• Chrustyn

Naivně jsem věřil, že by v našich končinách mohla vzniknout zábavná, černá komedie. Opravdu naivně a opět marně. Utahaná nuda, která zaujme možná v první třetině, pak už se jen nezajímavě vleče a vleče celé dvě hodiny.(30.6.2014)

Jasně, kdo chce vidět retardovanou, provinční slátaninu, tak ji v tom vidí, ale není to tentokrát nutné. Smála jsem se hodně. Dialogům, gagům, situacím "ze života" a vlastně všemu.(22.4.2015)

Šumperk nejsou Bruggy, ale Ondřej Sokol už má asi McDonagha pod kůží. Krásno je povedená černá komedie s dobře napsanými postavami (jednou z nich je i samotný Šumperk, což je rozhodně dobrý nápad), ale přece jen v pár ohledech nedotažená. Třeba závěr mi prakticky nedával smysl, takže nemůžu jít s hodnocením na čtyři hvězdičky. Ale jinak se mi film nad očekávání líbil.(1.2.2014)

Sokol je grázlík svěrákovského typu, který si nejlepší scény, hlášky a facky nechal pro svého Adama. Bohužel je však nedokázal prodat tak, abych se při nich potrhal smíchy, i když jsem z nich cítil velký potenciál. Dějově to bylo takové nijaké, takže spíše lze vychválit skvělé nápady typu opilý badminton na náměstí, zaparkování Škodověnky do kina, pregnantního recepčního či dokonalé borce v uniformě, ale na dvě hoďky toho bylo zkrátka málo. Příště bych doporučoval střihače s odvážnějšími nůžkami, které by přede mne nepustily všechny ty zadumané pohledy a kecy o ničem.(4.7.2015)

• honajz

Tak nějak nevím. Mizerné filtry na již tak mizerné kameře, které se depresivní atmosféru buranova ne a nedaří vykouzlit, strašně špatný zvuk, a neujasněnost, jestli vyprávím drama nebo komedii - ne, tragikomedie to není. Tady je to chvilku laděné do vážného dramatu, a chvilku do crazy, a mezi sebou to nijak nesouzní, jen skřípe. Sem tam ve filmu probleskne zajímavá scéna nebo záběr, ale jen probleskne, celkově to nefunguje, nejde dohromady, nevytváří ústrojný celek. A na druhou stranu sem tam rádoby vtipné scény, blbí policajti, rádoby veselé situace, blití, chlast, šukačka, nářky na blbé město, kde se nic neděje, fackování, prostě trapnosti nejhrubšího kalibru, vzdálené jakékoliv myšlenky nebo přesahu. O nějaké sebereflexi raději ani nemluvím.(27.12.2014)