Na divoké vlně

(neoficiální název)

Mavericks: Na divokej vlne

Drama / Sportovní

USA, 2012, 117 min

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 2,030 // Otvárací Víkend v USA: $2,268,274 //(4.9.2013)

Surf považuju za nejkrásnější sport na světě, takže filmy které se mu věnují cíleně vyhledávám, ale to, co jsem dostal v tomhle filmu překročilo úplně všechno. Pokud jde o surf, tak jsem neviděl krásnější filmový záběry než tady. Pan Bill Pope by si za svou práci zasloužil poctivou domácí svíčkovou, kterou bych mu osobně přinesl na stůl a ještě bych mu osobě uvázal bryndáček. Film má dvě příběhové roviny, jedna se překvapivě týká surfování a životního přístupu s ním souvisejícím a druhá osobních démonků hlavních představitelů. Obě dějové linky se skvělým způsobem vzájemně podporují a já se musím přiznat, že už dlouho jsem nebral nějaký film tak osobně jako tenhle. Při závěrečné skladbě jsem byl rozebranej na atomy. Vnitřní prožitková intezita nachmatala mé max. Gerard Butler už zahrál nejednu skvělou roli, ale za roli Frostyho bych mu tu českou domácí svíčkovou přines taky a bryndáček bych mu uvazoval opravdu s velkou péčí a vlastně...za tenhle film si tu svíčkovou i bryndáčky zaslouží úplně všichni, kdo maj s tímhle film co dočinění, protože vytvořili film do kterýho jsem se totálně zamiloval. "Live like Jay"(6.7.2014)

Nádherný film o ještě nádhernějším sportu, hledání vlastní cesty a bojování sám se sebou, odhodlat se a postavit se obrovské výzvě, která očividně v tomhle sportu nemá obdoby. Byla radost to sledovat, k tomu na pozadí hrála dobře vybraná hudba. Takhle si představuji krásný film, který by měl ocenit každý, opravdu nechápu lidi, co maj potřebu ho schazovat a negativně hodnotit, to jsou podle mně prostě dementi.(28.3.2013)

Celkom fajn dráma, ktorá ale ničím moc neprekvapí a radšej vsádza na istotu. Dlhovlasí zarastený Buttler vyzerá divne ale je fajn a hodí sa tam, Jonny Weston a Leven Rambin možno vyzerajú ako s Twilightu, ale ich vzťah na to priestor (chvála bohu) nemá, more a vlny sú tak dobre natočené, že ani na všelijakých Diskaveričkách nič také neuvidíte a hudba je vlastne tiež celkom v pohode. Takže celý film je vlastne fajn. Pokial máte radi surfovanie a veľké vlny, tak vás to možno bude baviť. A pokiaľ vám veľké vlny nestačia je tu aj jedna obrovská, ktorá sa vola Mavericks. 80% - 4*(10.7.2013)

Jako sociální drama vcelku průměrná záležitost plná otřepaných klišé, ovšem coby sportovní snímek nadprůměrná věc. Počáteční nesympatie k hlavní postavě záhy vystřídal obdiv. Nechybí dramatické situace i hluboké dialogy, zejména v situacích, kdy Frosty ( skvělý G. Butler) hovoří o podstatě oceánu, o vztahu člověka k němu apod. Některé scény přicházejí znenadání a zůstávají neobjasněny, ovšem přesto bez vlivu na zážitek z filmu. Sentimentální závěr přijde k chuti a divák odchází od obrazovky z pocitem, že poznal heroickou osobnost s vůlí pevnou jako skála, která se mu v rozhodujících životních okamžicích stane inspirací. 75%(5.6.2014)