Jedinečný koncert Huga Haase. Až na Václava Trégla nedostal prakticky nikdo jiný v tomto filmu šanci. Nijak to však na jeho kvalitě a zábavnosti neubírá, spíš naopak.(20.5.2009)

Brilantní Hugo Haas, zajímavý Hašler a malinko dřevěná Mandlová, roztomilý Trégl a ještě roztomilejší pes v povedené komedii typické pro dobu svého vzniku.(28.2.2016)

Ano, jestli bude mít podobu Hugo Haase, tak ať klidně žije, protože ten byl opět exclentní a Adina Mandlová ta zde byla spíše na okrasu.(31.1.2010)

Fričova klasická komédia už na mňa pôsobila dnes značne kŕčovito. Komédia založená na rôznych nedorozumeniach, ktoré sa vyriešia v hodine dvanástej má samozrejme potenciál, lenže ten nie je myslím využitý tak, aby pobavil aj desiatky rokov po svojom vzniku. Zo začiatku to nabudí, v strednej pasáži zase trochu unudí a koniec je už iba čakaním na to, kedy to konečne všetkým dôjde a budú šťastní až do smrti. Prečo mi má byť ale sympatický takýto márnotratný chlapík a prečo sa doňho zaľúbila Alina Mandlová, je pre mňa záhadou. Verím, že to svojho času rozosmievalo davy a preto sa prikláňam k vyššiemu hodnoteniu.(25.12.2014)

Kde sú tie zlaté časy, keď sa vedeli točiť takéto pohodičkové filmy. Miestami fakt skvelý zábavný úlet, dokonca príde aj niekoľko skvelých vychytáviek a odozva ne tú dobu, plus chúďa psík čakajúci na svojho pána až mu brada z toľkého čakania narástla. /80%/(1.2.2010)