Ať žije nebožtík, kterého to tady nebaví. Tenhle nebožtík nás i po své na hodinu přesně předvídané smrti dokáže bavit ještě po letech. "To jsi ty, Lumpíku? Já jsem se opil a teď nevím, kde jsem. Tak se na mě nezlob, já ti přinesu živýho kanárka. Přijď si pro mě ... kde to jsem? Je to nádraží nebo muzeum? Tak víš co? Přijď k divadlu." Tragédií současné komedie je málo kultivovaných scenáristů s mozkem a smyslem pro humor.(22.10.2011)

Tieto staré čiernobiele snímky majú niečo do seba. Veľmi pohodový film, dej tak trošku predvídateľný, ale herci excelentní a kopec neskutočných hlášok ... najmä ten o zdravom životnom štýle. Bavila som sa. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov(8.6.2015)

Prostá zápletka, která na sebe váže řadu nedorozumění a z toho vyplývajících vtipných scén, postavená i trochu na humoru tehdy oblíbeného Jeevese a Woostera. Nejlepší je závěrečná scéna, s frkačkami a gramofony, ale ostatně ani ta u právníka není marná. :-)(25.12.2013)

Přestože se film místy dostane i na čtyřhvězdičkovou úroveň (především díky Haasovi), jinak je to ale spíše průměr - i Adina Mandlová zde působí spíše jako křoví... Mladé, krásné, ale křoví.(17.10.2008)

Copak nebožtík. Hlavně kéž by žili Martin Frič, Hugo Haas a Adinka Mandlová! A Kéž by si pak otevřeli filmovou školu a současné tuzemské břídily učili tomu, kterak natočit komedii. Bravo, ze smíchu mě bolí tváře! P:S ´Tédvojko´, kde máš rozpočet? :-D(23.10.2011)

• - Film sa mal pôvodne volať Pacient č. 13. (Raccoon.city)

• - Jaroslav Marvan se objevil v roce uvedení filmu v dalších sedmi filmech. (M.B)

• - Hugo Hass sa s režisérom Gustavom Machatým súdil o pôvod námetu filmu a aj ho vyhral. (Raccoon.city)