Haas a Frič dokázali i primitivní červeno knihovní námět povýšit na velmi dobrou komedii.(17.5.2011)

V předválečných filmech mám mezery a tohle byla jedna z nich, Hugo Haase navíc znám jen z Bílé nemoci (dr. Galén) a z Fričova Švejka (dr. Katz). Tady mne příjemně překvapil svou komikou v roli synovce - flamendra a svůdníka krásné Adiny Mandlové. Osudová záměna rentgenových snímků odstartuje vodopád Haasových skečů (splacení dluhů v loterii, kdy z vítězného věřitele vytáhne dalších 1100 Kč) a převleků - mj. i za Hitlerova čalouníka s knírkem, učitelku zpěvu, či neviditelnou hodnou holčičku. Některé scénky jsou inspirované ještě v němém filmu - třeba vzájemné polévání s hostem v hospodě a pak pomsta zapojením hadice s vodou za jeho krk. I přes občas vylouděný úsměv mne však Haasova one man show tolik nebavila jako snímky s Vlastou Burianem a Oldřichem Novým. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=w4qdchmCS2Q(8.5.2012)

Jedinečný koncert Huga Haase. Až na Václava Trégla nedostal prakticky nikdo jiný v tomto filmu šanci. Nijak to však na jeho kvalitě a zábavnosti neubírá, spíš naopak.(20.5.2009)

Přestože se film místy dostane i na čtyřhvězdičkovou úroveň (především díky Haasovi), jinak je to ale spíše průměr - i Adina Mandlová zde působí spíše jako křoví... Mladé, krásné, ale křoví.(17.10.2008)

Moc hezká komedie, která ale koncem trošku ztrácí dech, jinak by to bylo za pět(6.9.2008)

• - Film sa mal pôvodne volať Pacient č. 13. (Raccoon.city)

• - Jaroslav Marvan se objevil v roce uvedení filmu v dalších sedmi filmech. (M.B)

• - Hugo Hass sa s režisérom Gustavom Machatým súdil o pôvod námetu filmu a aj ho vyhral. (Raccoon.city)