"Prosím vás, proč to vlastně děláte ??" - "No, dovolte !! Vždyť já nic nedělám !!" - "A to je právě to !! Že nic neděláte !! A přitom děláte.. dluhy, pijete, flámujete, hrajete karty.." ;)(10.5.2014)

„Dovolíte, abych vás na něco upozornil?“ – „Na co?“ – „Na sebe.“ Úplný začátek mě zrovna nechytl, nicméně po nějakých 10-15 minutách se to docela solidně rozjelo a dech film začal ztrácet až úplně ke konci. Film stojí jednoznačně na Haasovi (ostatní jen nevýrazně sekundují a v případě „nesmělé“ Mandlové je to spíš tragédie než zábava), hláškách a v neposlední řadě hravosti. Scény jako loterie, svatba, čalouník, plat, či „vousáč“ jsou nápadité. A dokonce i některé prvoplánové vtípky typu karet či koňaku díky Haasovi stejně zafungují a nevyzní trapně, což je docela kumšt. Ani opilecká sekvence není vůbec špatná. Ale jak už jsem naznačil, k závěru filmu dochází šťáva, a to především kvůli přílišnému natahování „omylu“, kdy už má divák skoro potřebu tam naběhnout a objasnit to za postavy. Ale celkově je to solidní zábava, které rád ty slušné 4* přiklepnu. „Počkej, ještě něco. Jo pohřeb mně musíš zařídit! Ve 4 hodiny hraju ještě poker, o půl páté asi začnu tak přibližně umírat, tak řekněme v 5 hodin, aby si pro mě přijeli, ne?“(13.7.2016)

Ať žije nebožtík, kterého to tady nebaví. Tenhle nebožtík nás i po své na hodinu přesně předvídané smrti dokáže bavit ještě po letech. "To jsi ty, Lumpíku? Já jsem se opil a teď nevím, kde jsem. Tak se na mě nezlob, já ti přinesu živýho kanárka. Přijď si pro mě ... kde to jsem? Je to nádraží nebo muzeum? Tak víš co? Přijď k divadlu." Tragédií současné komedie je málo kultivovaných scenáristů s mozkem a smyslem pro humor.(22.10.2011)

Štěstí, že mám devět prstů.(8.5.2009)

Prostá zápletka, která na sebe váže řadu nedorozumění a z toho vyplývajících vtipných scén, postavená i trochu na humoru tehdy oblíbeného Jeevese a Woostera. Nejlepší je závěrečná scéna, s frkačkami a gramofony, ale ostatně ani ta u právníka není marná. :-)(25.12.2013)

• - Film sa mal pôvodne volať Pacient č. 13. (Raccoon.city)

• - Hugo Hass sa s režisérom Gustavom Machatým súdil o pôvod námetu filmu a aj ho vyhral. (Raccoon.city)

• - Jaroslav Marvan se objevil v roce uvedení filmu v dalších sedmi filmech. (M.B)