Mortdecai: Grandiózní případ

Charlie Mortdecai

Mysteriózní / Akční / Krimi / Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 2015, 107 min

• GodComplex

Proboha co to je??? Neco tak absolutne priserneho uz jsem dlouho nevidel. Komedie, ktera neni ani vzdalene vtipna. Naprosto tragicky Johnny Depp v hlavni roli, ktery je neuveritelne trapny a otravny k nevydrzeni, jde to s nim z kopce. Proc tohle vlastne nekdo natacel? Proc v tom hrajou vsichni ti herci? Copak uz podle scenare neni jednoznacne, ze tohle nema smysl? Dokoukat to bylo utrpeni. Po dlouhe dobe cistokrevny odpad. 0/10(11.5.2015)

I keď Mortdecai z princípu vďaka umnej réžii funguje bez zadrhávania, suchý neživotný humor a kŕčovité herectvo Johnnyho Deppa ho nezaslúžene sťahujú ku dnu. Čo váhy naopak dostáva do rovnováhy je casting zvyšného osadenstva a globálny rozmach, ktorý dostatkom akcie a hráčov v honbe za obrazom úspešne eliminuje nudu. Nevýhodou Koeppovho filmu je jeho neobjavnosť, výhodou, že i keď v jednotlivostiach kolísa, do celku jednotlivé kúsky úhľadne zapadajú. Viac v recenzii.(12.2.2015)

• Hogun

Že dám filmu s Deppom odpad, som naozaj až doteraz netušil, ale tak trápnu cocotinu som ešte nežral. Toto hádam súdny človek ani komédiou nazvať nemôže. Miestami som dostával empatický dávivý reflex. 0/10(20.7.2016)

• Tommassi3

"Já však tajně doufal, že můj nový knír jí zvedne náladu.." Grandiózně nevtipný biják grandiózně mimo knižní předlohu slovinského Brita Bonfiglioliho.. Mortdecai snad nabídne pár vtipných momentů, ovšem coby adaptace i blockbuster platí za naprosto zoufalý projekt, jehož paradoxně a snad i překvapivě táhne ještě níž hvězdný, zde ovšem naprosto tragický, Johnny Depp, a to tím více, čím více se snaží.. Davida Koeppa sice lze považovat za veskrze výtečného scenáristu, ovšem jako režisér je občas opravdu bezradný, podobně jako zde téměř všichni jeho herci, kteří netuší, jak své role vlastně uchopit.. Navíc svou neschopnost poradit si s literárními adaptacemi již s Deppem potvrdil v jiném Případě, totiž Kingova Tajemného okna.. Jednoduše neskutečně příšerný film, v němž Depp navíc jednoho přímo irituje.. Napadá mě, že se zřejmě inspiroval Peterem Sellersem, ta asociace se přímo nabízí, který však byl jako blbec k smíchu, i když netlačil na pilu ani zdaleka tolik jako Depp..(2.1.2017)

Potrefený film v rovině britského připubertálního humoru s ugrimasovaný Johny Deppem. I přesto mě to ale dokázalo vcelku bavit. Samotný Depp mě v několika místech opravdu pobavil, stejně tak výborný Paul Bettany s jeho rolí "všechno přežiju" a naivně zamilovaný Ewan! Všeho všudy je to sice krávovina, ale nijak mě to nenasralo. Každopádně Depp už potřebuje vážné role, takže sem s tím Black Massem!(27.8.2015)