Zpátky ve hře

Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2012, 111 min

Jeden z nejpředvídatelnějších filmů, co jsem kdy viděl. Šťastných náhod, setkání a odhalení je strašně moc a vždycky dopadnou líp než nejlíp (epizoda s nadhazovačem je skoro až komická). Clint se po čtyřech letech vrátil i se svou betonovou držkou a je asi největším kladem, jelikož ty jeho nerudný dědky žeru, jinak je to prostě nuda. Sice hezky natočená a baseball mam rád, ale... nuda. Má recenze zde.(24.12.2012)

• Terva

40%(16.4.2013)

Nazval by som to "voľným pokračovaním" oscarového Gran Torina, ktoré bolo sprevádzané rovnakými znakmi Eastwoodovej práce a podobnej role starého muža, ktorý sa so svojimi problémami vysporiadal vždy svojsky. Znova použitá nepríjemnosť, nekompromisnosť a tvrdohlavosť zdobila jeho "stareckú uniformu" v ktorej tento krát odolával náporu svojej mladej dcéry a tlaku zamestnávateľa. Ostrou čepeľou krájal realitu a bez hanby to servíroval rovno na tanier (jeho pripálený hamburger som cítil až u mňa doma). To, že príbeh len okrajovo zasiahol úder športovej tematiky a stratégie skvele zapadol a vôbec nerušil "idylický" vzťah otca a dcéry. Nadbytočne však vyzneli medové momenty, prinášajúce čaro lásky a romantiky v tomto dramatickom a športovom rozstrele. Napriek tomu veľmi dobrý výkon odovzdali aj herci vo vedľajších úlohách a záverečné odkrytie skrytých udalostí , či dvojité víťazstvo bolo skvelou bodkou za výborným filmovým zážitkom 80%.(3.3.2013)

Baseball jako prostředek pro eskalaci nevyjasněných a nedořešených vztahů mezi otcem a dcerou, to je to, oč v tomto filmu běží především. A není to špatný nápad, ba právě naopak, baseball je pro mě osobně asi nejoblíbenějším sportem, takže z mého pohledu se jednalo o příjemný bonus, ale spíše než o baseballu je tento film o přestárlém chlapíkovi, který ví, že na svou práci už zřejmě dlouho stačit nebude a jeho dcera se s ním snaží strávit trochu více času a svému otci se přiblížit. Clint Eastwood se vrátil ještě jednou před filmovou kameru a i když jeho role je podobná té v Gran Torinu, pořád je to něco výjimečného vidět tohoto velikána hrát v nějaké nové roli. Ostatní osazenstvo ho příjemně doplňuje a celkově tento film vyznívá tak nějak příjemně pozitivně až do konce, který je úžasně optimistický a nadějný a potěšilo mě, že postava Matthewa Lillarda dostala obrazně řečeno přes ústa. Ve výsledku film vnímám jako povedené dílko, které ale není tím nejlepším filmem o baseballu, ale mezi ty lepší a nadprůměrné filmy o tomto úžasném sportu bezesporu patří, a i proto ode mne získává čtyři hěvzdy.(1.9.2014)

Mieša sa tu rodinná dráma, romantika aj športový film a nebyť Clintovej hereckej účasti zrejme by veľa vody nenamútil. Nechcem tým povedať, že ide o zlý film, skôr naopak, len by ho veľa divákov nevidelo. Napriek určitým zjednodušeniam, ktoré snímok používa a pomalému tempu je to príjemný snímok na nedeľné popoludnie. K jednej hviezdičke prispela aj mladá Amy Adams.(22.12.2012)

• - Ve filmu se objevuje i Scott Eastwood, syn Clinta Eastwooda, který se svým otcem spolupracoval již po čtvrté. (MeanWhile)

• - Do role dcery hlavní postavy (Clint Eastwood) byly vybrány 3 herečky, a to v pořadí Sandra Bullock, Amy Adams a Reese Witherspoon. Sandra Bullock nabídku odmítla z důvodu časové kolize s jinými projekty, takže byla role nabídnuta Adamsové, která přijala. (Dr Lizal)

• - Název starého baseballového týmu postavy Clinta Eastwooda je Atlanta Braves. (MeanWhile)