• hygienik

Už mesiace som nevidel film, ktorý by na mňa pôsobil tak skľučujúco. Komédia? Ja som sa pri "komických" situáciách cítil trápne, nie pobavene. Hnus.(15.1.2015)

Krásno mi hodně připomínalo dánskou kriminální komedii Starouši na plný plyn. Škoda jen, že Finger a Sokol tady jsou místy víc teatrální, než upřímní. Chvílemi tak totiž z filmu dělají frašku, která tou fraškou ale v žádném případě není. Atmosféra je výborná, příběh úderný, Šumperk patřičně ponurý a dialogy místy až výborné. Je vidět, že Sokol se do tohoto filmu zapsal měrou vrchovatou, jen bych si pro příští jeho projekt přál, aby byl jako herec víc upřímný a nedbal na dramatičnost, která v jeho postavě často ani být nemusela. Až často jsem v něm viděl jeho samotného v Patičce a to filmu jako takovému dost uškodilo. Jinak herci jako Malý, Plesl, Roden nebo Stavná dokazují, že tenhle film zase tak špatný není a shlédnutí si od diváka rozhodně zaslouží.(21.9.2014)

Mám obrovskou chuť přidat pátou hvězdu, aby se vyrovnaly ty kecy s "existenciálním přesahem", ať už je to cokoliv. Jenže takhle to nefunguje. Černý humor, ten já můžu. A že se snad poprvé od dob České sody povede jeden ten černohoumr i u nás, tomu bych nevěřil. Ondřeje Sokola můžu z Partičky asi nejvíc, protože podle mě má prostě talent. Na všechno. Trochu se to chvílemi táhne, ale jak jinak chcete to prázdný město zachytit. Jinak při finále jsem se přistihnul, že jsem v očekávání. Ne že bych teda čekal sviště, ale prostě to bylo napínavý. Protože u takových filmů nikdy nevíte. Fóry jsou boží, cynismu plný necky a postavy jak z noční můry. Já chci další film od Sokola!(25.2.2015)

• URBAN

O českých filmech nemám dobré mínění a tento není vyjímkou . Od Sokola jsem čekal všechno jen ne nějákou depresivní komedii nebo jak bych to měl nazvat . Nemělo to hlavu ani patu a tak by se vlastně dal shrnout celý film . Sokol prostě patří do divadla . ( 8.5.14/MAC )(8.5.2014)

Co dělat v Šumperku, když člověk nežije.. Černohumorné peripetie v „shithole“ jak od McDonagha, hotelové recepce Tajuplných vlaků a Bartonů Finků, absurdní drama s nádechem Coenů, Krásno obklopené hnusem i krásnem. Odvážný, řemeslně sebevědomý kino debut režiséra s chůzí laciného prostituta svou jinakostí spoustu lidí potěší a co je hezké, ještě více nasere. Škoda jen několika nadbytečných minut a přepáleně bizarního konce, po němž bylo na nádraží stejně mrtvých jak v Tenkrát na západě. A mimochodem, nějaké porovnání s humorem Partičky je docela mimo mušli, ale to už je zkrátka úděl tvůrců řazených do škatulek..(18.11.2014)