Mortdecai: Grandiózní případ

Charlie Mortdecai

Akční / Komedie

Velká Británie / USA, 2015, 107 min

• GodComplex

Proboha co to je??? Neco tak absolutne priserneho uz jsem dlouho nevidel. Komedie, ktera neni ani vzdalene vtipna. Naprosto tragicky Johnny Depp v hlavni roli, ktery je neuveritelne trapny a otravny k nevydrzeni, jde to s nim z kopce. Proc tohle vlastne nekdo natacel? Proc v tom hrajou vsichni ti herci? Copak uz podle scenare neni jednoznacne, ze tohle nema smysl? Dokoukat to bylo utrpeni. Po dlouhe dobe cistokrevny odpad. 0/10(11.5.2015)

Jsem obchodník s uměním, vynikající šermíř. Jde mi vcelku všechno. Jsem milován a respektován všemi, kteří mě znají. Ale vždy jsem měl pocit, že mi něco chybí, víte. Poslední kousek skládačky. Potřeboval jsem něco troufalého, rázného. Umělecké dílo seslané z nebes. Jsem lord Charlie Mortdecai, a tenhle fantastický zázrak, je můj knírek.(24.6.2015)

Krimi-komedie sice se zvláště ujetým humorem, ale i tak hodně zábavným. K tomu naprosto skvělý Paul Bettany v roli sluhy a též super kamera! Depp po delší době hraje postavu se zajímavějším charakterem, i když je zněj přesto trošku cítit pirát Jack. Herecká sestava je opravdu grandiózní, bohužel většina nemá moc prostoru (Gwyneth snad stárne do krásy!). Režisér Koepp bývá často nedoceněn, ale mně znovu sedl!(19.5.2015)

Potrefený film v rovině britského připubertálního humoru s ugrimasovaný Johny Deppem. I přesto mě to ale dokázalo vcelku bavit. Samotný Depp mě v několika místech opravdu pobavil, stejně tak výborný Paul Bettany s jeho rolí "všechno přežiju" a naivně zamilovaný Ewan! Všeho všudy je to sice krávovina, ale nijak mě to nenasralo. Každopádně Depp už potřebuje vážné role, takže sem s tím Black Massem!(27.8.2015)

S těžkým srdcem oboduji tento film s oblíbenci - Johnnym Deppem, Ewanem McGregorem a Gwyneth Paltrow průměrnými třemi hvězdičkami. Líbilo se mi jak film spojovaly zajímavé letecké záběry a nějaké ty situace - jako dávivý reflex nebo třeba přestřelka apod. Ale na co jsem si už delší dobu odvykla je suchý britský humor, který místy chápu, ale spíše po delší době si připadám jako hlupák, který ho natolik dobře nedokáže strávit. Ovšem spíše než to, že film obsahoval spoustu britského humoru mě podivilo to, že Johnny Depp byl ve své roli skoro k nerozeznání.(2.2.2015)