Severokorejský tajný agent v Berlíně je během nelegálního obchodu se zbraněmi  odhalen a sotva vyvázne živý. Vše nasvědčuje tomu, že byl zrazen někým ze svých spolupracovníků. Zrádcem může být i jeho žena, která pracuje na ambasádě jako překladatelka, a se kterou už nějaký čas nevychází. Postupem času se však hlavní hrdina ocitá v centru mezinárodního spiknutí a všichni stojí proti němu - jeho země se ho zřekla a severokorejští agenti se ho snaží zabít, místní jihokorejská berlínská rozvědka se ho snaží dopadnout, a do toho ještě musí zjistit, jak do všeho zapadá CIA, Mosad, skupina teroristů a proč byl vlastně v první řadě zrazen. (Jigvell)

Malarkey

Špionská akce z Jižní Koreji, odehrávající se v evropských kulisách. Akčně je to solidní, některé scény jsou dokonce výborné, bitky také na úrovni, ale jinak je to emotivně dost ploché, až suché, ač mnohdy jsou tu Korejci značně expresivní. Jihokorejci tu rozjíždí akční jízdu jak z doby Bournova mýtusu, jenom jim tu chybí větší důraz na příběh. ()

Adrian

Spicka po technickej stranke (hlavne vyborny zvuk) a rovnako aj choreografia akcnych scen - ci uz pride na strelne zbrane alebo kontaktne suboje (ktore ma na starosti reziserov dlhorocny kamarat a jeden z naj korejskych choreografov - Du-Hong Jeong). Dnymicky spionazny thriller, ktory slape neustale dopredu v dostatocnom tempe, aby ste si logicke chyby nestihali velmi vsimat, k comu dopomaha aj pomerne zlozitejsi pribeh (v zmysle poctu zainteresovanych osob a vztahovych prepojeni). Korejska akcna reziserska jednotka Ryu seung-wan kombinuje chytlavy mix od Bournea, cez oblubene korejske north-south problematicke vztahy a neda nespomenut aj na 10rokov stary, tiez korejsky (kontra)spionazny thriller Double agent/Comrade (aj vdaka tomu, ze tam tiez jdnu z hlavnych uloch hral Han seok-gyu). (EFM 2013) ()

DaViD´82

O první půlce platí, že korejský John le Carré také John le Carré a o té druhé zase, že (severo)korejský Bourne také Bourne. ()

Fr

,,TADY NEJDE O MALICHERNOU PRŮMYSLOVOU ŠPIONÁŽ“... /// Hrdina republiky - Korejec ze severu, Korejec z jihu, ruskej překupník, Arab, MOSAD, CIA … a všichni v Berlíně. Pro nás, dříve narozený je to změna, páč my pamatujem, že ti … ale to je vlastně jedno. Dlouho si to hledá cestu ven (možná i ke mně?) z tý změti propletenců žlutejch jmen a mezinárodních vztahů. Dobrou zprávou je, že byla nalezena (kdo? cesta ty vole!). Svižná, sice bez větších emocí, ale doprovázená solidní akcí, což je to hlavní, co bych doporučil. Nebo bys byl radši, kdybych napsal: ,,A taková to byla šťastná rodina!“? Každopádně, nebylo to špatný! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Já jsem agent SíAjEj, jsem nebezpečnej a jsem zlej! 2.) Protože na NI stále myslím. 3.) Thx za titule ,,majo0007“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Špionážní filmy v lásce příliš nemám, ale tohle můžu vřele doporučit. Je to rychlé, svižné, akce je perfektní, jak už střílečky tak souboje na blízku mají perfektní choreografii a trvají poměrně dlouho. Záplětka je zajímavá, lehce komplikovaná, ale užil jsem si to skvěle né že ne. Po dlohé době skvělý film z JK. ()

