poster

Equalizer

 • USA

  The Equalizer

 • slovenský

  Equalizer

Thriller / Akční / Krimi

USA, 2014, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  ***

  Denzel a kutilské techniky, které by vám Přemek Podlaha rozhodně neporadil, anebo taky prequel Muže v ohni, jehož jedinou chybou je, že Fuqua není Scott, tudíž to pomalé budování děje je spíše otravně zdlouhavé (ze 135 minut je cca 20 za trest) a délka zpomalovaček dlouze za hranicí absurdna. 3 a ½.(14.12.2014)

 • castor
  ****

  Pojďme nabouchat, co se do nich vejde. Klidně pomocí vrtáku, když už je po ruce. Denzel Washington, bývalý elitní agent, bere spravedlnost poté, co mu vystrojili pěkný pohřeb, ještě jednou do vlastních rukou. Má vytříbenou životosprávu, po nocích si čte, přes den pracuje v hobby marketu, pomáhá kolegovi s kondičkou, filosofuje nebo si povídá s mladičkou prostitutkou. Tedy jen do té doby, než jí do bezvědomí seřežou ruští pasáci. Mstitel bez masky s přesvědčivým fyzickým herectvím (bacha, Denzelovi táhne na šedesátku) je v první polovině fajn, dokonce moc fajn, jen je škoda, že se z režiséra Antoina Fuquy v druhé půlce stává až moc velký labužník. Jednoduše to přehání. Vizuálně našlapaná režie v úvodu táhne, pomalu budovaná atmosféra a dlouhé čekání na nějaký ten podříznutý krk jsou na oba palce nahoru. Záporáci jsou lahůdkoví. Pečlivý stratég Denzel diváka zajímá, syrové dění na plátně táhne. Jenže pak nechá vyhodit do povětří majetek ruského magnáta těsně za svým černým zadkem jen, aby to bylo efektní. Pak tu máme momenty, kdy si nechá přiložit bouchačku k hlavě jen, aby ukázal, jak se umí ohánět. V závěru si raději zahraje na kutila, než aby sáhl po nějakém samopalu, který vypadne z ruky rozsekanému grázlovi. Když začnou padat kapky vody, na zpomalovačky je zaděláno. Fuqua tak až moc tlačí na pilu a podkopává si to, co předtím půl druhé hodiny solidně budoval. Onen skutečný svět plný skutečných sviní je už tak méně k „uvěření“. A mimochodem v dětství zřejmě hodně ujížděl na MacGyverovi. I tak poctivé čtyři hvězdy!!(16.12.2014)

 • kulyk
  ***

  Z Chloëmydie roste rozkuřovačka měsíce. Ivan byl očerněn. Denzel obělen. Uvěřitelné asi jako Pučálkovic Amina. Osobně si myslím, že filmy podobného ražení mohou být spouštěčem konání tzv. osamělých střelců. Lidé si - tak nějak bez výjimky - lebedí v pocitech vlastní neomylnosti a spravedlivosti mezi nespravedlivými. Při pohledu na nečekaně vydařené konání nepravděpodobného hrdiny pak, v kombinaci s vlastními frustracemi, může načatý exemplář pocítit potřebu si také zablbnout a urvat trošku toho obdivu čtrnáctiletých kurviček či obstarožních pokladnic z mauntfýldů. I tak jsem se hezky pobavil. Kladivo již mám. Stopky též. Odhaduji vás na šestnáct vteřin. Ale máte šanci se napravit...(31.1.2015)

 • emma53
  ***

  Až bude nejhůř, vím zcela jasně, komu mám zavolat ! McCall všechno zařídí, tím jsem si zcela jistá. O Denzelovi se nikdy moc nevyjadřuji, ale musím to napravit, protože ho mám jako herce zařazeného v té vyšší garnituře a že umí, o tom žádná... Věděla jsem do čeho jdu a co mě čeká, tak jsem vývojem situace nebyla až tak moc zaskočená, ačkoliv se tak málem stalo po zjištění faktu, že McCall skutečně dokázal zcela sám, bez úhony na zdraví a nějaké výrazné pomoci, zlikvidovat pomalu celou ruskou mafii, ale věřím, že jeden člen jim snad zůstal:-) Mělo to všechno, co tento žánr obnáší a i přes delší stopáž jsem se vůbec nenudila, například nezapomenu mimo jiné, jak při jedné čistce situaci nejprve zmapoval očima (to bych chtěla vyzdvihnout, ty detailní záběry na oči, super), odhadl, jak to bude přesně probíhat a na konci jen řekl 28 - 9 = 19....hustý !!! Asi to byla jeho jediná chyba v odhadu, protože byl o 9 vteřin lepší než si to spočítal......to byl jen malinký spoiler:-) A o zahradnickém náčiní už ani netřeba psát, toho tady napsali už mnozí dostatečné množství.(18.12.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Dvě věci mám k filmu. Nedokázal jsem se emočně vůbec přiblížit k hlavnímu hrdinovy. McCall působí tak suveréně, až není šance v něm vidět člověka a to při vši úctě k hereckému umění Denzela Washingtona, který opět podává velmi zdařilý výkon. Druhá věc, která mně nepřišla vůči mně fér, byla závěrečná akčňárnička v Bauhausu. Kdysi jeden moudrý pán řekl, budiž světlo a bylo světlo a toho by jsme se měli všichni držet a když říkám všichni, tak tím myslím všichni, pane Fugua a ne že nám půlku závěrečného fightíku hodíte do tmy s hudbou jakože artíček. Přes to všechno si však Equalizer nezaslouží abych si na něm trénoval činnost kata mydláře. Má tempo, skvělé společné scény Denzela s Martonem ve kterých se nešetří drsňýckým charismatem a akcička je tady taky docela za fešandu. Mám dojem, že Přemek Podlaha bude docela čumět, k čemu všemu může Béda Trávníček využít zahradnický náčiní.(24.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace