Assassin’s Creed

• Francie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Hong Kong / USA, 2016, 115 min

Naprosto průměrná podívaná... bohužel všechny oku lahodící akce se vybryndaly už v traileru. Zbývající příběh takový nemastný neslaný. Uvidíme co dovolí tržby, třeby to bude jenom startující kousek k zajímavým pokračováním. Fassbender dobrý jako vždy. Obsazení bylo moc dobré, škoda, že z toho vyškvařili více. Z počátku mi přišla akce zmateně nasnímaná a hrozně nepřehledná. Časem se to trochu ustálilo, ale moc jí tam nebylo a jak již jsem psal, bohužel velká většina jí padla do trailerů.(1.1.2017)

• Pejpr

Nuda k uzoufání. Akční scény vyplňují víc jak polovinu filmu, na čemž by nebylo nic špatného, kdyby se ovšem střihu nechopil nedoštudovanej řezník s epilepsií, kterou se diváky pokouší nakazit. Vážně mě nebaví koukat se, jak Fassbender bojuje na tranažeru... nebo ve tmě. A když už to vypadá na dobrou akční scénu, tak... je ustřižena. Snad neni takovej problém kouknout se filmy Jackieho Chana a sestřihat to podle toho, ne? Ostatní věci by se ještě daly jakž takž překousnout, byť nelogičností je tam opravdu dost. Navíc české titulky někdo dělal v googlu translatoru a vývoj charakteru je, řekněme, náhodný, ale ještě by se nad tím dalo mávnout rukou a říct ok... nebýt ovšem těch bojových scén. Nemohu si pomoci, ale Assassin's Creed působí lacině. Assassínská romantizující atmosféra, která na mě působila v podstatě z jakéhokoli herního dílu, zde chybí. Takováhle námaha a to všechno jenom kvůli jedné petaque kouli.(11.1.2017)

• Bebacek

Marion Cotillard v každém záběru (jen) čumí.(2.1.2017)

Na konci mělo být Kurzel Brothers, továrna na vlhké sny. Kde ostatní selhali, tam oba bodují na celé čáře. Vyspělý charakterní blockbuster, který se nebojí přijít s vlastními myšlenkami a zároveň důstojně ctí předlohu. Nejlepší film svého druhu? O tom nepochybuji. Avšak obavy, že obsahově rozsáhlé hry se zkrátka nedají převést na stříbrné plátno, se z části naplnily. Problém není ani tak v desítkách minut, jež zůstaly ležet na podlaze střižny. Je to komplexnosti materiálu a (na rozdíl od samotné hry) absence jakékoliv interakce s příběhem. Ta doba zkrátka ještě není tady. Kurzel svůj skok důvěry provedl, ale přistávací kupka sena nikde. Bylo moc brzy.(29.12.2016)

Vlastně jsem spokojen. Slo to udelat o fous lepe, aby se v tom spletenem scenari slo aspon trosku vyznat a postavy mely aspon trochu osobnosti, ale za posledni pulrok jsem videl z holywoodu vzejit mnohem horsi blockbástry. Tenhle film navic vypada opravdu pekne po vizualni strance.(9.1.2017)

• - Společnost Ubisoft se rozhodla dát si v roce 2016 pauzu, a tak nevyjde další pokračování herní série "Assassin's Creed", které už vychází nepřetržitě od roku 2010. Hlavním důvodem byl neustále sílící hlas kritiků a také očekávané tržby z promítání filmu, které vzniklou mezeru mají vyplnit. (jenHonza)

• - Spoiler: Jeremy Irons, jenž ve filmu hraje postavu Alana Rikkina, což je  jeden z hlavních představitelů záporné společnosti Abstergo Industries, hrál také v seriálu Borgiové (od r. 2011), kde ztvárnil roli Rodriga Borgii. Ve druhém díle série "Assassin's Creed", který se odehrává v renesanční Itálii 15. století, jsou hlavními záporáky právě rod Borgiů, konkrétně přímo jejich vůdce, Rodrigo Borgia. (S.U.E.S.)

• - Michael Fassbender nehral ani jednu hru zo série. (Schevchen)