JFL

Ryoo Seung-wan se do korejského filmového průmyslu vklínil natruc coby samouk a nadšenec, jehož snem bylo točit dravé akční snímky postavené na atrakci herců minimálně využívajících kaskadéry. Poté, co jeho rapidní stoupání ke stále větším rozpočtům a rozmáchlejším akčním spektáklům utnul kasovní propad komiksově nadsazené bláznoviny "Dachimawa Lee" se vrátil akce prostým ale formálně vycizelovaným dialogovým thrillerem "The Unjust". Ryoova novinka "Berlínská mise" pak představuje velkolepý akční návrat, jenž ale nese znaky poučení se ze předchozích nezdarů a ukazuje divákům vytříbeného režiséra na vrcholu sil. Film úspěšně zabodává korejskou vlajku na prostoru doposud výhradně hollywoodského žánru špionážních akčních thrillerů natáčených v s mezinárodních lokacích. Tvůrci snaží sebevíc dodat klasickým šablonám lokální nádech motivy vztahu mezi Severní a Jižní Koreou, ale ty jsou rozvedené do striktně černobílé podoby, která až bulvárně hraje s předsudky o démoničnosti severokorejských uzurpátorů moci. Také v ryze žánrových prvcích scénář příliš tlačí na pilu, především v nespočtu zvratů ve stylu měnění stran a spojenců, což ve výsledku může vést až k apatii diváků. Naštěstí se Ryoo pravidelně vrací k akčním sekvencím, které staví na maximální intenzitě a nápadité inscenaci. Každý střet má nějaký malý detail, který akci dá punc originality i účelnosti a zároveň svou výstředností a neokoukaností zaručuje, že se sekvence zaryje divákům do paměti. Zatímco post-bourneovské americké akční filmy se soustředí na vytvoření impresivní změti, kterou drží pohromadě pouze zvuková stopa a hudba, Ryoo právě těmito výraznými detaily akci vždy zpřehledňuje a zasazuje ji pevně do prostoru, který se stává součástí celkové atrakce. Bravurní je v tomto ohledu úvodní část filmu, kde se nejprve výtečně ustanoví očekávání díky směřování pozornosti k podivně tvarované ráně na hrdinových zádech, jejíž původ se pak vysvětlí během dlouhé flashbackové pasáže. Podobně je závěrečná bitka hrdiny se záporákem ozvláštněna prací s prostředím širých lánů vysoké trávy s roztroušenými balvany a především pak díky dravé choreografii s promyšlenými vychytávkami inspirovanými v MMA. ()

Flipnic

Zpočátku asi 40 min jsem se do toho nemohl nějak dostat a moc mě to nebavilo. Měl jsem to za složitý, pomalý špionážní thriller, ale v druhé polovině to dostalo obrátky jak to mám rád. Únos manželky jednoho z hlavních hrdinů a následná akce a konečně, konečně konec keců (ty byly hrozný ...). Akce mluví mnohem líp za vše a je fakt vypiplaná. Jak choreografie přestřelek, tak osobních fightů je pecka plus úžasná kamera, její nájezdy, pohledy ...!! Skvělé. Souboje s noži excelentní. Moc dobrý akčňák po dlouhé době "korejského sucha" ... :-) ()

Jossie

Asi tak hodinu jsem nevěděla, co se tam děje a kdo je kdo, ale pak to začalo zapadat a k napínavému ději se přidala hodně dobrá akce. A ještě mě moc potěšilo mě plné kino. ()

Pethushka

Velmi dobře udělaný film po všech stránkách. Zajímavá, i když na mě zpočátku trochu moc složitá zápletka, kvalitní herci, kamera, silná berlínská atmosféra a akční scény, které diváka chytnou a nepustí. Jo, tohle jsem chtěla, čekala a taky dostala. 4* ()

