Nerada ruším

(festivalový název)

Excuse Me

Drama / Komedie

Dánsko, 2012, 90 min

Roztomile ujeté a seversky podmanivé. HRG se tlačí do mých oblíbených režisérů.(25.3.2013)

• Marigold

Banální vyšinutost, která si proto, že je o tom, kterak nic k ničemu nevede, může dovolit nikam a k ničemu nevést. Šroubované přesně jako syntax předchozí věty, plné psychopatických postav a nedotažené sebereflexe, s pár pěknými fóry a Genzovou vždy pohlednou režií.(25.3.2013)

• lena60

Nakonec jsem si to s hodnocením rozmyslela, protože bych nebyla spravedlivá. Viděla jsem zhruba úvodních deset a závěrečných pět minut snímku. Zbytek jsem nerušeně prospala a vůbec toho nelituji. Minutí.(10.2.2014)

• Pavlínka9

Co mi je nejvíce líto je to, že jsem se téměř nesmála. Severské filmy miluju a proto pro mě tento snímek byl zklamáním. Henrik Ruben Genz natočil před lety jeden z nejlepších filmů - Ukrutně šťastni, ale řekla bych, že asi musel prospat polovinu natáčení "Nerada ruším", jelikož já jsem se vůbec nebavila. Film mi přišel dost mdlý, "neseverský" a určitým způsobem i nucený. K hereckým výkonům mám jediné: Sara Hjort Ditlevsen je úžasná. Nejenom, že výborně hrála, ale přišlo mi, že je dvojčetem Brittany Murphy. Nejenom, že jí je fyzicky podobná, ale i pohyby a gesta, která dělala s takovou lehkostí, tím mě ohromila :) Mě vlastně ani nezajímá co bylo napsané v tom dopise a kdo koho střelil...A to je špatný. Za pár let to zkusim znovu.(5.4.2013)

Zpočátku jsem si vzpomněla na Puss. Ale asi tak tisíckrát šílenější a vyšinutější postavy. :-)(21.2.2013)