poster

Kolaborovali s nacisty (TV seriál)

 • Česko

  Nacističtí kolaboranti

 • Velká Británie

  Nazi Collaborators

Dokumentární / Historický / Válečný

Velká Británie, 2010, 12x49 min

 • LiVentura
  ****

  Jen se všichni dívejme.!!!(29.2.2012)

 • Marek1991
  ****

  Áno aj komunisti neboli a nie sú dobrí, áno aj kapitalisti neboli a nie sú dobrí, ale to neznamená, že treba obhajovať činnosť nacistov a fašistov. Ja som katolík, súhlasím s národnými štátmi prepojenými obchodom, zmluvami, no nevadia mi iné národy a preto na tomto seriály nevidím nič neobjektívneho. Týka sa to činov spojených s nacizmom a preto tu nie sú dôležité nejaké iné veci. Riešia sa tu konkrétne veci a na to treba dbať, ľudia by to mali vidieť, aby vedeli, kde všade a čo sa dialo. Chcelo by to pokračovanie, taktiež ekvivalenty na iné režimy. Videl som všetky diely, no niektoré boli slabšie a nezaujali, boli dosť povrchné a tiež neboli robené úplne objektívnym spôsobom.(18.4.2013)

 • mchnk
  *****

  Jen těžko uvěřitelná realita, která nám otvírá oči v tom, že nacisti rádi nechali špinavou práci na jiných lidech. Zvlášť mně do nepříčetnosti dostával díl o ukrajinských kolaborantech, který se k židům na východě chovali hůř, než nacisti, hůř něž zvířata, zvířata nevraždí pro své potěšení. Pro milovníky faktických informací o těžko pochopitelných hrůzách 2.sv. války, je tohle další díl do této tragické skládanky.(18.6.2012)

 • gudaulin
  *****

  Seriál mapuje doposud opomíjenou problematiku předních proněmeckých kolaborantů během 2. světové války. Navíc to dělá profesionálně s širokým záběrem a osvětlením motivů, které je k jejich zradě vedly. Divák se obvykle seznámí s východisky historických událostí, kam scénárista dokumentu zasadí pojednávanou osobu a je svědkem toho, jak ostrakizovaná historická postava dostává lidské rysy, ale také toho, jak je zase ztrácí pod tíhou svých nemorálních činů. Po pátém díle zvedám hodnocení na pátou hvězdičku a celkový dojem : 90 %.(19.1.2012)

 • Tommassi3
  *****

  "Ty největší hrůzy v historii lidstva mnohdy měly kořeny v dobrých úmyslech !!" Jeden z nejoriginálnějších nejhodnotnějších i nejopomíjenějších dokumentů týkajících se ( nejen ) 2. světové války, který nám v přeneseném smyslu slova ukazuje, proč vlastně nejděsivější konflikt 20. století trval tak dlouhou dobu !! Velmi sofistikovaný dokument skýtající nepřeberné množství skutečností, na něž se stalo zvykem příliš hlasitě neupozorňovat, které by však rozhodně neměly být zapomenuty, se tématu věnuje s až neuvěřitelnou objektivitou..(24.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace