"My múžeme střílet kdy chceme a kde chceme protože sme císař, a né leckdo!"Najlepšia česká rozprávka, skôr pre tých starších s úplne nezabudnuteľným J.Werichom.(5.2.2009)

Mírná kontaminace komoušskou ideologií je znát, ale nevadí. Jinak je to ovšem parádní zážitek, plný legrace, napětí, nesmrtelných hlášek a perfektních výkonů tehdejší herecké elity.(6.4.2015)

Opět dokonalé herecké obsazení s tím nejlepším co kdy naše země měla. J.Werich, F.Filipovský, Miloš Kopecký....a mnoho dalších. Další česká komedie co je zapsána zlatým písmem... Jen po tolika letech a po tolika shlédnutích se nemohu ubránit dojmu ohranosti a tak 5* nemohu dát.(26.11.2004)

"Já ho propíchnu. Je to rychlé a stavovské!" Velkolepý film nabitý hereckou elitou, skvostným prostředím, perfektní hudbou, naprosto dokonalým scénářem a jednou z nejhororovějších postav filmu vůbec - golemem. Navíc si všimněte kamery, jak např. při scénách s golemem zabírá scény z různých úhlů a výšek, čímž vytváří skutečně téměř hororový pocit. Bohužel Werich-císař se mi líbí víc jak Werich-pekař. Na kopu geniálních hlášek (!) se tu bohužel nabaluje balast dost naivní budovatelské éry (ta poklízí slepice, ten látá kalhoty, blá blá blá, soustružnice fachčí na třech strojích zaráz blá blá), který je sice v kontextu 50. let pochopitelný, nicméně je tak okatý, že na plné hodnocení to nebude (stupidní fráze jako my vám dáme tohle a vy nám tohle a všechno budeme mít DOHROMADY chacha, chichi, chocho). Ale což - já vím, jak to Werich myslel a nad těmi žvásty přimhouřím oko. Protože když si je odmyslím, dostanu geniální film po VŠECH stránkách! A navíc tam toho "budování" není tolik, aby se dal film označit jako agitační (což zde mnozí dělají, nechápu vás). Dnes už nezpíváme: "Ten dělá to a ten zas tohle." Ale: "Ten krade to a ten zas tohle..." :) A vůbec! My se jdeme historicky znemožnit!(19.4.2006)

Výborná historická komedie se skvělým Janem Werichem v dvojroli Rudolfa II. a pekaře Matěje. Není to zrovna nedávno, co jsem to naposledy viděl, a proto mi scény značně splívají. Nezapomenutelný je jednoznačně Golem! Určitě stojí toto dvojdílko za zhlédnutí... 80%(28.12.2007)