Něžnost

Nežnosť

Delicacy

Komedie / Romantický

Francie, 2011, 108 min

Vlastně se mi ani nechce obhájit neobhajitelné.Prostě to tak cítím.Bylo to jemné, něžné a delikátní.(3.8.2012)

• rikitiki

Film, který bere jako samozřejmost, že se k lidem chováme podle toho, jak vypadají. A nejenom, že to příběh považuje za normální, ale ještě to zveličuje ad absurdum. Nikoliv jako kritický nebo humorný prvek, ale jako běžnou součást života. Proto se všichni k průměrně vypadajícímu Markusovi chovají - právě jen kvůli jeho vzhledu - jako k Hitlerovi, který omylem přišel na chanukovu večeři. A nad Nathálií všichni vzdychají, jaká že je úžasná a skvělá - a přitom je jen pěkná. ____ Snad nejhorší je, že tenhle postoj přijal za svůj i ústřední pár, takže Markus je vděčný za to, jaká krasavice a hvězda se k němu snížila a ona tak trochu blahosklonně poskytuje svoji záři obyčejnému člověku. ____ Film s povrchním poselstvím je navíc zbytečně natahovaný. /12. 10. 12./(12.10.2012)

• Thomick

...aneb když sympaťáka Francoise vystřídá pošuk Markus a celej film jde do háje ... --- Pobavilo mě, jak se Markusovi v rozhovorech neustále musel chválit smysl pro humor - snad aby tvůrci sami sebe jakože přesvědčili, že dovedou stvořit zábavnou, neřkuli zajímavou postavu. A že teda vskutku nedovedou.(19.9.2013)

Francouzská romantická komedie, která - byť s francouzskými reáliemi - až příliš připomíná americké filmy s podobným námětem. Ale je tu Audrey a hlavně Pio Marmai, do kterého jsem už pár let platonicky zamilovaná. Nakonec to je asi to hlavní, na co tenhle film sází - na herce. Idea ženy, která se zamiluje do muže, totiž zas tak orginální není. Navíc ve filmu se vyskytují chyby (skleničky na stole ve scéně v čínské restauraci jsou jednou dnem vzhůru, podruhé zas stojí na nožičkách). To nic nemění na tom, že mě film bavil. A o to jde. O to a o Pia :)(11.9.2012)

Úžasné, plné emocí, očekávání. Příběh co vám vykouzlí úsměv, ale zároveň vám vžene slzy do očí. Nemám dále slov. Mé hodnocení mluví za vše.(6.11.2012)