King Harald

Mark L. Smith

Diskuze

gregaart

gregaart (hodnocení, recenze)

Zdravím, pokiaľ si dobré pamätám, mal v tomto dobovom filme hrať Dicaprio, a film už mal byť dávno natočený.

Bude v ňom Leonardo ??

Bola natáčanie prerušene, alebo pokračuje len s odkladom ??

Tristan Rafael

Tristan Rafael (hodnocení, recenze)

Ainy

To bylo určitě něco úplně jinýho nebo něco s podobným tématem.. DiCaprio po Vlkovi a Audition od Scorsese točil donedávna jen Revenanta... Kdo ví, jestli v tomhle nakonec bude vůbec hrát..

reich

reich (hodnocení, recenze)

denulik

Přesně. Koukal a hledal jsem informace o tomto filmu a nic jsem nenašel. Musela vidět Revenanta.

denulik (hodnocení, recenze)

Ainy

Na Prime nemôže ísť ukážka filmu, ktorý neexistuje. Nevidela si náhodou Revenanta? To jediné dáva zmysel.

na příspěvěk reagoval reich

DassemUltor

DassemUltor (hodnocení, recenze)

Ainy

Ok nevadí.. já bych za to dal všechno totiž. Vůbec se mi nedaří sehnat nějaký solidní info o tomhle filmu :( Snad se na to Leo nevysral. Ale budu ti věřit :D zatial

na příspěvěk reagoval Ainy, Tristan Rafael

Ainy (hodnocení, recenze)

CarloRizzi

Oscar se podle mě nedává filmům, které jsou natočeny podle americké historie. Oscar je cena hlavně americké kinematografie a filmy můžou být o čemkoliv :-) Držím mu palce. Ukázka v televizi vypadala velmi dobře. Snad na Oscara tentokrát konečně dosáhne

na příspěvěk reagoval DassemUltor

denulik (hodnocení, recenze)

Colby Sawyer

Súdiac podľa mlčania na tejto diskusii a aj inde, asi blede. Nehovoriac o tom, že hlavná hviezda filmu (iná tu ani nie je) momentálne natáča úplne iný film.

Madsbender

V podstate souhlasim, byt uz trochu prechazis k necemu jinemu. Nerad bych nicmene rikal hop, dokud DiCaprio nepreskoci. Uvidime, jak se mu povede. Koneckoncu film by mel jit do kin nejdriv za rok. Myslim, ze bude-li film a jeho herecky vykon kvalitni/zajimavy, sanci u Akademie ma, nehlede na to, ze nevychazi primo z americke historie.

Moud

Lenže Oscary sú ocenenie americkej akademickej obce, čo na vedie k názoru, že podporujú a stavajú do popredia tie filmy, ktoré im svojou myšlienkou dávajú za pravdu v trende dokazovania si niečoho. Každému je jasné, že tie myšlienky existovali dávno predtým, ale to nie je pre ekonomiku cien podstatné, v súčasnosti je pre nich zásadné niečo iné. A nemyslím si, že by film natoľko plný historických nepresností, chýb a prešľapov bol ocenený za vernosť antickým myšlienkovým smerom. V podstate by sa dalo povedať, že okrem pár mien a číselných údajov nemá nič spoločné so žiadnymi reálnymi dejinami. A či dostane Oscara herec hodné závisí aj od toho, akú hrá postavu a čo reprezentuje - napríklad rokmi overené patriotistické typy ako Tom Hanks. Nepredpokladám, že by DiCapria nominovali za takúto rolu.

na příspěvěk reagoval Moud

Moud (hodnocení, recenze)

Myslenky o svobode a vymaneni se z utlaku jsou naprosto univerzalni ideje, o kterych uz mluvily napr. stari stoikove x let pred Kristem... A blizke jsou stejne tak Americanum jako Francouzum, Spanelum, Anglicanum, Cechum, atd. atd. Zadny kruh se tedy neuzavira-Gladiator je film z dob starovekeho Rima za vlady Marca Aurelia a s americkymi dejinami nema PRIMO nic spolecneho.A co se tyce hlavniho tematu, bavime se tady hlavne o Oscarech za herecke vykony a nikoliv za nejlepsi film-viz DiCaprio neziska Oscara....

dr.horrible (hodnocení, recenze)

Mads: Hej, ale aplikuje ich na historiu inej krajiny. Takze je tam podobnost, ale je to americky film, co dostal oscara a nie je o americkej historii. Takze to uzavrem s tym, ze Harald moze byt tiez taky..

dr.horrible

Rovnaká trieda ako Gladiátor - podporuje vzletné americké myšlienky o slobode a vymanení z útlaku (ktoré vlastne pramenia z americkej histórie, čím sa kruh uzatvára, ale to už je debata, ktorá patrí inde a hlavne niekomu inému). Ale kvitujem. Zakončím teda prozaickým "It's complicated."

na příspěvěk reagoval CarloRizzi

dr.horrible

Bavíme sa ale rovnako o historickom filme, viz. hore. Ale ak chceš, zostav si zoznam všetkých oscarových filmov nevychádzajúcich z americkej histórie a postni ich sem :-) Toto je len nezmyselné podpichovanie, ktoré skončí bezvýsledne, iba zbytočne zaondíme celú diskusiu.

na příspěvěk reagoval dr.horrible

Madsbender

Co se tyce ty vyjimky, uvedl sem 5 filmu z poslednich 14 let a vzpomnel bych si i na dalsi (napr. Predcitac-Oscar pro Kate Winslet). Tim padem bych nehovoril o zadnem pravidle, ale spis o neopodstatnenem nazoru. Co se tyce tvy druhy poznamky/vety-to uz bychom se ale bavili uplbe o necem jinym nez o dejinach USA a filmech, ktere je nejak reflektuji.

Moud

Výnimka potvrdzuje pravidlo. Niektoré z tých filmov pridávajú pánom akademikom image (resp. imidž), iné riešia stále populárne témy alebo reagujú na aktuálne historické trendy.

na příspěvěk reagoval Moud

CarloRizzi

Nepekne povedané. Je to nesmysl... Copak jsou Gladiátor, Pianista, Zamilovaný Shakespeare, Králova řeč nebo Poslední skotský král filmy z americké historie?

Eddward

Eddward (hodnocení, recenze)

MichelSmith

povedal by som ze je to Leov ciel, taky typ filmov :D Oscary nevyhravaju klasicke akcne blockbuster filmy, ale zlozite, umelecke kusky

MichelSmith

MichelSmith (hodnocení, recenze)

Ja by sem Lea videl už rád aj v nejakem lahším filme točí strašne ťažké filmy totiž,strašne zložité sú síce dobré ale chcelo by to už neco na spúsob krvavý diamant,skrátka víc akcie méň zložitosti...

na příspěvěk reagoval Eddward

shmudla21

shmudla21 (hodnocení, recenze)

Těším se na další nominaci na Oscara a další neúspěch :). Jo a to není nic osobního, protože si myslím že jeho filmy jsou opravdu dobré a nějakého Oscara by si zasloužil.

LucieSimi

LucieSimi (hodnocení, recenze)

Těším se :) Je to pro Lea docela velká výzva, ale určitě se s ní popere dokonale - ostatně jako vždycky :D