Svatá čtveřice

Holy Quaternity, The

Komedie

Česko, 2012, 78 min

• woody

Vieweghovské léčení mindráků a Hřebejkova vyčpělost ... Film, který nikoho nezajímá.(24.8.2012)

Marika Procházková úplně nahá ♥ A příjemná starší dvojice Jana Gýrová a Luděk Munzar. A DVD se prodává s kondomy :D(6.9.2012)

Prohodí si partnery. Nic jiného nehledejme, nic jiného ani tvůrci nenabízí. Teď je otázka, zda čtyři holé zadky tuzemskému divákovi stačí? Jedni zažívají pocity studu až ponížení, druzí si v téhle látce možná i něco najdou, jiní si připomenou chvíle s ošuntělými videokazetami východoněmeckého porna. Nějaké dramatické vztahové momenty nečekejme. Pokud tu totiž má někdo pochyby, stačí pár bezduchých slov od zbývajících tří spolunocležníků a chmury se rozplynou. Nic víc potřeba není. Takže ani žádný vývoj nečekejme. Přesto alespoň u mě pocit nějaké výrazné trapnosti (zas tak hrozné to opravdu není) vzdálila profesionalita tvůrců, třeba obrázky kameramana Martina Šáchy nebo přístup režiséra Jana Hřebejka, který se solidně popral s absencí vypointovaných dialogů. A vlastně i děje. Nepřepnul jsem. Stále razím, že raději Hřebejka (příště už prosím bez Viewegha, Hřebejkova Nevinnost mě navíc navýsost potěšila), než Trošku nebo Poledňákovou. Z kníru Jiřího Langmajera nicméně mrazilo. Příjemně ale nikoli!!(18.1.2013)

• xxmartinxx

Je v podstatě vtipné, že se ten film snaží o něco jako otevřenost, ale zároveň je tak strašně ustrašený a naprosto nekontroverzní. Vůbec nechápu, proč do toho ti lidé šli, když se vlastně toho tématu bojí.(27.12.2013)

Film o mimořádně nadstandardních sousedských vztazích. Leckoho může urazit Hřebejkova jednoduchost nebo Vieweghova setrvačnost v nahotě a touze zasunout .. jenže mně jedině přišlo líto, že mám sousedy jehovisty a do žádný výměny párů (byť jsem sám) nepůjdou : ) No, snad brzo vznikne trošku odvážnější pokračování, kde se vedle vysvlečených rodičů objeví i jejich dvě dcery tak jak je Pán Bůh stvořil (synů netřeba ..)(29.3.2013)