Nemastné neslané. Petru Nikolaevovi opravdu nemůžu přijít na chuť a Příběh kmotra mě v tom utvrzuje, protože ho nasnímal stylem televizní Kriminálky Anděl, tedy jen jako slušně natočené drama bez rychlých střihů či experimentování s kamerou. Film má pro mě, jako kladeňáka, zvláštní příchuť, jelikož se z většiny natáčel u náš ve městě, dokonce na místě kde jsem se narodil a to na Sítné. Jen v tom údolí nějak není ten fotbalový stadion, což je možná škoda. A ta Vedralova bílá vila je vlastně restaurace Galerie, kde zároveň sídlí i regionální rádio Relax. Pikantní je ještě jedna věc a to, že jsem do té restaurace navrhoval interiér, takže si ho při závěrečné oslavě užijte : )(9.5.2014)

Netypické pro český trh, hollywoodsky pojaté a překvapivě líbivě natočené. Leckdo by mohl Příběhu kmotra vytknout, že si hraje na povrchní západní typy kriminálek nebo třeba příběh, který je skutečně pouze volnou inspirací Mrázkova života. Film má tempo, baví a v hlavní roli má Ondřeje Vetchého, lepší volbu by kdekdo jen těžko pohledal. Ačkoliv jsem si film (jako většinu českých kousků) v kině ujít s klidem nechal, pro pohodový večer u televize je to perfektní volba...mnohem lepší než Hranaři, ale i Kajínek...90%(22.11.2014)

Dobrovolně bych na Příběh kmotra nikdy nešla, ale jako projekce na slepo mě to velmi překvapilo. Čistě jako filmové drama to funguje na výbornou. Včetně zrcadla doby. (Pominutelné jsou jen ty všudypřítomné kozy Vicy Kerekes, která se nám stala Markétou Hrubešovou současnosti.) #finaleplzen(3.5.2014)

nejvíc tomuto filmu uškodila obrovská zkratka, daná stopáží. Téma naší nedávné historie, zlodějin, špinavých kšeftů a sviňáren, chamtivých politiků, zlodějských sviní v kožených křeslech, hajzlů ve vedení státu i firem, šmejdů na všech stranách a hlavně stále rostoucí antipatie a zhnusení by totiž potřebovalo rozměr nekonečného seriálu. Doporučuji přečíst si Kmentovy knihy o Mrázkovi a Krejčířovi, hned pochopíte mnohem víc(18.5.2014)

Překvapilo mě technické zpracování, nepůsobí to uměle a televizně. Příběh také odsýpá a téma funguje. Ze začátku jsem si tedy nemohla úplně zvyknout na Vetchého jako mafiána, ale nakonec to taky nevadilo.(17.7.2015)

• - Mrázek podnikal spolu s Tomášem Pitrem a Miroslavem Provodem, kteří byli nepravomocně odsouzeni za daňové podvody. (Pjootr)

• - Ještě před koncem natáčení v červnu 2013 poslal advokát Ivana Langera tvůrcům filmu dopis, aby se zdrželi jakéhokoliv užívání Langerova „jména a příjmení či identity“. Podle producenta ve filmu však Langer vůbec nevystupuje, kauza podnikatele Sekyry tam oproti předloze chyběla. (Cucina_Rc)

• - Ve filmu se na malý okamžik mihne plně dostavěné Obchodní centrum Šestka na Ruzyni. V této části se film odehrává v roce 2002., ovšem Obchodní centrum Šestka bylo otevřeno a dostavěno až v roce 2006. (VeverkaLesni)