Assassin’s Creed

• Francie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Velká Británie / Francie / Hong Kong / USA, 2016, 115 min

• Disk

Assassin's Creed má jeden jediný klad - dokonalé tělo Michaela Fassbendera. Jinak je to neskutečně špatná záležitost, která ani v nejmenším nedává žádný smysl. Bylo to všecko takové... hodně amatérské. 2/10(30.12.2016)

// Distributor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 2,996 // Otvárací Víkend v USA: $10,278,225 //(11.1.2017)

Na konci mělo být Kurzel Brothers, továrna na vlhké sny. Kde ostatní selhali, tam oba bodují na celé čáře. Vyspělý charakterní blockbuster, který se nebojí přijít s vlastními myšlenkami a zároveň důstojně ctí předlohu. Nejlepší film svého druhu? O tom nepochybuji. Avšak obavy, že obsahově rozsáhlé hry se zkrátka nedají převést na stříbrné plátno, se z části naplnily. Problém není ani tak v desítkách minut, jež zůstaly ležet na podlaze střižny. Je to komplexnosti materiálu a (na rozdíl od samotné hry) absence jakékoliv interakce s příběhem. Ta doba zkrátka ještě není tady. Kurzel svůj skok důvěry provedl, ale přistávací kupka sena nikde. Bylo moc brzy.(29.12.2016)

Justin Kurzel natočil bohužel další nepříliš přesvědčivý pokus převést videoherní titul na filmové plátno. Assassin's Creed sice vypadá skvěle (poctivá filmařina, slušná kamera a praktické efekty dělají svoje), ovšem nezvládá s čistým štítem odvyprávět svůj příběh tak, aby dával smysl. Nával vlastní mytologie v docela hloupém a smysl nedávajícím balení nezvládají prodat ani jinak slušní herečtí představitelé. Škoda. Ani tentokrát se videohry nevymanily z hlubin průměru. [55%] Více ZDE (30.12.2016)

Naprosto průměrná podívaná... bohužel všechny oku lahodící akce se vybryndaly už v traileru. Zbývající příběh takový nemastný neslaný. Uvidíme co dovolí tržby, třeby to bude jenom startující kousek k zajímavým pokračováním. Fassbender dobrý jako vždy. Obsazení bylo moc dobré, škoda, že z toho vyškvařili více. Z počátku mi přišla akce zmateně nasnímaná a hrozně nepřehledná. Časem se to trochu ustálilo, ale moc jí tam nebylo a jak již jsem psal, bohužel velká většina jí padla do trailerů.(1.1.2017)

• - Alicia Vikander bola zvažovaná do jednej z postáv, ale vybrala si iný film – pokračovanie série o Jasonovi Bourneovi. (Schevchen)

• - Film byl natočen na motivy slavné a úspěšné série her „Assassin's Creed“ od studia Ubisoft. (TwoFace)

• - Justin Kurtel chtěl, aby film působil přirozeně, proto se rozhodl, že bude digitální triky využívat pouze v nejnutnějších případech. Z herního světa slavný skok z výšky se tak skutečně natáčel reálně. Michaela Fassbendera (Callum Lynch) při něm nahradil kaskadér Damien Walters. Skákal z výšky čtyřiceti metrů do vzduchového polštáře. (Mr.curry)