poster

Assassin’s Creed

 • Velká Británie

  Assassin's Creed

 • Francie

  Assassin's Creed

 • USA

  Assassin's Creed

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Hong Kong / USA, 2016, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  *****

  Žádný fan-service a natvrdo vůči i tomu nejpřívětivějšímu diváku. Nehollywoodská adaptace, která nemilosrdně spláchla víc jak sto milionů a nestydí se za to. Vizuálně podmanivé blaho, které otestuje promítačky i limity, jak moc je divák ochoten přijmout tvůrčí pravidla. Více na Kameře a liteře.(30.12.2016)

 • mm13
  ***

  No nepredali to. Tá ich hra, ako ju podávajú, je krajne nepresvedčivá a nedivím sa ani odpadom!, pretože na diváka bez hlbšej znalosti predlohy to musí chvíľami pôsobiť infantilne až smiešne. Pôvod či obrovská (ničivá!) moc "jablka" napríklad nie sú vysvetlené vôbec, urobili z toho dobre nie MacGuffin. Začali skrátka kdesi od prostriedka, všetko ostatné potom samozrejme ide nanivoč; kaskadéri, španielsky jazyk, šero, špina aj prach a koniec koncov aj plejáda prvotriednych hercov. Film je v prvom rade mágia, tento ju nemá, ani čo by sa jej za necht vošlo. (P.S.: A prečo prepli do módu bez krvi, tomu už vôbec nerozumiem... templári sú diabli a asasíni vrahovia, vážení, nie cínoví vojačikovia).(1.1.2017)

 • dennykr
  ****

  Assassin's Creed je tak trochu krásnou zradou. Hravě „prázdný“ film. Skvělým příkladem jsou tři scény v Animu. Tyto očekávané sekvence začínají tak, jak by si mnoho fanoušků přálo, tedy krásnými velkými celky, výraznou hudbou a množstvím akce. Jenže jakmile se ke slovu dostane Aguilar, jsou akční scény z minulosti narušovány, nejdříve (a) přílišným důrazem na polodetail, čímž se komplikují prostorové vztahy, (b) zvyšující se frekvencí prostřihů do současnosti, do třetice pak (c) až (ne)příjemnou nekomunikativností vyprávění. Ani jeden ze zmíněných aspektů nepovažuji za „tvůrčí selhání“ jako spíše záměrnou snahu dezorientovat diváka. Což podporuje výrazná stylizace, důraz na kombinaci velkých celků a pohyblivého rámování (paradoxně pro ustavení majestátních prostorů mimo akční scény), volba španělského jazyka pro historické dialogy i jistá odtažitost a neproniknutelnost postav a prostředí. Jako by Kurzel lehce deformoval klasické vyprávění tím uměleckým. Skvělé jsou také momenty, kdy film divákům až ostentativně nedovoluje prozkoumat (potenciálně) bohatý a široký fikční svět, nikterak důsledně nerozvádí historii konfliktu obou stran, a dokonce hlavní postavy nijak výrazně nepsychologizuje. Assassin's Creed je vlastně zábavná ukázka toho, jak moc příjemné může být sledování až lehce nepříjemného filmu. Trailery i marketingová kampaň slibovaly akční nálož, která se hrdě postaví vedle vynikajících videoherních blockbusterů, ne podvratnou jednohubku, která diváka trochu potrápí. // Další důkaz toho, že videoherní adaptace jsou extrémně podhodnocené.(18.1.2017)

 • Hitman_47
  ****

  Pro mě osobně velké překvapení, zejména po všech těch zdrcujících prvních dojmech a recenzích. Nakonec je tam těch scén z Absterga trochu víc, než scén z Animu ... ale i přes tu všehosáhlou demenci a nelogičnost scénáře to vždy nakonec vynahradí velmi nápaditá a hravá akce, a hlavně ten nabušený soundtrack, kdy vám budou stát i chlupy v oblasti řitního otvoru (dámy prominou) ! Po megasrágoře jménem Rogue One je tohle velice příjemné osvěžení, jelikož Kurzel vypadá opravdu jako fanoušek, který ovšem nedostal takový ranec, aby se mohl vyblbnout ještě více.(30.12.2016)

 • eLeR
  ***

  Vizuál (hlavne ten v Španielsku) úžasný, Kurzelovi skrátka tá ponurá špinavosť vo filme ide. Brat zase vždy namixuje fantastickú muziku. Spolu s akciou je to potom strhujúce a mne osobne sa páčili aj tie prestrihy pri bitkách na Calla v Animuse. V tom kine som dostala všetko, po čo som si vlastne išla ... aj moji obľúbení herci dobre zahrali (aj keď Marion nemala poriadne čo hrať), lenže čo bolo pre mňa veľké mínus je príbeh. Bol taký nijaký, neucelený, rozkúskovaný ... extra ma nezaujal. Ale čo ja môžem vedieť, v živote som hrala len Burger Restaurant.(7.1.2017)

 • - V herní sérii "Assassin's Creed" je zařízení Animus prezentováno jako lehátko, nebo v pozdějších dílech také jako speciální křeslo. Ve filmu je však Animus ztvárněn jako obrovská, pohyblivá robotická paže. (S.U.E.S.)

 • - Film byl natočen na motivy slavné a úspěšné série her „Assassin's Creed“ od studia Ubisoft. (TwoFace)

 • - Michael Fassbender nehral ani jednu hru zo série. (Schevchen)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace