Láska všemi deseti

Populaire

Láska všetkými desiatimi

Sportovní / Romantický / Komedie

Francie / Belgie, 2012, 111 min

První třetina byla hezká, bylo to takové retro, ústřední dvojice byla poněkud nezvyklá (ona poněkud praštěná, on stále zamračený), byla tam hezká zápletka s mizernou sekretářkou, která umí velmi rychle psát na stroji, ale pak už toho psaní na stroji bylo trochu moc a vlastně už to o ničem jiném nebylo, takže se kouzlo poněkud vytratilo.(20.1.2014)

Roz(to)milé, skvostně stylizované, sympatické, se správně zvolenou i dávkovanou špetkou nadsázky, kde se speciálně "zápasy" vyvedly. Problém je jeden jediný, ovšem vzhledem k žánru zásadní; mezi ústředním duem to nezajiskří a nezajiskří. Oba tam sednou, ale dohromady jim to štymuje asi jako dvěma leklým rybám v jedné kádi.(23.11.2013)

Šéf a sekretářka trochu jinak aneb jak jeden dobrý chlap trénoval svého Ramba v růžových sukních. Láska všemi deseti není extra originální romantická komedie a asi nejzajímavější je motivace mužského hrdiny pomoct, která je skutečně nezištná. Nejlepší přirovnání, které mě napadá, je Kašlu na lásku, které ale mělo lépe fungující ústřední pár. Zkrátka dobrý film pro začátek romantického večera ve dvou nebo v partě kamarádek.(20.10.2015)

Zklamání. Jak nadějně to celé začalo, tak zoufale to končí. Příjemné retro se skvělou hudbou, ubité otravnou soutěží, kde chybělo už jen mistrovství vesmíru, a zpackanou romantikou se snad nejprofláklejší zápletkou (oba se milují, ale ten jeden to odmítá přiznat, aby nakonec prozřel/a). Kdyby všichni zůstali v kanceláři v Lisieux a tady místo soutěžení rozjeli něco na způsob Allenova Match Pointu, ale v komedii, a kdyby se před kamerou častěji objevovala Bérénice Bejo, byl bych zcela spokojen.(21.7.2013)

• Quisp

A co kdybychom natočili film o soutěžích v psaní na stroji? Když by u mě s takovým návrhem zaklepal mladý nadějný tvůrce, s chutí bych mu věnoval pár miliónů, které nemám, aby svůj námět natočil. Pokud by mi o pár měsíců později ukázal výsledek v podobě Lásky všemi deseti, se zlou bych ho vyprovodil. Francouzská rádoby retro romantická komedie působí dojmem zaseknutého kolovrátků, který se vleče rychlostí ojeté škodovky na dálnici D1. Ústřední dvojice se nemá ráda, pak začne spolupracovat, z šedé myšky se stane krásná labuť a v psaní na stroji všem nakope pozadí, včetně peněz lačných Američanů. Proč ale pět hodin sledovat dvouhodinový film, když je vám každá příběhová zákruta předem zcela jasná? Smutný divák se pak snaží chytat pověstného stébla v podobě vizuálních nápadů. Ať však kouká vlevo nebo vpravo, žádné nemůže najít. Snímky, kde je nejlepším prvkem počáteční nápad, si zaslouží nemilosrdnou kritiku. Hvězdička dolů za absolutně nevyužitou krásu Bérénice Bejo.(12.2.2013)