sniper18

Je to vydarený akčný špionážny thriller. Má veľmi dobrý príbeh o špičkovom severokórejskom agentovi, ktorý už dlhší čas spolu so svojou ženou, tlmočníčkou, žije v Berlíne, kde vykonáva rôzne nelegálne činnosti a tak musí čeliť mnohým problémom, hlavne s juhokórejskou tajnou službou a ich vytrvalým agentom. No po príchode druhého agenta si uvedomuje, že spolu so ženou boli zatiahnutí do rozsiahlych intríg, ktoré z nich urobili zradcov a tak musia čeliť hrozbe z mnohých strán. So spracovaním som dosť spokojný, dej je už od začiatku slušne prepracovaný a predstavuje komplexný celok. Takže tu nejde v prvom rade o tradičnú akčnú zápletku s agentom na úteku, ako to na prvý pohľad vyzerá, ale je tu viacero strán, okrem toho najvýraznejšieho prvku, teda súperenia juhu proti severu sú do toho zapojené aj iné tajné služby a zločinecké organizácie, dostatok priestoru tu má aj vzťah oboch manželov a rovnako je tu plno výrazných postáv so svojimi vlastnými cieľmi, ale rozhodne sa v tom nie je problém orientovať. Takže kvôli tejto rozsiahlosti to síce nepôsobí až tak dynamicky, film sa výraznejšie rozbehne skôr až v druhej polovici, ale zase je tu množstvo zaujímavého a tak sa je na čo pozerať od začiatku až do konca. Akcie je tu priemerné množstvo a je perfektná. Kvôli žánru som jej ani moc nečakal, ale práve v tomto prípade ma to aj mrzí, chcel by som jej viac, lebo sa skutočne vydarila. Je to moderný štýl akcie, ktorá sa snaží pôsobiť realisticky a až na jeden, dva momenty sa jej to aj darí. Je skvelo natočená, rozmanitá, pôsobí nadmieru dynamicky, chválim aj ozvučenie a odohráva sa vo veľmi dobre zvolených prostrediach. Celkovo pôsobí dosť kontaktne a napínavo, súboje majú výbornú choreografiu a aj prevedenie, takže som si vychutnával každý chvat, prestrelky sú tiež perfektne zvládnuté, síce v nich nie je moc usmrtených, ale kvôli ideálnym priestorom, kde strelci často musia byť blízko seba pôsobia tiež skvelo, chválim aj tých pár naháňačiek. Jedine ma trochu mrzí, že finále už trochu zaostáva, ale inak je celková akcia v rámci špionážneho žánru absolútna špička. Herecké obsadenie je vynikajúce, Ha Jung-Woo v hlavnej úlohe tu sadol a navyše ma prekvapil skvelým fyzickým výkonom, Jeon Ji-Hyeon tu kvôli postave tlmočníčky síce pôsobí trochu podradnejšie, ale aj tak ju vždy rád vidím, Han Suk-Kyu si už niekoľkýkrát zopakoval takmer totožnú úlohu, takže vytrvalého juhokórejského agenta zvládol bezchybne, Ryoo Seung-Bum sa mi síce na drsného agenta moc nehodil, ale nakoniec si nemôžem sťažovať a k tomu ešte plno zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú prvotriedne, vizuálna stránka, prístup k postavám, prevedenie akcie, až na pár menších detailov vo väčších efektoch je to v rámci žánru špičková kvalita. Keby tu bolo ešte trochu viac akcie, prípadne film bol o trochu dynamickejší, tak by som neváhal s plným hodnotením, ale aj tak som veľmi spokojný, skvelá akcia, výborné obsadenie, zaujímavý dej a veľmi dobrá technická stránka, minimálne kvôli tej akcii si to určite ešte pozriem a pokračovanie by som rozhodne uvítal. 82% () (méně) (více)

*CARNIFEX*

Keď sa z obsahu dozviem, že má ísť o strhujúci, dravý, akčný film na bourneovskom princípe, pričom si v hlave predstavím “tretie” pokračovanie tejto kultovej série, potom samotné prirovnanie nemožno vnímať nijak inak, ako úplné “fopá”. Film dobrý, no dobré je na “trojku”. ()

Niktorius

Slušná žánrovka, kterou podkopávají typické asijské nemoci (zbytečně zamotaný / zmatený příběh), ale vždycky se dokáže opřít o energický temporytmus a vynikající akční scény, jejichž bourneovská fyzičnost a pseudorealističnost jde ruku v ruce s nápaditostí a promyšlenou režií. Svým způsobem oceňuji i skutečnost, že se Berlínské misi úspěšně daří udržovat si punc naprosté serióznosti a dokonce i jakési politicko-společenské závažnosti i přesto, že když se člověk pokusí její fabuli stručně převyprávět, musí se chtě nechtě usmívat nad její stupiditou a šablonovitostí (zlí arabští kebabáři vedou). ()

Wacoslav1

Ale jo ušlo to. Akce mohlo být určitě víc je to zbytečně dlouhý. U podobných filmů si na délku přes 2 hodiny nepotrpím, ale zase je to místama drsný, Azijsky osobitý bez toho jejich typickýho (ne) humoru. Takže 60% ()

