Kolaborovali s nacisty (TV seriál)

• Česko

Nacističtí kolaboranti

Nazi Collaborators

Dokumentární / Historický / Válečný

Velká Británie, 2010, 12x49 min

Vidkun Quisling (79%) Pierre Laval (78%) Leon Degrelle (82%) Dinko Šakič (80%) Finsko (79%) Anton Mussert (78%) Ioannis Rallis (77%) Mohamed Amin Al-Husejný (75%) Židovští míšenci (76%) Litva a Ukrajina (78%) Chaim Rumkowski - nejextrémnější příklad morálního dilematu, jaký lze tady najít (81%) Lotyšsko (77%) = nematematické celkové hodnoconí je 82%. Pozoruhodný dokumentární seriál, jenž by si zasloužil pokračování.(18.1.2012)

Jen se všichni dívejme.!!!(29.2.2012)

Některé díly si jsou docela podobné a mohly by někoho odradit, aby seriál dokoukal. Uvedu proto díly, které podle mě stojí zvlášť za vidění - díky relativně neznámým historickým faktům, pozoruhodným osudům a hlavně díky svému poselství: Quisling, Degrelle, Finsko, Rallis, Velký mufti, Území okupovaná SSSR, Rumkowski.(3.9.2013)

Výborný dokumentární projekt, který má jen jednu velkou chybu - má příliš málo dílů. Autoři seriálu by jistě našli dostatek materiálu pro díly věnované jménům jako Horthy, Antonescu, Bandera, Melnik, Vlasov, Krasnov, Taras Borovec, Mihailovič, Filov, Tiso, Mach nebo třeba Emanuel Moravec...(20.3.2012)

"Ty největší hrůzy v historii lidstva mnohdy měly kořeny v dobrých úmyslech !!" Jeden z nejoriginálnějších nejhodnotnějších i nejopomíjenějších dokumentů týkajících se ( nejen ) 2. světové války, který nám v přeneseném smyslu slova ukazuje, proč vlastně nejděsivější konflikt 20. století trval tak dlouhou dobu !! Velmi sofistikovaný dokument skýtající nepřeberné množství skutečností, na něž se stalo zvykem příliš hlasitě neupozorňovat, které by však rozhodně neměly být zapomenuty, se tématu věnuje s až neuvěřitelnou objektivitou..(24.7.2013)