Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 92 min

• *CARNIFEX*

Slušné herecké obsadenie spoločne s námetom sľubujú zážitok, ktorý by mal v mnohých očiach fanúšika hororu vzbudiť záujem. Bohužiaľ, všetko je stratené. "Morgan" je "dieťaťom" Hollywoodu, takže o kvalite spracovania ani nemá zmysel polemizovať. Tá je skutočne na vysokej úrovni. Problém je skôr s obsahom. Prvú vyslovene nudnú polovicu síce vystrieda akčnejšia stránka, no z pohľadu horor žánru, si toto zaradenie samotný snímok zaslúži asi tak, ako Busch Nobelovú cenu za mier. Nemá to tu (absolútne) čo hľadať, pričom celé mi to prišlo ako témou nápaditejšia, no zato rozhodne nepodarenejšia "Hanna". Čo však bolo pre mňa stratou času, pre iného môže byť výborne strávená hodinka a pol. Skrátka, čakal som viac, ako len akési "woman wood fight-y" v závere či logiku postrádajúci snímok, ktorý skrátka  nemá čo ponúknuť - 45%(2.12.2016)

• Fr

,,MORGAN NENÍ „ONA“. JE TO „TO“. HYBRIDNÍ BIOLOGICKÝ ORGANISMUS…“ /// Vyprávění vo A.I. 4tý generace má zajímavej casting, kterej dělá co může, aby předvedl citový vazby k experimentu. Ovšem vypravěčský trumfování mezi postavama, žádnej diváckej orgáč nepřináší, takže se na to snažej dát zapomenout počtem mrtvol v závěrečný hororový půlhodince. Bonusem má bejt K. Mara, udivující útlým pasem, vyvinutou práskačkou, malou nožkou a tím, jak chce bejt drsná. Že by aspoň tohle stálo za zapamatování? Zapomeňte. Nefunguje ani závěrečná pointa. Takhle to hold dopadá, když uměláka učíte lidskejm vlastnostem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Poznám, kam mě dovede láska k parchantovi. 2.) Stará začala učit uměláka nový kousky. 3.) Thx za titule „westside“ /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(29.12.2016)

Sice to horor vůbec není a děj je dost průhledný, ale pro mě docela solidní sci-fi thriller! Po herecké stránce taky slušný... 75%(3.1.2017)

Filmový počin "Morgan" by si v první řadě měl udělat pořádek v tom, čím by pro diváka chtěl být.. Inteligentní sci-fi drama, které bude filosofovat nad lidstvím prvního dokonalého robota? Nebo laciná vyvražďovačka na pozadí céčkového hororu? Tenhle mix žánrů mě zrovna moc neuchvátil.. Začátek má zajímavý rozjezd, který podněcuje zvědavost diváka, ale po první třetině film sklouzává k obyčejné řezničině, aby závěrečnou třetinu zakončil naprosto nesmyslně.. Překopat scénář a už by se s "Morgan" dalo pracovat lépe.. Jinak režie obstojná a obsazení (s ohledem na béčkovost filmu) nadstandardní, objevují se zde opravdu zajímavé tváře, které jsou více či méně známé.. Základní myšlenka asi dobrá, ale provedení sráží "Morgan" na kolena..(30.1.2017)

• Xmilden

Kromě Giamattiho scény se ve filmu neobjevuje vůbec nic co by stálo za opětovné zkouknutí. Zoufalé scífko, které by vedle luxusní Exmachiny polehávalo jako vyplavená mršina. 30%(30.12.2016)

• Rose Leslie