Big Bear

Krapet překombinované řekl bych. Neden xenofob by si myslel, že Berlín je dnes samý Afričan, Syřan či Iráčan a ono se to tam hemží hlavně Korejci, no kdo by to byl řekl... Pravda divák v tom má ze začátku trochu maglajz (v těch hrantých obličejích ) a snad proto jsou ti z komunistického severu, kde zítra znamená předpředevčírem označeni alespoň z prvu na klopách červenými odznáčky. Do toho samozřejmě CIA, Rusáci, Palestinci a dokonce kucí Mosadu. Chyběl tam za nás snad už jen Andor Šándor a Marie Benešová. Korejci umí a snad proto mně to zpracování už tak neuchvátilo. Je to jejich standard, všechny ty bitky, kaskadérské kousky atd byť tady tedy to lehnutí na dráty s vysokým napětím bez následků bylo už spíše k smíchu...Ale kdo ví, třeba ta koženková bunda slušně izolovala... Ručkování po postupně se odtrhávajících okapech tu už bylo také mnohokrát, takže jak píšu standard. Na závěr přeci jen trošičku Korejci překvapili tradiční asijskou krutostí, protože smrt jedné z hlavních postav vzhledem k jejímu stavu by se dnes v korektní západní filmařině asi už objevit asi nemohla. Už vidím ty protestující kojící matky ! A co by to bylo za akční film, kdyby na konci nebyl pořádný výbuch cisternového náklaďáku... A zase šla Korea vlastní cestou. Tenhle nebyl ani s benzinem, ani s plynem, ale byl to LKW mit milch. Ale to je jedno, páč vybuchl stejně jako ten s benzínem ! Takže pokud se chcete podívat pod pokličku Korejcům v Berlíně co tam všechno kutí, neváhejte. Pro mně to bylo skoro až moc dlouhé a tak dávám jen za 3 SD karty s tajnými záznamy tajných služeb o tajných tajnostech jiných tajných služeb ! * * * ()

Madsbender

"Přichází bouřka a není kam se ukrýt." Takto má vyzerať špičkový kinotrhák. Skĺbenie (a teraz si vykĺbim prsty) známych diel, odkazov a citácií majstrovských špionážnych noviel a tradičných konšpiračných tém, greengrassovského napätia, medzinárodných vzťahov a odvekej (dnes už trochu prevarenej) politickej vojny agentov a.k.a. Sever proti Juhu. Alebo mŕtvy komunista je dobrý komunista. Príbeh však operuje s tajomnom, a tak po celú prvú polovicu divák len zbiera informácie, odkrýva doposiaľ utajené kúsky skladačky a obozretne posúva figúrky na šachovnici vo vnútri svojej mysle. Áno, je to síce, ako som v úvode naznačil, mainstreamový kinohit, ale to neznamená, že vám nevie trochu zamotať hlavu. Nejednoznačnosť a pozornosť upretá na detaily, ako aj doposiaľ na okraji sa pohybujúcich aktérov veľkej hry, ktorý odrazu držia tie najsilnejšie karty, hrá po dlhú dobu prim. No a potom, keď už je polovica kariet odkrytá, nastáva čas pre rozprúdenie krvi v žilách a tú správnu dávku adrenalínu v podobe špičkovej akcie a kvalitného audiovizuálneho potešenia, ktoré žánrového fanúšika zahreje pri srdci. Korenie v podobe ozvláštňujúceho zasadenia do európskeho prostredia je rovnako efektívne ako zapojenie cudzích tajných služieb, Američanov, Arabov, Mossadu, obchodu so zbraňami, CIA, zradcov a agentov oboch hlavných strán (ktoré ani na chvíľu tá tretia nespúšťa z očí). Výsledkom je výživný mix, ktorý poteší aj skvelým obsadením a pozornou všemocnou rukou režiséra, ktorý má nad dejom prehľad. 80% ()

dr.horrible

Pole a balkónová prestrelka - dve päťhviezdičkové scény, v inak štvorhviezdičkovej naháňačke a vlastne je to celkom oldschool. A Ji-hyeon Jeon hrá severokorejku. 85% ()

Anderton

No, príliš som sa v tom nevyznal. Ale je to komplikované takým tým príjemným spôsobom, kedy si všetko na filme užívate a tešíte sa aj na prípadné druhé pozretie, kedy vám to potom celé do seba zapadne. Nebudem klamať, že veľkú zásluhu má na tom Berlín a jeho genius loci. Takže máme tu Severokórejčanov, Juhokórejčanov, Mossad, nejakého dôležitého Araba v pozadí, samozrejme CIA, KGB a prípad sa dotýka tých najvyšších miest v KĽDR a ešte ide aj o veľké peniaze, konkrétne 4 miliardy. Takže sa dá pochopiť, ak niekto tento film na základe takéhoto mišmašu všetkého odsúdi. Pokiaľ sa ale chcete zabaviť pri zbesilom tempe, slušnej akcii a trochu aj zapojiť mozog, tak Berlínska misia je dobrá voľba. ()

Chrustyn

Oproti americké produkci výrazně utahanější a více se zaměřující na nepříliš zajímavé postavy, přesto technicky brilantní variace na Jasona Bournea, která se bohužel rozjede až ve druhé polovině. ()

Arsenal83

Aký je rozdiel medzi komunistickým Korejcom a tým kapitalistickým? Taký, ako je rozdiel medzi Japoncom a Číňanom, nerozoznáte ich. Ale inak celkom fajn špionážna dráma. ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb