Nadprůměrné hodnocení není za divadelní skeče, kterými nás O.Sokol bavil už na gymplu, ani za dramaturgicky nepříliš zvládnutou krimizápletku, nýbrž za to sépiové tónování, díky němuž zobrazil své rodiště jako v bezčasí uvízlé město duchů. Je pochopitelné, že místní maloměšťáci "s křivou hubou" mu tenhle pohled neodpustili. A gay figura majitele pohřební služby je bezděčný fór na druhou.(9.5.2014)

• Fr

,,PŘIŠEL JSEM VÁM ŘÍCT, ŽE BUDETE PYKAT....“ /// Začalo to jako statečná ptákovina, dlouho to tak i vypadalo a nakonec to upadlo do šedi, ve který kolísavý tempo ještě nebyl ten největší problém. Tím je příběh, kterej je naprostá hovadina. Sokol zřejmě dlouho nosil v hlavě plán, jak si zašukat na záchodcích a v hotelu. Nakonec si zaexperimentoval akorát na tom hajzlu a stejně tam patří většina týhle zmatečný filmový události, který jsem si neměl, ale opravdu neměl všimnout. Život sice má bejt veselej, ale hlavně by měl Ondřeji dávat smysl! Abych jen neblil – ocenil bych ten mně blízkej smysl pro humor. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju Šumperk. 2.) Jsem ze Šumperku. 3.) Mám vztah k Šumperku. A Ondrovi Sokolovi. /// PŘÍBĚH * HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(9.5.2014)

Největší slabinou tohoto snímku je, že se úplně nevymanila ze stínu televizní Partičky, většina humorných situací by potřebovala zkrátit, aby vynikla jejich účinnost, takhle to totiž vypadá jako improvizace a kdo ví, jestli částečně nebyla. Kdyby celý film byl tak našlapaný, jako závěrečná "zabijácká" čtvrthodinka, neměl bych s vyšším hodnocením problém.(14.5.2014)

• Chrustyn

Naivně jsem věřil, že by v našich končinách mohla vzniknout zábavná, černá komedie. Opravdu naivně a opět marně. Utahaná nuda, která zaujme možná v první třetině, pak už se jen nezajímavě vleče a vleče celé dvě hodiny.(30.6.2014)

Šumperk nejsou Bruggy, ale Ondřej Sokol už má asi McDonagha pod kůží. Krásno je povedená černá komedie s dobře napsanými postavami (jednou z nich je i samotný Šumperk, což je rozhodně dobrý nápad), ale přece jen v pár ohledech nedotažená. Třeba závěr mi prakticky nedával smysl, takže nemůžu jít s hodnocením na čtyři hvězdičky. Ale jinak se mi film nad očekávání líbil.(1.2.2014)