poster

Zpátky ve hře

 • USA

  Trouble with the Curve

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2012, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ***

  Málo výrazné a ľahko zabudnuteľné. Športová dráma, kde šport je až na druhom mieste, v prvom rade sa tu rieši vzťah otca a dcéry a príčiny ich odcudzenia. Na tom by nebolo nič zlé, len škoda, že tu nič nebolo dotiahnuté, bolo to dramaticky ploché a mdlé. Navyše sa tu veľa scén ťahá ako sopeľ z nosa. No a baseball? Toho tu moc nebolo, všetko bolo len o tom, aký frajer je poloslepý Clint Eastwood, ktorý napr. dokázal ako nič z tribúny pre divákov podľa sluchu určiť, či vie chlapík odpáliť točenú loptičku alebo nie. Sluch, ktorý by mu mohol závidieť kdejaký pes alebo slon. Celkovo, dobre sa na to pozeralo, pretože zahrané to bolo fajn, ale inak toho snímok veľa nepovie a do týždňa vyfučí z hlavy. 55/100(10.10.2016)

 • emma53
  ***

  Američani se už zřejmě rodí s baseballovým vercajkem přivázaným k pupeční šňůře. Se vším všudy klasicky americký snímek v čele s Clintem a závěrečným happyendem. Zazněla tam jedna věta, kterou ale uplatním na moje pocity z filmu: "Chceš od něho něco, co ti možná nedokáže dát. Takže si udělej službu a přestaň se nad tím rozčilovat." Prostě emotivně mně to minulo a skutečně jsem čekala daleko víc, ale určitě se nerozčiluju, myslím si, že na první debutní snímek Roberta Lorenza to bylo dost dobrý. Nějak se tomu nechce věřit, ale Clint nám opravdu dost stárne, možná kdyby ukončil svou hereckou kariéru Gran Torinem, tak by to byl super elegantní závěr, ale režijní stoličku si může určitě ještě nechat a budu se těšit na nějakou jeho další filmovou lahůdku. Posledních dvacet minut bylo asi nejzdařilejších, ale byly tam i jiný hezký momenty, který jsem si užila, např. chvilku u jezera, hra na báječnou stříbrnou kytaru, nebo tanec v hospodě. Jinak Amy byla roztomilá jako vždy a Justin za ní nebyl o nic pozadu. 75%(7.1.2013)

 • dobytek
  **

  Clint Eastwood si zahrál další (a dost možná už úplně poslední) roli drsnýho doochodce, kterej se zaseknul někdy v době kamenný. Jako zahrál to celkem se ctí, ale už to trochu začíná nudit, když posledních 20 let hraje dokola jednu a tu samou postavu. Jinak film sám o sobě za moc nestojí. Je to takovej blábol o tom, jak si hledá otec s dcerou k sobě cestu a do toho nějakej bejzból a celý je to zabalený v nějakym buranskym hávu (kovbojský klobouky, kostkovaný košile, country, hnůj, atd...). Navíc je to naprosto předvídatelný a plný těch nejprofláknutějších klišé. Snad jediná věc, co mě na tomto veledíle potěšila, byla vedlejší role Johna Goodmana. Naopak Justin Timberlake mi lez poněkud na nervy. Ale zatim můžeme bejt rádi, že ještě nezačal ve filmech hrát Justin Bieber.(3.8.2013)

 • EMMY
  ****

  Sportovní filmy s Clintem Eastwoodem jsou na jedno brdo, ale pořád stojej ještě za to. Herecké obsazení slušné.(18.3.2013)

 • castor
  ****

  Mnohokrát se mu jako asistent režie díval přes rameno, aby viděl, jak vypadá práce filmové legendy. Nyní ho postavil před kameru, aby ho (podle mnohých jazyků a snad i Mistra samotného) diváci mohli už prý skutečně naposledy obdivovat. Debutující Robert Lorenz režíruje Clinta Eastwooda, který mu to výrazně usnadňuje. Jeho postava je znovu prototypem zahořklého a protivného hrdiny. Věkem ošlehaná tvář, tradiční škleby a vyšeptalý hlas podporují úsporný herecký výkon, kterým dává jasně najevo, že se už dávno nemusí lopotit s grimasami tvrdého chlápka jako za mlada. Za onou vnější jednoduchostí se pak ukrývá poměrně složitý portrét zapšklého dědka, který nedokáže hovořit s jediným potomkem. Příběh tak nenabízí pouze sportovní souboj na několika liniích o nadějného pálkaře před blížícím se draftem. Scenárista buduje nenápadně vygradovaný dramatický oblouk a předkládá nespočet neodolatelných suchých hlášek, které z Eastwoodových úst tak rádi slýcháváme. Lorenz po vzoru svého mentora ví, které momenty podtrhnout, ve zkratce dokáže vypíchnout podstatu charakterů svých postav. Vypráví pozvolně a soustředěně. A hezky postaru. Nelze však samozřejmě opomenout ani místa plná klišé, šťastných náhod a setkání, která vždy dopadnou ryze americky (nejvíc asi vyčnívá neznámý nadhazovač, který zesměšní namyšleného pálkaře). Na Evropana zdaleka nedolehne ani opojení americkým národním sportem, kdy lidé na potkání sypou z rukávu baseballové statistiky a soutěží, kdo vlastně dal v pětasedmdesátém v rozhodujícím zápase sezony homerun. Osobně to netuším, ale vím, že mi tenhle kousek i přes pořádnou vypočítavost sedl!!(22.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace