Za mě super. Krásná hudba, skvělý Vetchý i Vaculík. Právem si myslím, že Vaculík byl/je jeden z nejkrásnějších českých chlapů a pokud si to některé nemyslí, snad aspoň uznají že umí hrát. Snad poprvé chci soundtrack z českého filmu a tak trochu si i říkám, jestli si nepočíst nějaké ty zajímavé knihy. I když kde je pravda a co je zmanipulované? Snad se aspon dožiju chvíle, kdy archiv vyjde ven a v televizi bude 24hod nonstop záběr policejních zásahů. Včetně zásahů na samotné policii.(22.11.2014)

Nepamatuju si, kdy jsem se naposled u českýho filmu takhle bavil. Vydařená tuzemská variace na Scottovýho Americkýho gangstera.(5.7.2014)

Mé nitro je rozerváno jak šestkrát použitý prezervativ a to, že je vlastně kmotr Mrázek pan Fanda Verbal, nebojaksetamenoval, bylo již nabíledni, či nad sumce jasnější... to pro blby. Rozebírat dané téma a vztekat se a plakat nad dvaceti pěti lety u nás v Absurdistánu, Kokotistánu, prostě tady u nás v Prdeli, je alespoň mně zapovězeno, neboť můj veterinář jasně diagnostikoval mou srdeční chlopeň nacházející se v hajzlu a doporučil mi vynechat nedělní, zlodějské tv debaty a omezit chlast. No, a chlast já mám rád, navíc se dá pak prázdnou láhví umlátit kdejaká zkorumpovaná policejní kurva, či dobráček, kterému se brejličky mlžily... tedy spíš kéžby. V tomto duchu nemá cenu dále pitvat zmíněné a platí výše uvedené... Film mě kupodivu mile potěšil a z řady těch americky se tvářících, kde je bezvadně vidět, co vše bylo odkoukané, co je notoricky oblíbené, proto taky okopírováné (většinou špatně), je tenhle skutečně na jiném levelu. Na druhém břehu od všech Kajínků a Sametových vrahů... a hlavně, oči jako má Vica Kerekes, vždy bravurně a s převahou převálcují lajdáky ondatry Bendové. Dalším bonusem z dovozu byl minimálně Hryc, pro mě překvápko desetiletí a vlastně celý herecký ansábl byl vybrán nadprůměrně. Až teď, díky blížícímu se MS v hokeji, mi došlo, koho mi připomínal střílející Mongol, on to Jirka Hudler, ejhle, pokračování nově zavedené tradice z Babovřesků. Proto nezakončím svůj plk původně zamýšleným zvoláním Mrázka do každé rodiny, ale Češi do toho!!! No, ale i přesto (nebo právě pro to) se mi chce blejt!(6.5.2014)

První část filmu ve který vidíme jak Vedral přichází k moci mě nakvasila jak svini. Vidět jak mu před revolucí jdou na ruku komouši a po revoluci "demokrati po česku" je fakt hustý. Samozřejmě nevím co vše je pravda co je jen pro potřeby dramatičnosti filmu, ale o kontaktech gaunerů na politiky nepochybuju a vždy mně to spolehlivě nasere, takže tady to měl film s mejma emocema hodně jednoduchoučký. Druhá část byla více thrilerová řekl bych a v ní mě nejvíc zaujala bezmoc český policie proti mafiánsko - politické koalici. Film jsem dojížděl vytočenej do červenýho, protože se mně v hlavě honily všechny ty kauzy z poslední doby a mám sto chutí vzít plavky a jít dělat barmana někam na ostrov Svatýho Tomáše, žrát mořský dary a pozorovat velký prdele tamních domorodek. Když se odprostím od emocí a myšlenek, který ve mě film vyvolal a který jsou jeho největším argumentem pro vysoký hodnocení, musím filmu přiznat i velmi kvalitní herecký výkony, zejména Ondra Vetchý je fakt milionovej. Možná moh mít Příběh kmotra více gradující finále a celkově větší tempo, ale jak říkám nejpodstatnější jsou u mně vždy emoce a ty byly.(27.10.2013)

Netypické pro český trh, hollywoodsky pojaté a překvapivě líbivě natočené. Leckdo by mohl Příběhu kmotra vytknout, že si hraje na povrchní západní typy kriminálek nebo třeba příběh, který je skutečně pouze volnou inspirací Mrázkova života. Film má tempo, baví a v hlavní roli má Ondřeje Vetchého, lepší volbu by kdekdo jen těžko pohledal. Ačkoliv jsem si film (jako většinu českých kousků) v kině ujít s klidem nechal, pro pohodový večer u televize je to perfektní volba...mnohem lepší než Hranaři, ale i Kajínek...90%(22.11.2014)