Svatá čtveřice

Holy Quaternity, The

Komedie

Česko, 2012, 78 min

Epesní!(17.9.2015)

Konečně!!! Dlouho jsem čekal na komedii, která me pobaví a nebude me urážet tupostí, průměrem a blbými dialogy!!! Dlouho jsem neviděl komedii, ve které bych se nekroutil trpkým humorem a křečovitostí... Tady je slunce moře a úplne cítím to teplo, který z toho filmu sálá. To teplo není tvořeno jen sluncem, ale taky tím, jak se k sobě ti čtyři chovají;-) Musím jen vyseknout poklonu všem tvůrcům za ten super zážitek!(7.3.2013)

• xxmartinxx

Je v podstatě vtipné, že se ten film snaží o něco jako otevřenost, ale zároveň je tak strašně ustrašený a naprosto nekontroverzní. Vůbec nechápu, proč do toho ti lidé šli, když se vlastně toho tématu bojí.(27.12.2013)

Dle mého hlediska si Svatá čtveřice nezaslouží horší známku než tři-dvě hvězdy, avšak již delší dobu je zřejmé, že Hřebejk je pranýřován za každý film (někdy i oprávněně). Avšak cítím potřebu se jeho filmů zastat, i když např. U mě dobrý a další jeho snímky nemusím, rozhodně mají určitou kvalitu, např. kvalitní technické zpracování a herecké obsazení. U Svaté čtveřice rozhodně potěší jak H. Čermák, tak J. Langmajer i M. Procházková či L. Munzar. O to víc vyznívá herecká nevyzrálost u jiných herců, avšak zde jich o tolik víc není a přiměřená stopáž poukazuje na to, že to není velký a složitý příběh - pouze jedna epizoda ze života blízkých sousedů, kteří k sobě chtějí být blíž. Není to žádné velké umění, žádné velká bomba, ale primitivní, přihlouplé, stupidní (jako snímky jiných českých tvůrců) to není a proto dávám o hvězdu navíc, abych poukázal na zjevnou nespravedlnost a podporu autora, který umí točit dobré filmy.(30.7.2014)

• Chrustyn

Nejhorší Hřebejk. Neskutečně utahaný a nevýrazný film o kamarádech, kteří si z nudy v posteli, prohodí ženský. A všechny to náramně baví. Až na diváky.(4.9.2015)