poster

Spring Breakers

 • USA

  Spring Breakers

 • Slovensko

  Spring Breakers

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2012, 94 min

Režie:

Harmony Korine

Scénář:

Harmony Korine

Kamera:

Benoît Debie
 • xxmartinxx
  ***

  Čekal jsem něco zásadně tvrdšího a vyhraněnějšího, co se může buď hnusit, nebo zamlouvat. Jenže Spring Breakers jsou v podstatě úplně normální film s úplně normálním dějem a úplně normálním poselstvím, což mě velmi nemile překvapilo. Je to jistě slušné a videoklipová stylizace se k tomu perfektně hodí, dějem a myšlenkami mě to ale naprosto nezaujalo a obecně jsem čekal, že Korine zajde dál na všech úrovních.(4.7.2013)

 • Wacoslav1
  odpad!

  Tohle byla fakt divoká jízda... Divokej a nekontrolovatelnej odpad tak maximálně.0%(19.9.2014)

 • castor
  ***

  Asi jsem si měl před projekcí šňupnout společně s bandou těchhle mladých slepic. Marketingově vymazlená věc, která ač není tak úplně hollywoodským produktem, nechutná tak, jak bych si přál. Masy lidí, všudypřítomná nahota, chlast, drogy, vandalismus, idealizovaná krása. Divák stimulovaný audiovizuální náloží moc netuší, co se děje, žádnou zázračnou generační výpověď jsem tu nenašel, bavit jsem se asi zapomněl. Koncepce je to nápaditá, někde uvnitř něco určitě bylo, ale leccos je špatně uchopené, leccos nedotažené, leccos se zbytečně opakující. Harmony Korine byl (tehdy hodně mladým) scénáristou u Larryho Clarka, s nímž stvořil Kids. Stojí i za kousky jako Ken Park nebo Gummo. Selena Gomez i Vanessa Hudgens dělají tlustou čáru za svou rozjuchanou disneyovskou kariérou, další desítky rozhýbaných teenagerů si zase dělají lajnu něčeho dobrého do nosu. Hledání vlastní identity ve světě umělých hodnot se dá pojmout i kapku jinak!! Díky těm, kteří na to příště jinak půjdou..(14.9.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Selena Gomez uviedla, že bolo pre ňu ťažké stvárniť rebelku Faith, dokonca jej museli ukázať, ako sa drží cigareta. (Cherry_Bomb)

 • - Vanessa Hudgens (Candy) má na natáčanie veľmi zlé spomienky. Prezradila, že nakrúcanie scény, kde musela predstierať sex s Jamesom Francom (Alien), bolo pre ňu nesmierne stresujúce a už nikdy nechce nakrúcať erotické scény. (Sufferer)

 • - Jako inspirace pro postavu Aliena, kterého ztvárnil James Franco, posloužilo několik skutečných osob, a to konkrétně rappeři Riff Raff a Dangerous, téměř neznámý rapper z Floridy. (hynn3k)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace