénáře a to je kámen úrazu.Aronson je nikdo a tak jeho situační scénář plný křečovitého humoru a Koeppovu nijakou režii vytahuje nahoru výtečný Johny Depp.Scénář ač se snaží být zamotaný, je fádní, humor je takový mix totálního retardovaného šovinismu a zbabělosti Charlieho Mortdecaie s britskou suchou elegenancí a situačním fekálem.Místy jsem se řechtal, místy se ušklébl a místy byl genitálně zcela v klidu.S takovým obsazením by se daly jistě vykouzlit jiné čáry, ale to by musel mít celý ten ansábl v rukou osobitější režisér s jiným scénářem.Pořád je to ale slušná a svižná zábava, která rychle uteče a od Johnyho Deppa už takový jeho standart, který můžeme vidět ve filmech Temné stíny, Transcendence, Rumový deník atd. Sakra Johny, dělej se sebou něco.65%.(11.5.2015)

• Hogun

Že dám filmu s Deppom odpad, som naozaj až doteraz netušil, ale tak trápnu cocotinu som ešte nežral. Toto hádam súdny človek ani komédiou nazvať nemôže. Miestami som dostával empatický dávivý reflex. 0/10(20.7.2016)

Ne až zas tak vtipné jak jsem čekal, ale pořád slušná zábava.(27.6.2015)