poster

Úsvit planety opic

 • USA

  Dawn of the Planet of the Apes

 • slovenský

  Úsvit planéty opíc

Sci-Fi / Akční / Drama / Thriller

USA, 2014, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $170miliónovTržby USA $208,545,589 Tržby Celosvetovo $710,644,566Tržby za predaj Blu-ray v USA $23,938,728 //počet predaných kusov 1,342,882Tržby za predaj DVD v USA $22,537,165 //počet predaných kusov 1,366,858║ pokračovanie, ktoré opäť ostáva v tieni predchodcu, nie že by príbeh nudil ale jednoducho sa tvorcovia neposunuli o ráznejší krok vpred, kostra príbehu sa vo veľa veciach snaží stavať už na overených schématických praktikách, na ošumelých zápletkách, takže nejaké veľké prekvapivé zlomové momenty neprídu, v podstate s filmom prichádza podobná pachuť ako pri reebotoch ako je Amazing Spider-man, Godzilla,... na druhú stranu v rámci hercov nikto zvlášť nevyniká až na opice kde sa aspoň tvorcovia posnažili dať tomu nejakú tu hĺbku, trikovo na vysokej úrovni, škoda že Matt Reeves nevie lepšie pracovať z hercami, nedokáže z nich viac vyžmýchať /videl v kine: 70%/(24.7.2014)

 • EdaS
  ***

  Průhledné a sentimentální. Tisíc a jeden záběr na moudré opičí oči. Ach jo.(19.7.2014)

 • Kaka
  ***

  Pokračování, které není ani rozmáchlejší, ani akčnější, ani velkolepější než jeho předchůdce. Navazuje jen velmi obecně a konflikt mezi dvěma rasami bere poměrně úzkou optikou (jedno město vs jeden klan opic blízko v lese). I tak je to ale slušně odvedná práce s dobrými herci, strhujícími vizuálními efekty, které jsou oku lahodící, no nejenom na efekt. Výtečně se tvůrcům podařilo šroubovat z diváků "CGI" emoce různého typu. Spousta uslzených scén, avšak skutečně dojemných je sotva padesát procent. Akce minimum, ale psychologie hutná a inteligenci diváka to určitě neurazí, tenhle trend ale beru jako samozřejmost z prvního dílu - a to se přes všechna zde vyčtená pozitiva, dále druhým dílem neposunulo.(17.7.2014)

 • Cival
  ****

  Špičková, leč neokázalá blockbusterová práce, protože... protože v tomhle hutném drámu mluví Caesar jako Kmotr, parádně je podchycena nevyhnutelnost střetu mezi lidmi a opičáky a celé je to korunováno působivou řeží, která by brala dech, i kdyby v ní nebyla ta parádní minuta s obsazením tanku (tenhle "wow-moment" je samozřejmě onou třešinkou). Výborně rozjetá trilogie.(18.7.2014)

 • akisha
  ***

  No jó, móc pěkný triky, Caesar jako Šimpon Brando parádní, dokonce se skamarádí s měkosrdcatým člověkem, škoda že měl taky za kamaráda Kobu kudlovrážeče. Ani by to nebylo tak zlý, nebejt prvního dílu, kterej nastavil laťku sakra vysoko. Po tak inteligentně napsaným a natočeným filmu se divák s touhle dosti průhlednou a jednoduchou přesnídávkou nespokojí. A i když tady opice pořádaj nájezd se samopaly ála Zachraňte vojína Apea, libovolná scéna s prostým rozhovorem opičáka a Jamese Franca to hravě strčí do kapsy. Tak tímhle směrem se to zrovna ubírat nemuselo.(27.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace