Svatá čtveřice

Svätá štvorka

Holy Quaternity, The

Komedie

Česko, 2012, 78 min

Film o mimořádně nadstandardních sousedských vztazích. Leckoho může urazit Hřebejkova jednoduchost nebo Vieweghova setrvačnost v nahotě a touze zasunout .. jenže mně jedině přišlo líto, že mám sousedy jehovisty a do žádný výměny párů (byť jsem sám) nepůjdou : ) No, snad brzo vznikne trošku odvážnější pokračování, kde se vedle vysvlečených rodičů objeví i jejich dvě dcery tak jak je Pán Bůh stvořil (synů netřeba ..)(29.3.2013)

• Malarkey

Budu tenhle film brát jen v tom případě, když se Hřebejk přizná, že si tenhle film natočil jenom proto, aby si ho natočil a občas ho vrazil sem tam do nějakého klubového kina. Jinak je to obrovská past na diváka. Takový nápad nejenom, že si nezaslouží filmové zpracování, ale ještě k tomu si nemyslím, že by měl mít nějakou výraznější vypovídající hodnotu. Viewegh se tu krásně ukázal, co má v hlavě, když se rozhodl napsat svůj první scénář právě na tohle téma. No a já musím říct, že pokud i následující jeho nápady budou podobnou formou, tak je to moje poslední setkání s ním.(1.11.2013)

• Psema

Nahá Miládka a Langošovo péro. Oujé!(29.6.2014)

• - Scény z Karibiku sa nakrúcali na ostrove Salt Cay. Ich natáčanie trvalo 12 dní. (Michal74)

• - Svetová premiéra filmu sa netradične konala 18. augusta 2012 na Magio pláži v Bratislave, kde si ho mohla zadarmo pozrieť aj široká verejnosť. (Sufferer)

• - K této komedii Viewegh napsal svůj úplně první původní scénář. Všechny předchozí filmy, k nimž vytvořil scénář, totiž tvořil podle vlastních knižních předloh. [Zdroj: ceskenoviny.cz] (hippyman)