Tak sem si konečně nařídila filmové doučování a podívala se na tenhle film. Cesta to je vtipná, svěží a i po tolika letech pořád aktuální (závratě u tabule, rande místo školy, čtení pod lavicí). Až příští týden dostanu vysvědčení, pokusim se prosadit 2 minuty ticha za propadlé, kteří v naší třídě určitě budou, jen doufám, že nebudu mlčet i za sebe. Kdo ještě neviděl, tak tempo furioso!(24.1.2008)

Fričova klasika a Plachtův nejlepší film... Ukázky: "Kozinova věta zní: Lomikare, Lomikare, zvu tě na boží súd...": http://www.youtube.com/watch?v=jToxVdlGE40&NR=1 , nebo: "Ich habe gesagt!": http://www.youtube.com/watch?v=csMj7qHhqQU&feature=related(24.1.2009)

Zábavný souboj ctihodných profesorů s poněkud méně ctihodnými studenty septimy, kteří jsou reprezentováni čutálistou Kulíkem, klavíristou Vaňkem, Šejkem Peterkou a kolaborujícím šprtem Mazánkem. Pro ty, kteří již ze studentských let leccos zapomněli, je zde jedinečná možnost zdokonalit se v konverzační francouštině, chemických reakcích či osvěžit si rozdělení pružníků.(30.11.2008)

Krásné, milé, lidové z dob, kdy ještě všem nešlo jen o peníze a slávu.... kdy morálka a právo pro společnost poprvorepublikovou byly silnými motivy života....:-)(27.8.2008)

Pro mě jeden z nejlepších předválečných filmů. Martin Frič natočil dnes již kultovní film s celou řadou nezapomenutelných hlášek, gagů a skvělých dialogů. Do toho spoustu skvělých herců v čele s Peškem, Plachtou a Marvanem. Perla z československé předválečné doby.(4.11.2007)