Wolf Creek 2

Johnny Klimek

Sean Lahiff

Kostýmy:

Nicola Dunn

V rámci australského hixploitationu je to lehký nadprůměr, který je na tamní poměry zvládnutý perfektně. Je to nechutné, je to surové, je to deprimující a hlavně to není americké! Být to natočeno v Americe, tak 90 minut posloucháme náboženské sračky a dalších 15 minut se něco děje mimo kameru. A přesně proto jsem rád, že série Wolf Creek vznikla na území žroutů klokanů. Není to zrovna horor u kterého si normální divák bude zakrývat oči, ale při některých scénách můžou mít zamilované ženy problémy. A než bys řekl Flip, tak film uběhl jako voda. Na jedno nedělní odpoledne super, ale opětovanou projekci bych si s prominutím dal až tak za rok. Čekám, kdy se bude film tahat po soudech za žalobu na mrtvé zvířata ve filmu. Víc neřeknu, ale absolutně jedna z nejlepších scén za poslední dobu v hororu, která se s ničím nesere. Viva la Klokani.(20.4.2014)

• Jinny

Australský vidlák proti zbytku světa! Hmm, mělo by to větší grády, kdyby se Greg McLean rozhodl ve druhém díle víc hrát na černohumornou notu. Místo toho se pokouší o jakousi filozofii silnějších ve změti debilních klišé. Ta jeho nosná myšlenka by možná i fungovala, kdyby oběti nebyli typičtí šášulové na odtřel, u kterých se občas snaží vzbudit jakýsi, že se dokážou bránit, no, jako lidi bojující o život, ale jelikož se tu hraje podle nejhloupějších hororových pravidel, tak se jim to samozřejmě (spoiler? - ne, dělám si srandu) nepodaří. O něco zajímavější je nora našeho masového vraha - jenže přijde až s křížkem po funuse, když vám ten film zkazil zbytek večera.(5.5.2015)

Rozhodně zábavnější nápaditější a o stupínek povedenější než jednička. Australani se s tím neserou a tam kde první díl gradoval, tak druhej se teprve rozjíždí. Oproti vytříbenějším a ještě víc hnusným masakrům přidali tvůrci i víc černého humoru. Celý je to sice drsný temný a beznadějný zároveň však tvůrci natočili i pár scén kterými se nám zase snaží naznačit aby jsme to nebrali až tak úplně vážně což je fajn přístup. Každopádně klokaní scéna je fakt best, to se prostě musí vidět a celkově je to pro mě určitě lepší a větší nářez než první díl.80%(29.4.2014)

Prekvapivo zábavné jatky s príšerným scenárom, ale obrovským nasadením všetkých ostatných členov štábu, hlavne oddelenia pre gore efekty. "Vy nemeckí buzeranti!" :D(23.10.2015)

Pokračování Wolf Creeku je mnohem zdařilejší, než byl díl úvodní. Greg McLean roztáčí tuhle mašinu do plných otáček již od úvodních minut, kdy si Mick zadělá na slušný body count, aby pár mordů vystřídala snad hodinu trvající naháněčka. Doposavaď má film neuvěřitelné tempo, kde samozřejmě musí divák počítat s projevením jisté dávky tolerance vůči logickým nedostatkům, no je třeba dodat, že nějakým extra kiksům a pitomostem se tvůrci úspěšně vyhnuli. Poslední půlhodinka je trošičku z jiného soudku, kde jsem si vzpomněl na tyhle dva kousky. Ono ostatně těch přirovnání by šlo použít víc v celém průběhu, ale označit tenhle filmek za vykrádačku mě to nenutí, protože výsledná funkčnost je hodně dobrá. Za sebe jsem očekával větší porci torture, což ale vůbec neznamená, že to považuju za bod mínusový, takže já opravdu nemám moc na co si stěžovat. V letošním zatím dost chabém roce tohle patří k nejlepším hororovým novinkám. Jako drajvovaná naháněčka se dá tohle doporučit. 90%(20.4.2014)

• - Dom vo filme, ktorý patrí Lil a Jackovi, sa objaví aj v poslednej epizóde seriálu Wolf Creek (2016) ako rodný dom Micka Taylora. (Stefan Deryck)

• - Film se natáčel v Adelaide v Austrálii. (rafix)