Na divoké vlně

Mavericks: Na divokej vlne

Chasing Mavericks

Drama / Sportovní

USA, 2012, 117 min

Celkom fajn dráma, ktorá ale ničím moc neprekvapí a radšej vsádza na istotu. Dlhovlasí zarastený Buttler vyzerá divne ale je fajn a hodí sa tam, Jonny Weston a Leven Rambin možno vyzerajú ako s Twilightu, ale ich vzťah na to priestor (chvála bohu) nemá, more a vlny sú tak dobre natočené, že ani na všelijakých Diskaveričkách nič také neuvidíte a hudba je vlastne tiež celkom v pohode. Takže celý film je vlastne fajn. Pokial máte radi surfovanie a veľké vlny, tak vás to možno bude baviť. A pokiaľ vám veľké vlny nestačia je tu aj jedna obrovská, ktorá sa vola Mavericks. 80% - 4*(10.7.2013)

Konečne sa zase Butler ocitol v náročnejšej pozícií v ktorej nehrá len "druhú ligu", ale obklopený zlomovými momentami výborne zvláda aj emociálne vystupovanie. Z na oko jednoduchého filmu o morských vlnách vypláva na povrch poriadne silný príbeh, ktorý v závere prekvapivo vygraduje a spečatí osudové prepojenie chlapca s morským gigantom. Sila príbehu spočívala v slušnej dávke odvahy, nezlomnosti, lásky, ale hlavne úderom nefalšovanej dramatickosti. Všedné, ale za to reálne prevedenie filmu výborne vystihovalo spracovanie životnej predlohy v ktorej vždy nastanú rôzne konfrontácie a nečakané udalosti. Mojou nečakanou a najsilnejšou udalosťou bolo čítanie dopisu, ktorý Jay venoval Frostovi, vtedy mi srdce začalo búšiť ozaj intenzívnejšie a môj zážitok z filmu sa riadne znásobil. Veľmi dobre vyznelo umiestnenie a práca kamery, ktorá exkluzívne poskytovala očarujúce snímky od úvodného odštartovania až po veľké finále. Film ponúka udalosti so správnym načasovaním a aj potešujúcim hudobným doprovodom. 80%(21.4.2013)

Cinema City Anděl - Povedené sportovní drama, které napsal sám život. Dobré bylo, že dostávali oba hlavní herci stejně prostoru. Přece jenom Butler je hvězda, takže by se nikdo nemohl divit, kdyby byl na plátně pořád on. Kamera byla vynikající, pohledy na obří vlny braly na velkém plátně dech. Stejně tak finále, u kterého jsem byl v napětí. No a v úplném závěru nejeden člověk i slzu mohl uronit. Rozhodně po filmu ještě někdy sáhnu. 75% (with J.)(11.12.2012)

Frosty: What's going on inside of you, Jay? What are you afraid of? You've got a chance to change everything. Take it. This is about more than just surfing. This is about choices you make in life. This is about finding that one thing that sets you free. You need to believe in yourself or none of this matters." Film, který vás nutí zamyslet nad tím, jestli opravdu žijete život na plno. !DOPORUČUJI! 89%(10.3.2013)

Videl som štandardný športový film z prostredia športu, ku ktorému nemám žiaden vzťah. Všetky športovo-životopisné filmy sa nakrúcajú podľa rovnakej schémy a mám trochu problém hľadať a nachádzať v nich odlišnosti, špecifiká, ktoré by prispeli k ich dlhšiemu uchovaniu v pamäti. Tu som ich nenašiel. Film som si pozrel, neohúril ma, nenaštval ma, takže širokopásmové tri hviezdičky si zaslúži. Vedľajšie dejové línie i herecké výkony ich predstaviteľov, značne zaostávali za ústrednou dvojkou.(16.11.2014)