Něžnost

Nežnosť

Delicacy

Komedie / Romantický

Francie, 2011, 108 min

Námět byl již mnohokrát zfilmován, ale tady se to podařilo s takovou lehkostí a elegancí, jak to umí právě Francouzi. Představitel Markuse je na první záběr až ošklivý. Ale s přibývajícími minutami, už když jde do svého domu ,,ovíněn" polibkem, stává se z něho neskutečný sympaťák. Po zhlédnutí jsem byla nabita pozitivní energií, což se mi nestává často.(2.4.2013)

• Thomick

...aneb když sympaťáka Francoise vystřídá pošuk Markus a celej film jde do háje ... --- Pobavilo mě, jak se Markusovi v rozhovorech neustále musel chválit smysl pro humor - snad aby tvůrci sami sebe jakože přesvědčili, že dovedou stvořit zábavnou, neřkuli zajímavou postavu. A že teda vskutku nedovedou.(19.9.2013)

Hrozně jsem si přála, aby se mi ten film zalíbil, navíc když tam hraje skvělá Audrey, ale nějak jsem se s ním nedokázala sžít. Smrt milovaného manžela, beznadějně zamilovaný a žárlivý šéf, nepříliš pohledný Marcus, kterého všichni považují za největšího ňoumu pod sluncem a nakonec dojemná rádoby poetická chvilka u babičky na zahradě. To je na mě příliš velké sousto. Je to poměrně milý film s decentním francouzským humorem, ale to je vše, Pro mě bohužel postrádá to symbolické něco, kterým by se mi vryl do paměti. Takhle zapadne do šuplíku mezi ostatní průměrné romantické snímky.(19.9.2012)

Francouzi to s romantikou prostě umí. S humorem už to bývá horší, ale tady se jim to kupodivu povedlo. Audrey Tautou mě neustále mate, je hezká, ale ne krásná, má divný úsměv a vyhublou postavu a přesto téměř mimosmyslově chápu, proč je považována za osudovou ženu.(17.9.2012)

Bóóóže ten Markus byl ale ňouma. Nádherná Audrey tři roky žijící v celibátu byla loženka pro jakéhokoliv lovce. Ne však pro něj, a tak se člověk mohl bavit u jeho váhání a přešlapů, Jelikož to byl ale ňouma roztomilý a vpravdě ryzí, získal nakonec mnohem víc než by dokázal jakýkoliv dravec, nejen prchavý okamžik rozkoše, tenhle svou opravdovostí získal mnohem, mnohem víc. Málokterý film svým názvem tak vystihuje svou podstatu. Tohle bylo opravdu něžné, roztomilé, lehce humorné a hodně francouzské. A závěrečná hra na schovávanou a pohled Audrey, to byl tak magický moment, že u mě vyčaroval i pátou hvězdu.(4.1.2017)

• - V šéfově kanceláři visí plakát k švédskému filmu Šepoty a výkřiky (1972). (alesecek93)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knižní předlohy Davida Foenkiose. (Terva)