poster

Svatá čtveřice

 • slovenský

  Svätá štvorka

 • anglický

  Holy Quaternity, The

Komedie

Česko, 2012, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • paascha
  ***

  A jéje, už se zase blíží páně Hřebejka debilní období. Snad jen pěkné kozy a práce v energetice mě zaujala, jinak je to blbost(9.12.2012)

 • fremy
  odpad!

  Nepochopený příběh, smysl nápadu. Hřebejk se šíleně spletl.(6.7.2013)

 • honajz
  odpad!

  Mizerná kamera, rádoby "akční" hudba, postavy bez života, a jestli to mělo mít nějaké poselství, tak tohle snad raději ne. Už několikátý český film, který by všechno řešil nevěrou - aniž by se zamyslel nad tím, jestli ta nevěra skutečně něco vyřeší. Celé je to bez vtipu, nadhledu, vypadá to skutečně jak německé soft porno (včetně elektrikářů, mankote proč? To mělo být vtipné?) Jen štáb si za peníze ministerstva kultury, tedy za naše daně, udělal dovolenou u moře, ale za to se hvězdičky nedávají. Jinak vzkaz českým filmařům - možná vy, finančně za vodou, řešíte podobné ptákoviny. Většina lidí po čtyřicítce však spíš řeší, jak se uživit, kde vydělat nějakou korunu na jídlo, bydlení a děti, a tak. Protože u toho však nikdo neběhá nahatý, jde pro filmaře o neatraktivní téma. Tedy pro české, Poláci o tom točí a moc dobře. ----- Z průběžných poznámek: Proč tam cpou zpívání na kůru a Půlnoční? Aby to mělo větší kontrast? Mně spát 15letá dcera se sousedovic stejně starým klukem, nenechá mě to klidným. Mělo by? Ty vole, dva elektrikáři, a mají vily jak politici, kde na ně vzali? Proč tam není jediná uvěřitelná postava, proč tam není jediná normálně se chovající postava? Proč se mi film snaží vsugerovat, že normální je když každý s každým a všichni jsme prostě jen velká rodina? A do toho trošku toho konopí, no nééé? To fakt rodiče neřešej, že jim potenciálně může 15letá holka otěhotnět? "Marie chodí každou neděli do kostela" - že jsme to neviděli? Ani nějaký křížek v domě? Co ji vlastně nutí chodit do kostela, proč tam ten kostel mankote je, jakou to má vypovídací funkci pro postavu, pro děj? A když chodí do kostela, tak by just své 15leté děti nenechala se sousedovými v jedné posteli. Nakonec tam kostel je, ale proč? Úplně zbytečně. Celé to vypadá jak dlouhý videoklip. Fakt úžasný je, jak 15letý děti dávají rady rodičům o tom, jaké to je žít s někým 20 let. Jo, a musíme ukázat, že jsme multikulturní a pozitivní, tak cikánský chlapeček z děcáku tráví Vánoce s rodinou. Hm, a "vtipnej" lesbickej konec, paráda. Hlavně že se všichni máme rádi. Škoda, že to nebylo proloženo nějakou přednáškou o pohlavních chorobách, s diapozitivy. Nebo dotaženo do konce, že tatínkové spí s dcerami a maminky se syny, to je přece to samé... Povrchní, celé je to povrchní jak celý Viewegh a Hřebejk dohromady - lidi, kteří jako největší problém řeší maximálně to, že jim došlo kvalitní francouzské víno ve sklepě.(19.12.2012)

 • Psema
  odpad!

  Nahá Miládka a Langošovo péro. Oujé!(29.6.2014)

 • Dzeyna
  ****

  Epesní!(17.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace