Wolf Creek 2

Johnny Klimek

Sean Lahiff

Kostýmy:

Nicola Dunn

Oproti jedničce tu chybí postupná gradace napětí a snímek tak výrazně ztrácí na atmosféře. Divák už dopředu ví do čeho jde, karty jsou jasně rozdány a tak jen zbývá sledovat, jak si Mick poradí s tím kterým problémem a tou kterou obětí, jíž se právě rozhodl zlikvidovat. Jeho eskapádám nechybí vtip ani zábavnost, ale na rozdíl od jedničky jsem se tady nebál ani chviličku, zato jsem se několikrát od srdce zasmál a to u tohohle žánru možná není zrovna to pravé.(4.5.2014)

Po Micku Dundeem tu máme dalšího Australana, který by rád svou vlastní sérii. Mick Taylor si pro sebe krade celý film a očividně si to nehorázně užívá. A divák s ním. Tohle pokračování je totiž ve všech aspektech překvapivě lepší! Drsný Australan k smrti nenávidí policajty, turisty loví s mnohem větší chutí než minule a ještě u toho stíhá pronášet hlášky, za které by se nestyděl ani Joe Hallenbeck. Karty jsou rozdány, tudíž dvojka Wolf Creek může šlapat na plyn už od úvodní potyčky s policejní hlídkou, tempomat na stošedesáti držet přes skvěle natočenou silniční honičku a krasojízdu finišovat v Mickově doupěti s tisícem mrtvol. Drsný, špinavý, brutální, ale i nesmírně zábavný ozploitation, v němž není nouze o prostřelené či uříznuté hlavy, uřezané prsty nebo létající klokany (imho asi největší WTF scéna). Zkrátka MA-SA-KR!(23.4.2014)

Vzniklo ďalšie pokračovanie filmu Wolf Creek. Čo to je?, pýtajú sa asi mnohí. Je to horor, ktorý som videl už dávnejšie, ale narozdiel od väčšiny sa mi celkom pozdával a tak som i hodnotil. Preto ma pokračovanie neprekvapilo. Je tu rovnaký magor v klobúku, takmer ako ten tuhý fajčiar z Elm Street..., ale i obete, ktoré sú opäť v zlom čase na zlom mieste. Je to horor, tak kde inde by mali byť...Pokračovania väčšinou prepadnú, ale tu je druhý diel ešte o niečo lepší. Znova krvák, takže automaticky film nie pre každého, ale náš magor je dosť presvedčivý, navyše dobrá scéna s klokanmi (On zabil Skippy!, On zabil Skippy!!...) a jasne čitateľný odkaz pre všetkých turistov. Necestujte do Austrálie! 80%.(23.8.2014)

Začne ako tupá, neoriginálna vyvražďovačka, ale postupne naberie svojakosť a udrží aj záujem diváka, ktorý videl podobných filmov stovky. Buranský vrahoun má totiž niečo do seba, práve tým, že nie je žiadny mutant ani nemá okolo seba rodinnú kompániu, ale vyzerá a chová sa ako pohodový sused z auto opravne. Kým ho teda niekto nenaštve. A drží chlapské slovo. Finálne skúšky z austrálskej histórie robia filmu zárez do žánrovej mapy. A zábery na austrálske púšte mu dodávajú vizuálnu krásu, akú sme nevideli v Texaskom masakre ani v Horách majúcich oči.(25.2.2016)

V roce 2005 natočil Greg McLean nevýrazný Australský "horor", který mne docela nudil. ALE ... tímto rokem a filmem rozpoutal nechtěně spolu s Francouzi obrovskou vlnu hororových filmů, které se navrátily k základům hororu 70. let a to dnes již toto můžeme nazvat silným žánrem (nikoliv subžánrem) EXPLOITATION... Ve filmu nešlo o gore, usekané končetiny a hlavy, ale o teror a násilí, psychický nátlak atd. Paradoxně to byla Evropa a Austrálie, která obrodila tento žánr, který dnes slaví již roky úspěch ve vykradačských USA, které na nás chrlí jeden teror a filmové násilí za druhým ... To jen tak na úvod, že první Wolf Creek se svým dodatkem, že je natočen podle pravdy (a kdo tomu tenkrát z nás nevěřil? ...hehe! :-))) ) šokoval diváky jiným způsobem, než bylo v té době zvykem ... V roce 2013 Greg točí druhý díl!! Také prý dle skutečné události a vrací na scénu magora z prvního dílu. Tzv. "ozplotation" v plné parádě, který od začátku tvrdě a drsně šlape na plyn (doslova), násilí, gore, nečekané momenty, odporný a totálně šílený hlavní magor, uřezaná hlava nožem v přímém záběru, totálně kulervoucí scéna s klokany, vyvraždění páru starých dobrotivých důchodců ... ano, v tomto filmu nezůstane NIKDO ušetřen!! Muži, ženy, staří lidé, zvířata jsou masakrováni jak na běžícím páse a když už je toho na silnici a v poušti dosti, dějse přepne na téměř půlhodinové "torture" v plné parádě kdy převládá zejména psychický teror a tlak na hlavního hrdinu ... Ten film má koule a pořádný!! Mnoho diváků, a to i diváků znalých hororů a exploitation žánru si možná nevšimne, že film EVIDENTNĚ oslavuje řadu kultovních exploiterů, které jsou povinnou četbou pro příznivce žánru. Jednak je to excelentní a do dnes nedoceněný flick z 80.let Fair Game (1986), dále akční teror na silnici mi nenechal nevzpomenout na šíleného a kultovního Hitcher/StopařeThe (1986), samozřejmě že kult kultů Texas Chainsaw Massacre (1974) od T. Hoopera je připomenut v největším podíle .. a ve finále si můžeme vzpomenout (jak kdo ...) na nespočet Japonských (Asijských) "torutre-porn" prasáren ... Tenhle film není jen drsný, krvavý, násilný, a psychicky nepříjemný, tento film je oslavou (nikoliv vykrádačkou !!! ) těch nejlepších perel, které v subžánru vznikly. Je pospojován skvěle do sebe a funguje na jedničku. Ale není pro každého ... a spousta i těch hodně znalých v něm neuvidí a nepochopí to, čím má být - oslavou "ozplotation" a exploitation celkově. 5/5 ...(20.4.2014)

• - Dom vo filme, ktorý patrí Lil a Jackovi, sa objaví aj v poslednej epizóde seriálu Wolf Creek (2016) ako rodný dom Micka Taylora. (Stefan Deryck)

• - Film se natáčel v Adelaide v Austrálii. (rafix)