poster

Spring Breakers

 • USA

  Spring Breakers

 • Slovensko

  Spring Breakers

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2012, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  ****

  Cítím velké rozpaky, protože jsem čekala všechno možné, když jsem četla biografii Harmonyho, ale tohle byl hodně silný neředěný filmový odvar, který každému rozhodně nebude chutnat. Co to bylo ? Ze všech stran na mě Spring Breakers házel gejzíry barev, drog, smíchu, pití, sexu......a to všechno se slévalo v jednu silně deprimující duševní prázdnotu, kterou nelze nepostřehnout u mnohých dnešních teenagerů. Kdo ví, skoro jsem podlehla podezření, že sám Harmony to režíroval pod vlivem drog, protože nám to na tom talíři naservíroval hodně drsně a naturalisticky bez jakývkoliv servítků. Tohle je ten úžasný únik od reality a stereotypu všedních dní ? Na konci jsem se tvářila jak ty holky v bouráku. Při tomhle filmu jsem si vzpomněla na jednoho mého spolužáka, který měl všechno, bohaté a vlivné rodiče, velkou vilu a on sám byl velmi inteligentní kluk. ale nějak se to v něm všechno vzpříčilo a začal bojovat proti životu, který považoval za pokrytecký a stereotypní po svém. Přestal chodit do školy, začal pít, pak se přidaly drogy, až jednou pod jejich vlivem způsobil smrt svého kamaráda. Když jsem ho po letech potkala a ptala se ho, jak se mu daří, tak mi odpověděl, že pak dlouho chodil na psychiatrii a teď dělá někde vrátného. Měl všechno a přesto jeho duše zela prázdnotou.........(18.11.2014)

 • 3DD!3
  ***

  Umělecké ztvárnění výletu několika dívek na Floridu nebo zvhrlá sonda do světa chlastu, drog a zbraní? Korine chce točit art, ale prázdnota vyplněná opakováním scén, slov, ba celých vět, zvláštním nasvícením a filtry, není (teda alespoň myslím) uměním. Prázdné tlachání o přátelství, podepřené emocionální nerovnováhou a ujetým koncem, který přináší mladistvé generaci poselství hodné pořádného průplesku. Obrovským kladem je Alien Jamese Franca, který přehrává seč může a karikaturu bílého černošského gangsta/rapera si do poslední kapky vychutnává. Geniální manipulátor, nebo zhulený magor? Chtěl bych vidět prequel jeho vzestupu.(1.9.2013)

 • Radko
  ****

  Zvodne zvrhlý a zároveň presný portrét generácie odrazu obrazu, plnom dúhových farieb, polonahých tiel, opakovaných hromadných úkonov (davová rebélia odviazanosti - čosi ako dobrovoľná spartakiáda) v rytme hudby a repetície myšlienok. Toto nie je film o vyprázdnenosti. Naopak - život na vlne tanečnej hudby, drôg, alkoholu a obtierania tiel na hrane (alebo aj za hranou) zločinu je subjektívne (zážitkovo) neskutočne plný. Skôr pripomína časy 60. rokov, len také robotickejšie opakovaním úkonov a štýlu a zároveň racionálnejšie, lebo viac zamerané na uspokojenie ega. Bez ideí o svete kvetín, plnom voľnej lásky a sebaspasených komunít. Dnes sa totiž žije rýchlejšie ako vtedy a tak si drogy, tanec, výtržnosti a sex treba kvantifikovať v teenagerskom veku, nezaťažovať sa ideami a po skvelom drogovom výplachu - šup do práce a ASAP, ASAP! No a pokiaľ príde nejaký ten víkend, či dovolenka, prečo si (primerane veku a zárobku) nezaspomínať na rozbíjanie sa počas výšky? Zlatých čias nadobudnutia pravého poznania.(10.4.2013)

 • Wacoslav1
  odpad!

  Tohle byla fakt divoká jízda... Divokej a nekontrolovatelnej odpad tak maximálně.0%(19.9.2014)

 • Pluhy
  *****

  TVLSTRŠŇMCVPHĎ(30.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace