Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 92 min

Po dlhých rokoch experimentovania vznikla Morgan, umelý život v tele malého dievčaťa. Morgan má len 5 rokov, ale je extrémne inteligentná. Pracovníci zariadenia, ktoré experimenty prevádzkuje, ju držia uzatvorenú v jej provizórnej izbe, ale občas ju taktiež púšťajú von, aby poznávala svet. Keď jej vychádzky zakážu, prichádza k skratu a Morgan napadne jednu zo svojich najbližších osôb. Tvrdí, že ide o chybu v systéme, lenže táto chyba sa začína čoraz častejšie opakovať a nikto v jej blízkosti nie je v bezpečí. - Morgan je jedným z mála tohtoročných hororov, ktoré získali rozpočet v miliónoch a je škoda, že výsledok je pomerne málo uspokojivý. Namiesto poriadneho gore sa tu očividne investovalo do interiérov a exteriérov a do toho, aby akčné scény vyzerali pôsobivo, čo sa im aj celkom darilo, pretože ten hip throw v lese bol ukážkový a nemusela by sa zaň hanbiť ani Ronda Rousey. Ja som spokojný s vývojom vzťahov medzi postavami, pretože je v nich cítiť napätie a v týchto nedôveryhodných situáciách na mňa pôsobili prirodzene. Anya Taylor-Joy sa začína pomaly predierať medzi každoročné herecké obsadenie a som zvedavý, kolko priestoru dostane v Split. Ostatní herci taktiež zahrali ideálne. Na jednej strane musím pochváliť kameru za krásne zábery z výšky a z lesov, ale na druhej strane som sklamaný z nedostatku záberov z vrážd, pri ktorých väčšinou kamera nebola tam, kde by som ju chcel vidieť. Páčila sa mi aj hudba, aj keď hlavný soundtrack hrá počas trochu netradičných scén. Morgan nie je ničím prevratným, ale je na ňom vidieť technickú zručnosť tvorcov a keďže je hodnotenie opäť nízke kvôli užívatelom, ktorí to ani nevideli, s radosťou tomu mierne prilepším. + herec z The Haunted World of El Superbeasto + herec z The Mist a Tale of Tales + herečka z Honeymoon + herečka z Vampire Academy a The Witch(3.12.2016)

• Soweek

Thrillerové béčko hodné hlavního vysílacího času na Nova Cinema, které si pustíte po fakt náročném dnu, protože nechcete přemýšlet a věnovat pozornost ničemu náročnějšímu.(20.12.2016)

Takové pohodové scifko, jehož největší slabinou je pro mě strašná předvidatelnost toho, co se následně stane. Takže snaha o nějaké překvapení tady není efektivní. Na druhou stranu film je dobře koukatelný, přestože se po většinu doby vlastně nic neděje, tak to nenudí. Na to jak strohé to má prostředí, to má fajn vizuál. Kate Mara, nebo spíše její postava je od začátku taková podivná, až nelidsky, takže stěží může někoho pekvapit... Jinak herecky prostě standart, krom té Kate Mary nikdo vyloženě neční, ale ani nekazí, takže i v tomto ohledu pohodová podívaná. K postavám se sice vztah diváka nevybuduje, ale zde to ani není zapotřebí a naštěstí v tom není žádná postava, která by mě jako diváka nějak otravovala, štvala. Na soubojích je znát, že herečky prošly výcvikem, nebo přinejmenším byly pod vedením někoho zkušeného, protože jejich souboje nejsou jen plané mlátičky, ale je v tom znatelný opravdový bojový styl a jeho techniky. Což mě překvapilo zvláště ze strany Anyi Taylor-Joy. Každopádně by mě zajímalo kde to její postava pochytila, moc nepředpokládám, že by ji vědci jako pokusný experiment učili bojovému umění. Jinak je tento film ovšem minimalistická scifi vyvražďovačka, která neurazí, ale ani nepřinese něco navíc.(10.12.2016)

• Tom Hardy

Nabízí se vyšší hodnocení pro poměrně sebejistý vizuál a solidní tempo, osobně mě ale mrzí nevyužitý náběh na dějový twist, který přichází po necelé hodince a tvůrci to během pár minut zahodí, aby přepnuli na tupou vyvražďovačku. Závěrečná pointa už dojem nezachrání, mimo jiné proto, že není těžké ji vyčmuchat dopředu. Luke Scott ale vyloženě neselhal, jako režisér jednoznačně potenciál má. Příště by to ale chtělo scénář, který z postav nebude dělat takové neschopné idioty. 50%(3.12.2016)

Od hororu, který měl na starost syn Ridleyho Scotta se očekávalo zřejmě více, ale někde se začít musí a já důvod brblat příliš nemám. Plusem je herecké obsazení, které je na béčkové poměry velmi slušné. Nejvíc září mladá hvězda Anya Taylor-Joy( The Witch), ale i zbytek známějších hereckých tváří potěší. Samotný nápad je zajímavý, nepřišlo mi to příliš hloupé, jen to bohužel není ani příliš inteligentní, ale sleduje se film příjemně, tempo je slušné, vizuál kvalitní a závěrečná vyvražďovačka se mi líbila, byť na gore se celkem šetřilo. Dle vlažných ohlasů jsem to čekal horší, nakonec jsem i překvapen jak koukatelný Morgan je. Nechybí i nečekaný zvrat v závěru. Story 5/10, Atmosféra 6/10, Gore 4/10, Vizuál 7/10, Akce 6/10, Napětí 6/10,Humor 0/10. Zábavnost 7/10, Lekačky 0/10.(6.12.2016)