• NinonL
  ****

  Hugo Haas, Karel Hašler, Adina Mandlová a spousta dalších známých herců v zábavné prvorepublikové komedii.(28.2.2016)

 • prkalil
  *****

  "Když se nebudeš zlobit, Lumpíku, tak já ti přinesu živýho kanárka."(21.10.2012)

 • pan.Kaplan
  ****

  Moc hezká komedie, která ale koncem trošku ztrácí dech, jinak by to bylo za pět(6.9.2008)

 • Sarkastic
  ****

  „Dovolíte, abych vás na něco upozornil?“ – „Na co?“ – „Na sebe.“ Úplný začátek mě zrovna nechytl, nicméně po nějakých 10-15 minutách se to docela solidně rozjelo a dech film začal ztrácet až úplně ke konci. Film stojí jednoznačně na Haasovi (ostatní jen nevýrazně sekundují a v případě „nesmělé“ Mandlové je to spíš tragédie než zábava), hláškách a v neposlední řadě hravosti. Scény jako loterie, svatba, čalouník, plat, či „vousáč“ jsou nápadité. A dokonce i některé prvoplánové vtípky typu karet či koňaku díky Haasovi stejně zafungují a nevyzní trapně, což je docela kumšt. Ani opilecká sekvence není vůbec špatná. Ale jak už jsem naznačil, k závěru filmu dochází šťáva, a to především kvůli přílišnému natahování „omylu“, kdy už má divák skoro potřebu tam naběhnout a objasnit to za postavy. Ale celkově je to solidní zábava, které rád ty slušné 4* přiklepnu. „Počkej, ještě něco. Jo pohřeb mně musíš zařídit! Ve 4 hodiny hraju ještě poker, o půl páté asi začnu tak přibližně umírat, tak řekněme v 5 hodin, aby si pro mě přijeli, ne?“(13.7.2016)

 • D.Moore
  ****

  Film, na který se vždycky rád podívám, protože Hugo Haas byl skvělý komik, Adina Mandlová krásná, Karel Hašler nonšalantní, Václav Trégl roztomilý... A protože Martin Frič byl machr za psacím strojem i za kamerou. Nejraději mám tu střelenou část s převlékáním a závěrečné vyhánění nechtěné manželky.(5.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace