Naboř a ujeď

• SK název

Udri a zdrhni

Akční / Komedie / Romantický / Road movie

USA, 2012, 100 min

Zábavná blbinka, ktorá poteší komickými a dobre zahranými postavami (každý je tu slušný exot), tušením ich blížiaceho sa stretu (ktorý nemôže dopadnúť dobre), a tiež množstvom auto honičiek, ktoré (hlavne prostredím) pripomenú Auto zabiják (Tarantina tu majú radi). Vtipné gagy jedna-ku-jednej striedajú menej vtipné, a celé to pokope drží uveriteľná chémia medzi Shepardom a Kristen Bell. Sympaťáci.(4.4.2013)

Rozpočet $2miliónyTržby USA $13,749,300Tržby Celosvetovo $16,377,000▐ len praštená zlátanina, ktorý chce byť strašne cool a nad vecou, celé mimo misu, hlavne tie naháňačky na autách sú vrchol mizernej samoúčelnosti /25%/(14.2.2013)

Tenhle ryze americký subžánr road movie má dlouhou tradici a čítá legendy typu Vanishing Point, Dvouproudou asfaltku či odkazuje ještě dále až k Bezstarostné jízdě. Slabost pro koně pod kapotou a burácení motorů, vůni spálených gum, rychlost coby synonymum svobody, vytuněné oldschoolové koráby silnic, cesta, která je cíl. To všechno už tu bylo v drsných, ale svobodných 70. letech. V roce 2012 je realita ovšem trochu jiná. Už jen díky proměně dopravní infrastruktury se nedá jen tak nasednout do bouráku a s policajty v patách ujíždět za svobodou. A to dokonce ani v Americe. Změnily se podmínky, proměnil se subžánr. Rastr politické korektnosti velel hrdinovi bažícímu po svobodě usadit se, namísto ,,Born to be wild" ho donutil poslouchat nový hit ,,Born to be normal", ze solitéra se stal partnerem výrazně emancipované ženy, která ho nutí mluvit politicky korektně a neví nic o jeho minulosti. Je to peklo a jediné, co mu zbylo, je jeho nádherný černý Lincoln. Pak už je ale všechno jinak, než to bývalo kdysi, namísto dramatu je tu nově akční romantická komedie, namísto hledání svobody padání do chomoutu. Co zbylo, je láska k tomu, co kdysi ten Lincoln se sedmi sty koňmi pod kapotou představoval.(30.12.2012)

Nenazýval bych to komedií, ale zábava to byla a mě to fakt příjemně uteklo. Jsou tam dobrý honičky, dobrá hudba a hlavní hrdina mi taky po nějaké době přestal vadit.(25.7.2013)

• B!shop

Tak tohle me fakt silne zklamalo, cekal jsem totiz neco jako Mistri hazardu nebo Starsky a Hutch, coz byla chyba. Film totiz nema zadnej poradnej pribeh, coz by ale zas tak nevadilo, stejne jsem si to poustel spis kvuli honickam, jenze kdyz se pul hodiny jen kecalo, zaclo mi to bejt lehce podezrely. Pak ze sebe hlavni hrdina vyblil, ze je bejvalej ultra zavodnik a nazhavil karu a ja se zacal tesit, ze se to konecne rozjede a ono hovno. Jako jasne, par honicek tu je, ale ze by byly nejak zapamatovani hodny to ani nahodou. Navic hlavni dvojce Cooper Shepard by spis clovek uveril, ze jsou dvojka zhulenejch serfaru, nez bankovni lupice. A tak ve vysledku nakonec bavi jen vymatlanej Tom Arnold. Naprosto promarnena sance, ktera neni ani vtipna, ani akcni a bohuzel ani trochu zabavna, fakt sem se slusne nudil.(4.8.2013)

Až budu jednou umístěn v programu na ochranu svědků, tak si zvolím tvrďácky zkrocené jméno Ennis Del Mar nebo Jack Twist a rozhodně neodvezu žádnou blonďatou pipinu do města, odkud jsem s falešnou identitou statečně utekl. Charlie Bronson je však příliš polepšený zmetek na to, aby svou přítelkyni poslal autobusem, takže si spolehlivě zadělal na problémy, při kterých jsem se skvěle pobavil. Někdo zkrátka považuje federálního agenta neustále honícího své auto za hloupou figuru, někomu mohou dredy na hlavě Bradley Coopera připadat trapné, někoho uráží spolek nahých důchodců a někdo považuje motor se sedmisty koňskými silami za slabý na pořádnou honičku, ale mně to připadá na pohodovou road movie naprosto dostačující.(4.3.2013)

Milý malý film, ze kterého doslova čiší, že si ho Dax Shepard natočil pro radost a ne jen jako money-machine.(19.9.2012)

Obyčejná, ale zdařilá komedie. Takové menší blbnutí dobrých herců jako je Bradley Cooper, Kristin Chenoweth, Beau Bridges a krásné Kristen Bell, plus divoké jízdy v luxusních autech. Zajímavá scéna se psím žrádlem. ( Hodnocení: 6/10 )(8.3.2013)

