Nerada ruším

(festivalový název)

Excuse Me

Drama / Komedie

Dánsko, 2012, 90 min

Tragikomická hříčka, absurdní postavy i děj, se mi opět v severském podání trefily do nálady. Dost jsem se zasmála, což se mi v kině dnes málokdy podaří. Představitelka hlavní role byla výborná. Je fakt, že je to menšinový film, který se vám musí trefit do nálady. Severská kinematografie mě v posledních letech čím dál tím více zajímá a baví. Obdivuji originalitu jejich témat i postav, která nám v Česku tak chybí. 75%(2.4.2013)

3,5* dost crazy :-) nejlepší je hlavní postava v roli psa, moc pěkná hudba(22.1.2015)

Roztomile ujeté a seversky podmanivé. HRG se tlačí do mých oblíbených režisérů.(25.3.2013)

• Pavlínka9

Co mi je nejvíce líto je to, že jsem se téměř nesmála. Severské filmy miluju a proto pro mě tento snímek byl zklamáním. Henrik Ruben Genz natočil před lety jeden z nejlepších filmů - Ukrutně šťastni, ale řekla bych, že asi musel prospat polovinu natáčení "Nerada ruším", jelikož já jsem se vůbec nebavila. Film mi přišel dost mdlý, "neseverský" a určitým způsobem i nucený. K hereckým výkonům mám jediné: Sara Hjort Ditlevsen je úžasná. Nejenom, že výborně hrála, ale přišlo mi, že je dvojčetem Brittany Murphy. Nejenom, že jí je fyzicky podobná, ale i pohyby a gesta, která dělala s takovou lehkostí, tím mě ohromila :) Mě vlastně ani nezajímá co bylo napsané v tom dopise a kdo koho střelil...A to je špatný. Za pár let to zkusim znovu.(5.4.2013)

Zpočátku jsem si vzpomněla na Puss. Ale asi tak tisíckrát šílenější a vyšinutější postavy. :-)(21.2.2013)