Wolf Creek 2

Johnny Klimek

Sean Lahiff

Kostýmy:

Nicola Dunn

Je to dosť dobrá hororová komédia, ktorá je pokračovaním slušnej jednotky. Má vydarený príbeh o mužovi, ktorý sa počas cesty v Austrálii rozhodne pomôcť neznámej zranenej žene, lenže už čoskoro si uvedomuje, že sa stala obeťou psychopatického vraha, ktorý sa nezastaví pred ničím a nenecháva po sebe žiadnych svedkov. A tak v tomto prostredí ďaleko od civilizácie stojí proti vrahovi, ktorý v tom má už mnoho skúseností a preto musí urobiť všetko preto, aby sa z toho dostal. So spracovaním som nadmieru spokojný, s pôvodným filmom to má spoločné len prostredie a postavu vraha, inak si to ide vlastnou cestou a tak sa to dá brať aj úplne samostatne, pričom ma veľmi zaujalo, že na prvý pohľad to síce pôsobí, ako nespočet podobných filmov, ale v konečnom dôsledku je to dosť odlišné. Už hneď na začiatok napríklad tým, že trvá dosť dlho, kým sa vôbec dá zistiť, kto je vlastne hlavný kladný hrdina, ale toto celkové prevedenie mi sadlo výborne. Veľkým plusom je rozhodne samotná postava vraha, ktorý tu má veľa priestoru a je perfektný, takže všetky svoje scény si berie pre seba, dej ma po celý čas dosť bavil, pričom neustále sa striedajú dlhé a dynamické sekvencie s tými pokojnejšími, ktoré sú ale tiež zaujímavé. Tiež ma zaujalo, že to miestami pôsobí drsne a napínavo, aby následne prišiel úplne odľahčený štýl so skvelým čiernym humorom a rovnako chválim, že je tu plno scén, ktoré sú v tomto type filmu bežné, napríklad celá časť v podzemnom úkryte, ale pojaté je to úplne inak, originálnejšie a zábavnejšie. Tu mi skutočne sadlo úplne všetko, až prekvapivo vydarená zábava. Spokojný som aj po tej hororovej stránke, o atmosféru tu vôbec nejde, ale napätie aj napriek postave vraha, ktorý je vlastne takmer hlavným hrdinom aj tak funguje, poteší niekoľko vydarených krvavých momentov a chválim aj prekvapivo dobre zvládnuté akčné scény, hlavne rôzne naháňačky, kde rozhodne vedie celá časť s kamiónom. Herecké obsadenie je na tom dobre, tu ide hlavne o dve postavy, hlavný hrdina je ten správny sympaťák, ale aj tak rozhodne viac zaujme samotný vrah, ktorý tu má skvelé repliky a berie to tak správne odľahčene. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, až prekvapivo dobrá vizuálna stránka a efekty, no hlavne celá tá netypická kombinácia tu funguje skvelo. Tak toto ma veľmi milo prekvapilo, ani pôvodný film nie je zlý, ale prišiel mi len ako taká štandardná žánrovka, no pokračovanie je lepšie prakticky po všetkých stránkach. Síce tento typ filmu u mňa neponúka potenciál na plné hodnotenie, ale aj tak dej, akcia, postavy, vizuál, humor, napätie, ale aj všetko ostatné mi sadlo až prekvapivo dobre a skutočne ma nenapadá, čo by som tu mohol vytknúť. Dúfam, že bude aj trojka, túto postavu by som rád videl znovu. 76%(2.5.2014)

Australský Terminátor vrací úder a zase se maskuje za krvelačného burana. Nebýt dvou ukázkově debilních a hlavně nepatřičných scén s klokany, plácnul bych sem hvězd klidně pět. Super práce se střídáním obětí.(21.7.2014)

V Austrálii na turistech moc nevydělají.(21.11.2014)

,,Létající klokani? Promiň, Skippy!" Klokaní masakr za doprovodu písně The Lion Sleeps Tonight patří k jedním z mála zlatých hřebů Wolf Creek 2. Jedničku si příliš nevybavuji, takže byla průměrná. Pokračování je zábavným mixem Mad Maxe s buranskými horrory. Film chápu jako návod, jak se nechovat, jelikož nesympatické postavy - oběti se chovají jako hovada, a tak jim tu smrt přejete. Budete snad běhat po cestě, když vás honí auto? Blb samozřejmě ano... Gore efekty jsou zábavné, především když jde o hlavu... ale mučeníčko bylo hooodně slaboučké. Zastřelení staré dámy za doprovodu Straussova Na krásném modrém Dunaji mi připomnělo Mechanický pomeranč. Dal bych 3*, avšak jednu navrch za klokany, přírodu, veliké auto a ty hlavy.(3.5.2014)

Nač čekat na rozjezd, když film může chytit náboj v prvních minutách. Wolf Creek má své mouchy, spoustu nelogičností a občas nesmyslné chování postav, ale těch kladů je také spoustu. Hlavně náboj a dobrý děj, který moc času na vydechnutí nedá. Největší klad považuji Johna Jarratta, který jako psychopat byl fantastický! Po průměrné jedničce přichází nečekaně hodně nadprůměrný druhý díl .. 7/10 = 75%(14.12.2014)