• prkalil
  *****

  "Když se nebudeš zlobit, Lumpíku, tak já ti přinesu živýho kanárka."(21.10.2012)

 • honajz
  ****

  Prostá zápletka, která na sebe váže řadu nedorozumění a z toho vyplývajících vtipných scén, postavená i trochu na humoru tehdy oblíbeného Jeevese a Woostera. Nejlepší je závěrečná scéna, s frkačkami a gramofony, ale ostatně ani ta u právníka není marná. :-)(25.12.2013)

 • togaf
  *****

  Hugo Haase v další brilantní komedii. Flamendra v jeho elegantním podání jsem si zamilovala. Adina je zde trochu nevýrazná, ale to je v Haasově splečnosti víc než omluvitelné. A poslední záběr na Lumpíka s vousama taky neměl chybu.(1.8.2011)

 • sportovec
  ****

  Příspěvek Hugo Haase do československého hraného filmu třicátých let minulého století je nemalý. Ostravský objev vnesl do dobové kinematografie živé a temperamentní herectví podmalované nezaměnitelným a sympatickým židovským akcentem. V tomto ohledu je i významným kulturním dědictvím společnosti, která "zásluhou" nacistů a šoy u nás neexistuje už neuvěřitelné sedmé desetiletí. Zápletka s nenapravitelným povalečem je v dobových poměrech nadprůměrná a i film sám si podle mého názoru stále uchovává svou živost a nezaměnitelnost. Lze říci, že právě po těchto stupních dospívá Haas k svému vrcholu, k dystopii, inspirované Čapkovým stejnojmenným dramatem, k filmu BÍLÁ NEMOC.(7.6.2008)

 • gouryella
  ****

  Dalsi z bravurnich komedii mistra sveho oboru - Hugo Haase.(31.7.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace