Zpátky ve hře

Trouble with the Curve

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2012, 111 min

Sportovní filmy s Clintem Eastwoodem jsou na jedno brdo, ale pořád stojej ještě za to. Herecké obsazení slušné.(18.3.2013)

Baseball je údajně nejlepší sport na světě a tak jsem se i já rozhodl v něm vyniknout. Jelikož jsem ohromný znalec tohoto sportu, tak mohu objektivně napsat, že lepší brankář než já v tomto sportu nikdy nehrál. A kdyby mi neschovali branku, tak by to určitě bylo zábavnější, než když si hráči hází míčkem z bodu A do bodu B a přitom se jim jakýsi týpek s pálkou snaží zkazit zábavu upinknutím míčku. No, smlouvu jsem nakonec nedostal, protože slepý Gus si nevzal brýle a tak neviděl mé schopnosti. Měl jsem tedy dost času mrknout se na jeho příběh, který je sice pohádkově průhledný, ale zrovna jsem měl chuť na nějaké to pozitivní vyznění a tak hodnocení zaokrouhluji o točený nadhoz, homerun a dva doběhy nahoru.(3.11.2013)

Na tenhle kousek jsem se vypravil hlavně proto, že se v něm v hlavní roli objevil Clint Eastwood. Pamatuju si, jako kdyby to bylo včera, kdy jsem četl, že už si v žádném jiném filmu nezahraje. To bylo v době Gran Torina a tam ten jeho tehdejší herecký konec prostě neměl chybu. Jenže pak přišel nějakej tydýt z vidlákova, co nic dosud nenatočil, a co chce natočit naprosto průměrný drama, celé to obalit nacionalismem a baseballem a Clint se mu do toho vesele vecpe. Nechápu proč. Nebýt jeho, šel bych k jedné, maximálně dvěma hvězdičkám. Zpátky ve hře je možná až moc pro-Americký film, ale Clint je pořád herec, který umí zaujmout i neAmeričany. A vnímat jeho roli, jako úplně poslední roli, právě v tomto filmu, je vcelku škoda. Někdy v půlce filmu jsem totiž opravdu přemýšlel, jestli má tenhle film vůbec smysl dokoukat do konce. Na chvíli jsem vynechal asi čtvrt hodiny, a když jsem se k filmu vrátil, nic zásadního se nestalo. Každopádně Clint mě donutil, abych film nakonec dokoukal. Pořád jsem si říkal, že by se mohli objevit nějaká místa, která by mě mohla zaujmout. Nakonec se tak nestalo a jeho derniéra se pro mě stala jedním z nejprůměrnějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl.(11.2.2014)

Sportovní pohádka o tom, jak tu hru nelze pochopit, ale cítit. Bylo jich tu už tolik, že v případě Clintova Zpátky ve hře to je okořeněno romancí. Amy Adams i Justin Timberlake jsou příjemnou osvěžující vůni v jinak stařeckém pánském klubu. Clint Eastwood krásně stárne. Hodnocení OST: Hodnotím více písničky než hudbu Beltramiho. Ten umě dramaticky pokreslil důležité momenty. 6/10(11.6.2013)

Jeden z nejpředvídatelnějších filmů, co jsem kdy viděl. Šťastných náhod, setkání a odhalení je strašně moc a vždycky dopadnou líp než nejlíp (epizoda s nadhazovačem je skoro až komická). Clint se po čtyřech letech vrátil i se svou betonovou držkou a je asi největším kladem, jelikož ty jeho nerudný dědky žeru, jinak je to prostě nuda. Sice hezky natočená a baseball mam rád, ale... nuda. Má recenze zde.(24.12.2012)