poster

Čapkovy povídky

Komedie / Krimi / Drama / Povídkový

Československo, 1947, 96 min

 • gudaulin
  ****

  Vedle Vávrova Krakatitu patrně nejlepší filmová adaptace literárního odkazu Karla Čapka, která se ve díky zkušenému Martinu Fričovi stala nadčasovou výpovědí o lidském svědomí, odpovědnosti a vině. Má to takovou tu prvorepublikovou patinu a přitom umělecky hodnotný obsah, nevyznívá to lacině a rychlokvašeně jako převážná většina českých filmů vzniklých před znárodněním kinematografie. I v malých rolích se objevují velcí herci své doby. Komické i tragické příběhy, ze kterých je poznat Čapkův rukopis. 80 % celkového dojmu s ohledem na dobu vzniku.(23.11.2008)

 • Tosim
  *****

  Kromě hereckých výkonů nabízí tento snímek také hlubokou sondu do myšlení a niter lidí. Povídka Propuštěný a zvláště pak pátrání po zmizelém kojenci je naprosto unikátní...(17.10.2003)

 • Bart
  ****

  Dal bych tak 4,5 hvězdičky. Ale na pět to není. Režisér Frič točil kolísavě. Někdy to byl výborný film, někdy odpad. Tenhle je ten ze zdařilejších. Úplně lehce spojil do jednoho filmu pět zdánlivě nespojitelných povídek. Marvan jako Čadek ty příběhy vypráví. Film je obsazen velkým počtem herců a to herců známých až do těch nejmenších rolí. V malých rolích se objevují např. Blanka Waleská nebo Terezie Brzková. Nejpovedenější povídka je podle mého názoru Balada o Juraji Čupovi s Palo Bielikem a Františkem Kováříkem v titulní roli. Film stojí určitě za pozornost.(25.12.2003)

 • - Prvý film v dejinách českej kinematografie, ktorý bol natočený ako poviedkový. (Raccoon.city)

 • - Horské exteriéri boli natáčané v Krkonošiach. (Raccoon.city)

 • - Naposledy vidíme ve filmu Antonii Nedošínskou. Zemřela ve věku 65 let v Poděbradech. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace