Jedinečný koncert Huga Haase. Až na Václava Trégla nedostal prakticky nikdo jiný v tomto filmu šanci. Nijak to však na jeho kvalitě a zábavnosti neubírá, spíš naopak.(20.5.2009)

Brilantní Hugo Haas, zajímavý Hašler a malinko dřevěná Mandlová, roztomilý Trégl a ještě roztomilejší pes v povedené komedii typické pro dobu svého vzniku.(28.2.2016)

Přestože se film místy dostane i na čtyřhvězdičkovou úroveň (především díky Haasovi), jinak je to ale spíše průměr - i Adina Mandlová zde působí spíše jako křoví... Mladé, krásné, ale křoví.(17.10.2008)

Tieto staré čiernobiele snímky majú niečo do seba. Veľmi pohodový film, dej tak trošku predvídateľný, ale herci excelentní a kopec neskutočných hlášok ... najmä ten o zdravom životnom štýle. Bavila som sa. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov(8.6.2015)

V předválečných filmech mám mezery a tohle byla jedna z nich, Hugo Haase navíc znám jen z Bílé nemoci (dr. Galén) a z Fričova Švejka (dr. Katz). Tady mne příjemně překvapil svou komikou v roli synovce - flamendra a svůdníka krásné Adiny Mandlové. Osudová záměna rentgenových snímků odstartuje vodopád Haasových skečů (splacení dluhů v loterii, kdy z vítězného věřitele vytáhne dalších 1100 Kč) a převleků - mj. i za Hitlerova čalouníka s knírkem, učitelku zpěvu, či neviditelnou hodnou holčičku. Některé scénky jsou inspirované ještě v němém filmu - třeba vzájemné polévání s hostem v hospodě a pak pomsta zapojením hadice s vodou za jeho krk. I přes občas vylouděný úsměv mne však Haasova one man show tolik nebavila jako snímky s Vlastou Burianem a Oldřichem Novým. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=w4qdchmCS2Q(8.5.2012)