Assassin’s Creed

• Francie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Hong Kong / USA, 2016, 115 min

Zajímavý, umělecky ambiciózní pokus. Vizuálně podobně "černobílé" a artově vyšisované jako cokoliv od Nolana, nebo třeba Spectre. Scénář je ale břečkoidní a pohřbívá osobitost a sebevědomý směr, kterým se tvůrci ubírali. Parkour je fajn, Španělsko 15. století také, avšak cokoliv v přítomnosti bída. A v tomto případě se obávám, že na rozdíl od Warcraftu tady nebudou nadšení z filmové adaptace ani sami hráči tak slavné hry.(7.1.2017)

zdaleka ne takový propadák, jaký jsem na základě spousty ohlasů očekával.. je to sice celé vystavěné na hodně pochybné (resp. vyloženě směšné) zápletce ohledně jakéhosi debilního jablka a konec vyzní dost do ztracena, jinak má ale celý film slušný spád, hodně zajímavou atmosféru a především výbornou akci, takže z mé strany nakonec v podstatě spokojenost a ke 4* chybí jen malinko..(6.1.2017)

Šla jsem do kina s tím, že kdo nic neočekává, nebude zklamaný a jsem naprosto nadšená, protože můžu nezaujatě i jako fanoušek AC, který nahrál stovky hodin říct, že tohle se prostě povedlo. Člověk, který hry nehrál se až tak neztratí, všechno bylo hezky vysvětleno a ten, kdo hrál, může být v klidu, nic ho neurazí. A teď k hodnocení samotného filmu.. Tak skvělou kameru jsem neviděla již dlouho, byla jsem vtáhnuta do děje hned od první scény. Anticipované bojové a parkour scény byly třešnička na dortu a nepřeháním, když řeknu, že jsem měla několikrát husí kůži. Fassbender mi jako assassin sedl, vlastně jako celé herecké obsazení a hlavně si ten film nehraje na něco, co není. Taky mě hodně překvapil soundtrack, který jsem si hned musela pustit a poslouchám ho zrovna při psaní tohoto komentáře. Prostě kdo se chce bavit, se bavit bude, a kdo na to jde už předem s přesvědčením, jako polovina čsfd :) že to bude stát za prd, tak to taky za ten prd stát bude. Mohlo to dopadnout o 100% hůř, ale i na mírné změny oproti hře (animus..), které zvládli na jedničku, si nemám na co stěžovat.(29.12.2016)

• Bebacek

Marion Cotillard v každém záběru (jen) čumí.(2.1.2017)

Žádný fan-service a natvrdo vůči i tomu nejpřívětivějšímu diváku. Nehollywoodská adaptace, která nemilosrdně spláchla víc jak sto milionů a nestydí se za to. Vizuálně podmanivé blaho, které otestuje promítačky i limity, jak moc je divák ochoten přijmout tvůrčí pravidla.(30.12.2016)

• - Společnost Ubisoft Entertainment si hodlala udržet veškerá práva na značku Assassin's Creed, protože nechtěla v žádném případě dopustit, aby z dalšího jejich původního majetku vznikl finanční propadák jako například v případě Princ z Persie: Písky času (2010). (PauloZ)

• - Natáčalo sa vo Vallete, na Malte v septembri 2015, pod pracovným názvom Toom. (Schevchen)

• - Film mal pôvodne režírovať Daniel Espinosa. (classic)