Komentáře uživatelů k filmu (359)

 • Lima
  ****

  Pivo teče v potocích, jitrnice rostou na stromech, můj kultovní herec Venca Lohniský hraje Smrťáka a Rudolf Hrušínský je neodolatelně odpornej. Už jenom tento výčet na čtyři* bohatě stačí.(3.5.2003)

 • Gemini
  ****

  Vsadím se, že soudruzi museli v době vzniku tohoto Fričova kousku chrochtat blahem, když viděli toho odporného buržousta Pandrholu. Nás to naštěstí nemusí zajímat, protože příběh o poctivém havíři Kubovi a především o jeho kamarádu Smrťákovi byl zcela nevinný a čistý jak tehdy, tak dnes. A stejně tak neztratil nic ze svého pohádkového kouzla. Pan režisér holt svému řemeslu rozuměl. 80%(2.8.2008)

 • Tosim
  ***

  Pohádka zaujme maximálně svou barevností a několika pěknými nápady - ty ovšem patří opět autorovi knižní předlohy.(20.4.2003)

 • Radyo
  ****

  Jeden z vydařených příběhů s pohádkovým podtextem. Kuba Dařbuján alias lidový léčitel má opravdu originální léčebné metody. V paměti mi ale nejvíce utkvěl klobáskový strom a potok plný piva. Tam bych chtěl někdy strávit dovolenou... :)(30.7.2002)

 • Djkoma
  *****

  Výborná pohádka se vším co k tomu patří. Příjemným obsazením. Nostalgickým nádechem.... Prostě krása :)(1.9.2004)

 • gouryella
  ****

  Dalsi prispevek uz k tak pocetne skupoine vybornych ceskych pohadek. Cim tedy muze zaujmout v konkurenci tolika skvelych "konkurentu"? Odpoved je jasne - Rudolf Hrusinsky jako Pandrhola - neskutecny "hajzl".(5.8.2002)

 • Malarkey
  *****

  Nádherná naše pohádka, která má všecko, co správná pohádka mít má a co je pro Čecha typický. Ožralý štamgasti, pití na sekeru, kopa nezaplacených objednávek, pivo, jitrnice...a ponaučení :-)(24.12.2011)

 • Marigold
  ****

  Taková lidově-proletářská pohádka s krásně kýčovitou výtvarnou stylizací, pozoruhodně morbidním příběhem, makabrózním smyslem pro humor (to když Smrťák vypouští hlášky typu: Studenou vodou? Blázníš? Ještě by z toho mohla mít smrt!), snesitelně angažovaným podtetxtem a samozřejmě báječnými hereckými výkony Jiřího Sováka, Rudolfa Hrušínského a především Standy Neumanna. Martin Frič natočil film, který je na pohádku poměrně drsný a realistický a na reálný příběh zase roztomile pohádkový. Tak jako tak, je to jedna velká a příjemná švanda.(2.9.2004)

 • Radek99
  ****

  Velmi silný dobový schematismus ruší jinak docela pěknou a dobře natočenou pohádku. Bez otěží doby by byla možná jednou z pohádek vůbec nejlepších (škoda toho hypertrofovaného sociálně-kritického tónu) a to hlavně co se hereckých výkonů týče, ne nadarmo ji režíroval nestor české režie Mac Frič (tehdy ovšem zase už znovu Martin). Zajímavý je tak typický lidově morbidní scénář i celá ta studiová stylizace společná pro většinu pohádek točených v těch letech (Hrátky s čertem coby zjevný příklad), kulisy jsou možná až příliš kýčovité, ale přesto mají svůj zvláštní nostalgický půvab...stejně jako celá tahle pohádka na náměty režimem protěžovaného Jana Drdy...(26.1.2007)

 • AngelAngie
  ***

  Hezké, ale pro mě nikterak výjimečné.(12.6.2008)

 • Rob Roy
  ****

  Rudolf Hrušínský nemá chybu. Moc pěkná pohádka.(4.8.2003)

 • Oskar
  *

  Martin Frič uměl natočit úplně všechno - kromě pohádky. 20%(3.5.2003)

 • B!shop
  *****

  Moje oblibena pohadka a to hlavne diky tomu, ze je to hodne do komedie a neni to takova ta klasicka pohadka o princeznach, ale je celkem originalni. Navic je tu skvelej zaporak v podani Hrusinskyho, vynikajici smrtak Lohnisky, jehoz je to zrejme zivotni role a pak vcelku slusnej Sovak. A diky stopazi se clovek bavi celou dobu.(31.12.2007)

 • monolog
  *****

  neznám lepší pohádku. a tolik skvělejch herců. a ty jelita na stromech. a ten potok.(4.12.2005)

 • CheGuevara
  ***

  Pohádková agitka o hodných havířích a zlém panu správci, který jakoby z oka vypadnul Trautnberkovi, mě nikdy za srdce nevzala. Všechno to bylo takové kýčovité a na efekt. Včetně kulis. Zachraňuje to aspoň ansámbl skvělých herců, pro které je tento kousek opravdová škoda. Na našeho smrťáčka zatím nikdo na světě nemá.(6.2.2007)

 • Lynn
  *****

  Jeden z mých nejoblíbenějších pohádkových filmů...(15.1.2009)

 • Psema
  *****

  Sovák vs. Hrušínský, v režii Martina Friče? Pro mě kult a neokoukatelná záležitost.(24.12.2006)

 • Segrestor
  **

  Jé, další skvělá pohádka pro děti mladých komunistů. Jé, to byla švanda, jak vesnický boháč dostal na prdel. Jé, a viděli jste, jak to havíři vykoumali, že to šlo všechno podle plánu? Jé, to je prostě klenot české kinematografie. Jé, a je to s poučením. Přesto vše dávám pocitově na jisté duševní rozpoležení a nostalgii a příležitost vidět oblíbené herce v dosti legračních rolích dvě hvězdy. Hrušínský a Lohniský.(19.12.2011)

 • flanker.27
  ****

  Výborná adaptace Drdovy inteligentní pohádky. Jojo, i smrt má v životě svoje místo.(1.6.2006)

 • gudaulin
  ****

  Pohádková klasika, která staví na hereckém mistrovství Rudolfa Hrušínského a Jiřího Sováka .Natočena podle stejnojmenné předlohy Jana Drdy. Padesátá léta jsou na filmu trošku znát, taky kulisy jsou poněkud kýčovitě vyvedené, ale přesto celkový dojem činí 75%.Už vzhledem k řadě kouzelných dialogů a hlášek:"Tady se jeden nemůže ani pověsit!"(1.5.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18