Death Faces

• USA Death Faces IV (více)
všechny plakáty

Kusko.t2

„DEATH FACES – keď sa brutálna realita smrti nespolieha na fantáziu. Varovanie: program obsahuje graficky názorné scény, ktoré u citlivého diváka môžu vyvolať pocit nevoľnosti. Nič, čo ste doposiaľ mali možnosť videli Vás pravdepodobne dostatočne nepripravilo na to, čoho sa chystáte byť teraz svedkom. Poďme teda spolu nahliadnuť do tých najhlbších miest našej mysle. Ukážeme si veci, ktoré vašu dušu zahalia temnotou. Zabudnite na Freddieho z Nočnej mory v Elm Street, na Posledný dom naľavo a na starého známeho Leatherfacea, ktorý už aj tak prestal desiť teenagerov z Texasu. No a keďže Lizzy Bordenová a jej sekera tiež zažila svoj posledný zásek, posuňme sa teda vpred. Pre vás ostatných, nech sa chystáte na akékoľvek desivé dobrodružstvo bude možno táto skúsenosť rovnako desivá akým sa stalo precitnutie Rosemary nad jej novým prírastkom. Tu sa stretneš iba tvárou v tvár s ohavnou realitou smrti – Dnes nevysielame žiaden fantazijný film! Toto je brutálny, šokujúci dokument! Tak vitajte, teda ak si trúfate na tú najhoršiu nočnú moru. Pre nás ostatných, ktorí sme už boli ubytovaní v Batesovom Psycho Motely platí, že vstupujeme do obludných dverí reality s nápisom DEATH FACES.“ ### Kompilačný mix monda a shockumentu sa sústredí hlavne na afrických domorodcov a ich kultúru a na nacistické hrôzy Druhej svetovej vojny (norimberský proces, koncentračný tábor Auschwitz). Okrem týchto tém sa pozrieme aj do Novej Guinei, preteky IndyCar, atentát na Kenedyho a na iné zábery, ktoré sú netradične nadabované rozprávačom s osobitým štýlom a to až tak, že celkové vyznenie dokumentu posúva o úroveň vyššie. PS – videná iba neúplná VHS verzia o dĺžke 60 minút. Celková hodnota kompilácie dosahuje dĺžku 87 minút. ()