Něžnost

Nežnosť

Delicacy

Komedie / Romantický

Francie, 2011, 108 min

Hrozně jsem si přála, aby se mi ten film zalíbil, navíc když tam hraje skvělá Audrey, ale nějak jsem se s ním nedokázala sžít. Smrt milovaného manžela, beznadějně zamilovaný a žárlivý šéf, nepříliš pohledný Marcus, kterého všichni považují za největšího ňoumu pod sluncem a nakonec dojemná rádoby poetická chvilka u babičky na zahradě. To je na mě příliš velké sousto. Je to poměrně milý film s decentním francouzským humorem, ale to je vše, Pro mě bohužel postrádá to symbolické něco, kterým by se mi vryl do paměti. Takhle zapadne do šuplíku mezi ostatní průměrné romantické snímky.(19.9.2012)

• noriaki

A co bylo tohle za experiment? Chápu že režisér toužil natočit tak trochu jiný romantický film, ale jediné co zvládl alespoň uspokojivě byl námět. Příběh Nathalie je ale natočený tak sterilně a nezajímavě, že by nedopadl dobře ani kdyby to byla klasická lovestory. A scénář který měl by potřeboval daleko lepší zpracování. Abych jenom nekřivdil, pár scének je povedených a hudba je doopravdy skvělá a dokázala přinést alespoň nějaké emoce.(1.7.2012)

• Terva

K Markusovi si teprve budu muset najít cestu.(14.7.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $10,800,000(7.2.2013)

Něžné..(30.8.2012)

• - V šéfově kanceláři visí plakát k švédskému filmu Šepoty a výkřiky (1972). (alesecek93)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knižní předlohy Davida Foenkiose. (Terva)