Kolaborovali s nacisty (TV seriál)

• Česko

Nacističtí kolaboranti

Nazi Collaborators

Dokumentární / Historický / Válečný

Velká Británie, 2010, 12x49 min

Výborný dokumentární projekt, který má jen jednu velkou chybu - má příliš málo dílů. Autoři seriálu by jistě našli dostatek materiálu pro díly věnované jménům jako Horthy, Antonescu, Bandera, Melnik, Vlasov, Krasnov, Taras Borovec, Mihailovič, Filov, Tiso, Mach nebo třeba Emanuel Moravec...(20.3.2012)

Velice dobře zpracovaný dokument, obsahuje rozsáhle mapované politicko-společenské pozadí a poměrně promyšleným způsobem prezentuje problém kolaborace v jejím počátku, průběhu i v následcích. Zajímavé je otevření problematiky katolické círve, jejíž postoj byl v určitých momentech víc než kontroverzní - Například přímá provázanost chorvatských vrahounů Ustašovců s tamním klérem a židovské zlato, které shodou okolností skončilo ve vatikánských trezorech. "Oops! Jak se nám to sem jenom dostalo?"(23.1.2012)

Konečně dokument o nacistech, kde jsem se dozvěděl něco nového a užitečného. Hlavně díl o ukrajincích byl fantastický a člověk nevěřil svým ocím a uším. Bezchybné.(4.6.2012)

Jen se všichni dívejme.!!!(29.2.2012)

Hodně zajímavé, celkem originální téma, kvalitně podané(10.10.2012)

• Adolf Hitler