Vystihl to Gilmour93. Jeden z mála komentářů, který srovnává srovnatelné a není tupě zaměřen jen na Partičku. Kdybych tenhle komentář četla dříve, tak na film zajdu i do kina. Vidět McDonaghův humor na plátně je v českých vodách osvěžující a docela nečekané. Čím to je, že Jedna ruka netleská má takový ohlas a Krásno sklízí jen negativní komentáře? Možná to je rozvleklostí a spletitostí civilních příběhů, které někdo bere za nudu a jiný si je neskutečně užívá. Rozhodně je tu méně prvoplánového humoru. Dle některých to působilo jako improvizace, dle mého to vypovídá o tom, jak nestrojené dialogy dokáží scénáristé napsat. Bylo to mírně rozvleklejší, ale sebemenší hloupé příběhy (auto v kině, "sbližování" Adama s dcerou Monikou, ...) vyústily v absurdní závěr všech událostí. Vše nebylo dokonalé, a retrospekce bylo málo, ale ta co byla použita, dokázala mnoho. Velmi dobré 3* plus jedna za odvahu. Už po prvních 5 minutách mi bylo jasné, proč tohle nikdo nepochopí. Ti, co by to mohli ocenit se vyhýbají českým filmům a dle komentářů je zbytek diváků ze škatulky, ti co šli na toho borce z Partičky, aby se hezky pobavili. Je to velká škoda, doufám, že ohlasy sponzory neodradí, protože Sokol/Finger/Vydra se zdají být dobrou scénáristickou partou. Škoda jen, že celé dílo nebylo kompaktnější. Snad příště.(6.9.2015)

Mám obrovskou chuť přidat pátou hvězdu, aby se vyrovnaly ty kecy s "existenciálním přesahem", ať už je to cokoliv. Jenže takhle to nefunguje. Černý humor, ten já můžu. A že se snad poprvé od dob České sody povede jeden ten černohoumr i u nás, tomu bych nevěřil. Ondřeje Sokola můžu z Partičky asi nejvíc, protože podle mě má prostě talent. Na všechno. Trochu se to chvílemi táhne, ale jak jinak chcete to prázdný město zachytit. Jinak při finále jsem se přistihnul, že jsem v očekávání. Ne že bych teda čekal sviště, ale prostě to bylo napínavý. Protože u takových filmů nikdy nevíte. Fóry jsou boží, cynismu plný necky a postavy jak z noční můry. Já chci další film od Sokola!(25.2.2015)

Očekával jsem nějakou tuctovou volovinu, kterých už naše kina byla plná. Byl jsem rád překvapen. Film mi totálně sedl. Bláznivá černá krimi komedie. Velmi se mi líbily jednotlivé charaktery, protože to byl v Šumperku vážně psychopat vedle psychopata. Kdybyste tam hodili kamenem, tak nemůžete psychopata minout. Psychopaty dokonale zahráli úplně všichni. K nikomu nemám výhrady. Příběh považuji za naprosto famózní. Tento humor mi je velmi blízký a smál jsem se snad všemu. Ať už dvěma radio trotlům, tak i úžasné dvojici Finger a Sokol, nebo ještě lepší Roden s tím teplým kamarádem (hádám Plesl podle fota). Dále smekám před nečekaně krásnou hudbou, která celý snímek provází. Na to v českých filmech nejsem vůbec zvyklý. Ondru Sokola považuji za neuvěřitelně talentovaného herce a teď i režiséra a moc rád bych od něj viděl někdy ještě něco podobného. Film je dobrý od prvních minut do posledních. Nemohu souhlasit, že by působivé finále tak moc vyčnívalo. Je jisté, že tento snímek nesedne zdaleka každému. Já osobně ale nemám moc co vytknout. 4 *.(22.5.2014)

• Big Bear

A tak už nám tam chyběl jenom tlustoprd Genzer a Chmela. Sokol je prý dobrý na divadle (nemyslím nablblou lidem milovanou Partičku) a i těch pár rozhovorů s ním o něm samém, jeho práci a filmu po různých časopisech vypadalo, že má něco v hlavě. Proto mne docela zajímal výsledek jeho scénáristicko - režijního debutu. No nebudu vás napínat, nijak mně to nenadchlo. Těch pár vtipných dialogů bylo na ty necelé dvě hodiny dost málo. Z celého filmu tak zaujmou spíše jednotlivé fragmenty, jakési skeče, které se snaží dějová linie nějak podivně skládat za sebe což moc nefunguje. Celé je to takové nevybalancované a opravdu netuším, co měl znamenat ten konec. Sokol jako by celý film netušil, jaký žánr vlastně točí. Za mne to jsou jen dvě tužky koh-i-noor. * * PS. A co na to v Šumperku?(15.5.2014)

• VášaVF

Krásno není krásný. Pár dobrých momentů a vtipů na celovečerák nestačí.(18.5.2014)

• - Až po natočení filmu tvůrci zjistili, že ředitel pohřebního ústavu v Šumperku má stejnou sexuální orientaci jako smyšlená Rodenova postava. (GE3)

• - Ondřej Sokol v zájmu zajištění prostředků na film rozběhl kampaň, při které prodával suvenýry jako trička a hrníčky. (vyfuk)

• - Ve scéně, kdy Adam (Ondřej Sokol) leží v posteli s Monikou (Zuzana Stavná), má trenky. Poté ale vybíhá z postele s tím, že trenky nemá, a bere si rifle. (K00F)