Nemůžu se úplně rozhodnout mezi 3 a 4*, bavili jsme se skvěle, dočkali se vtipných (především Ondrových) hlášek, herci byli fajn, ale ten konec... mě příliš nepotěšil a trochu zaskočil. Musím ale vzít v úvahu, jak moc mám Ondru Sokola ráda a jak hezky nám při předpremiéře osobně popřál, ať se nám film líbí:) Takže budu hodná a ty 4* tam dám.(26.1.2014)

Český pokus o černou komedii?? Ano, ale jen částečně se to povedlo.(14.5.2014)

PROLOG Je to velmi dobrý film. Na režijní debut až nečekaně dobrý, takže musím hodnotit víceméně kladně, i když to dělám poměrně nerad. ŠUMPERK A SOKOL Na začátek se musím přiznat, že jsem ze Šumperka a tím pádem mám k tomuto městu určitý iracionální kladný vztah. Na všechno kolem Krásna tak nahlížím určitě jinak, než kdybych byl třeba z Prahy, nebo na začátku Krásna zmíněné Jihlavy. Chtě nechtě, pro nás Šumperáky je ve filmu asi nejdůležitější právě ten Šumperk, o čemž svědčí už gigantická návštěvnost v místním kině (Svět to bohužel není). Po premiéře filmu začala poměrně zajímavá debata o tom, jak je Šumperk ve filmu vyobrazen. Debaty se účastnili na jedné straně nekritičtí místní patrioté a na druhé straně ještě méně kritický sebestředný Sokolík. Já se v této debatě stavím jednoznačně na stranu Sokola, protože, jak by řekl Hitchcock, "vždyť je to jen film". O tom svědčí už to, že část Šumperka "hraje" Praha, že policejní stanice je ve skutečnosti pošta, atd. Stylizace je zvlášť v takovém filmu nutná, a to, že Sokol nenatočil dvouhodinovou reklamu na Šumperk, je samozřejmě dobře (ono by nebylo co točit, vždyť tady fakt nic zajímavého není!). Na druhou stranu mě Sokol doslova nadzvedl ze židle svými výroky na adresu Šumperka a jeho obyvatel na facebooku a svým sebevychloubáním ve stylu "když mě nikdo nechválí, musím to dělat sám a to kurevsky často!" KRÁSNO A co samotný film? U mě dobrý. Děj odsýpá skvěle, přelévání z komedie do krimi je plynulé a nerušivé, a i když má časově navrch komediální stránka, celkově bych Krásno za komedii neoznačil, to rozhodně ne. Hluboko pod komediální slupkou je to vážný film o vážných tématech. Sokol s Fingerem hrají dobře, v menších rolích ale doslova excelují Matásek, Roden a další. Samostatnou kapitolou je skvělá hudba a kamera, viz například dlouhá pasáž v našem místním kulturáku, která je po hudební a vizuální stránce úžasná. A i dějově je moje oblíbená, protože jsem se taktéž nejednou sápal na pódium za asistence vyhazovačů v důchodovém věku. EPILOG Takže, Krásno je opravdu dobrý film, na druhou stranu nemůžu být v hodnocení objektivní, a kdybych nebyl právě ze Šumperka, vnímal bych to určitě celé jinak (resp. bych na film zřejmě nešel). To ale nic nemění na tom, že Sokol, ač jako člověk je to namachrovanej sráč (něco jako já), je dobrý režisér. Jeho další filmy, pokud se nezařadí do šedi korektních českých komedií, mohou přinést v české kinematografii něco nového. Fin. 75 %(12.2.2014)

Tak strašně moc jsem se toho bál, tak strašně moc mě iritovaly trailery, tak moc nemám rád Partičku... až jsem byl docela překvapen, jak se to "dalo". Jediné, co tomu filmu chybí, je pořádný dramaturg, který by to udržel pohromadě... Den po zhlédnutí mi sice vadí víc věcí než bezprostředně po titulcích, ale já prostě budu ten hodný. Je ale fakt, že to funguje jen coby nezávazné černohumorné blbnutí, jakýkoliv přesah, myšlenky nebo vývoj postav jsou podivné a nepřesvědčivé. Šlo by to shodit ze stolu a vysmát se tomu, ale já necítím potřebu. Je to něco podobného jako Křídla Vánoc Babinské - tvůrčí potenciál zmizel v návalu nerozumné kvantity. 55 %(22.1.2014)

• claudel

Nesmírně si vážím a uznávám Ondřeje Sokola jako divadelního režiséra a Martina Fingera jako divadelního i filmového herce. Proto přecházím s klidem, že Krásno se opravdu nepovedlo. Nemám chuť se v tom příliš pitvat a rozebírat to, zkrátka pro mě jedno velké mínus. Chápu osobní vztah Fingera k tématu a pokud se mu podařilo uzavřít jednu bolestnou kapitolu v jeho životě, je dobře, že ten film vzniknul a on za něj dostal cenu. Ale já na Krásno zapomenu již po třech minutách od napsání tohoto komentáře a budu se těšit na čtvrtek do Činoheráku, kde mi Sokol s Fingerem předvedou své divadelní mistrovství.(25.1.2015)

• - Až po natočení filmu tvůrci zjistili, že ředitel pohřebního ústavu v Šumperku má stejnou sexuální orientaci jako smyšlená Rodenova postava. (GE3)

• - Monika (Zuzana Stavná) v jedné konfliktní scéně dostane od své matky Blanky (Jana Krausová) čtrnáct facek. (vyfuk)

• - Na stránke "krasno.csfd.cz" sa okrem iného dala kúpiť aj malá rola vo filme. Tieto príspevky slúžili ako finančná podpora a prispeli tak k realizácii projektu. (PATWIST)