Equalizer

• slovenský

Equalizer

Thriller / Akční / Krimi

USA, 2014, 132 min

Reklama na nezbytné nástroje pro kutily, ve slušivém kabátku od Antoina Fuquy. Denzel je znovu cool, i když už mu "děduškovi" táhne na šedesát, pořád to v sobě má. Csokas, mimořádně, přesný a je z něj důstojný protivník. Vykreslení atmosféry je přímo učebnicové. Temnotu čas od času přikrmí snaha o nápravu světa. Úvod je malinko pomalejší, závěr řádně krvavý. A stopování všeho možného je super. Teď hurá do Hornbachu a kupte si kladivo, pilku nebo nastřelovačku hřebíků.(20.12.2014)

Přepálená stopáž a přes hodně nadějný začátek má film mnohem blíže k průseru Pád bílého domu než k Training Day. Tedy ne že by příběhově čerpal z jednoho nebo druhého inspiraci. Mnohem více se mě líbilo vzájemné oťukávání Denzela s Martonem. Takto příjemný souboj na dálku jsem již nějakou dobu na plátně nezažil. Bohužel celý koncept jde nakonec do kopru, protože z Washingtona prostě MUSÍ být superman, který si nakonec vyšlápne i na samotné Rusko. Bože! 132 minut je opravdu vražedných a na film jsem koukal na 3x. Fuqua není určitě špatný režisér, ale dostává do ruky hodně špatné příběhy. Ve filmu se zpočátku filozofuje aby se poté bezproblémově zabíjelo. Myslel jsem si že to dopadne lépe. Když nevíte co by najdete to v OBI. Podruhé do toho už nejdu. 60%(19.12.2014)

Něco mezi Muž v ohni a Mé druhé já, přičemž - jak už to tak u kopií bývá - je Equalizer horší. Zpomalovačky jsou k smíchu, příběh buď netuší, o čem chce vyprávět, nebo se snaží za každou cenu překvapit (každopádně působí nesourodě), záporák to s blazeovaností přehání a nebýt v hlavní roli Denzel, člověk by mu tu touhu po zlepšení světa nevěřil. Nemluvě o tom, že je hrdina až příliš nadčlověk, než aby se o něj byť na okamžik mohl divák skutečně bát (kam se chce dostat a ke komu, tam se prostě dostane, logika/nelogika). Nenudí to, je třeba ocenit nekompromisní styl a ve finálním fightu mezi regály geniální song Zacka Hemsyho, ve výsledku je to ale pořád JEN odvar z toho, co už jsme viděli jinde a lépe. Více zde.(25.9.2014)

Bohužel moc roztahaný, rozmělněný pokus o bad-ass story zúčtování s ruskou mafií. Kde nefunguje spád, děj, ani Denzel vlastně pořádně. Ve výsledku mě nejvíc zaujal hlavní záporák - Marton Csokas - a jeho zvláštní charisma chladu a zvrácenosti. Zbytek byl... jen zbytečně přetažený průměr.(16.12.2014)

Výborné herectví pana Washingtona. Zajimave podany pribeh, který vlastně nevybočuje z průměru, ale je to jakési zvláštne odusevnele přístupem hl.hrdiny k lidem okolo . Věcný souboj andělů s ďáblem zde vidíme v každém záběru. ;-)(2.1.2015)