Hugo Haas, Karel Hašler, Adina Mandlová a spousta dalších známých herců v zábavné prvorepublikové komedii.(28.2.2016)

"Když se nebudeš zlobit, Lumpíku, tak já ti přinesu živýho kanárka."(21.10.2012)

Moc hezká komedie, která ale koncem trošku ztrácí dech, jinak by to bylo za pět(6.9.2008)

„Dovolíte, abych vás na něco upozornil?“ – „Na co?“ – „Na sebe.“ Úplný začátek mě zrovna nechytl, nicméně po nějakých 10-15 minutách se to docela solidně rozjelo a dech film začal ztrácet až úplně ke konci. Film stojí jednoznačně na Haasovi (ostatní jen nevýrazně sekundují a v případě „nesmělé“ Mandlové je to spíš tragédie než zábava), hláškách a v neposlední řadě hravosti. Scény jako loterie, svatba, čalouník, plat, či „vousáč“ jsou nápadité. A dokonce i některé prvoplánové vtípky typu karet či koňaku díky Haasovi stejně zafungují a nevyzní trapně, což je docela kumšt. Ani opilecká sekvence není vůbec špatná. Ale jak už jsem naznačil, k závěru filmu dochází šťáva, a to především kvůli přílišnému natahování „omylu“, kdy už má divák skoro potřebu tam naběhnout a objasnit to za postavy. Ale celkově je to solidní zábava, které rád ty slušné 4* přiklepnu. „Počkej, ještě něco. Jo pohřeb mně musíš zařídit! Ve 4 hodiny hraju ještě poker, o půl páté asi začnu tak přibližně umírat, tak řekněme v 5 hodin, aby si pro mě přijeli, ne?“(13.7.2016)

Film, na který se vždycky rád podívám, protože Hugo Haas byl skvělý komik, Adina Mandlová krásná, Karel Hašler nonšalantní, Václav Trégl roztomilý... A protože Martin Frič byl machr za psacím strojem i za kamerou. Nejraději mám tu střelenou část s převlékáním a závěrečné vyhánění nechtěné manželky.(5.12.2015)