Ale jo, já se parádně bavila:) Kombinace žánrů akční - komedie - road movie mi perfektně sedla a opět se divím zdejšímu hodnocení. Kristen Bell i Dax Shepard jsou sympaťáci a moc jim to spolu slušelo a z účesu Bradleyho Coopera jsem dostávala záchvaty smíchu. Nemám větší výhrady, pěkné 4*.(4.4.2013)

Zábavný snímek, u jehož sledování jsem si vzpomněl na ptákovinu Mistři hazardu. Naboř a ujeď je takový klasický příjemný film na jedno podívání. Některé scény určitě stojí za pozornost, například když Bradley Cooper doporučuje psí žrádlo. Film tak nějak bezproblémově dojede do vytouženého cíle. Malinko lepší průměr.(18.1.2013)

Film určitě pohodářskej, kterej si na nic nehraje. Spousta automobilových honiček, spousta blbostí, ale aspoň se trošku zasmějete, určitě film na oddech, kterej neurazí ani nenadchne.(30.9.2013)

Docela zklamání. Od filmu jsem totiž hodně očekával, a v první půlce se mi toho dostalo dosti málo. Druhá polovina, zejména závěrečná 20timinutovka, mé hodnocení ovšem přehoupla na lepší hodnocení. Slabé 4 hvězdy.(25.2.2013)

• Boogeyman

Čuráček má nadupanou hustokáru a chce se jí pochlubit. Normální člověk jí vylepí na facebook, Dax Shepard sežene bandu hvězdných kámošů a natočí o káře film, kterej si vydupe i do kin. Takže kára je luxusní, o tom žádná, ale ta omáčka kolem ní je kokotina nejhlubšího zrna.(24.2.2013)

Akční bláznivá dramatická romance! Jo, fakt něco takovýho existuje. Jsem v pokušení napálit tomu maximum a upřímně lituju všechny "suchoprdy" ;), kteří se u toho za žádnou cenu nemůžou naplno odreagovat. Zatím asi 100 nejzábavnějších minut filmového roku 2012 s několika špičkovými humornými scénkami, co vám potrhají bránici. Úplně ten dream project chápu.(26.1.2013)

Prvních třicet minut bylo tak přiblblých, že jsem se musela hodně přemlouvat, abych u toho vůbec vydržela. Nakonec jsem vydržela, hlavně díky tomu, že káry v tomhle filmu byly opravdu fešné a mě až cukaly ruce v touze sáhnout si na jejich volant. Konečná hoďka už se vydržet dala, ačkoli přinesla spíš předvídatelný humor a vykrádačku podobných komedií. Celkově bych tenhle film popsala jako mírnější kocovinu, víte, že už jste zažili horší, ale to neznamená, že byste byli z téhle nadšení. 50%(22.7.2013)

• cukorek

Seriálové postavy Veronika Marsová (Kristen Bell) a záporak zo seriálu Smallvile (Michael Rosenbaum) si dali "rande", ale hviezdy na nebi im veľmi nepriali. Celé to vyznelo tragicky, nemyslím to doslova, lebo od tragédie to malo ďaleko a tak isto aj od romantiky a tak putovanie do Los Angeles bolo ešte horšie ako rozprávková cesta vajca, ktoré sa vybralo na vandrovku. Herecké obsadenie nezachránil ani Bradley Cooper, ktorému sa ušla pre zmenu vizáž a kostým, ktorý z neho urobil šaša z ulice. Scenár a réžia tu riadne zlyhala v auto naháňačkách, v nepodarenej role ochrancovi svedkov, zapojením nahých dôchodcov a tak ďalej. Dalo sa pozerať akurát na autá, ktorým dominoval nablýskaný Lincolnom, takže slabých 20%.(26.2.2013)

Vůbec špatný film to není. Navíc je zde skvělé obsazení, všichni staří známí z mých oblíbených filmů a seriálů. Chvílema to přeci jen mohlo rychleji odsejpat. Na začátku byl právě pomalejší rozjezd, kdy jsem nevěděl oč půjde, ale konec to napravil. Jen tak tak to dalo na 4*. (8.6.13 cz/tab)(8.6.2013)

• IQ Tiqe

První třetina celkem opruz, zápletka slabá (podle mě vystavená na nesmyslu, hlavně proto mě děj tak prudil), postavy opruzové; konverzačka, co nefunguje. Potom to nebylo o moc lepší, snad jen pár obratů padlo na úrodnou půdu, auta nebyly špatný, děj se posunul na klasickej road-movie-průměr, kdy na konci aspoň máte příjemnej pocit, ale víte, že neni proč. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 4 | hudba 5 | humor 1 | akce 4 | napětí 1 | pustil bych si znovu 4(25.12.2012)

• Pepinec

Kdepak Naboř a ujeď, ale Zkoukni a zahoď! Originální asi jako každodenní západ Slunce za naším kravínem a humoru se tu taky nenajíte. Nejlepší na tom všem je zadek Kristen Bell. Což by nebylo až tak marné, kdyby šlo o moje dnešní rande, ale že jde o film, je to docela průser...(14.8.2013)

• predators

Bradley Cooper musí být s Daxem Shepardem hodně dobrý kámoš, jinak si nedovedu vysvětlit to, že by hrál v této dost primitivní road movie. No a i těch autohoniček (tím auto jsou opravdu myšleny vozidla) je tu poskrovnu! 35%(3.1.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12