Equalizer

• slovenský

Equalizer

Thriller / Akční / Krimi

USA, 2014, 132 min

Něco mezi Muž v ohni a Mé druhé já, přičemž - jak už to tak u kopií bývá - je Equalizer horší. Zpomalovačky jsou k smíchu, příběh buď netuší, o čem chce vyprávět, nebo se snaží za každou cenu překvapit (každopádně působí nesourodě), záporák to s blazeovaností přehání a nebýt v hlavní roli Denzel, člověk by mu tu touhu po zlepšení světa nevěřil. Nemluvě o tom, že je hrdina až příliš nadčlověk, než aby se o něj byť na okamžik mohl divák skutečně bát (kam se chce dostat a ke komu, tam se prostě dostane, logika/nelogika). Nenudí to, je třeba ocenit nekompromisní styl a ve finálním fightu mezi regály geniální song Zacka Hemsyho, ve výsledku je to ale pořád JEN odvar z toho, co už jsme viděli jinde a lépe. Více zde.(25.9.2014)

• TeeAge

|| Scenár: Richard Wenk / Michael Sloan, Richard Lindheim - The Equalizer (TV seriál) | Hudba: Harry Gregson-Williams | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Village Roadshow Pictures, Escape Artists | Rozpočet: 55 miliónov $ | Tržby: 191,700,000 $ || Pravdepodobne si Fuqua splnil sen z mládí, a natočil idealistický akčňák s Washingtnom. Medzičasom však Denzel zostarol, a vnímanie plynutia metráže u divákov sa zmenilo tiež. Ten film ničím neurazí. A to je ten najväčší problém. Neprekvapí zvratom, tempom, myšlienkou, ani technickou vycibrenosťou. I cez to všetko, že je ten film skôr ako z pred 30 rokov, je tak majstrovsky natočený a audiovizuálne zladený, že v našich krajoch bude trvať ďalších 30, aby niekto z formálnej stránky natočil niečo podobné. Ps: Marton Csokas by si už konečne zaslúžil obsahovo plnohodnotný film, s filozoficky prehĺbenou postavou. 40% | CineStar Černý Most Praha, 24.9.2014 |(24.9.2014)

Nááářez!!! Nakonec sem tomu dal 5/5, Denzel si to vzal celý pro sebe a závěr ve skladu mne úplně rozsekal !! To pomalý tempo bylo dokonalý na akčňák. Denzel s klidem odrovnal všechny rusáky a mafii ... "jenom" proto, že zmlátili prostitutku .. dokonalost!! Film se hodně veze na atmosféře "Seagalovek" a "96 hodin". Ovšem zatímco Neeson vždy vede válku hrozně rychle a až bych řekl, že je mírně ve stresu, Denzel si to zde dává s ledovým klidem, film se veze v pomalým tempu, i když souboje jsou rychlý a efektní (a brutální .. zabíjí vším, co je po ruce..), celkově jde z Denzela obrovskej bezbřehej klid a naprostá osobnostní nadřazenost nad všema, kdo se mu postaví ... To je taky krásně vyjádřeno na samotném konci, kdy stojí u oceánu (reakce na martial arts filmy 70. let? :-) ).(13.12.2014)

Zdejší hrdina by si dobře rozuměl s Casey Rybackem. Navenek taťuldovitý prodavač z Hornbachu, ve skutečnosti profík zabíjející s elegancí...no Caseyho Rybacka. Ze skromného začátku to vyeskaluje do nečekaných výšin a když už byste si začali říkat, že je to blbost, tak vám to Denzelovo charisma prostě nedovolí. Denzel Washington opět potvrzuje, že je pravděpodobně největší sázka na jistotu v poměru herecký výkon / zábavný film. Navíc i můj neoblíbený Marton Csokas konečně vystřihl výborného záporáka. Je slizký, nebezpečný a když vyslýchá tu děvku, tak mi nebylo příjemné na to koukat. Vláďu Kulicha jsem tentokrát identifikoval až z titulků.(24.1.2015)

• Madsbender

Vďaka mojej obsesii technickým spracovaním nejdem nižšie, i keď používanie dlhých steadicamov a hrdinovho "šiesteho zmyslu" bolo v kontexte deja ešte retardovanejšou paródiou, ako príbehová konštrukcia, prostredie a casting dohromady. Fuqua by si mal kúpiť ekvalizér, aby mu zrovnal film, v opačnom prípade s ním končím. A to som si myslel, že s niečím tupším ako Shooter už nepríde. Prišiel. Tento komentár je sám o sebe zbytočný, len by som chcel odkázať na užívateľa MessiáŠ, ktorý to prehľadne a v kocke zhrnul aj za mňa. 10%(16.2.2015)