Zpátky ve hře

Trouble with the Curve

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2012, 111 min

Zapletka filmu je plytka jako snidanovy talir, nicmene tu na filmu ocenovat nebudete. Tenhle film stoji za to videt kvuli Clintovi, jeho herectvi je proste uchvatne a naprosto zdarne mu sekunduje i Amy. Navic ve filmu zazni spousty vtipnych hlasek, uplne nevinne, proste v prubehi konverzace, takove skryte majstrstyky...(1.6.2013)

Na tenhle kousek jsem se vypravil hlavně proto, že se v něm v hlavní roli objevil Clint Eastwood. Pamatuju si, jako kdyby to bylo včera, kdy jsem četl, že už si v žádném jiném filmu nezahraje. To bylo v době Gran Torina a tam ten jeho tehdejší herecký konec prostě neměl chybu. Jenže pak přišel nějakej tydýt z vidlákova, co nic dosud nenatočil, a co chce natočit naprosto průměrný drama, celé to obalit nacionalismem a baseballem a Clint se mu do toho vesele vecpe. Nechápu proč. Nebýt jeho, šel bych k jedné, maximálně dvěma hvězdičkám. Zpátky ve hře je možná až moc pro-Americký film, ale Clint je pořád herec, který umí zaujmout i neAmeričany. A vnímat jeho roli, jako úplně poslední roli, právě v tomto filmu, je vcelku škoda. Někdy v půlce filmu jsem totiž opravdu přemýšlel, jestli má tenhle film vůbec smysl dokoukat do konce. Na chvíli jsem vynechal asi čtvrt hodiny, a když jsem se k filmu vrátil, nic zásadního se nestalo. Každopádně Clint mě donutil, abych film nakonec dokoukal. Pořád jsem si říkal, že by se mohli objevit nějaká místa, která by mě mohla zaujmout. Nakonec se tak nestalo a jeho derniéra se pro mě stala jedním z nejprůměrnějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl.(11.2.2014)

Klobouk dolů. Hlavně před Clintem, protože, to, co předvádí ve svém věku, to je obdivuhodné, jak po fyzické, tak i po herecké stránce. Podobná postava jako v Gran Torinu, plná nesmírně suchých hlášek a také velmi černého humoru. Amy je jako tradičně velmi půvabná a Justina jsem taky skousl úplně bez problémů, ale to je tak asi vše. Problém s dráhou letu má největší problém v samotném příběhu, který je jasný už do začátku a takových šablonovitých už jsem viděl na desítky Třikrát škoda, normálně nemám problém tasit vyšší známku, i když je to na hraně, ale tady ze mě víc, než solidní trojzubec nevypadne. A jen doufám, že Clint si nechal ještě nějaký lepší film, se kterým by se rozloučil se svou zdařilou, nejen hereckou kariérou(21.1.2015)

Jedna z mnoha amerických filmových pohádek, tentokrát o komplikovaném vztahu otce a dcery na pozadí baseballu, kterému člověk jako většinou vždycky nemusí rozumět. Celkové vyznění sráží velmi volné tempo v prvních třech čtvrtinách, na druhou stranu film táhne nahoru i v tomto věku virtuózní Clint Eastwood.(28.4.2013)

Nazval by som to "voľným pokračovaním" oscarového Gran Torina, ktoré bolo sprevádzané rovnakými znakmi Eastwoodovej práce a podobnej role starého muža, ktorý sa so svojimi problémami vysporiadal vždy svojsky. Znova použitá nepríjemnosť, nekompromisnosť a tvrdohlavosť zdobila jeho "stareckú uniformu" v ktorej tento krát odolával náporu svojej mladej dcéry a tlaku zamestnávateľa. Ostrou čepeľou krájal realitu a bez hanby to servíroval rovno na tanier (jeho pripálený hamburger som cítil až u mňa doma). To, že príbeh len okrajovo zasiahol úder športovej tematiky a stratégie skvele zapadol a vôbec nerušil "idylický" vzťah otca a dcéry. Nadbytočne však vyzneli medové momenty, prinášajúce čaro lásky a romantiky v tomto dramatickom a športovom rozstrele. Napriek tomu veľmi dobrý výkon odovzdali aj herci vo vedľajších úlohách a záverečné odkrytie skrytých udalostí , či dvojité víťazstvo bolo skvelou bodkou za výborným filmovým zážitkom 80%.(3.3.2013)