Assassin’s Creed

• Francie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Hong Kong / USA, 2016, 115 min

Kurzel si Assasína natočil po svém a kdyby nemusel krátit mohlo to být na výbornou. V tomhle střihu chybí vysvětlovačky, které by pomohly plynulosti příběhu. On i když je banální (byť kouzelně do sebe zapadající) by měl být vyprávěn celý. Vážná nota ale nemusí sednout každému. Assassins Creed totiž paradoxně není o zábavě, ale úvahách, které by si divák měl začít pokládat.(1.1.2017)

Prototyp dokonale nevyváženého filmu. Na jedné straně naprosto precizně zvládnuté stránky filmu (fantastická kamera, prostředí, obsazení, atmosféra, 50% bojových choreografií, hudba - v několika scénách) a na druhé straně naprosto tragicky zvládnuté stránky filmu (scénář - ve filmu umře tuna postav, ale u všech vám to bude tak nějak jedno, 50% bojových choreografií, odfláknutej závěr a nevalný poselství filmu, hudba - fakt sorry, ale ve většině scénách se tam prostě dle mýho názoru nehodila a kazila atmosféru). Vychází z toho tedy čistý průměr, který nepřivede k orgasmu ale ani nezpůsobí krvácení hemoroidů. Škoda, Assassinovi jsem fakt věřil.(15.3.2017)

Jsem na vážkách. Mám k tomu hromadu výhrad - finále je jeden velký scenáristický bordel, akce by si zasloužila méně střihů a více celků, herecky to občas svou vážností pomalu klouže k parodii, konflikt je tak lehce načrtnutý, že skoro ani člověk neví, proč jdou postavy proti sobě, prostřihů na Fassyho připojeného na Animus je zbytečně moc, v supermoderním "vězení" pro asasíny nemá ochranka jedinou střelnou zbraň. ALE jako celek mě to až překvapivě chytlo. Atmosféra osobitá, v historické části správně špinavá, hudba přímo skvělá a akce strhující. Je na tom vidět, že filmaři měli vizi a šli si za ní. Škoda jen, že když už dostali k ruce správný rozpočet i šikovné herce, nenašel se nikdo, kdo by se pořádně podíval na scénář. Spálená šance roku. 70%(3.1.2017)

Pri hre Assassin's Creed som presedel pár hodín a osobne ju radím medzi to najlepšie čo som hral. S filmom som vedel, že to bude ťažké, pretože hra položila latku dosť vysoko. No a aj keď film nedosahuje kvalít hry, nemôžem povedať, že som sklamaný. Ale ani nadšený. Bavilo ma to, bavila ma krásna Marion Cotillard, bavil ma skvelý Fassbender, ktorému toto Asasínske dobrodružstvo sadlo, bavili ma akcie, ktoré (aj keď miestami boli zbytočne strihnuté do Animusu) boli vynikajúce, bavilo ma pútavo natočené španielske prostredie a ľúbila sa mi aj podmanivá hudba (aj keď na hudbu od Jespera Kyda nemá). Už menej sa mi páčil (a to je najslabšia časť filmu ) scenár. Občas sú tu menšie zmätky, čo je škoda a taktiež by to chcelo vylepšiť aj chémiu medzi postavami a aj príbeh, ktorý nie je zlý, ale chcelo by ho trošku pútavejšie a dravejšie natočiť. Každopádne som sa bavil a som viac menej spokojný, aj keď s časti sklamaný, keď viem aký zážitok to mohol byť, ak by sa to kvalitou priblížilo k hre. 80% - 4*(4.1.2017)

Šla jsem do kina s tím, že kdo nic neočekává, nebude zklamaný a jsem naprosto nadšená, protože můžu nezaujatě i jako fanoušek AC, který nahrál stovky hodin říct, že tohle se prostě povedlo. Člověk, který hry nehrál se až tak neztratí, všechno bylo hezky vysvětleno a ten, kdo hrál, může být v klidu, nic ho neurazí. A teď k hodnocení samotného filmu.. Tak skvělou kameru jsem neviděla již dlouho, byla jsem vtáhnuta do děje hned od první scény. Anticipované bojové a parkour scény byly třešnička na dortu a nepřeháním, když řeknu, že jsem měla několikrát husí kůži. Fassbender mi jako assassin sedl, vlastně jako celé herecké obsazení a hlavně si ten film nehraje na něco, co není. Taky mě hodně překvapil soundtrack, který jsem si hned musela pustit a poslouchám ho zrovna při psaní tohoto komentáře. Prostě kdo se chce bavit, se bavit bude, a kdo na to jde už předem s přesvědčením, jako polovina čsfd :) že to bude stát za prd, tak to taky za ten prd stát bude. Mohlo to dopadnout o 100% hůř, ale i na mírné změny oproti hře (animus..), které zvládli na jedničku, si nemám na co stěžovat.(29.12.2016)

• - Vystupuje zde hodně známých postav z her "Assassin's Creed" např.:Moussua (Michael Kenneth Williams) - jeho předek je Baptiste, který byl v "Assassin's Creed 3 Liberation", Lin (Michelle H. Lin) - její předek je Shao Jun, kterou sme mohli vidět v "Assassin's Creed Chronicles China" a ve filmu Assassin's Creed Embers (2011), kde navštívila Ezia. Emir (Matias Varela) - jeho předek je Yusuf Tazim z "Assassin's Creed Revelations", kde Ezia seznámí s tureckým bratrstvem. Nathan (Callum Turner) - jeho předek je Duncane Walpole z "Assassin's Creed IV Black Flag", kterému Edward Kenway sebere všechny věci a vydává se pak za assassina. Při přijímacím  je možné zahlédnout Arna Doriana - Arno je z dílu "Assassin's Creed Unity". Alan Rikkin - jeho jméno zaznělo v "Assassin's Creed 1 a 2". (řánys250)

• - Natáčalo sa vo Vallete, na Malte v septembri 2015, pod pracovným názvom Toom. (Schevchen)

• - Michael Fassbender nehral ani jednu hru zo série. (Schevchen)