poster

Svatá čtveřice

 • slovenský

  Svätá štvorka

 • anglický

  Holy Quaternity, The

Komedie

Česko, 2012, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BoPo
  **

  Stereotyp, nadpriemerne dobré susedské vzťahy, exotická destinácia a zrazu máte chuť na štvorku? Všetko to prebehlo tak hladko, ako keby spolu kupovali mäso na grilovačku. Výhodou je krátka dĺžka filmu, ktorá znižuje dôsledky absencie pointy. Voyerstvo. Nič viac, nič menej.(3.2.2013)

 • Psema
  odpad!

  Nahá Miládka a Langošovo péro. Oujé!(29.6.2014)

 • PetrPan
  *

  Prázdné lehce přisprostlé nic. Film jehož devízou je pouze přitažlivost obou hlavních představitelek a které toho stejně nakonec moc neukážou. Planý scénář, který vyústí v klasické české klišé těch hloupějších komedií. Škoda jen, že Svatá čtveřice není ani komedií ani dramatem, ale jen tím nic, které se Hřebejk snaží ozvláštnit exotictějším prostředím Karibiku a i to se mu nedaří, poněvadž jeho Karibik je stejně exotický jako pláž v Rumunsku. Zápletka ( a herečky:) přitom nabízela nejen možnost se celkem ojediněle v českém filmu eroticky vyřádit , k čemuž došlo tak na 30 bodů ze 100 možných, ale nabídnout i silnější drama, ale to se prostě pánům Vieweghovi a Hřebejkovi vůbec nepovedlo. Hvězdičku za těch pár cudných záběrů na kozy.(30.7.2013)

 • liborek_
  **

  Klasický problém: Zajímavé téma zpracované banálně, místy trapně, s využitím všech možných stereotypů a typicky česky rozjuchaně. Přidanou hodnotou v kontextu české kinematografie je alespoň větší rozsah nahoty, čímž je překročen jakýsi mezník mezi lascivitou a autentickou erotikou - Srovnej např. s lascivním Cieslarovým filmem Láska je láska apod., v němž jsou narážky na sex i v těch nejstupidnějších situacích (ačkoli hlavním tématem má být něco jiného), ale nahota je "cudně" ignorována. Zde je to aspoň víceméně explicitní a sex je i s nahotou přímo tématizován (a realitě je snad i díky tomu mnohem blíže). Nicméně banální Vieweghův scénář se soustřeďuje zejména na samotný akt přemlouvání k výměně manželek a ostatní postavy kolem "svaté" čtveřice hrají pouze vycpávkovou roli - což je patrné z marnosti a trapnosti jejich reakcí na chování čtveřice. Kvuli tomu i náznak jakéhosi morálního ponaučení vyznívá do ztracena (podstatnou otázkou ale je, zda to jejich chování je vůbec nemorální nebo aspoň nesprávné...). Hřebejk je ale poměrně talentovaný a zručný filmař (jo, je..), takže film není úplná katastrofa; znakem jeho tvůrčí krize je ale mj. rutina, se kterou tento film natočil. A to pomíjím silný křesťanský prvek v ateistickém Česku, poměrnou nevinnost (i když zajímavost) tématizovaného sexuálního fenoménu ve světě, kde lid je vychováván běžně dostupnou tvrdou pornografií, a malebnost ostrova v Karibiku, kde i ruiny po hurikánu či zemětřesení vypadají krásně romanticky... (2 a 1/2*)(9.5.2013)

 • Quisp
  *

  Wut?(23.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace