Svatá čtveřice

Svätá štvorka

Holy Quaternity, The

Komedie

Česko, 2012, 78 min

Ačkoliv je zdejší hodnocení celkem nízké, sám za sebe musím říct, že jsem se bavil. Ano, může se to zdát hloupé a divné, ale rozhodně je to zábavné, což je účel filmu. Viewegh má určitě ještě dost co nabídnout, takže jsem sám zvědav, co dalšího ještě dokáže vyplodit.(8.12.2012)

• Renton

Jedna stereotypní pravda o prostatě, o potenci a o tom, že chlapi stejně skončí u piva.(29.3.2013)

• Terva

CITÁT - To je rasistická nadávka, paní učitelko...... Hudba - Eggnoise - Mě to celkem nudilo a neoslovilo. Měl jsem raději jít do kostela.(17.4.2013)

• honajz

Mizerná kamera, rádoby "akční" hudba, postavy bez života, a jestli to mělo mít nějaké poselství, tak tohle snad raději ne. Už několikátý český film, který by všechno řešil nevěrou - aniž by se zamyslel nad tím, jestli ta nevěra skutečně něco vyřeší. Celé je to bez vtipu, nadhledu, vypadá to skutečně jak německé soft porno (včetně elektrikářů, mankote proč? To mělo být vtipné?) Jen štáb si za peníze ministerstva kultury, tedy za naše daně, udělal dovolenou u moře, ale za to se hvězdičky nedávají. Jinak vzkaz českým filmařům - možná vy, finančně za vodou, řešíte podobné ptákoviny. Většina lidí po čtyřicítce však spíš řeší, jak se uživit, kde vydělat nějakou korunu na jídlo, bydlení a děti, a tak. Protože u toho však nikdo neběhá nahatý, jde pro filmaře o neatraktivní téma. Tedy pro české, Poláci o tom točí a moc dobře. ----- Z průběžných poznámek: Proč tam cpou zpívání na kůru a Půlnoční? Aby to mělo větší kontrast? Mně spát 15letá dcera se sousedovic stejně starým klukem, nenechá mě to klidným. Mělo by? Ty vole, dva elektrikáři, a mají vily jak politici, kde na ně vzali? Proč tam není jediná uvěřitelná postava, proč tam není jediná normálně se chovající postava? Proč se mi film snaží vsugerovat, že normální je když každý s každým a všichni jsme prostě jen velká rodina? A do toho trošku toho konopí, no nééé? To fakt rodiče neřešej, že jim potenciálně může 15letá holka otěhotnět? "Marie chodí každou neděli do kostela" - že jsme to neviděli? Ani nějaký křížek v domě? Co ji vlastně nutí chodit do kostela, proč tam ten kostel mankote je, jakou to má vypovídací funkci pro postavu, pro děj? A když chodí do kostela, tak by just své 15leté děti nenechala se sousedovými v jedné posteli. Nakonec tam kostel je, ale proč? Úplně zbytečně. Celé to vypadá jak dlouhý videoklip. Fakt úžasný je, jak 15letý děti dávají rady rodičům o tom, jaké to je žít s někým 20 let. Jo, a musíme ukázat, že jsme multikulturní a pozitivní, tak cikánský chlapeček z děcáku tráví Vánoce s rodinou. Hm, a "vtipnej" lesbickej konec, paráda. Hlavně že se všichni máme rádi. Škoda, že to nebylo proloženo nějakou přednáškou o pohlavních chorobách, s diapozitivy. Nebo dotaženo do konce, že tatínkové spí s dcerami a maminky se syny, to je přece to samé... Povrchní, celé je to povrchní jak celý Viewegh a Hřebejk dohromady - lidi, kteří jako největší problém řeší maximálně to, že jim došlo kvalitní francouzské víno ve sklepě.(19.12.2012)

Marika Procházková úplně nahá ♥ A příjemná starší dvojice Jana Gýrová a Luděk Munzar. A DVD se prodává s kondomy :D(6.9.2012)

• - Scény z Karibiku sa nakrúcali na ostrove Salt Cay. Ich natáčanie trvalo 12 dní. (Michal74)

• - K této komedii Viewegh napsal svůj úplně první původní scénář. Všechny předchozí filmy, k nimž vytvořil scénář, totiž tvořil podle vlastních knižních předloh. [Zdroj: ceskenoviny.cz] (hippyman)

• - Hynek Čermák a Viktorie Čermáková jsou sourozenci, ve filmu však hrají manželský pár. (Harapes)